Jump to content

Moto Zajednica

Motor za grad i kraca putovanja?

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Nasao motor. Gledao, probao, idealan. Preko oglasa ali za sada nek ostane mala tajna, mali uslov mi je prodaja mog motora zbog kinte. Znam da nije popularan tip motora moj Mz251 ali mozda mi mozete pomoci da ga sto pre prodam pa da se podnovim novim motorom. Mogu samo reci da je Mz sredjen do perfekcije u svemu, Evo linka mog oglasa

https://www.polovniautomobili.com/motori/13942996/mz-251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Sa 19 zubaca napred ide i 140, ja sam mu stavio 16 zubaca napred da dobijem vise na snazi, ne treba mi jurcanje sa ovakvim motorom, a dvoje nosi bez problema, do Vlasinskog jezera sa uzivanjem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Po planu sam danas isao da pogledam suzuki bandit 650, motor je veoma ocuvan, izgleda odlicno, pali, radi bez greske, vidi se ishabanost redovnih stvari, sve odgovara. Osim dve stvari koje su me jako zbunile i treba mi savet vas koji imate suzuki bandit 650 ili nesto vise znate o ovome : dekle na agregatu su pocele da se ljuskaju, sa sivim nijansama ispod ljuskanog, sto je neobicno ako je pretpostavka da su fabricke dekle od brusenog aluminijuma, znaci ne farbane nego cist metal. Druga stvar su dihtunzi izmedju dekle i stublina, na levoj strani na sastavu dihtung strci 1,5 - 2 mm, na desno je u idealnoj ravni ali na komturi krivine dekle-stubline strci kvadratic dihtunka 1x1cm kao da dihtung nije original. Pretpostavljam d aoriginal fabricki dihtunzi pasuju na deklu u milimetar i prema kontura, obliku nigde ne strče. Da li neko ima iskustva sa ovim da nije otvarao agregat a da ima i ljuskanje dekle i ovakve sitnice sa dihtunzima ili je ovo 100% dokaz da je agregat otvaran a da nisu stavljeni original dihtunzi? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Napomena : u pitanju je noviji model, suzuki bandit 650 2007 god sa vodenim hladjenjem, znaci nije onaj prethodi oblik agregata sa uljanim hladjenjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Motor za grad i kraća putovanja. Ako ćeš motor sa jednim cilindrom onda bih to preporučio motor koji sam ja do skoro vozio a to je Yamaha XT660X. Za grad 100% a za kraća putovanja isto dobar. Bije puno vetar jer on nema veliki vizir. Može i za duža ako ti vetar ne smeta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Hvala na predlogu, izgleda vrlo interesantno ali nisam to ja. Moj izbor je sveden na bandita ili r6. Nasao sam bar na izgled super ocuvanog bandita ali u prethodnom postu sa navedenim upozorenjima koja mi nisu najjasnija, pogledacu jos neke u blizini pa uporediti da li je kod svih ovako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Razmisli i o Kawasaki Versys-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pa jest cudno da si sveo izbor na bandita i r6, 2 razlicita sveta.

 

Onda pogledaj i Suzuki GSR 600 , Yamaha fz6n, Honda Hornet 600. To su sve motori povoljniji od R6 a vuku i vise nego dovoljno za grad i kraca putovanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 3.3.2019. at 22:21, ScHonda je napisao:

Nasao motor. Gledao, probao, idealan. Preko oglasa ali za sada nek ostane mala tajna, mali uslov mi je prodaja mog motora zbog kinte. Znam da nije popularan tip motora moj Mz251 ali mozda mi mozete pomoci da ga sto pre prodam pa da se podnovim novim motorom. Mogu samo reci da je Mz sredjen do perfekcije u svemu, Evo linka mog oglasa

https://www.polovniautomobili.com/motori/13942996/mz-251

Nekoliko primedbi:

MZ  ti izgleda odvratno sa tim sivim zadnjim blatobranom.

Kofer mu viri metar nazad, i stoji mu kao piletu sisa.

Cena ti je VRH, i tesko ces ga udati, posebno sto se vidi da si svasta nesto doradjivao i budzio, a ovamo zakeras za oblik dihtunga dekle kada kupujes.

A sada druga stvar:

U Kladovu imas odlican Hornet 600 (Honda), 2005. ili 2006. godiste. Odlican primerak, i moja najiskrenija preporuka, a i cena je izuzetno primamljiva. Stanje ODLICNO, plus oprema na motociklu, a vlasnik je skroz korektan lik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

U redu, hvala za sugestije oko izgleda motora, mozda kod nekog sledeceg bude manje dodataka, kritike prihvacene. Kao i predlog za horneta, ako mi se ukaze prilika da uskoro probam taj model motora razmislicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Samo dihtung nije bas da je zakeranje. Agregat definitivno jeste otvaran, vlasnik to porice tako da to izgleda kao nesigurna kupovina a puno para. Druga prica je da ti prodavac kaze jeste radjeno nesto, to i to pa si koliko toliko nacisto sta kupijes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Guma ventil dekle strci? Pa mozda je stelovao ventil covek, taj agregat ide preko 150000km

Daj link il slike

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 33 minuta, ScHonda je napisao:

U redu, hvala za sugestije oko izgleda motora, mozda kod nekog sledeceg bude manje dodataka, kritike prihvacene. Kao i predlog za horneta, ako mi se ukaze prilika da uskoro probam taj model motora razmislicu. 

Prefarbaj zadnji blatobran u crno, to ti je sat-dva posla i jedan crni sprej. Izgledace ti bajk mnogo blize fabrickom stanju. Kupi nalepnice za par stotina dinara, i uljudi motor kako Bog zapoveda.

A sto se Horneta tice, primerak koji se prodaje je u izuzetnom stanju, sa malom kilometrazom, i dosta dobre opreme. Lik koji ga prodaje je skroz korektan, takva je i cena motora, a razlog prodaje je sto mu je dete na putu, nikakva skrivena mana motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Nije gumeni dihtung nego onaj čvrsti, klingerit sta li je. Na levoj strani 1.5-2 mm a na desnoj strani kod unutrasnje konture sastava dekle i agregata strci kao visak, 1x1 cm, definitivno nije original i definitivno nije fabricki zaptivni dihnug od gume, silikona, sta vec masinski stavljaju. Pitao sam da li neko od vas ko ima bandita ima isti slucaj da je i kod vas tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Evo poredjenja dihtunga : i jedan i drugi odgovaraju za bandita 650, izgleda da se otvori poklapaju, ovaj oznaceni deo je to sto štrči pa me zanima da li je na svim modelima bandita od 2007 i mladje tako 

IMG_20190318_133701.jpg

IMG_20190318_133623.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja