Jump to content

Moto Zajednica

Motor za grad i kraca putovanja?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Kao sto rece kolega, posedujem SV650N godinu dana, za sezonu presao oko 9-10k.

Svakodnevno ga koristim do posla i nazad, dosta je lagan, bez problema se vozi na malim brzinama, ima snage iz niskih obrtaja da te iscupa iz nezgodnih situacija koje mogu u gradu da ti se dese.
Kada god sam bio u mogucnosti vikendom isao na ture (100-200-300km), bez ikakvih problema, sto sa koferom sto bez njega.
Isao na more motorom, devojka pozadi, kofer pun, posle 7-8h voznje (naravno sa pauzama) nisam se bio pokocio (a nije ni ona), ima dosta prostora.

Jedino sto je malo smor ako moras autoput da vozis, nema zastita od vetra ali i to se da resiti nekim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Svojevremeno polagao A na SV650N. Nije da nije mogao biti veći, ali mi ništa nije ni falilo na mojih 195cm. E sad, to su bile kratke gradske vožnje. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Сваки цига свога коња хвали...купиће сигурно ниједан од понуђених онично тако бива...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Iskreno najviše mi se svidja er6n, licna impresija, ali opet nesto sam naucio do sad a to je da treba cuvati motor, uzivati u modelu koji vozim ali treba ih i menjati, probati nove, drugacije. Meni motori predstavljaju zadovoljstvo i uzivanje i svaki ima nesto svoje. U planu mi je cim se prolepsa vreme da proputujem po oglasima i probam er6 i bandita pa cemo videti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 18 minuta, NebojsaZemun je napisao:

Сваки цига свога коња хвали...купиће сигурно ниједан од понуђених онично тако бива...

Kaže se svaki vlasnik svoga konja hvali... neće da može ciga da se spominje ni u poslovicama. Npr. od sada :)

 

F7A31319-0430-4626-A3FB-BD44AEFF3DF2.jpeg

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

...у праву си докторе,и неће бити вишр рублике отац и мајка,него родитељ 1 и родитељ 2 и онда ће сви бити задовољни и први пут у историји наступа благостање...и сцхонда купује новог трацера 900,и тако то...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07
3 hours ago, ScHonda said:

Ne dirajte mi staru ranu.... uh.. vt 750 custom... da sam mogo ozenio bi je.. al nije nam se dalo

Nije dala da je jases?

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6
On 24.2.2019. at 23:52, sasa ns 1 je napisao:

ja bi preporučio er6 F ,ne n .Pun oklop,motor još uvek moderne koncepcije.Izišao 2006 kao euro3,neznam za bandita ili fezera tog godišta kad su se pojavili ali ako su 2000 batali ih zbog izgleda jer su previše zastareli.

Kawini motori  n,f ili versys u 99.9 % slučajeva nisu imali nijedan kvar.Pločice prednje se menjaju na 50-60 hiljada a bandit ima iste takve ali se menjaju duplo kraće-lošiji ram vešanje i veća težina.Ulje ful sintetika na 12000 km.Voze se tri puta lakše naročito u odnosu na suzkija koji je i težak i mekan.Fazer važi kao popularan motor ali mnogima nije legao zbog držanja u obrtajima.Dosta ih je prodato iz tog razloga.Neznam za polovne ali novi kawini motori su najeftiniji zbog  politike cena.

Sećam se nezadovoljstva vlasnika yamaha 600 osim r6 iz tih godina da ajnšprici imaju svijih mušica ,kao rade pa onda opet rade al malo drugačije pa onda nešto treće .Kvara nema pa nema ni šta da se popravi.Mogućre je da čak i većina ni nema taj problem.

 

Pa ne bih se bas slozio u vezi fazera sto se tice obrtaja i ajnsprica, vozim fz6  2006 godiste sto bi rekli ajnspric dve godine i sa njim presao 30000 km, ni jedan jedini kvar, radi kao sat i svaki put isto radi bez obzira sto je ajnspric. S tim sto mu ja menjam ulje na 5000 km motul 300 V i sipam iskljucivo benzin od 100 oktana sa aditivom. A sto se tice obrtaja to je individualna stvar, meni sasvim odgovara, lepo ide,  ne vozim ga na stazi pa sad treba da ga cepam u visoke obrtaje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
23 hours ago, Motorcyclist said:

Em sto ima vise ks, em sto je 15-20kg laksi :)

Ovo pisu ljudi koji nisu vozili bandit. Jevta objasnio, fazer je malo ostrija sprava, ali samo u vrhu obrtaja, ti kao pocetnik ne bi ni primetio tu razliku, a za suzukije je generalno misljenje da iz niskih vuku kao voz. Koji god uzmes neces pogresiti, ja kawu ne bih ni gledao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Dobro. Prema vasim iskustvima zato sto ste vozili sva tri tipa motora koje sam naveo ima jakih argumenata zasto da i zasto ne. Najvise mi znace pohvale modela koje vozite i obraticu paznju na to, suzuki bandit bi trebalo da bude prvi za probu jer mi je najblize pa cu vam preneti utiske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Suzukija probaš tako što u 6 brzini skreneš na ćošak pri 20-30 na sat i kad daš gas on linearno povuče do 150 onda malo lakše do 200.To ostali ne mogu.To mu je najveći adut po meni

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Pretpostavljam da tu kvalitet, odnosno ocuvanost agregata, odradi svoje bez seckanja i gušenja u visokom prenosu. Da ne valja onda bi sve bilo suprotno, tako? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
1 hour ago, milomir22 said:

Ovo pisu ljudi koji nisu vozili bandit. Jevta objasnio, fazer je malo ostrija sprava, ali samo u vrhu obrtaja, ti kao pocetnik ne bi ni primetio tu razliku, a za suzukije je generalno misljenje da iz niskih vuku kao voz. Koji god uzmes neces pogresiti, ja kawu ne bih ni gledao.

Ja sam napisao zvanican podatak o tezini i snazi, brojke ne lazu. Nisam rekao da je tezak za manevrisanje niti voznju nego da je tezi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2808 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 14 minuta, ScHonda je napisao:

Pretpostavljam da tu kvalitet, odnosno ocuvanost agregata, odradi svoje bez seckanja i gušenja u visokom prenosu. Da ne valja onda bi sve bilo suprotno, tako? 

Nije tako svi uljni tako rade od matorog 600 do 1400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 724 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Da sve sto je rekao Jevta za bandit.ja sam probao i sa 25kmh u 6 apsolutno se ne buni i radi svoj posao,najpreciznije doziranje (efi) ima suzuki.isto i model pre 650 2005,2006 radi i ide fenomenalno za 90% vozača.07,08... ima bolje kocnice i ram cvrsci i mnooogo bolji zadnji amortizer. I za Sv 03-08 sve naj mislim,ko je do 180cm i 80 kg odlican bajk.

 

Er6 je smešan naspram jednog bandita .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 1 sat, milomir22 je napisao:

Ovo pisu ljudi koji nisu vozili bandit. Jevta objasnio, fazer je malo ostrija sprava, ali samo u vrhu obrtaja, ti kao pocetnik ne bi ni primetio tu razliku, a za suzukije je generalno misljenje da iz niskih vuku kao voz. Koji god uzmes neces pogresiti, ja kawu ne bih ni gledao.

Sto ne kawu? Za ljude koji zakoracuju u svet motora, ER-6 je jedan od najboljih i najprodavanijih motora za siroke narodne mase u proteklih 15 godina, otkad se pojavio. Plus pouzdan, kao i Versys 650 koji je izveden iz njega, moderan, dobar i izuzetno vozan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Ja ne znam da je neko sa kawom novije generacije imao problem.
Versys je veliki i jako upotrebljiv motor.
Sa visinom preko 170 ne treba uzimati u obzir minijaturne motore.
Valjda treba i da izgledas kao covek na motoru a ne kao slonce na bicikli...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Ako gledas dugoročno i predpostavis da ćes za narednih xx godina promeniti y motora... Po meni je posle vožnje skutera od 250cc najbolje neki dvocilindras sv650, er6, ili MT 07 koji i sam vozim. Dok to "prerastes", prodje 2-4 sezone na primer. I onda uzmes nesto poput z750. Kasnije opet uzmes neki 1200 sa 2 cilindra I tako u krug
Čovek reče da hoće da provoza različite agregate, a preskočiti ovaj segment je po meni velika šteta. Ja motor vozim po gradu i kraće vožnje, i još ne znam koji će mi biti sledeći, jer mi ovaj radi poso bez greške. Da ne pričamo što vuče u niskim obrtajima kao mećava

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8
Pre 12 sati, JevtaNS je napisao:

Suzukija probaš tako što u 6 brzini skreneš na ćošak pri 20-30 na sat i kad daš gas on linearno povuče do 150 onda malo lakše do 200.To ostali ne mogu.To mu je najveći adut po meni

...И још мало лакше до 230 ако има правца...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja