Jump to content

Moto Zajednica

Motor za grad i kraca putovanja?

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Pozdrav, dvoumim se oko kupovine novog motora pa ne znam da se odlucim izmedju kawasaki er6, yamaha fz6 ili suzuki gsf650 bandit, svi modeli oko 2005, 2006 godiste. Nemam mnogo briga oko odrzavanja jer realno sve sto se koristi trosi se i trazi odrzavanje, cene su te koje jesu i to je to, potrosnja takodje jer znam da kako ga vozis i odrzavas tako i trosi. Zanimaju me vasa iskustva sa ovim modelima po pitanjima izdrzljivosti i pouzdanosti agregata kao i odabir prema visini vozaca, ja sam visok oko 186 cm, 80 kg, a pitam vas zato sto nemam bas prilike da u blizini probam ove modele da vidim kako pasuju, malo mesto pa nema mnogo motora, pa kad krenem da trazim i putujem po oglasima da bar dobijem neki savet na sta da obratim paznju. Unapred hvala svakome ko podeli svoja iskustva i savete, bice prilike i da uzvratim isto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

1. Yamaha fz6 (najvise snage, najvise nudi ulozeno-dobijeno, najbolje opremljen)
2. Suzuki 650 bandit (4 cilindra kao i fazer, tezi od fazera, mozda malo udobniji ali ne mnogo. Generalno nudi manje od fazera)

3. Kawasaju er6 (2 cilindra, 1 klasa ispod fazera, dobar za grad i pocetnika)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Za sada isto mislimo. Ok, ispada Suzuki mada izgleda udobnije zbog vislje postavljenog rezervoara, moracu sigurno da probam jedan u Bujanovcu i jedan u Vranju, to su mi najblizi od sva tri modela. Tacno je sto kazes u vezi snage, yamaha ima skoro 25 konja vise a to sigurno znaci, i te kako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova
3 minutes ago, ScHonda said:

Za sada isto mislimo. Ok, ispada Suzuki mada izgleda udobnije zbog vislje postavljenog rezervoara, moracu sigurno da probam jedan u Bujanovcu i jedan u Vranju, to su mi najblizi od sva tri modela. Tacno je sto kazes u vezi snage, yamaha ima skoro 25 konja vise a to sigurno znaci, i te kako. 

Em sto ima vise ks, em sto je 15-20kg laksi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Sto se tice yamahe ova je za sada najuzi izbor, nije bas blizu al je cena odgovarajuca i vlasnik se cini jako ozbiljan i realan, 2002 je god ali kilometraza je po garanciji vlasnika oko 35000 i tvrdi da je jako cuvan motor

IMG_20190224_213443.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Bandit se mnogo lepše vozi elastičniji je ta generacija je još uljara dosta lakši za održavanje i dosta jevtiniji.,Fazer traži obrtaje,moguće da ti bude mali na tu visinu ali je to individualno.Ostalo manje više isto.

Kavasaki je ipak i po kvalitetu i po performansama ispod ova dva,mada cena i stanje modela određuje kupovinu.I na kraju srce:moto2:

Za te pare gsf 650 vodeni 2008-9

Na primer dok ne obrišu

10f36cf994b8-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Bandit GSF 650, 2008. godište, Touring, vozilo prešlo 27020 km, Apatin. Cena 3.850 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Moze sve da bude sumnjivo, ajde i ta kilometraza. Bukvalno kod svakog motora, automobila. Kod auta sam dosta naucio i znam oko toga da ih prepoznam za 20 minuta ozbiljnog zagledanja. A sta kod motora? Digitalno su skinuli realnu kilometrazu, ajde da pretpostvim i da ne dimi na prvo paljenje, suva masina, nema ulja ( recimo opran dan pre toga masinski), kako znati da li je pregazio 80000 km ili 13000 km? Morao bi da ga vozam sat vremena da se zagreje do max pa da probam paljenje, dal curi, sta? Slusao sam čopere yamahe 535,750,1100 i popravljao ih, znaju da zveckaju u motoru i kad su dobri, takva masina. Dajte neki savet prema onome sto vozite od ova tri modela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Temu si nazvao :  Motor za grad i kraća putovanja . 

  A za to ti je dovoljan i neki motor od 250 kubika.  Grad ti je mali, a svi putevi okolo uski i krivudavi, tako da mislim da sa 250 - 400 kubika možeš sasvim lepo da se voziš. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Sc
  • Motocikl: ...

Moze. Trenutno i vozim 250 cc, zavrsava posao. Zelja mi ke steenik vise, do 650 cc da malo obidjem i okolinu na par dana, malo i da promenim motor. Krajnji cilj mi je yamaha fzs 1000 za duze relacije, ali korak po korak. Videcemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

ja bi preporučio er6 F ,ne n .Pun oklop,motor još uvek moderne koncepcije.Izišao 2006 kao euro3,neznam za bandita ili fezera tog godišta kad su se pojavili ali ako su 2000 batali ih zbog izgleda jer su previše zastareli.

Kawini motori  n,f ili versys u 99.9 % slučajeva nisu imali nijedan kvar.Pločice prednje se menjaju na 50-60 hiljada a bandit ima iste takve ali se menjaju duplo kraće-lošiji ram vešanje i veća težina.Ulje ful sintetika na 12000 km.Voze se tri puta lakše naročito u odnosu na suzkija koji je i težak i mekan.Fazer važi kao popularan motor ali mnogima nije legao zbog držanja u obrtajima.Dosta ih je prodato iz tog razloga.Neznam za polovne ali novi kawini motori su najeftiniji zbog  politike cena.

Sećam se nezadovoljstva vlasnika yamaha 600 osim r6 iz tih godina da ajnšprici imaju svijih mušica ,kao rade pa onda opet rade al malo drugačije pa onda nešto treće .Kvara nema pa nema ni šta da se popravi.Mogućre je da čak i većina ni nema taj problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Suzuki SV 650 N ili S. Čini mi se da je kao polovan jeftiniji u odnosu na bandita ili fazera. Al kvalitetom ne zaostaje. Pouzdana mašina V2. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

SV 650 je klasa ispod fazera i zaostaje u svemu. U snazi, u kocnicama, ramu, ogibljenju, velicini. Ali svakako zanimljiv motor za voznju tj. agregat, ako moze da se spakuje na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Imao SV650N , putovao dalje  više puta sa dve osobe, ja 187, 97 kg ( nije mi tesan). Odličan za putovanje, snaga iz niskih obrtaja, jede horneta600, bandita600 i fzs 600 u nekoj upotrebnoj brzini od 60-120. A za grad je tek bolji od ovih navedenih, na suvo 165 kg. plus najmanje troši...

Hornet najlepši !

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja