Jump to content

Moto Zajednica

Alat i ostale (ne)potrebne stvar(cic)e

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Necu, samo do prve moto radnje. Kojih ima svugde sem u Srbiji. Tako da mi je zapravo u Srbiji najpotrebnije da imam rez delova. A do kafica retko idem motorom. A na put krecem uvek sa samo tank torbom, da bih sto manje ugrozio uzitak voznje. Sa koferom probao jednu turu i zakljucio da nije za mene. 

Ali svi smo mi razliciti. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

U Rumuniji i Bugarskoj... nema baš moto radnji.

Sve zavisi kakav se motor vozi, da li 2015, 2003, 1993, 1983, sve to ide.... ali ima svoje kvarove.

Meni je na SV650 crko regler, eksplodirao akumulator i spasao me Havarisani, doneo mi čovek regler i nov akumulator. Vozio oko 50 km do mene, prodao mi delove ispod cene. Ali Havarisanog nema u romingu  !!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako mi zvekne regler i akumulator u grckoj (npr), dzaba mi i alat i znanje. Zveknuo je u Brusu, ali sam doterao do kuce, nije aku eksplodirao, samo ga je prepunjavao ali sam skontao da uz dugo svetlo i niski br obrtaja ne prepunjava. 

Poenta moje logike je da sitnice ako se dese, mogu da resim bez veceg alata koji nosim sa sobom i trmsim. A nikad ne putujem sam. Uvek neko moze da napravi par desetina km ako bas zatreba. 

Kad sam bio malim Simsonom u CG, bila je druga prica. Imao sam alata i delova za sve komplet sto moze da se resi bez masinske obrade. 

Sa NSRom isto. Alata za svasta, pa mi na kraju pukne salt hebla u Plandistu a nedelja popodne. Usaltao imbus kljucem u 4. i vozio tako do kuce. 

SV je utegnut. Kontam da ako crkne bice tesko popravljivo. Grunula mi je sajla kvacila jednom prilikom, ali sam ga doterao kuci, nisam bio daleko, taj dan sam zavrsavao turu. 

Sta znam. Da vozim sa koferom, sigurno bih imao vise alata sa sobom. Pogotovo ako bih putovao sam. Ali mi kofer jako kvari uzitak voznje. Svaka odluka nosi svoj rizik. Ali se uzdam u bajkersku dusu da ako bi mi zatrebala pomoc na putu, naisao bi neko da pomogne. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako krećem sa motorom na ozbiljan put i moram da nosim svakakav alat, ja bih se zapitao jel taj motor spreman za taj put. I to bi bila polazna tačka razmišljanja. A kad bih ga smatrao spremnim za put i kad bih se odlucio za put, obezbedio bi plan B u slučaju nekog kvara. Banalne stvari tip svecica, sajla, lanac, itd su stvari koje se menjaju na vreme i pre puta i to ne sme biti faktor iznenadjenja.

Plan B bi bio kartica na kojoj ima dovoljno rezervi za neku reparaciju ili u najgorem slučaju slepanje do kuće. Ujedno i karticu od AMS-a ukoliko ona šta znaci za motoriste.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

To je otprilike i neka moja logika. Meni kad je sajla prsla, nije bilo do nje nego je proklizao navoj za dotezanje i na rucici i na kontra navrtki. A suzuki ima gumu pa nisam na vreme prometio da moze da nastane problem. Sajla je cela i dan danas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Covek je pitao za po gradu i blizini (do 100km). A za to moze se i bez icega, pa cak i bez seta za krpljenje guma i kompresora. Svi mi imamo nekoga u blizini da nam pomogne.

A kako vidim diskusija je uzela drug pravac, za duga putovanja. E tu je taj veciti problem sta i kako. Kada stignem slikacu (mislim da sam vec postavio negde) kako ja nosim alat i sta sve ima od toga, nosim puno.

I da zajebancija bude gora, ja zaboravio rezervne lagere letos i eto beljaja, sjebao sam sva tri na zadnjem tocku i sa montazom kosale me 100 eura na Sardiniju. A mogao sam da prodjem sa 20-25eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja ne shvatam razlog zasto uvek ne imati osnovno pod sedistem? Ne smeta i predvidjeno je od proizvodjaca da bude tu...

Ne trazi "leba :D a moze da koristi...

Ciji motor "oseti" jos pola kilograma tezine taj mora pod hitno preci u sledeci cenovni rang registracije :D

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 11 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja ne shvatam razlog zasto uvek ne imati osnovno pod sedistem? Ne smeta i predvidjeno je od proizvodjaca da bude tu...

Ne trazi "leba :D a moze da koristi...

Ciji motor "oseti" jos pola kilograma tezine taj mora pod hitno preci u sledeci cenovni rang registracije :D

Apsolutno se slazem, ali stvar je u tome da neko eto NE zna kako da koristi strafsiger pa jbga pokusavam nekako da opravdam to.

Da pomenem moje nosenje alata i ismejavanje drugih, ali kada je zatrebalo, odma je bilo VORTEX jel imas ovo/ono? Uvek nosim kablove za palenje. A coveku prazan aku. Bili smo dve razlicite grupe, ali sreli u Dojranu. Pa su me iz druge grupe zvali jer su znali da imam svasta i sredili problem. Cak im dao i jedan kabel da ako uz put imaju frku da mogu da ga otseku na pola (3m je duzina) i opet zapale. Zadrzao sam drugi jer mozda i meni pritreba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nismo svi mehanicari ali dao bog pa imamo ruke i mozemo po nesto da uradimo.

 

Kad sam pitao na samom pocetku sta bi radio sa tim alatom, ja sam primetio dva osnovna odgovora:

1) Alat

2) Rezervni delovi

 

Pod "Alat" su navedeni razni odvijaci za razne namene sa kojima bi se neki deo demontirao i montirao.

Ove potrebe manje vise zadovoljava fabricki set koji sam barem ja dobio uz motor. Mali, ispod sedista i ne smeta.

U alat bi se moglo ubrojiti:

- neka britvica (kombinovana),

- lepljiva traka (siva, izolir),

- paljena zica,

- kanap (ja nosim 10 m petice nedaj boze za slep ili fiksiranje ili izvlacenje)

- par raznih zip vezica

- set za reparaciju gume, sprej i mini kompresor (kupio kod Lakija koriscen vise puta)

- 2 kvadrata najlon folije (moze da legnes a moze i da se prekrijes ako bije neka kisa)

Osim spreja i kompresora sve drugo moze da stane barem ispod mog sica i ne odlaze se ni pod razno

 

Rezervni delovi koje nosimo sa sobom su prica sama za sebe:

- Osigurac, dobra stvar, ispod sedista

- spojnica lanca

- rucice kvacilo/kocnica, obavezno, najgluplji pad i eto je slomljene, jeftino i staje ispod sedista i ne odlaze se nikako

- svecice su pametna stvar

- regler jos pametnija

- guma unutrasnja ko ima takav set

 

Sa vecinom nabrojanog mogu sebi a i drugima da pomognem.

 

Odrzavanje motora je vec stvar preventivne kulture i naravno finasija.

 

Na primer (nema losih namera)

Ima na forumu sala na racun:

BMW gde se jasno pokazuje da njima ne treba alat i delovi vec slep prikolica.

Ili Ducati koji mora da zna kako se trazi servis na tom govornom podrucju.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Razmišlam ceo dan o alatu, tj. sugestijama kolega, koji ga zdušno preporučuju da se nosi. E pa ovako, pošto sam fala Bogu, vičan mehanici a posebno elektrici, a isto tako imam i puno alata, uglavnom profesionalnog, dođo u nedoumicu šta da ponesem a šta ne. Naravno, ceo komplet. A druga stvar, pošto mi je motor sav u oklopu, treba mi pola dana da sve to rasturim, opravim npr. jebenu svećicu i još toliko da ponovo sklopim. Još sko je napolju kiša, a sve te plastike razbacane pored puta, jedino mi pametno pada na pamet da kupim kombi, napravim radionicu u njemu, stavim motor i eto vozim motor ali kombijem :)

Sent from my Coolpad R108 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Meni ovde bas nije mesto a upisah se. Pa koji ce mi djavi svecice kad sam ih menjao po potrebi, a traju i po 30.000 km!? Propasce od vlage ispod sica? 

Ako ne moram da ih menjam, namece se da mi ni kljuc za iste ne treba. Regler da kupim da ga nosam sa sobom, za svaki slucaj, nemam nameru. Bolje tih par desetina eura da imam za slep. Kanap da me neko vuce? Ako nece sam, necu ga vala ni slepati. PVC vezice nosim u slucaju nekog krckanja, daleko bilo. Tipa da mi neko srusi motor sa copave pa pukne nosac plastike ili da se neka glupost odlomi, pa da imam resenje da mogu da vozim bezbedno. Creva za gorivo? Ako sam ih stavio kad je trebalo, a traju po 15 god, cemu!? 

Kompresor!?!? 

Zasto bih nosio kompresor ikada? Pa ne nosim ga ni u sluzbenom auto koji je pick up! Set za krpljenje, jedna ampula, na prvoj pumpi naduvam koliko treba... 

Od rez delova sajle mozda imaju smisla, ali ako pukne gas sajla, povratnu na poteznu i vozis bez imalo muke. 

Ako trosi motor ulje, OK. Cantru ulja i to je to, mada bih i tu punio na max, racunao potrisnju pa dokupio usput da dolijem, da je ne nosim. Jbg. Meni na put trebaju full oprema i spreman motor. Volim da kampujem, ali kad idem da se vozem jurim hostele, necu da trmsim sator i vrecu. 

Zavisi od motora/nacina zivota/duzine puta/licnog dozivljaja. 

Nadjem fotku pa kacim kako sam krenuo na put od 4000 km. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Svi smo razliciti i to je nesto naj normalnije!

Ja sam od onih "Bolje da imam a da mi nikada ne zatreba nego da zatreba a nemam!"

I to ne samo u vezi motora...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
On 2/23/2019 at 2:23 PM, N.F.S. said:

Onaj kome "alat za ukras sluzi" i ko ne razlikuje srafciger od viljuskastog kljuca ne treba ni da ga nosi, tu se slazem... Ali poci bez icega je po meni neodgovorno.
Kartica nije svemoguca, licno biram puteve koji se manje koriste jos ako je mesto ne naseljeno pa i drugo jezicko podrucje... Hmmmm, ne bih se lepo osecao bez alata, zamena sajle za gas u Grckoj 70eura, (1sajlla i 30min rad). Sajla je inace 2 eura da je u Srb kupis 50 grama da je poneses... Postujem i ove sa "karticama", meni je to luksuz...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Apsolutno tacno. Kad citam ove postove o karticama, zapitam se da li u istoj drzavi svi zivimo. 

 

Mislim, ne zalim se ja, niti nosim rezervni motocikl u tank torbi, ali ove kartice, plastike u novcanicima, ludila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Spreman za put u Istanbul, preko CG, AL, MK, GR pa nazad preko BG. Potrošio sam jednu vezicu, za gore pomenutu sajlu kvacila.
(Ja sam sa leve strane, a postavljam fotku cisto da se vidi u koliko se pakujem)
Sto bi rekao BB King: "Less Is More!" :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Izvinjavam se za pogresku, ali shvatate poentu. :takoje:

P. S. Mada je to prvi put zapisao Robert Browing u pesmi "Andrea del Sarto" 1885 (googlah, jer sam mislio da je BB King koristio, hvala za ispravku) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Haha, vidi stvarno. Hvala za info. Inače, Mis je moj omiljeni arhitekta a ta izreka je i moja ideja vodilja pa sam morao da dodam.

Na temu; Od alata nosim samo fabrički i nadam se mi neće trebati. Za duži put dodam set za čepovanje, plastične vezice i lepljive trake (duck i izolir) i isto se nadam da mi neće trebati. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ispod sedista Fazera nosim fabricki alat, prsluk, sprej za lanac, sprej za gume, kompresor, osigurace, sijalicu, svecicu, vezice, noz, kanap, karabinjere, krpu, upaljac, USB adapter, kablove, dokumenta i ostane mi mesta za jos dve limenke piva.
Sto da ne nosim, kad ima mesta... :yamaha:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Nisam video da neki motocikl ima vise mesta od Fejzera. Ne znam koliko ispod FZS1000 ima, ali ispod 600 se ugura svasta.
Takodje, od svega ovog, za popravku motora su mi do sad zatrebali samo osiguraci jer mi se prosipalo pivo u koferu.
Samo neka me sluzi kao do sad i ja sam zadovoljan. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Kad sam postavio ovu temu, nisam ni sanjao da ce biti ovako puno potpuno slicnih i tako puno potpuno razlicitih odgovora! :)

Najbitnije sto je neko napisao jeste: "skontaj prvo sta bi sa tim alatom uradio, pa to ponesi"... :)

 

DObro, ja sam vise ovo pitao zbog iskustva vas iskusnijih, jer sebe jos ne smatram u iskusne, iako nisam ni pocetnik.

 

Na pocetku teme sam namjerno naglasio da pitam za gradsku i kracu varijantu voznje. Znaci, 100-200 km maksimalna tura. Ono sto (vjerujem) vecina nas "odradi".

 

Imam i ja onaj set za krpljenje guma, ali nemam ampule a za kompresor definitivno nemam mjesta. Jedina stvar koju sam do sada primijetio da obavezno moram da nosim sa sobom (a to sam i sam iskusio) jesu ili vlazne maramice ili nesto drugo za ciscenje vizira. Po lijepom danu i nekako moze da se vozi sa prljavim vizirom, ali ako je kisa ili noc, ili jos gore, kombinacija kise i noci, to je apsolutno nemoguca misija. Bez Toma Kruza. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja