Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacije Cardo, Interphone, Sena...malo o njima

Recommended Posts

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Poslednjih 10ak godina sam preko@balkanlover70 kupio za sebe i drugare jedno 20 komunikacija. Uvek super povoljne cene, vrhunski kvalitet, sve po dogovoru, a uvek je spreman da izadje u susret oko preuzimanja

poslato preko one stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21
On 6/23/2021 at 9:30 PM, balkanlover70 said:

Hvala Vama na poverenju

HF3.0 + HF2.0 80 evra

HF 3.0 50 E

HF 2.0 

Odlicno, hvala na info, cujemo se uskoro za porudzbinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
On 6/19/2021 at 6:38 PM, grof said:

U vožnji sa kineskim komunikacijama sam je na pola ture izčupao iz kacige. Prenosi previše šumova vetra i zvuka motora , možda je dobra za skuter i za do 80km/h. Sada sam kupio neku Senu koja ideuu HJC i za sada radi super. Komunikacija bez šumova je moguća do nekih 180km/h... više nisam probao.  Pre kineza sam koristio stari Autocom žičani i on je radio super ali su me kablovi nervirali. Mada je on bio najprostiji za korišćenje. Jedina zamerka Seni je što ne mogu paralelno da se povežu da rade muzika sa telefona i komunikacija vozač -suvozač.  

...... greška tehnički neukog korisnika, prostim stiskom srednjeg dugmeta, biraš muziku ili interkom, samo ja to nisam odmah provalio, mislio sam da možeš da čuješ oba u isto vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 29.6.2021. at 0:30, grof je napisao:

...... greška tehnički neukog korisnika, prostim stiskom srednjeg dugmeta, biraš muziku ili interkom, samo ja to nisam odmah provalio, mislio sam da možeš da čuješ oba u isto vreme. 

Zadržiš 2 sekunde srednje dugme ako hoćeš muziku sa telefona, a 5 sekundi ako želiš tu muziku da slušaš zajedno sa onim sa kojim si povezan komunikacijom (music share). U tom slučaju samo slušate muziku, ne možete da pričate. Vraćaš se razgovor ponovnim pritiskom na dugme, ili ako uključiš opciju da kažeš bilo šta u mikrofon, tada Sena detektuje da želiš da otpočneš konverzaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Moj model je valjda 10 i mislim da nema opciju deljenja muzike a gotovo sam siguran da nema voice command.... moraću da prostudiram uputstvo detaljno. U svakom slučaju hvala probaću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: R1200RS

Evo ako je neko zainteresovan. Imam dva komada. 

8500 je cena za jedan set.

Sve je novo, nekorišćeno.

5900C658-8233-4524-AEA8-BE6C157D83B4.jpeg

4BBDA8DD-5C20-48A5-89DF-52D816E6358E.jpeg

Promenio član Vanja_022
greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 23.6.2021. at 21:30, balkanlover70 je napisao:

Hvala Vama na poverenju

HF3.0 + HF2.0 80 evra

HF 3.0 50 E

HF 2.0 30E

Ova HF3.0 da li moze da se poveze sa nekom drugom komunikacijom?

Zanimljivo mi da uzmem set HF3.0 + HF2.0 za mene i devojku, a kad idem bez nje u voznju da mogu sa ostalima da se povezem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125
On 22.8.2021. at 10:50, steefanv je napisao:

Ova HF3.0 da li moze da se poveze sa nekom drugom komunikacijom?

Zanimljivo mi da uzmem set HF3.0 + HF2.0 za mene i devojku, a kad idem bez nje u voznju da mogu sa ostalima da se povezem

Twiins HF3.0 je uredjaj koji “funkcionise” na rastojanju do 10m i nece “zadovoljiti” tvoje potrebe

 Mogu da ti preporucim SPORT ili TOUR a za suvozaca URBAN - tu bi imao sve sto ti treba. 
Za info vise mozes/te me kontaktirati - ako sam u mogucnosti , rado cu pomoci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Koristim Bold neko vreme i bio sam na duzoj turi sa drugarom koji ima isti uredjaj.
Testirali smo DMC i BT mod. Kod BT moda u naseljenim mestima dolazi do upadanja smetnji, krckanja pa cak i pucanja veze, a u DMC modu toga nema pa je veza sve vreme cista i stabilna.
Domet sa spustenim antenama je izmedju 300-400 metara kada je prisutna opticka vidljivost, sa podignutim antenama ide znacajno vise, ali ne treba ocekivati cuda, ali sasvim je dovoljno u vecini slucajeva.
U slucaju kada veza pukne i uredjaji ponovo udju u domet, uglavnom se veza brzo automatski uspostavi, ali se desavalo da se to ne desi pa moramo da se rucno pozovemo. Izasli su updajtovi u medjuvremenu pa je mozda to popravljeno.
Primetili smo da veza puca kada je udaljenost po vertikali veca od 100-150m, dakle ako se spustate/penjete uz serpentine i udaljite se za dve tri, bez obzira sto se prakticno vidite, veza ce se prekinuti, sto znaci da se signal prostire iskljucivo horizontalno i to nam je bila najveca zamerka jer smo vozili cesto takve deonice.
Uredjaj ima dobru redukciju suma, ali ko ima flip-up kacigu ipak je mora spustiti dok vizir uglavnom moze biti otvoren.
Kada se slusa muzika, a neko od ucesnika veze progovori, ona se automatski utisava i na isto vraca kada se pricanje zavrsi i to radi stvarno odlicno.
Kvalitet zvuka je stvarno dobar, posebno intercom i telefonska veza, bez obzira na brzinu kretanja zvuk je kristalno jasan i jak.
Postoji opcija da se vrsi korekcija jacine zvuka u odnosu na sum u pozadini, odnosno da se jacina pojacava kada se krecete brze, a smanji kada usporite.
Baterija traje sa stalnom vezom i slusanjem muzike bez problema ceo dan, a uredjaj se puni relativno brzo.
Dobra stvar je sto Bold model poseduje "universal connectivity" pa je moguce uparivanje sa uredjajima bilo kod proizvodjaca, pa cak i kineskim ali to radi strogo u BT modu.
Glasovne komande rade dobro, ali se mora potruditi oko akcenta.
Pre ovog uredjaja sam koristio kineski V6 i bio sam zadovoljan, ali Bold ipak ima stabilniju vezu i daleko cistiji i puniji zvuk, a i vecina drustva koristi Cardo komunikacije pa je i to bonus u mom slucaju.
Ukupna ocena 7.5/10

 

Promenio član OverLord
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ne verujem da cu kupiti nesto slicno, ali opet, nikad ne reci nikad. Neka preporuka za sto manji profil spoljasnjeg dela komunikacije? Ne moze oko da prihvati, pa to ti je.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Što se Cardo modela tiče postoji Packtalk Slim model koji je poprilično tanak, ali napajanje tj. baterija se kači na ivicu zadnjeg dela kacige. Sve ukupno se lepo sakrije i uklopi pa je to moguće rešenje za tvoj slučaj. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Поздрав другари,од скоро сам власник Sena SRL 2 комуникације,до сад сам користио кинеску комуницију V4 чини ми се и био презадовољан,е сад неколико постова пре прочитах да није могуће повезивање Sene са другим комуникацијама,јел то неко проверио или? Има апликација да се скине за сам уређај али тамо постоји само опција за Senine уређаје....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja imam Interphone F5, a 3 drugara Senu i svo troje uspevamo da se umrezimo uz brdo komplikacija, stim da mene ubacuju I vezuju kao mobilni telefon isključivo, ne mogu da me uvezu kao komunikaciju i ti šljaka, ali kad se razvezemo opet muka kako spojiti. Imaju softver Senin ali nije tako jednostavno kao što piše u uputstvu na papiru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Drugari , sta preporucujete od komunikacije vozac - suvozac .. uzeo bih nesto da procavrljam koju sa gospojom dok se vozikamo ..
Totalno sam van toga :(

Sent from my RMX3085 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
WWW.CARDOSYSTEMS.COM

WHICH CARDO ISRIGHT FOR YOU? Explore Cardo System Products. The world’s best Bluetooth motorcycle communication systems.

Cardo Freecom model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Dobro , nisam bas mislio od 300+ evra .. ima li sta jeftinije ?... 

Nije da mi je neophodan jbl kvalitet :) ( usput , jbl u svetu zvucnika je smece , ne znam sto njih uzimaju kao reper za dobar sound ) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Interphone Urban ili Link a za dobar zvuk umesto standardnih slusalica  dodatak pro sound slusalice (za Shoei,Schuberth,Shark,HJC) 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

Ne znam da li može ovo da pomogne. Dva kompleta, u dva telefona, i blutut veza. Ili nešto slično...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god
pre 39 minuta, balkanlover70 je napisao:

Interphone Urban ili Link a za dobar zvuk umesto standardnih slusalica  dodatak pro sound slusalice (za Shoei,Schuberth,Shark,HJC) 

A ima li ovoga kod nas ? Koje su im cene ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Pa preko blututa se isključivo priča, bilo da su jeftine kineske ili skupe Cardo, Interphone, Sena...
A ovaj link sa KP koji je kolega postavio nema svrhu jer treba preko neke centralne jedinice da se zakači da bi radio. Ja godinama uzimam i za sebe i za društvo Interphone od Balkanlover člana, i za saradnju, kvalitet i pouzdanost imam samo reči hvale, kao i za Interphone modele od F4, preko F5, do modela Tourer, sve radi i fercera za medalju. A pre 3 godine smo uzeli za smešne pare neku no name kinesku i vozikali se nekoliko dana po Rumuniji, troje nas, svak na svom motoru plus skopčani na telefon ili navigaciju sta je ko imao i radilo je sjajno i bajno, čist zvuk i na brzinama preko 100 na sat, izdržljiva baterija, lakoća upravljanja vezom, pozivima, muzikom... u to vreme Interphone F5 je bila oko 150 evra po komadu, preko Balkanlovera, u radnji preko 250, a 3 kineske su plaćene tipa 130 preko Alija sa dostavom, prošle su bez carine i dodatnih troškova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Ako nekog zanima neka piše, za forumaše moze i dogovor na količinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Par godina unazad koristim Freedcon Tmax, original kinez uzet sa Alija,dal je najbolji nije sigurno al meni jeste jer bolji nisam imao... Ima na mikrofonu odlicnu redukciju buke,sagovornik i na 130 ne cuje buku ali preko 120 ja drugog ne cujem razgovetno, jednostavno flip up kaciga i dovoljno vetra. 

Razdaljina koju oni pisu je 1500m al realno hvata do kilometra sa prekidima a na 800m se lepo cuje.

Uparivanje malo zajebano al nije neresivo,ima neke svoje bubice

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja