Jump to content

Moto Zajednica

Komunikacije Cardo, Interphone, Sena...malo o njima

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Kupovina bilo kog od uređaja navedenih proizvođača može biti i prava kupovina a može biti i pakao u korišćenju...sve zavisi od toga šta Vam treba.

Jedan kratki pregled evo ga ovde...

 

Interphone - stara serija FM

Komunikacija koja je ubedljivo najprostija za korišćenje, za odlično dostupnim dugmićima u vožnji i kratkim trajanjem baterije.

Kad kažemo kratkim to znači sledeće:

u korišćenju interkomske veze izdrže ujutru od 8 do okvirno 17-18h. 

Ako ste u grupi I + II + III   komunikacija u sredini (II) je ona koja povezuje prvu i treću, i ona nešto više struje troši pa samim tim traje još kraće od ovoga.

U slučaju da koristite i audio striming (slušanje muzike) i interkom paralelno - još kraće.

Samo muzika 8-10 sati.

 

FM serija ima mogućnost da podelite muziku sa drugim članovima grupe - to na papiru...u praksi još nije proradilo.

 

Domet interkoma - između dva vozača na pravcu po ravnoj vojvodini to dođe na malo manje od kilometra. 

Nekada se sama vrati u opseg i proradi a nekada ne. 

 

Domet u grupi od više motora

dešava se često da neko iz grupe sam od sebe nestane i vrati...dešava se da se vrati kad se isključi i uključi komunikacija.

Po krivudavom putu u grupi 4 motora ukupno rastojanje za stabilan rad između prvog i zadnjeg vozača se ostvari oko 1km.

Zna se desiti iz čista mira da se posvađaju, pa stanemo pa se malo bavimo njima i dođu sebi.

 

Kvalitet zvuka (1-10)  ocena 5

Nemaju mogućnost punjenja u vožnji.

Nema povezivanja sa aplikacijom za podešavanje na telefonu.

 

 

 

Interphone nova serija TOUR - SPORT...

prosta ko pasulj ! 

Baterija koja traje u interkom vezi blizu cela dva dana ! 

Slušanje muzike-zaboraviš kad si je punio.

Domet tačno dva puta bolji od prethodne serije.

Dugmići fenomenalni.

Stabilnost-izvanredna ! Ali to znači i dalje da neko u grupi nekad nestane i ne vrati se. Pa ili ponovnim pozivom u grupu ili paljenjem gašenjem ga vratimo.

Postoji aplikacija za ios i android, koja je radila fino i pomoću nje se moglo dosta toga obaviti, ali sada na primer ova serija ne radi dobro sa iphonom zadnje generacije. Aplikacija ne radi i džaba sve.

Nema komande na glas.

Da rezimiramo-uređaj za svaku preporuku za nekoga ko će da putuje i ne bavi se komunikacijom usput. 

 

Punjenje u vožnji nekako i radi...

Kvalitet zvuka (1-10)  ocena 7

Ko je zahtevniji korisnik i želi bolje-nek nastavi čitati. 

 

 

Sena SRL za Shoei Neotec 2

 

Sena se pojavila malo posle Cardo i Interphone uređaja i začas (neopravdano) dobila status najbolje (najskuplje).

Želeo sam je testirati, i probam SRL na Neotec 2.

.............................

komentar je lepo pa šareno !

Zvuk tužan ! Baterija (po čitanju ostalih njenih testova na netu očajna) kratko traje.

Neće da se povezuje sa drugim proizvođačima.

A košta u italiji 50% skuplje od Interphone tour !

 

Tour je za ovo izmislio komunikaciju.

 

 

 

Cardo Pactalk Bold

 

Dugo vremena sam Cardo zaobilazio u sirokom luku, jer je to bilo uzasno komplikovano za svaki vid upotrebe. Brblja trtlja, povezivanje komplikovano, ona kabasta i ružna... ali...

 

Kad tražiš bolje uvek se nađeš na kraju u Cardo taboru.

Packtalk bold - elegantna ! Odlična baterija, odlično povezivanje, fenomenalna aplikacija za ios i android koja pritom i radi. Komande na glas koje rade odlično ! Mogućnost korišćenja glasovnog asistenta sa ajfona ! Vozim i pišem važan email i šaljem kupcu ! 

Kvalitet zvuka ocena 11 !

Povezivanje - ima DMC tehnologiju... probao u paru-radi odlično i domet izgura po krivinama u CG do 900m okvirno...

Šta reći loše za nju ? Raspored dugmića i dugmiće je konstruisao neko ko nije vozio motor i nosio rukavice. 

Ali... dugmići su potrebni bukvalno samo za paljenje i gašenje....ostalo radi na glas odlično. 

 

Ako ima pitanja - izvolite 

 

Eto jedan kratak review komunikacija... :)

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vidi ga Al se raspisao o komunikacijama a ovamo 3 putopisa čekaju nastavak a on nema vremena.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Koristim Cardo Scala Rider G9 vec godinama. Baterija odlicna, GPS, muzika, interkom...normalno ne neprekidno, ali dosta vremena, baterija traje 2 dana, a sa povremenim koriscenjem i duze. Zvuk perfektan, koriscenje bi moglo biti i bolje, ali nije komplikovano. Ima aplikacija pomocu koje je moguce kontrolisati rad komunikacije, deliti muziku sa suvozacem i sl.

PS. iako u ekipi imam nekoliko drugara sa Scala-ma, nikada nismo ni probali da se povezemo, mada oni koji su probali kazu da dobro radi.

Prezadovoljan!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki bandit 650s k8

Користио целе прошле године interphone 4mc са слушалицама и микрофоном наменски за шуберт кацигу. Звук у слушалицама одличан,музика са телефона и навигација,комуникација са другарима који користе сену исто добра до 500,600 м...даље нису могли да ми одмакну а ни ја њима...комуникација са сувозачем одлична што је и примарна ствар због које сам је узео. Пробао и разговор при   140,150 кмч рецимо да саговорник једва чује да сам уопште на мотору,а ја га чујем исто прилично добро,на мањим брзинама звук савршен.  Батерија са свим функцијама и коришћењем истих траје цео један летњи дуг дан,рецимо од Београда до Требиња лагане вожње. Мени довољно а верујем и већини колега. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Nabavili kolega i ja CARDO pactalck bold ,radi fenomenalno (testirano sa 5 aparata) ,voznja motora vise nece biti ista ,baterija izdrzi ceo dan, zvuk bistar ko da smo u dnevnoj sobi, radi odlicno i pri 150 na sat ,ne vata bas na 1,5 km ali na otovrenom ladno preko kilometra ,uparivanje prosto ko pasulj ,podrzava do 15 vozaca cime se produzava domet jer signal ide od vozaca do vozaca ,i mreza se pravi tako da je svako povezan sa svakim ko je u dometu ,mnogo bolja stvar nego bluetoth intercom !Ova stvar doslovno cuva glavu i otvara novu dimenziju voznje motora !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
pre 4 minuta, Zuba87 je napisao:

Колико парица комад? Или се у пару купује? Где је набављено?

Cena izuvanje iz cipela ali vredi svaku paru ,par u louisu je oko 460e mislim ,ali izaso je novi model sa JBL slusalicama  i mikrofonom mislim da je taj nesto jaci ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Silbaš-vojvodina-Srbija
  • Motocikl: Honda NT700VA Deauville

Nedavno sam u Platneru kupio par(2kom.) Cardo Talk pac Bold,

Nikako da mi prorade glasovne komande. Svašta smo pokušavali, izgleda da nismo dorasli tehničkim znanjem.

Ako neko od ponosnih vlasnika iste ( ne oni koji su pogledali par videa na you tubu i shvatili sve) ima volje da pomogne, bio bih jako zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Koristim Interphone Cellular line vise od 10 god-promenio sam skoro sve modele,od serije XT do sadasnjeg Avant-a  - ja imam samo reci hvale

Imaju cak i namenske slusalice za Schuberth,Shoei,HJC i Shark kacige

Procitah gore post koji je kolega napisao a odnosi se na  povezivanja sa mobilnim telefonima ili drugim brendom - "problem" se  resava  obicnim update-om

Za vlasnike Interphone komunikacije:

Na njihovom sajtu mozete naci kako uraditi update za svoj uredjaj

 

WWW.INTERPHONE.COM

 

Nekoliko klik-a i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 3/14/2021 at 2:40 PM, surferr said:

Nedavno sam u Platneru kupio par(2kom.) Cardo Talk pac Bold,

Nikako da mi prorade glasovne komande. Svašta smo pokušavali, izgleda da nismo dorasli tehničkim znanjem.

Ako neko od ponosnih vlasnika iste ( ne oni koji su pogledali par videa na you tubu i shvatili sve) ima volje da pomogne, bio bih jako zahvalan.

Ja koristim Packtalk Slim i isto imam problem sa glasovnim komandama. Evo nekoliko saveta koji mogu pomoci: 

1. Za pocetak proveri da li su ukljucene glasovne komande u Cardo aplikaciji: Settings -> Audio Settings -> Voice Commands. Kapiram da ste ovo vec ukljucili ali nije lose napomenuti za svaki slucaj.

2. Postavi mikrofon malo ispod usta. Primetio sam da bolje prepoznaje komande kada mikrofon nije direktno ispred usta.

3. U Cardo aplikaciji: Settings -> Audio Settings -> Voice Commands podesi osetiljivost mikrofona na glasovne komande na maksimum.

4. Poslusaj kako ljudi izgovaraju komande na youtube-u. Obrati paznju na to kako akcentuju pogotovu "Hey Cardo"

5. I konacno, probaj da komandu bukvalno sapnes. Primetio sam da mnogo cesce prepozna komandu kroz sapat nego kad je glasno izgovorim.

 

Sa srecom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Bilo bi super kad bi se spisak prosirio i na sve cesce freedconn komunikacije, za koje mnogi imaju samo reci hvale, ali bi valjalo cuti i misljenje nakon kompativnog testa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Da li je neko probao cardo freecom 4+ kakva je razlika izmedju njega i packtalk bold . Koliko sam skapirao slim verzija i verzija pactktalka je ista samo drugacije izgleda. Takodje da li preporucujete neku senu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 4/6/2021 at 11:51 PM, boletheboss said:

Da li je neko probao cardo freecom 4+ kakva je razlika izmedju njega i packtalk bold . Koliko sam skapirao slim verzija i verzija pactktalka je ista samo drugacije izgleda. Takodje da li preporucujete neku senu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Packtalk Bold i Slim su uredjaji istih mogucnosti razlicitih oblika. Bold ima nesto bolju bateriju ali slim je lepsi :) 

Glavna razlika u odnosu na Freecom seriju je DMC (Dynamic Mesh Communication) koji bi u teoriji trebalo da bude daleko superiorniji u odnosu na klasican Bluetooth. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
Packtalk Bold i Slim su uredjaji istih mogucnosti razlicitih oblika. Bold ima nesto bolju bateriju ali slim je lepsi  
Glavna razlika u odnosu na Freecom seriju je DMC (Dynamic Mesh Communication) koji bi u teoriji trebalo da bude daleko superiorniji u odnosu na klasican Bluetooth. 

Vredili tih dodatnih para packtalk bold u odnosu na freecom 4+ za dmc i vise ljudi u povezivanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
10 hours ago, boletheboss said:


Vredili tih dodatnih para packtalk bold u odnosu na freecom 4+ za dmc i vise ljudi u povezivanju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

U teoriji da. Da li je tako u praksi ne znam. Nisam nikada koristio Freecom ili neku drugu komunikaciju pa nemam licnog iskustva. Ne znam koliko cesto ispadaju iz konekcije i koliko je komplikovano i dosadno ponovo uspostavljati ponovo istu. Realno kad puknes toliku lovu onda nije na odmet dodati jos malo za najbolje :) 

 

Evo ti link pa uporedi ima li za tebe smisla dmc ili ne. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Jedna vazna stvar na koju treba da se obrati paznja prilikom kupovine jeste da DMC radi samo u Cardo-Cardo ili Sena-Sena varijanti, za sada. 

 

To znaci da za 5 i vise uredjaja svi moraju da budu istog proizvodjaca i da podrzavaju DMC (do 4 bluetooth radi, tako objasnjavaju, sasvim dobro) 

 

Ako uparujes DMC Cardo sa DMC Sena uredjajem, oni ce biti upareni kao obican bluetooth. 

 

U praksi to znaci da svi sa kojima vozis, za sada, moraju da imaju uredjaj od 400+ eur (za duo) . 

 

Kako dosta vozaca oko mene vec ima interkom, mnogi kineski kojim su prezadovoljni, i koriste samo bluetooth tehnologiju, ja sam odustao u ovom trenutku od DMC. Jednostavno nemam sa kim da se uparim. 

 

Za vozac suvozac DMC je nepotreban. 

Promenio član Savamalac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Slozio bih se sa [mention]Savamalac [/mention]..
Dosta njih nema najskuplji moguci interkom pa je samim tim glupo uzeti nesto sto ne mozes iskoristiti maksimalno. Bolje mi da za tu razliku uzmem QUADLOCK i vozim se.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

@Savamalac Slazem se ali u buducnosti ce DMC biti standard i verujem da ce ubrzo doci i podrska za druge proizvodjace. 

Razlika izmedju Packtalk i Freecom modela je 80e. Ovo je ipak stvarcica koju ne menjas svaki dan tako da ulaganje u napredniju tehnologiju ima smisla. Izmedju Freecom i Packtalk uvek bih pre odabrao Packtalk. Isto tako bih pre uzeo kinesku od 30e nego Freecom jer radi gotovo istu stvar za drasticno manje love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
@Savamalac Slazem se ali u buducnosti ce DMC biti standard i verujem da ce ubrzo doci i podrska za druge proizvodjace. 
Razlika izmedju Packtalk i Freecom modela je 80e. Ovo je ipak stvarcica koju ne menjas svaki dan tako da ulaganje u napredniju tehnologiju ima smisla. Izmedju Freecom i Packtalk uvek bih pre odabrao Packtalk. Isto tako bih pre uzeo kinesku od 30e nego Freecom jer radi gotovo istu stvar za drasticno manje love.

Znaci packtalk a ne freecom Ako je tako onda ok, mada opet mi nije jasno da se ne moze upariti npr sa freecom ili nekim drugim ako je tacno to sto je [mention]Smalac [/mention] rekao . Svakako hvala na info


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Moze da se upari ali ne moze da iskoristi pun potencijal DMC. Koristice bluetooth tehnologiju za povezivanje. 

 

Bice podiskoriscen. Preplacen. 

 

A moj stav je, ako imas novca, uvek samo najbolje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja