Jump to content

Moto Zajednica

Gde kupiti novi kineski čoper?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
8 minutes ago, Mladensky said:

Izgleda da zbog novog zakona i homologacije ne mogu da se uvezu. Ko je uvozio polovnjak, zna o čemu pričam, o potvrdi koju izdaje agencija za bezbednost saobraćaja.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 

Zar su toliko lošeg kvaliteta da ne mogu da se uvoze u Srbiju gde se svašta uvozi? A u pm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Definitivno sam se smorio sa kinezima. Drug mi danas pričao kako je kupio polovnog kineza za 700€, sjaji se koliko je očuvan. Na putu do kuće mu se ugasio i neće nikako da upali. Vratio mu motor i uzeo pare nazad. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

On 21.2.2019. at 19:02, qwerty12345 je napisao:

Jeste lep. :) Posebno mi se dopada ona torba pozadi. 

ovaj challenger sprintic ti je lutka.Ne znam sta se dvoumis...jos kolega forumas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 13 sati, qwerty12345 je napisao:

Postao sam alergičan na kineze. Posle toliko loših slučajeva se bojim da uzmem nekog kineza. 

 

Jeste lutka. :) :moto2:

Nemoj da si Sisa, neces valjda dozvoliti da te pokoleba nekoliko desetina dobronamernih komentara? A, taman smo svi poceli da navijamo za tebe...  :aha:

P.S. Ako te interesuje Yamaha Virago 535, estetski ne bas sjajna, ali je mehanicki odlicna, plus gomila neke opreme na njoj, kolega ima za prodaju, posto je kupio Suzuki Volusiju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Nije u pitanju samo desetina komentara koji su dobronamerni. Jednostavno gde god se okrenem da čitam kinezima uvek nešto fali. I na prodaju ima japanaca od 30 godina, dok kineza nema. Zatim primer kupovine mog druga. 

 

Jedno pitanje da ne otvaram novu temu. Vozio sam se sa drugom na čoperu od 150cc. Zajedno imamo 200kg. Iskreno nisam bio oduševljen brzinom. Jeste lep, udoban i ima šmek, ali 150cc nas je vozio na 60 km/h. Star je motor i tek je upaljen posle zime. Nije sređen. Zanima me kolika snaga i kubikaža je potrebna da vozi dvojicu na 100km / h. Recimo ako odem na neko krstarenje po Srbiji, glupo mi da dam pare za motor koji ne može opušteno da vozi na autoputu. Ne bih da uzimam neki jak motor za besnu vožnju, treba mi pouzdan i udoban čoper koji može da vozi dvojicu na 100km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зависи од возача :)

Али 600 кубика сигурно може, чак и два мушкарца нормалне тежине, а не као вас двојица, перо-лака категорија! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7
Nije burazeru mnogo 600 za čoper...
Uzmi odmah 600 i nemoj da gubiš vreme ni novac. 125 ili 250 ćeš prerasti za 1 mesec 400 ccm za sezonu, 600 je već nešto. Imaš snage i da pretekneš, i da povezeš, a i da uživaš, bolje da zuji nego da bruji

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Virago 535 je dokazano dobro magare sto se tovarenja i minimuma odrzavanja tice (vazdusno hladjenje, kardanski prenos, dva ventila po cilindru...). Maximalna brzina je negde oko 150-160 (mislim, a neka me isprave ako gresim), tako da bez problema odrzava putnu brzinu od oko 100 km/h. Ima oko 45-50 ks, sto je idealno za pocetnike a nije malo ni za duze ture, masina u "V" rasporedu ima dobar obrtni moment na nizim i srednjim obrtajima i lepo povlaci, pa omogucava i tovarenje, a i opustenu voznju. Delova ima na sve strane, i novih i polovnih, a mehanika je jednostavna i lako dostupna. I, vozi se kao biciklica, a moze i na A2 kategoriju. Jos ako ima i opremu, a obicno ima (produzene komande, vizir, bisage, rol-bar, naslon za suvozacicu, rese, drugu guvernalu...), onda je odlican odnos placeno-dobijeno.

P?S. Na otvorenom putu brzinu od 100-tinak na set ti nece ogranicavati snaga motora, vec vetar koji na kruzerima/coperima ubija.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Drugar sa svojih 40godina pre 10god kupi Virago 535 1992godiste za oko 2000e,nikad u zivotu nije seo ni na skuter a o motorima i da ne govorim...

 

Prvi dan je imao kvar,nestalo mu goriva :) ,ali ozbiljno xaxaxa. Ugasio mu se motor posle 100ak km i zvao coveka od kog je kupio da dodje po njega da vide sta je. Ovaj hteo da ga zapali i da vrati pare i uzme motor nazad. Xaxaxaxa

 

Prvu sezonu presao oko 10K km.

Sledecu oko 30K km.Ozbiljne ture izvozao Srbiju uzduz i popreko...

Od ulaganja setovi guma,ulje i stelovanje karba.... Nista ozbiljnije. Motor izgleda kao i prvi dan kad ga je kupio isto tako i radi. Mislim da je do sada presao preko 60.000km,sve ga manje vozi nije kao ranije. Ali i sad upali i ode na kosovo da se provoza i slicno.... Haos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kupi onda taj Virago 535 ako je dobro odrzavan I videces, bolje nego novi kinez. A I lepsi I kvalitetniji 10 puta. Kakve veze ima sto je motor star ako je dobro odrzavan. Pogotovo za taj model motora. Sto stariji to bolji kao vino :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

kupi onog kineza bez garancije ali prvo proveri da li postoje delovi da se kupe.Ja sam isto kupio moj bez garancije.Sad su ti 900-1000 evra skuteri uvezeni 2010-2012 sa 12-13 coli točkovima tako da je taj čoper dobra kupovina.I NOV JE ,I TAKO ĆE BITI BAR 4 GODINE AKO TI NEKISNE.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
1 minute ago, bocca_bastard said:

Aj da ti ja daam savet kao neko ko je prosao sve faze

 

Virago je super masinica. Ali...

Kao i svaki kruzer, nerealno su skupi. Kao motori koji pucaju da stil drze cenu u odnosu na druge tipove motora. 

 

Moj savet ti je da uzmes nesto drugo, za manje love. 

Veruj da je svejedno cime ces uci u svet motora, a kruzer mozes kupiti i za 10 godina jer hoces. Kao sto cu ja HD jedan dan, kao drugi ili treci motor jer zelim da imam i vozikam kruzer

 

Ali za pocetak, jeftinije i dobro i teraj. Kad ujede buba, onda se sve menja pa i pogledi na tip motora

Probao sam skutere, neke manje kros motore i tomosa. Lepo je to, ali ljubav je ljubav. Inaće me motori nisu zanimali do sad ali kad sam video jednog DragStara znao sam da mora čoper. Radije bih dao 500€ više za čoper nego da platim za nešto što mi se ne dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 3 sati, qwerty12345 je napisao:

Lično bih više voleo manji čoper. Tako da mi Virago odgovara. Ali kad budem kupovao videću pa ako mi ne odgovara tražiću drugi.

Inace, drugi kolega, takodje coperas prodaje svog Suzukija GN 250. Fina sprava za pocetnika.

Evo specifikacija:

WWW.MOTORCYCLESPECS.CO.ZA

Motorcycle Specifications, reviews, road tests

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Moj ti je savet da skupis lovu i uzmes Virag-a 535, sto isto radim i ja :). Medjutim, sto se kineza tice nisu svi kinezi losi, daleko od toga. Ja imam Keeway Superlight 150cc i prezadovoljan sam (za sada ;)). Njegova putna brzina je 80-90 km/h, sto je inace i najbolja brzina kad je kruzer u pitanju. Ide odlicno, tako i radi. Sve u svemu, motor za te pare vise nego dobar. Pozdrav, i dobro razmisli. 

20181014_150026.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Jedno dodatno pitanje. Da li bi Virago 250 cc mogao da vozi celom dužinom Avale uzbrdo sa dve osobe brzinom od 50km/h opušteno bez cimanja za motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Citam danima postive po forumu. Prvo sam se zagledao u copere, al pomislih na vetar pa rekoh da vidim jos nesto. I tako dodjem do stroma al prokleti novci... pa opet se vratim na copere. Ajde da uzmem za pocetak neki kineski da se malo izvezbam. Posle svega sto sam procitao....moze se i kolima na putovanje... 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja