Jump to content

Moto Zajednica

Gde kupiti novi kineski čoper?

Recommended Posts

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
2 hours ago, Interceptor BP said:

Bilo bi dobro ako bi mogao provozati "kineza" i nekog dobrog starog "japanca" i sam doći do zaključka.Ovako izgleda da svi ovde pametuju i da su kao gadljivi na "kineze" ali realnost je takva da koliko para toliko muzike samo što "kinezi" za sada još uvek slabo sviraju i dosta raštimovano.

Pa sad, covek kaze lepo:

 

"Ja za novog japanca para nemam, na starog ne računam, ko zna kako je to voženo i toliko je star da mi se ne isplati ulagati."

 

Ljudi sa iskustvom mu govore da za te pare koje on hoce da potrosi na motor (1500e) moze da kupi starog japanca ali koji ce da "nadzivi" tog kineza bez problema. Ja to isto mogu da potpisem ako treba, evo na primer da uzme TA i da se sit navoza... Znaci, koliko para - toliko muzike, tu si u pravu... e sad, ako je on vec resio da uzme kineza, i nije gadljiv kao neki - samo napred! Opet ce da se voza lepo... Saveti su da se dele ali niko ne kaze da moraju da se prihvate...

 

edit: mada, evo sad citam ponovo naslov teme... znaci covek je odlucio da kupi novi kinski coper, tako da je rasprava besmislena ipak :)  hajde onda da nadjemo best buy sto bi ameri rekli ;) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
13 minutes ago, WlayCo said:

edit: mada, evo sad citam ponovo naslov teme... znaci covek je odlucio da kupi novi kinski coper, tako da je rasprava besmislena ipak :)  hajde onda da nadjemo best buy sto bi ameri rekli ;) 

Nije besmislena rasprava. Odustao sam od novog kineza. Za sad je opcija polovan kinez za neko vreme pa kad budem pri parama i kad naleti dobar japanac onda ću da uzmem japanca. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Jedino gore od novog kineza je polovan kinez....

 

Jer od novog do polovnog vlasnici su prolazili put pakla,da ispopravljaju i izlece svakakve gluposti na njima...

 

Ja sam na svojim ledjima iskusio. Najbanalnija stvar je da nema cestitu instalaciju nijedan. Presek zica je debljine paukovih muda... I tu kod svakog krece zabava,skidanje i popravljanje ostalih gluposti dok se ne dodje do te neke zicice na koju se ptica posrala i izgubila je kontakt.... Mogao bih da pisem do sutra,al mislice neko da sam rasista :)

Uglavnom na polovnom je sve to vec neko budzio i karabudzio da bi mogao da se voza kolko-tolko. 

 

Moja topla preporuka je za japanca sa pola miliona kilometara i 30godina starosti,ako se nema za novije i skuplje,jer i to je mnooooogo,bolje od čajne....

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Dobro bre ljudi jel vidite da decko voli da gleda coper vise nego da vozi. Kupi Kineza sedi pored njega i slikaj se. Gledaj Koreju  Kymca ili nesto tako de Kinu.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV
  1. Ajd da obranim malo cast kineza :D,nije zato sto ga imam ali ja ni jedan problem snjim,vozena tura i od 400km sa 250kg na njemu i nije ni stucnuo :).Naravno da se ne moze porediti sa japancima ali ako se lepo odrzava moze se covek sit navoziti :D
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ljudi kao sto se vidi momak je nov u ovom, on hoce izgleda copera jer mu je to neka zelja I svidja mu se izgled, dalje se slabije razume ocigledno zato su mu bitni dobri saveti. 

 

Ovde ces na ovom forumu uvek naci podeljena misljenja, sto je dobro, al zna da zbuni u pocetku. Poslusaj savete i jednih i drugih dobro razmisli I ne zuri. Novi kinez ili lose odrzavan japanac, tu su negde, al vec dobro odrzavan japanac je mnogo mnogo bolji nego nov kinez, konkretno ovaj model. 

 

Sve u svemu, ne kupuj motor sam bez majstora I bar jos nekog ko se dobro razume, a moje skromni glas ipak ide polovnom Japancu. 

 

I jos nesto, ako si dosta visok I krupan, zaboravi sve ispod 800 kubika za taj model motora. Ako si nizi I mrsaviji onda moze da prodje I taj neki od 125 i 250 tipa Virago, Rebel itd.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Ne znam za druge kineze alo za challengera bas ne vazi to oko visine.Ima kolega sa bencha koji je sa svojih 207 cm bez problema smestio.Ima tema o njemu pa moze da se iscita ko zeli :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Kad smo već možda i off.. Da pitam zašto baš čoper ? Jesi li probao ikad drugi motor ? Pitam te jer govoriš uzeo bi Japanca kad skupiš keš. Ti IMAŠ keš već, za 1500e možeš uzeti finog endura, maksi skutera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Slobo, teška posla da ćeš zaljubljenika u čoper prevesti na R, enduro, šta god. Eventualno neki klasik. Kao kad bi tebe neko ubedio da sedneš na bobera. Stvar senzibiliteta jbg ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Covek se koliko vidim za sad vodi izgledom motora I nekom idejom. To je ok. Al kad sedne malo I proba vise motora shvatice da je svaki za sebe rock n roll i heavy metal, cak neki I mnogo vise nego sto su to coperi. Nije izgled sve. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
10 hours ago, SlobodanR1 said:

Kad smo već možda i off.. Da pitam zašto baš čoper ? Jesi li probao ikad drugi motor ? Pitam te jer govoriš uzeo bi Japanca kad skupiš keš. Ti IMAŠ keš već, za 1500e možeš uzeti finog endura, maksi skutera...

Vozio sam skutere, neke manje kros motore i tomosa. Jednostavno mi se dopada čoper. Ima nešto u njemu što me privlači.  :) 

Kintu nemam, tek treba da uzmem kredit čim završim sa nekim čekovima i čim odlučim tačno šta ću.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

kod kineza je nekako najveći problem u startu bez obzira što je nov.Slaba je kontrola delova pa se dešava da nov motor ima loših delova odmah ili u tek početnoj ekploataciji.

Meni je više od 10 godina kinez drugi motor.jedan je bio skroz dobar ali sam ga prodao jer mi je bio mali,kinroad čoper je imao krive vile iz kutije,promenjeno i evo 10 godina ništa,treeći je imao problem sa kvačilom,diskom i vilama kao nov.Promenjeno i 4 godine ništa.

Mislim da je najbolje uzeti polovnjaka sa do 10-15 hiljada ali ne previše starog-obrati pažnju na hrom jer hoće da izbija rdja.Ako nije jako i misliš da voziš kraće vreme uredu ,ali ako krene da se tufna i otpada posle ćeš ga teško prodati.To važi i za nov jer ima na tržištu kineza i po 10 godina starih a novi iz radnje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
On 21.2.2019. at 15:04, qwerty12345 je napisao:

Gledam oglase i nekako se ne isplati. Yamaha 250 cc 1996 1300 €.  A za tu cenu mogu da kupim novog kineza. Razlika je od 23 godine. Mnogo. Za 23 godine je taj motor prešao ne znam koliko i raspada se. Koliko je puta udaren, pao i šta znam? Dok je novi kinez ipak novi koliko god je slabiji po kvalitetu. 

Teško da za tih 1300e kupiš nov a da bude u nekom nazovi pristojnom kvalitetu.Uz to,ako je u pitanju prvi motor...Najpraktičnija solucija je kupiti polovnog ćinita od prvog vlasnika u dobrom stanju.Pa će se desiti situacija da probaš neku ''klečku'' staru 26god. i onda će ti se sve samo kasti.

Međutim tvoja kategoričnost i u neku ruku uskogrudost,te veoma ograničavaju,no za sada je to tako,pošto nemaš spoznaju te vrste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Nije prvi, imao sam tomosa. Još razmišljam ali videću šta ću. Našao sam novog Sprinta Chalengera 250cc za 990€ bez garancije.  Neka rasprodaja.

 

Možda si u pravu, umem da budem isključiv. Nekako mi zajebano u glavi da za iste parem uzmem stariji motor 30 godina umesto novog. Ali čitam dosta, kinezima ispadaju šrafovi i ne znam šta sve ne. Videću još malo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1236 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A malo i banalizuješ tih 30 godina. Može se naći i mlađi motor za te pare. Možda ne čoper, ali neki drugi tipovi sigurno. Ne bih sad da ti pametujem, ali zagrejanost za neki tip motora dok ih gledaš samo preko neta je dosta drugačija od onoga što se stvori kad neki pogledaš uživo i isprobaš. :) Ja sam tako za prvi motor jurio neki naked (ER5), a završio sam na putnom enduro motoru (Freewind). :D Dakle, nemoj ograničavati sebe, nego idi pogledaj par različitih modela, sedni na njih, isprobaj ako imaš mogućnost, i tek onda ćeš imati potpunu sliku.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 21.2.2019. at 18:43, Pevac je napisao:

http://prntscr.com/moa1oc

 

Ako zelis ovakvog javni mi se na PP :D

Bas takvog je kolega - drugar vozio nekoliko sezona. Gotovo uvek je bio sa nekom suvozacicom, gotovo uvek natovaren satorom, vrecama za spavanje, podlogama i ostalom potrepstinom za 2-3 dana kampovanja... Gotovo uvek je vozen do u patos, kako bi odrzavao tempo sa nama ostalima, koji vozimo Japance. Presao je 45 - 50.000km, i od ozboljnijih kvarova je imao zamenu pogonskog lanca, lepljenje svih vijaka plavim Loctitom, i jednu bobinu. Prestao je da ga vozi kada je otisao u Austriju, a tri duse mu je na auspuh iscedio.

Savet: Ako pazaris kineski coper od 250ccm, pokusaj da nadjes ovaj sa "V" masinom (Sprint Chalenger), bolje se pokazao od paralel tvina koji je isao u "Sprint Prince", a uz to je i sam motor dosta gabaritniji.

POZZZ i sa srecom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 21.2.2019. at 23:56, Pingvin37 je napisao:

Ljudi kao sto se vidi momak je nov u ovom, on hoce izgleda copera jer mu je to neka zelja I svidja mu se izgled, dalje se slabije razume ocigledno zato su mu bitni dobri saveti. 

 

Ovde ces na ovom forumu uvek naci podeljena misljenja, sto je dobro, al zna da zbuni u pocetku. Poslusaj savete i jednih i drugih dobro razmisli I ne zuri. Novi kinez ili lose odrzavan japanac, tu su negde, al vec dobro odrzavan japanac je mnogo mnogo bolji nego nov kinez, konkretno ovaj model. 

 

Sve u svemu, ne kupuj motor sam bez majstora I bar jos nekog ko se dobro razume, a moje skromni glas ipak ide polovnom Japancu. 

 

I jos nesto, ako si dosta visok I krupan, zaboravi sve ispod 800 kubika za taj model motora. Ako si nizi I mrsaviji onda moze da prodje I taj neki od 125 i 250 tipa Virago, Rebel itd.

 

 

 

Otkud to? Viraga 250 nisam uspeo da upakujem u prikolicu a da ne viri dobrih 40-tak cm, u kojoj sam, inace, dovozio i TDM, i GSXR, i brdo nekih "ozbiljnih" motorina... Morao sam ga uklapati dijagonalno. Neki od tih "malih" kruzera, nisu nimalo mali gabaritno, i opravdani mi se javlja da je Virago 250 veci od 535-ice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Još jednom svima hvala na savetima. Upravo sam se provozao na jednom čoperu, kinez. Mora čoper. :) Bila je ponuda za prodaju ali je potrebno previše za ulaganje. Nije garažiran.

 

Ipak me još zanima da kupim novog kineza. Gde u Srbiji ima da se kupi nov kinez? Neki sajt ili telefon za informacije bi mi dobro došlo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Sad ide druga klapa upozorenja. A to je da si se odusevio jer si probao samo copper I mislis da sad to mora jer si ga malo provozao. Pozitivno razmisljas jer si srecan, to je ok, al i dalje ishitreno. Razmislim o tome. 

 

Ovde prodavci I majstori kvare tvoju srecu kad te upecaju il da si pocetnik il da si spreman da nesto platis bez garancije. Uzmu kes okrenu se i kazu "ko ga jebe". Posle vidis da "Nije to to". 

 

Al kako god, tvoja odluka :) Zelim ti svu srecu :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

WWW.SPRINTSCOOTERS.COM

Prodaja skutera na rate - SPRINT skuteri, motori, motocikli, oprema, moto kacige, moto jakne, rezervni delovi - Veleprodaja i maloprodaja


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Izgleda da zbog novog zakona i homologacije ne mogu da se uvezu. Ko je uvozio polovnjak, zna o čemu pričam, o potvrdi koju izdaje agencija za bezbednost saobraćaja.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja