Jump to content

Moto Zajednica

Gde kupiti novi kineski čoper?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Tražim po netu duže vreme oglase za nove čopere, kineske od 250 kubika. Nema ništa, bar ja nisam našao. Ima mnogo polovnjaka i kineza i japanaca ali novih od 250 kubika nisam video. Video sam samo jedan na rasprodaji bez garancije ali mi se ne dopada. Gde ima u Beogradu ili eventualno u Srbiji da se kupi novi kineski čoper od 250 kubika?

 

Koji novi kineski čoper uzeti a da ima u Beogradu delova za njega? Qinqgi, Sprint, Kinroad...? Od kineza ne očekujem japanski kvalitet ali ipak da nije plastikanac.

 

Idealno bi bilo da daju na rate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Druže, kupio sam svog kineza od 250ccm , novog, drugačijeg, i s puno ljubavlju. Posle 400 km sam mu menjao šrafove koji su popadali, ispucali. Sa 250ccm dobijaš skoooro isto kao sa 125ccm, samo što dobijaš i 30% više vibracija Koliko sam se radovao kupovini, toliko sam i prodaji istog. Tehnologija izrade je na nivou od pre 40 godina. Da se ne lažemo koliko para, toliko muzike. Pozdrav

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala ti na prenetom iskustvu. Čitao sam za to o ispadanju šrafova. Računam na to, imam servisera kod koga ću na sređivanje. Šta da radim, bolje mi je novi kinez od 1000 - 1500 evra nego japanac za te pare star skoro 30 godina.

 

Kako misliš isto je 250 cc i 125 cc? Dosta sam čitao preporuke da se odmah uzima 250 cc zbog boljeg preticanja, zbog suvozača i  tako. Planirao sam 250 cc da ne bih posle menjao.

 

Žao mi je što si se razočarao u svog ljubimca.

 

Ja za novog japanca para nemam, na starog ne računam, ko zna kako je to voženo i toliko je star da mi se ne isplati ulagati. Čak i za kineza ću morati da uzmem kredit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam vozio kineze od 125 i 250 ccm. Razlika je ko dupe i oko. Sa 125 ccm svako preticanje na otvorenom putu je kocka. Sa 250 je to druga prica. To je duplo jaci motor na istoj tezini rama.

Sto se toga tice svakako preporucijem 250.

 

A sto se tice odabira kineza sta da kazem... Ja sam vozio 2, a imam i sada jedan u garazi koji sam rasturio u delove pravim neki bobber. Kupio sam Sky star i mogu cesi za divno cudo da su svi srafovi na broju.

Ja bih ti savetovao da razmislis o polovnom kinezu, ima ih za 600-800 eur da su dobri. To su uglavnom kupovali ljudi kao ulazak u moto svet i uglavnom nisu mnogo presli. U susti kod kineza nikad nije problem agregat nego njegova okolina, plastike, korozija....

 

Po nekom mom misljenju ti dobri polovni su mozda i bolji jer su prelezali decje bolesti. Nov kada kupis ima majstor posla da podmaze, zategne srafove, zameni ulje u motoru, viljuskama, kocnicama...

 

evo nekih primera, ja sam konkretno vozio ovakav keeway  i generalno korektan motor

8ac5a5acad34-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sprint Prince, 2009. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 14000 km, Inđija. Cena 700 € - Motori - Polovni Automobili

 

16a2f7c69266-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Keeway SuperShadow 250, 2007. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 30000 km, Horgoš. Cena 750 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Gledam oglase i nekako se ne isplati. Yamaha 250 cc 1996 1300 €.  A za tu cenu mogu da kupim novog kineza. Razlika je od 23 godine. Mnogo. Za 23 godine je taj motor prešao ne znam koliko i raspada se. Koliko je puta udaren, pao i šta znam? Dok je novi kinez ipak novi koliko god je slabiji po kvalitetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Slažem se sa Lemyem. I sa ostalima. Jeste razlika u snazi. U brzini ne, bar ne neka. Agregati su dobri i tu nema greške. Ja sam posle novog kineza kupio 7 god star Burgman AN400, s kojim nisam imao problema. Žao mi je što nismo platežno sposobni da u startu kupimo motor od 1000ccm . Svako dobro.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Mrtav Japanac je bolji od novog Kineza :) Malo preuveličavam ali je tako.. Pa evo pogledaj temu kolega kupio Thundercat-a za 1500e..Ne znam jesil baš markirao čopere, ali možeš i fin skuter japanac naći za te pare..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Ima neka Yamaha 125ccm, clasičan motor, mislim da je dobar odnos cena-kvalitet.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Ybr 125, 2007. godište, Naked, vozilo prešlo 34769 km, Obrenovac. Cena 750 € - Motori - Polovni Automobili


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Isto sam i ja mislio da je novo novo pa makar i iz kine pa sam ženi kupio skutera sprint max.I iskreno sam ubedjenja da treba obustaviti uvoz iz kine svega što je komplikovanije od štapića za jelo i lepeza.Iskreni savet je da je bolji japanac pa makar i sa 30 godina,naravno pričamo o očuvanim a ne da uzmeš nešto čemu je neko tri puta dušu izvadio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Mora čoper. Jednom sam preko puta posla gde radim video Yamahu Dragstar, prelep crni čoper. Ljubav na prvi pogled. Kakvi skuteri, enduro i ostalo. Jednostavno mora jedan lep crni čoper, cvikeri, vetar u kosi i autoput. :)

 

Hvala svima na savetu, razmisliću o japancima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
pre 7 minuta, qwerty12345 je napisao:

. Jednostavno mora jedan lep crni čoper, cvikeri, vetar u kosi i autoput. :)

 

Kod kineza ces ovo naci mozda samo iz daljine ili na slikama...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Šteta, izgleda da definitivno ne podržavate kineze. Nisam očekivao da je baš tolika razlika. Razmisliću, možda mi je bolje da sačekam da skupim pare i da tražim dobrog japanca. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Batali se kineza.

 

Ako je $$$ problem, gledaj "Keeway", "Hyosung", "Daelim", "Kymco", nakon toga "Virago", "Rebel", "Marauder", itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Najverovatnije ću uzeti jednog jeftinog Kenroada od 300€ za početak. Kad budem pri parama onda ću da jurim neku Yamahu.

 

Hvala svima na savetima, pomogli ste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Ubismo ti volju što nam nije bio cilj, već objektivno viđenje stvari. Isto sam i ja razmišljao tako kad mi je Kum pričao, bolje nov nego star, kilometraža, izrabljenost, itd

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

 

3 hours ago, qwerty12345 said:

Šta da radim, bolje mi je novi kinez od 1000 - 1500 evra nego japanac za te pare star skoro 30 godina.

Uhh...ovo je tema za raspravu ali mislim da silno gresis ;) 

 

1 hour ago, qwerty12345 said:

Kad budem pri parama onda ću da jurim neku Yamahu.

E sada vec mudro zboris :yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Bilo bi dobro ako bi mogao provozati "kineza" i nekog dobrog starog "japanca" i sam doći do zaključka.Ovako izgleda da svi ovde pametuju i da su kao gadljivi na "kineze" ali realnost je takva da koliko para toliko muzike samo što "kinezi" za sada još uvek slabo sviraju i dosta raštimovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja