Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljam vam prvi broj BJBikers Magazina

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5733 postova
Pre 7 sati, Pablo je napisao:

Zdravo društvo,

 

Ulazimo u štampu od sledećeg broja, tj. broja No2. :) Pa nek nam je sa srećom. :)

 

Danas otvaramo prijavu za pretplatu, koja naravno uključuje isporuku na kućnu adresu!

 

Hvala unapred svima koji će nas tako podržati, značiće nam to puno!

 

Pozdrav,
Ivan

 

 

Pa da, kad je dobra poslednja strana samo on line a sad u stampu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 33 minuta, dvlns je napisao:

Pa da, kad je dobra poslednja strana samo on line a sad u stampu :)

Znao sam da ćemo imati problema zbog poslednje strane :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
16 hours ago, Ausländer said:

Пошто број?

Плаћање поузећем или унапред?

Хоће бити на киоску?

Излазиће једном месечно?

Људи који живе ван Србије начин куповине? 

Odlicno pitanje :) Kupovina nije problem, pitanje je oko dostave :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
2 hours ago, Savan said:

Odlicno pitanje :) Kupovina nije problem, pitanje je oko dostave :)

Iskreno, ja sam planirao da ide kod moje majke pa kad naiđem, pokupim i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Stižu informacije. Prvi put ovako nešto radim, pa izvinite što treba vremena da stigne odgovor. 

 

Dakle, časopis će imati mesečno izdanje. Jeste ambiciozno, ali imamo sadržaja i više nego dovoljno. Pogotovo što ćemo uvesti nove rubrike koje ste ovde predložili (oglasi, cene novih motocikala i slično). Prvi broj je imao 64 stranice + korica, drugi broj koji ćemo premijerno štampati će imati 80 stranica + korice. Verujem da ćemo sa povećanjem tiraža uspeti da povećamo i broj stranica, ali o tom potom.

 

Plan je da ne idemo na kioske, zato što krećemo oprezno sa skromnim tiražom (1500 primeraka prvog izdanja), već planiram da uspostavim distribuciju kroz moto kanale (moto kafići, servisi, prodavnice i slično) koje ćemo reklamirati preko sajta. Ako dohvatimo veći tiraž, ne isključujem i kioske, ali ne uskoro. I svakako će značiti pomoć oko distribucije, tako da ću otvoriti poziv za pomoć u distribuciji. Svaki distributivni centar će naravno imati zaradu od prodaje.

 

Što se pojedinačne pretplate tiče, postojaće naručivanje jednog primerka i godišnja pretplata koja će imati nižu cenu nego 12x pojedinačna. Godišnja pretplata će se plaćati unapred (tako funkcionišu pretplate inače) i tako će najbrže časopis moći da stigne do vas jer će ih slati štamparija direktno vama. 

 

 U toku dana ću objaviti info o pretplati, pa da krenemo. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Što se cene tiče, trenutna ideja bazirana na kalkulaciji troškova je da bude 280 dinara za pojedinačni primerak, a oko 250 u slučaju godišnje pretplate, što će uključiti i trošak isporuke.

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

To još nismo konačno odlučili, cilj je da digitalno izdanje bude dostupno 100%. Najverovatnije je da ćemo ipak ići sa ograničenim brojem stranica pri objavi broja, a nakon 2 broja da otvorimo sve stranice za taj broj. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Jedan predlog. Ko se odluči za pretplatu, neka taj "prvi" broj, to prvo izdanje koje je bilo samo digitalno, bude isto odštampan i bude kao poklon uz prvu pretplatu, ili da ima nižu cenu. Ko ne uzme pretplatu, može da ga poruči sa nekom drugom, višom cenom jer bi štampanje koštalo više, budući da se radi o manjem obimu štampe. Predlažem ovo jer bih voleo da imam sve u štampanoj formi i pretpostavljam da ima još sličnih interesenata, sudeći po komentarima.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Slažem se sa predlogom, samo što to finansijski trenutno nije moguće. :)

 

Ali jeste u planu štampanje i prvog broja, naravno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jel ima sponzora?

 

 

6 hours ago, Pablo said:

Inače, planiram da šaljemo primerke i u inostranstvo. 

 

Odlicno, resen problem.

 

5 hours ago, Pablo said:

Slažem se sa predlogom, samo što to finansijski trenutno nije moguće. :)

 

Ali jeste u planu štampanje i prvog broja, naravno.

 

Ne mora odmah, moze i na neki jubilej da se odstampa prvi primerak u malo posebnijim koricama, ili ... ma ideja koliko hoces.

On 3/6/2019 at 11:26 AM, nikvuksa said:

Za pretplatu:

1. doktor

2. lomitelj

3. nikvuksa

4. Sandi

5. Savan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Imam ja jedan mali prijedlog, koji bi mogao da bude dobar (nije obavezno da će biti dobar).

 

Strpite se sa izdanjem papirnog izdanja, još nekoliko brojeva. Neka bude 9 brojeva čisto digitalnih, samo za forum, da se ispegla sve što treba da se ispegla, da sve dobije svoju formu, izgled, oblik, da se sve uhoda i da sve profunkcioniše kako treba. Za 9 brojeva treba, mora, sve da sjedne na svoje mjesto, da se uobliči, a i dobiće se ogroman feedback na osnovu koga se može srediti i ispraviti sve što ne valja (manje ili više).

 

Dosta moto magazina-časopisa sam vidio i uzeo na kioscima, gledao i čitao na netu i u papiru. Dosta ih je nestalo nakon samo nekoliko brojeva. Loša organizacija, loša distribucija, svako vuče na svoju stranu i tako dalje. Ko se nije bavio ovim ne zna šta je problem.

 

Bolje ispeglati sve u digitalnom izdanju u prvih 9 brojeva i krenuti sa 10-im brojem kao štampanim, nego peglati štampane brojeve. Mnogo je teže.

 

Just my two cents.

 

Pozdrav.

Djole

 

PS: Kad se sjetim da je Top Speed koštao 280-300 dinara, koja je štampa bila, koji i kakvi sadržaji su bili, dobro bih razmislio šta imam i šta ću da ponudim za te novce. Nije u pitanju lova, ali se sve svede na kraju na to.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 6 sati, Ausländer je napisao:

Моја сугестија се односи, ако је то што мислим уопште могуће, да се сваки број замисли као нешто трајно, текстови који ће бити увек актуелни. Нпр за десет година решим да купим половну Африку и ископам неки стари број ревије где је обрађена баш Африка.

А поготово на мото спорт. Тренутно је актуелан, то ми је велика критика на МотоПулс. Пола ревије неки спортови и тренутни резултати,  та тензија спласне а ја опет ове текстове сматрам трајним. 

Нпр не: "Маркез већ држи у руци титулу, Дови му дува за врат, остало је још пет викенда,  ко ће бити челичних нерава? "

Већ: "Маркез иза себе има седам победа, на задњој трци се једва задржао у седлу у седмој кривини, Росијева Јамаха је коначно прорадила, Дови опет константан...."

Понесем неколико бројева на море и Нирвана. 

А ништа не бацам, враћам се на старе бројеве,  волим тај времеплов. 

To je i moja zamerka na moto puls, naročito što oni kasne sa izveštajima. Zamisao nam je da u svakom broju budu izveštaji kao što su na sajtu (ukoliko vam se to dopada) iz WSBK, MotoGP (ukratko i moto2 i moto3) endurance i poneko dešavanje iz domaćih takmičenja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 21 minuta, Ausländer je napisao:

BGBIKERS

Cim sam procitao prva asocijacija mi je bila bugarski bajkeri,a druga beograd bajkeri,a posto sam sremac sa zemunom u srcu,ne svidja mi se ovaj predlog uopste:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 24 minuta, bocca_bastard je napisao:

ili negde diskretno, sta zapravo znaci BJB

Beton jungle bikers 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 1 minut, Ausländer je napisao:

Што имплицира да си се пронашао у БЈБ. ;)

Kao i vecina ljudi koji su ovde deceniju i duze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Odlicno.Bez zamerki.Naravno,kao sto je vec neko napisao i ja bih voleo stampano izdanje jer postoji odredjeno mesto i trenutak u kuci kada bih mogao nesmetano da ga listam.A pored toga sigurno bih i pravio neku kolekciju i cuvao uredno slozene,kao sto vec imam dosta toga od negde kraja 80-tih.Posto mnogo  bajkera ima motore iz predhodnog milenijuma mozda predlog da se ubaci ineki test starijih motora.U svakom slucaju moja podrska autorima.Samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
On 2/20/2019 at 1:46 PM, Pablo said:

Hvala na super korisnim komentarima! :)

 

Inače, ako je neko voljan da se pridruži i pomogne kao novinar saradnik, otvoreni smo za saradnju.

 

Ako vas zanima i pokoji prilog iz BiH, a i generalno, tu sam...

 

S prilično iskustva u novinarstvu - trenutno neaktivan jer je BiH ostala bez ijednog štampanog auto-moto časopisa, a nema čak ni onlajn...

 

https://www.scribd.com/doc/214883115/Auto-plus-10-01-Milanska-moto-festa-author-Tarik-Dreca

 

https://www.scribd.com/doc/148169655/Sportaš-u-godinama-test-BMW-K-1200-RS-Auto-plus-magazin-31-2003

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pre 2 sati, FFBikerSar je napisao:

Ako vas zanima i pokoji prilog iz BiH, a i generalno, tu sam...

 

S prilično iskustva u novinarstvu - trenutno neaktivan jer je BiH ostala bez ijednog štampanog auto-moto časopisa, a nema čak ni onlajn...

 

https://www.scribd.com/doc/214883115/Auto-plus-10-01-Milanska-moto-festa-author-Tarik-Dreca

 

https://www.scribd.com/doc/148169655/Sportaš-u-godinama-test-BMW-K-1200-RS-Auto-plus-magazin-31-2003

Sjajno, naravno da smo zainteresovani. Šaljem pp. :) 

 

Inače, kolega Alekre nam se već pridružio. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja