Jump to content

Moto Zajednica

Predstavljam vam prvi broj BJBikers Magazina

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo, 

 

Nakon nekoliko meseci uhodavanja BJBikers redakcije, odlučili smo da pokrenemo sopstveni magazin. Za početak će magazin biti dostupan samo u digitalnoj formi, ali želja nam je da ponudimo i štampanu verziju kada potvrdimo da smo na dobrom putu, tj. kada potvrdimo da se vama čitaocima ovaj magazin dopada.

 

BJBikers Magazin - januar 2019s.jpg

 

Planiramo da vas svakog meseca obradujemo novim brojem, koji će imati novosti iz moto sveta, globalnog i domaćeg. Saznaćete sve o novim modelima motocikala, iz moto sporta, dalje kako da servisirate svoj motocikl, koju i kakvu opremu da kupite, kuda da putujete i slično. A biće tu i dodatnog sadržaja koji ćemo spremiti za vas.

 

Više detalja možete pročitati ovde.

 

Pogledajte:

 

 

Kako vam se čini? :)

  • Sviđa mi se 29
  • Hvala 7
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ideja je odlična. Samo jedno pitanje/primedba. Koliko ima autorskih tekstova i fotografija a koliko preuzetih sa drugih portala ili foruma? Pitam ne zato što mi to preuzimanje smeta, čak naprotiv, lakše mi je čitati na srpskom, već da ne dođe do problema oko autorskih prava. Ili je planirano neko udruživanje na poslovnom planu sa nekim od drugih časopisa?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Trenutno nema nikakvih preuzimanja, sav sadržaj pišemo mi, a fotke su zvanične press fotografije koje dobijamo od timova/fabrika...

 

Ali nije loša ideja o udruživanju, videćemo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Takođe, ideja je i da ubuduće uključimo više forumskog sadržaja poput putopisa, naravno uz saglasnost autora.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
10 minutes ago, Pablo said:

Trenutno nema nikakvih preuzimanja, sav sadržaj pišemo mi, a fotke su zvanične press fotografije koje dobijamo od timova/fabrika...

 

Ali nije loša ideja o udruživanju, videćemo.

 

Onda, čestitam na ideji i uloženoj energiji za ovako nešto u vreme digitalizacije svega i svačega. Ah da, da ne zaboravim. Priključujem se ideji da se ubaci i neka duplerica. Kad je mogao "Start" u SFRJ, može i BJBikers u Srbiji. Moralo bi se priznati da se tako nešto nije dogodilo u novijoj istoriji, zar ne? Bude li ga u papirnoj formi i bude li pretplate na isti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Moje cestitke i podrzavanje. Dugo sam razmisljao o tome kako bi bilo lepo da postoji i casopis foruma. Jos ako izadje u prodaju u pisanoj formi kao casopis, bila bi to lepa reklama i promocija foruma. Veliki broj ljudi bi se uclanio, bila bi to ogromna organizacija. Jos jednom cestitke i puno srece u radu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Super vam je ovo i želim da vrlo brzo prerastete u tv emisiju, pa jednog dana i stazu da napravite (za obuku iz bezbedne vožnje i za trke):takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Kao neko iz novinarske branše mogu da kažem da časopis izgleda vrhunski, naročito prelom oko koga se neko očigledno dosta potrudio. Nisam čitao tekstove, ali sudeći po naslovima mislim da će pobuditi pažnju članova. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ideja - 5.

 

Dizajn - 5.

 

Prelom - 4. Ima mjesta gdje je očigledno da je tekst "sužen" da bi se jedna riječ uglavila (3 i 4. red teksta o novoj Multistradi), a ne koristi se hifenacija svuda (iz meni nerazumljivog razloga, možda je takva odluka dizajnera?). Poznato mi je da je pravopis "prilagođen" ostatku svijeta da može riječ da se prelomi na bilo kom slovu, umjesto na samoglasniku kao što je nekada bilo, ali je to (meni lično) toliko ružno i nepraktično (da nemam komentar). Dosta bjelila, tj. praznog prostora (npr. sadržaj i uvodni tekst), koji može da se popuni nekom slikom u pozadini npr. Nezgrapno dizajnirana strana 36-37 sa jednom kolonom (moguće problematično čitanje na ekranima kada se zumira tekst, gdje je pogodnija klasična organizacija sa 2 kolone).

 

Tekstovi - solidna 4, naginje na više (biće vremenom). Zašto? Vidi se da fali lektor i korektor, dosta slovnih grešaka, upotreba stranih izraza i njihov prevod je malo nedorečena (čist primjer Desmosedići - ako je već morao da bude naziv modela na srpskom, onda je trebao da bude do kraja "srpski model" DeZmosedići).

 

Prijedlozi:

  1. Sve slike iz magazina bi valjalo načiniti dostupnima korisnicima/ćitaocima u download sekciji sa magazinom, jer su slike dobre i siguran sam da će biti zahtjeva za slikama radi pravljenja wallpaper-a od strane korisnika.
  2. Moto magazin može/treba da ima i neku dobru cicu u sebi, ali ne baš duplericu, jer na duplerici treba da bude dobra slika vezana za motor, a koji opet može da se iskoristi za poster u garaži. Znam da volimo "žensko meso" svi, ali nismo kamiJondžije baš svi. :P:P:P
  3. Putopis da ima dve kategorije - foto putopis i klasičan sa tekstom i slikama i da se smjenjuju naizmjenično po brojevima. Tako će biti više vremena da se izaberu/dobiju fotke, kao i da se tekst sa foruma sa fotkama uobliči u putopis za magazin.
  4. Mala škola mehanike - ako ima neko voljan da krene sa ovim, mislim da bi svima bilo korisno. Sa jedne strane da se nastavi sa ovim tekstovima o tehničkim rješenjima, a sa druge strane da se samostalno održavanje motocikla/skutera približi i onima koji ne znaju detalje oko mehanike, da osnovne stvari mogu da se urade bez problema samostalno, a onda dalje oko pojedinih stvari koje mogu sa "minimalnim" (a ovo shvatiti relativno široko) trudom, znanjem i zalaganjem uraditi samostalno, odnosno da nije za sve prijeko potreban/neophodan majstor.

Ima toga za pisanje i ideja ihaaaaahaj, ali dosta (možda i previše) za početak.

 

Sve u svemu, odličanpet za ideju, trud i krajnji rezultat prvog broja.

 

Pozdrav.

Djole

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Hvala na super korisnim komentarima! :)

 

Inače, ako je neko voljan da se pridruži i pomogne kao novinar saradnik, otvoreni smo za saradnju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Odlično!!! 
Videh jutros na Twitter-u baš i rado sam ga pregledao uz kaficu na poslu. Dosta tekstova koje sam već pročitao na forumu, ali to mi se sviđa, da budu domaći tekstovi.

 

Slažem se za putopise! I to da krenete od nekih dosta starijih skoro zaboravljenih i da obnovite te slike. To bi bilo izvrsno! 
Što se mene tiče, koliko god da košta štampano mesečno izdanje, odmah bih postao pretplatnik. :)

 

Samo napred! Za 10 dana je mart, očekujem odmah nov magazin! :takoje:

 



 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odlično. Svako unapredjivanje je za podrzati.

I naravno na naslovnoj strani R motor ne neki TDM :D




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Pablo said:

Hvala na super korisnim komentarima! :)

 

Inače, ako je neko voljan da se pridruži i pomogne kao novinar saradnik, otvoreni smo za saradnju.

 

Pisali smo nekada, što ne bi bilo i sada? Pusti PP da se dogovorimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam sve brojeve, svih (jedino ako ne znam) moto casopisa koji su proteklih 30-ak godina uspeli izaci kod nas iz stampe. Naravno i gomila drugih. Koliko god da na netu ima sve, ipak mi je casopis drag i nezamenjiv. Vec dugo nema nekog casopisa u redovnoj prodaji, tako da se radujem novom izdanju, pa makar i online. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja