Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RSV1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Mukama nikad kraja... :tras2:

Stigla bobina u subotu (jos jednom se zahvaljujem kolegi), proverena za svaki slucaj, sve ispravno u granicama kao na manual-u, namestena, sav srecan palim motor al reko daj da ipak ukljucim dijagnostiku, palim - greska 34 :grr::grr::grr:

Upalim motor, radi 'normalno' (kao prvog dana kad sam ga uzeo), ugasim, otkacim kapicu sa svecice upalim, isti rad, ugasim vratim tu otkacim drugu, menja rad motora, reko sigurno je svecica obidjem celu Banju i Kraljevo, nema niko tu svecicu, dodjem kuci, reko daj da zamenim svecice da vidim dal je do nje, zamenim prvu i drugu, prikacim opet 34, razmisljam, reko mozda je do kablova koji idu na bobinu mozda su u prekidu, zamenim im mesta - opet 34. 
Jel zna neko sta bih jos mogao da proverim pre nego sto se iznerviram i odem kod majstora? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
WWW.APRILIAFORUM.COM

Hi folks, From time to time I've had the EFI light flash on start-up and sometimes while riding. I hooked up the diagnostics...

pominje se nešto o tome da je aprilija jako osetljiva na varijacije u naponu( čak i vrlo male) i da tu grešku, sa ispravnim"coil" može da inicira i svećica....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel zna neko da li moze da se izvadi gumica i plasticni pipak iz zadnjeg kocionog cilindra (crevo ide od bocice za tecnost do nje), pukla mi je gumica na mom, pa sam kupio kompletan drugi posto nije hteo covek da proda samo gumicu, pokusavao sam juce da izvadim ali me bilo strah da ne polomim pa sam stavio taj drugi ali je izgleda neispravan nece da nabije pritisak, litar ulja sam potrosio sad kod majstora pokusavajuci da ozracimo kocnicu ali bezuspesno, tj radi kad se nagazi 5-6 puta ali i tad hvata tek na kraju dok se ne pusti i cim se pusti posle opet nece nego mora da se gazi iz pocetka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: lazarevac
  • Motocikl: cbr 1000f kle 500

Nije mi cilj da mracim i sl...al ja V agregate ne volim da vidim ni na slici...jos ako je italijan igranka u najavi.. do duse taj rsv je bas lep..

 

Ja prosle godine imao hondu vtr1000..nikad ocuvaniji motor nisam imao..kao da iz fabrike izasao...al dzabe kad je govno neopevano....trosi ko tenk drnda trese ide lose...kida ga svaki i 10 godina stari liniski motor te kubikaze.....jedva sam uspeo da ga se kurtalisem...imao sam pre 6-7 godina vfra 750 ista prica..

 

Sad vozim yamahu thunderace 1000...koja je motor za vfra...za trecinu manje trosi ide mnogo bolje i laka za odrzavanje i opravke....

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Štos je u tome da ti motocikl pruži lep osećaj dok voziš. Bilo zbog ergonomije, karakteristične mehanike i način na koji razvija snagu, itd. Ne radi se tu o konjaži i brzini. 

 

Uostalom, ionako većina ne može da iskoristi ni 70% sportskog motocikla pa sve ostalo ide za kafanski sto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije to taj VTR, 

U superbajku je bio VTR 1000 SP1-2
A kolega mirko prica o VTR 1000F Firestorm,  

i ako imaju isto ime i V masinu, mnogo se razlikuju

 

A sto se tice CBR 1000F vs VTR 1000F,  mislim da bi ga VTR pocepao na stazi, laksi, okretniji, agilniji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Juce (zadnji dan u registraciji) me je posluzilo vreme pa sam uspeo da napravim manju turu da proverim potrosnju na pouzdan nacin (punjenje do cepa). Iako je bio u rezervi i sa njom presao jedno 15-20km u lokalu, na moje iznenadjenje stalo je  samo oko 13L (po specifikaciji rezervoar je 20), pa mi je malo bilo nejasno da ima rezervoar 20 a rezervu 7-8L...?
Posle 100km (40 u lokalu i 60ak na otvorenom) stalo je celih 7,05L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja