Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RSV1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na odgovoru!

U nju ide 15w50 sintetika koliko sam uspeo da procitam po internetu?

Bio sam preko pa nisam mogao da cackam/proveravam oko motora, juce sam (konacno) doso kuci, i danas planiram da prekontrolisem za pocetak filter vazduha jer znam da mi je na XT-u bila potrosnja 6-7 a kad sam zamenio filter spala na 4-4,5

I jos jedna stvar, primetio sam po YT snimcima, a i koliko se secam i na SV-u mi je tako bilo, da krece da ubrzava i da povlaci odmah od samog starta i da bas brzo podize obrtaje kad se odvrne gas, a cini mi se da se ova nesto muci do neke 3-4 hiljade pa tek onda probije i krene kako treba, u cemu bi tu mogao da bude problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

1.Povećana potrošnja.

2.Knedla  pri vožnji na nižim obrtajima

3.Gašenje agregata sa zadrškom

 

1 i 2 mi liče na problem sa sistemom za ubrizgavanje goriva (prljave/neispravne dizne).

3. Liči na loš kvalitet benzina, kada benzin ima nizak oktanski broj dolazi do samozapaljenja u lošem trenutku. Samozapaljuje se pre varnice sa svecice ili cak i u odsustvu varnice. Oktanski broj benzina nije jedinica za snagu, već za stabilnost i otpor samozapaljenju.

 

Da je motor moj, pregledao bih zazore na ventilima i očistio komplet sistem ubrizgavanja. Obavezno bih promenio točiono mesto za benzin. Odatle bih krenuo.

 

Srećno! Inače, ne volim R motore ali ova Aprilija me oduševljava estetikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Gorivo sam sipao samo na Nis-u od kad je kod mene, ali svakako planiram da odvezem kod nekog da pogleda

U medjuvremenu sam skinuo filter vazduha i ne deluje mi bas da je 'spreman za sezonu', ili mozda gresim?

 

20190413-111122.jpg

20190413-111131.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Planirao sam da uradim kad sam kupovao ali mi je receno: uradjen ti je servis, zamenjeni filteri, ulje u masini i ulje za kvacilo nemoj za dzabe da bacas pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

To je iberlauf iz motora i obicno je zaboden tu u filter vazduha kada je sve u redu. Vidi ako ne duva na njega mnogo dok je motor upaljen, ti ga vrati na tu pipu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 24.2.2019. at 9:46, Zer0 je napisao:

Da, što se tiče dimenzije, kao što Mile reče, sa 190 "sporije"ide u nagib, ali je u istom veća gazna površina...

 

A da, i Continental ima sporturing varijantu, zove se sport attack 1,2,3.. ja sam vozio 2 i zadovoljan sam

 

https://www.youtube.com/watch?v=xNxRoJ2uWy8

 

Continentalova Sport Touring varijanta je ContiRoadAttack. To sto si ti naveo (ContiSportAttack) je sportska guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 13.4.2019. at 18:20, JankelA je napisao:

Da li bi ovo trebalo da bude spojeno?

 

20190413-181220.jpg

S obzirom kako ti izgleda kuciste filtera za vazduh, i crevo iber-laufa, nije to bez razloga raskaceno... jbg.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
Pre sat vremena, SHOKLA je napisao:

Continentalova Sport Touring varijanta je ContiRoadAttack. To sto si ti naveo (ContiSportAttack) je sportska guma.

Supersports street tire ..da nije sport-turing, moja greška

a sportska guma je race attack..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 11 minuta, Zer0 je napisao:

Supersports street tire ..da nije sport-turing, moja greška

a sportska guma je race attack..

Race Attack je trkacka, za stazu. Za nas koji ne vidjamo stazu, a peglamo po putevima je sportska ContiSportAttack!!!

image.png.06c66040b40d03e12a1a74cea419d6d4.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
pre 10 minuta, SHOKLA je napisao:

Race Attack je trkacka, za stazu. Za nas koji ne vidjamo stazu, a peglamo po putevima je sportska ContiSportAttack!!!

image.png.06c66040b40d03e12a1a74cea419d6d4.png

The Conti Race Attack (Endurance) is a street-legal race tyre that equals race performance for the road.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Gledam sad neke snimke po YT i primecujem jednu stvar,na satu sa desne strane gde pise temperatura, kad dam kontakt pise mi cold (kad je hladan) upalim, pocne malo da pokazuje temperaturu i onda mi se pojavi i konstantno treperi 'Efi', po snimcima ne vidim da je jos nekom tako, jel zna neko zbog cega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Citao sam malopre User Manual i otkrio dijagnostiku, povezao i izbacilo mi gresku 34 (druga bobina na prednjem cilindru), jel moze zbog toga da bude povecana potrosnja ili je neki drugi problem u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemam odgovor na postavljeno pitanje ali imam ideju.. Zameni mesta bobinama pa ocitaj gresku. tj. da li je problem ostao na tom cilindru (instalacija, kontakt) ili ce gresku prijaviti na cilindru gde je ta bobina stavljena (znaci da je ona u problemu)

Obelezi je markerom (bobinu) pre zamene mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hteo sam sinoc da menjam da proverim, ali nisam bio siguran da li cu moci posle da vratim kad izvucem pa nisam dirao
Sad sam proverio i 3 ostale, sve 4 daju 4.5 na merenju obelezeno sa A na slici, ali kad sam pokusavao da izmerim kao na slici B ta jedna sa prednjeg nije reagovala, ostale 3 daju vrednost

RSVbobina.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mozda se samo visokonaponski kabl (ovaj sto na svecicu ide) izvukao iz bobine.. Ne znam kako je kod tebe ali u vecini slucajeva moze se izvaditi i zameniti. Probaj da ga odvijes ili izvuces nezno, ako se odvija u bobini ce ostati pin, kao holsraf izgleda pa meri kao sa slike B  bez kabla... Ocitan otpor uporedi sa bobinom koja sigurno radi. Tako sistemom eliminacije nadji kvar.

Licno mislim da je kabl od svecice u problemu, kada ga skines probaj omski ili pistalicom je li u prekidu, oba kraja pre vracanja ogoli toliko da se provodnik unutra vidi.

 

Javljaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Isti slucaj je i ovde, odvija se, skinuo sam, proverio kabl, nije u prekidu, ali i dalje ne daje signal ni na pocetku provodnika ni na kraju, narucujem drugu pa cemo da vidimo kako stoje stvari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja