Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RSV1000

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
pre 4 minuta, mile fazer je napisao:

na Grobnickoj stazi, dok nisu stavili novu podlogu  1 sat max. naravno ja prvi nebi mogao izdržati duže od pola sata.

čuo sam nege, ranije, da je taj asfalt na Grobniku samo pireli dobro podnosio.. kakva je sada situacija, ako je to uopšte bila istina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
On 21.2.2019. at 1:19, JankelA je napisao:

Koje gume izabrati od ponudjenih:
Prielli Diablo Rosso II
Pirelli Diablo Rossi III
Pirelli Diablo Rosso Corsa
Pirelli Angel ST
Pirelli Angel GT
Dunlop Sportmax Qualifier
Bridgestone Battlax BT016 PRO
Metzeler Roadtec 01
Michelin Pilot Power 2CT

Od ovih po meni najbolje Rosso Corsa ili Rosso III. Ili jos "sportskija" Supercorsa SP 

 

Nisam strucnjak za road gume ali znam da dosta ljudi hvali Metzeler M7RR a dobra ti je sigurnoi Sport Smart 2

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 45 minuta, Zer0 je napisao:

čuo sam nege, ranije, da je taj asfalt na Grobniku samo pireli dobro podnosio.. kakva je sada situacija, ako je to uopšte bila istina

Koliko se ja secam prica je bila da samo d211 radi na Grobniku (starom) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 3 sati, dvlns je napisao:

Od ovih po meni najbolje Rosso Corsa ili Rosso III. Ili jos "sportskija" Supercorsa SP 

 

Nisam strucnjak za road gume ali znam da dosta ljudi hvali Metzeler M7RR a dobra ti je sigurnoi Sport Smart 2

 

 

Imao sam Metzeler M7RR i Supercorsa SP dok sam vozio po putevima.

Bitno je sta je kome najbitnije kod gume : cena, trajnost, kako drzi, kako prenosi informacije s podloge po kojoj vozis ili nesto peto.

Kod mene je prioritet bio kako drzi guma pri ostroj voznji i zato grip i grip, pa sve ostalo.

Da se vratim na gume, Supercorsu SP sam obozavao, jer je prosto lepak za asfalt i imao sam je i na Tuonu i na Nudi, ali se strasno brzo trosi (izvlacio sam 1800km max).  S druge trane Metzeler M7RR mi se pokazala kao guma sa odlicnim gripom i vise nego dobra i po kisi, kao i poslednja koju sam imao u toj klasi Bridgestone S21.  S ovom poslednjom sam odradio i dosta na stazi i prezadovoljan sam bio, a o tome sam pisao u ovoj temi prosle godine. I Metzeler i Bridgestone su mi drzale sa Tuonom, koji je poznat da jede gume 3500-4000km. Ovde naravno pricam o zadnjoj gumi.

@JankelAU svakom slucaju zavisno sta je tebi prioritet, ti odaberi gumu koja ti zadovoljava tvoje kriterijume u najvecoj meri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Na kraju sam ipak odlucio da probam Mitas Sport Force Plus. Zadnja felna mi je 6", jel mogu da stavim 180 sirinu, nece da smeta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Na Grbniku sad sve gume drže....držale su i pre samo što je pre asfalt pojeo Pirellije odmah a Dunlop je trajao duže. Sad kažu da je bolje po tom pitanju a i vremena su svi popravili za par sekundi. Opet ako neko ide ja sam tamo 18.maja

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 5 sati, JankelA je napisao:

Na kraju sam ipak odlucio da probam Mitas Sport Force Plus. Zadnja felna mi je 6", jel mogu da stavim 180 sirinu, nece da smeta?

6'' = 152mm = 160, sve što staviš veće, deformiše se i više nemaš pravilnu oblinu gume, dobijaš takozvanu "kockastu" gumu. Uostalom, osetićeš u vožnji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@drtommy ne zbunjuj coveka a ni ostale. Jeste 6" toliko u mm ali to nema veze sa sirinom gume. Na 6" felnu fabricki ide guma sirine 190 a na novim motorima ide 200 fabricki. 

 

Tih 6" je sirina onog dela gume koji ulazi u felnu a 190 ili 200 je sirina gazeceg sloja. Nisu to auto gume pa da su bokovi paralelni. 

 

@JankelA ne vidim nikakav razlog da ne stavis 190 gumu na 6" felnu

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Hvala kolegi iznad, ispalo je da zbunjujem, mislio sam na max širinu dela gume koji ulazi u felnu, ali ispade kao širina same gume. Izvinjavam se na nejasnoći

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 19 sati, JankelA je napisao:

Na kraju sam ipak odlucio da probam Mitas Sport Force Plus. Zadnja felna mi je 6", jel mogu da stavim 180 sirinu, nece da smeta?

Bas sam procitao neke testove. Za te pare best buy, a izgleda da su solidne. Jedina mana im je navodno los grip na vlaznom prema testovima, ako je verovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

@dvlns Nemam pojma ni sam zasto nisam hteo 190, citao sam a i rekli ste ovde da se lakse obara sa 180 pa sam zato nju hteo

 

@СајберГастарбајтер I ja sam citao da je hvale bas dosta (po suvom), a i 130e za set je stvarno smesno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@JankelA lakse obaranje ako tako moze da se kaze dolazi od profila gume tj od radijusa koji guma ima. Zbog toga se gume za stazu prave sa profilom 60 umesto 50 ili 55.

 

Sam tip gume ima razlicit profil i ispod na slikama mozes da vidis Angel GT vs. Supercorsa SC. Sad zamisli promenu dimenzije gume odnosno kaa uzmes uzu gumu i duvas je na siru felnu ti zapravo ispravljas radijus i hipoteticki od Supercorse SC pravis Angel GT naravno da ne bas tako radikalno ali to je neka poenta. U svakom slucaju to neces osetiti u voznji koliko ces osetiti promenu tipa gume. Ovaj oblik gume se narodski zove U ili V gde naravno touring gume imaju U profil a race gume imaju V profil. Kada prvi put predjes sa U na V imaces utisak da ce ti motor pasti na unutrasnju stranu u krivini.  Ono sto je bitno da vizualizujes na slikama dole je da postavis zamisljen asfalt na istu visinu odnosno da Angel sliku podignes da se gornja tacka poravna sa SC i onda ces videti i koliko veci ugao obaranja do ruba gume omogucava V profil. Nadam se da sam uspeo da docaram.

 

 

85746.jpg.959ea3c25552ec1ad211520979db1c65.jpg85748.jpg.412f0fae1c299c84423239045c9aa061.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 14 sati, drtommy je napisao:

6'' = 152mm = 160, sve što staviš veće, deformiše se i više nemaš pravilnu oblinu gume, dobijaš takozvanu "kockastu" gumu. Uostalom, osetićeš u vožnji

Tako ni jedan proizvodjac nije obelezio sirinu gume niti je kupac ikada kupovao vodjen tom logikom... Ta se dimenzija ne iskazuje nigde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jedno pitanje, malopre sam video da mi je pregoreo osigurac zadnji sa desne strane (valjda je za dugo svetlo), upalio sam motor malo da radi i kad sam hteo da ga ugasim na prekidac, iskljucim struju on ostane da radi normalno jos 3-4 sekunde i onda se ugasi, jel moze da bude do osiguraca ili je nesto drugo u pitanju, nisam stigo da zamenim veceras, ujutru cu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Tako sam i cuo ali reko daj da proverim za svaki slucaj.
2 puta danas testirao, otvoren put normalna voznja, sipao 10l na 102km upalio rezervu, posle probao ponovo 5l - 53km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nemoj da meris potrosnju tako sto se uzdas u paljenje lampice, ona se nekad upali ranije a nekad kasnije,

nego,

lepo sipas pun tank do cepa, nuliras kilometrazu, vozis 100km, zatim opet sipas do cepa, i eto ti TACNA potrosnja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kolega, ja bih se na tvom mestu okrenuo mazivima iz uvoza. Nikad lepse ulje nisam sipao i ispustio od Castrola iz Louisa. Inace godima kupujem Motul kod nas, i nemam zamerki niti sam imao problem. Ali se Castol bas izdvojio. Inace sam se u Ipon razocarao pre par dana. Doduse fork oil, ali ga kupiti necu vise nikad. Bilo me sramota kad sam coveku ispustio lepse ulje iz vila staro 4 god, nego novo koje sam sipao. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

A sto se potrosnje tice, bas je mnogo. Ali kao sto rekose, pun do cepa, vozanje (ne mora 100 km, koliko god, samo da nije bas 20) ponovo pun, kalkulator i to je to. Ona trosi 10-11 u dobrom peglanju. Normalne voznje ne bi smela preko 8 nikako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja