Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RSV1000

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Vidim ne postoji tema (ili bar ja ne mogu da nadjem) pa reko da otvorim novu, i odmah da postavim pitanje

Citao sam malo o dimenzijama guma za RSV1000 Mille, po stranim forumima kazu da je bolje da se stavi 120/70 i 180/55, a drugi preporucuju 190/50 i 190/55, kakva su vasa iskustva i sta preporucujete, posto bih trebao da zamenim u skorije vreme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

S obzirom da ces kao i vecina nas 90% vremena provesti na putevima a ne na stazi, kontam da je svejedno, osim u slucaju da planiras cesto ici na stazu onda to mozda i ima nekog znacaja, mada ja bi se drzao fabrickih dimenzija, s tim ne mozes pogresiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Na felni imaš oznaku dimenzije iste, za koju je napravljena. Ne stavljaj veću gumu od te dimenzije jer ćeš dobiti sasvim suprotan efekat, pogotovu za prednji točak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gledaj fabricki je 120/70 napred (standard koji niko ne menja) i pozadi 180/55.

 

Kao sto rece biker boy, ako ne ides na stazu nema potrebe da stavljas druge dimenzije jer ti ne treba (mada mozes i sa 180 na stazu), a pre svega zbog cene po gumi.

 

Sto se tice samih profila, evo grafickog prikaza sva tri, i kao sto se vidi sa 190/50 najvise menjas geometriju motora i shodno tome bi trebalo da podesis ogibljenje, ako hoces da ides na tu dimenziju.

 

146-0302-tire5-01-zoom.jpg?itok=WFS65Eow

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Hvala na odgovorima
Na motoru mi je 120/60 napred, a pozadi 190/55 cini mi se, planiram napred 120/70 svakako jer sam video po specifikaciji da je ta napred, ali za zadnju pise da je 190/50 sirina, ja planiram da stavim 180, nece da mu smeta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Koje gume izabrati od ponudjenih:
Prielli Diablo Rosso II
Pirelli Diablo Rossi III
Pirelli Diablo Rosso Corsa
Pirelli Angel ST
Pirelli Angel GT
Dunlop Sportmax Qualifier
Bridgestone Battlax BT016 PRO
Metzeler Roadtec 01
Michelin Pilot Power 2CT

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nešto što je dobro drugima, ne znači da će biti dobro i tebi.

Ja recimo poslednje tri ne bih ni uzeo u razmatranje...pa ni Pirelli Angel.

Meni se svidja kako "radi" Dunlop, drugi pa misle da bez Pirellija nema gume....vratiti se na početak teksta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Slazem se i svestan sam toga, ali nemam predstavu za sta da se odlucim pa reko mozda mi neko pomogne, u principu mi je svejedno jer nisam neki vozac da mi marka/model igra neku ulogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kupi one koje nadješ najpovoljnije, sve gume koje si naveo gore su dobre gume i nećeš pogrešiti.

Ja bi sebi uzeo definitivno neki sport-touring model, duže traju a imaju odlične performanse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Problem je u tome sto sam sve navedene modele nasao povoljno pa ne znam za koji da se odlucim. Od Angel ST  (najjeftinije) do Diablo Rosso III (najskuplje) razlika je 60e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako mene pitas, Dunlop obidji u sirokom luku. Guma je dobra prvu sezonu. Po idealnim uslovima i ako je ne progrejes. Po mokrom je ogavna. A druge sezone je losa i po suvom. Trece sezone koliko god da je malo presla, nije ni za Q. Ja sam nov set vozio na SVu. Jedina "prednost" je sto je meni najavljivala prednja pre pustanja. Ali je rano i najvljivala i pustala vec posle 5-6000 km i jedne sezone voznje.

Ali opet, misljenja su razlicita... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01

Nove

... 3000-5000 km je vek trajanja, koju god da uzmeš... naravno, gledaj novije modele. Sve tehnologije napreduju, pa tako i ova grana. Dunlop mislim da je izbacio čak Qualifier 3

 

 

edit: osim ako hoćeš na stazu, onda ne traju toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

trenutno su kod nas a i u SLO najtraženije Mitas sport+. sa njima dobivaš najviše za uložene novce ali i ne samo to jer gume su se pokazale odlicnim i kod žešcih vozaca sportske vožnje. u režimu sportske vožnje van grada izdrže 5 - 6 000 km, naravno mogu i više u lakšem režimu voznje ( turizam, touring )

ja osobno preferiram Bridgestone i one su za 3 - 5 000km u mom stilu vožnje. kupujem model BT Battlax 016 pro Hipersport. to je stariji model a opet nema neke velike razlike od BT Battlax S 21 osim u vremenu zagrijavanja i mekoce smjese što ja osobno kompenziram sa 50 km vožnje više radi zagrijavanja pa tek onda vožnja.

 

za onu nedoumicu prije, dali 180 ili 190, dali / 50 ili kroz 55. na svoju felgu možeš staviti i 180 /55 bez obzira na tvornickih 190/50 ali onda ti je motor spremniji za agresivniju sportsku vožnju. brže ga se ruši, brže prebacuje na drugu stranu. ta dimenzija voli kratke i oštre krivine pa ako to voliš onda ti ih preporucujem a ako si klasika onda tvornicke dimenzije. uglavnom svaka felga lakše trpi broj manje nego broj više, i naravno broj manje manje šteti ciklistici tj ne šteti uopce vec može poboljšati dok broj veci šteti ciklistici ali i doprinosi nebitno povecanoj potrošnji goriva a i tih istih guma zbog povecane površine naljeganja na podlogu.

idealno bi ti bilo da tvornickih 190/50 zamjeniš za 190/55. i to Mitas sport - touring koja ove godine izlazi na tržište. cini mi se da je Mitas od Dunlopa pa je i samim time provjerene kvaliteta, komparirati cu to sa Škoda i Volxvagen.

uživaj.

Promenio član mile fazer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Eno Michelin koji ne preferiram i posle 3 sezone i preko 10.000 km drzi normalno. 

Ja sam pisao za Qualifier prve generacije. Pneumatik napred je izgledao kao nov, a stvrdnuo se kao kamen. I dobio one sitne pukotine izmedju sara. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01

Da, što se tiče dimenzije, kao što Mile reče, sa 190 "sporije"ide u nagib, ali je u istom veća gazna površina...

 

A da, i Continental ima sporturing varijantu, zove se sport attack 1,2,3.. ja sam vozio 2 i zadovoljan sam

 

https://www.youtube.com/watch?v=xNxRoJ2uWy8

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ja bih zaobisao Dunlop, na Hondi imam Sportmax Qualifier dot 16 i guma mi nikakav odziv ne daje, imam osecaj kao da sam na ledu sve vreme.  Probacu Rosso 3 ove sezone ili 2CT ako nemam pare za Rosso 3 pa cu javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
On 23.2.2019. at 21:14, Zer0 je napisao:

Nove

... 3000-5000 km je vek trajanja, koju god da uzmeš... naravno, gledaj novije modele. Sve tehnologije napreduju, pa tako i ova grana. Dunlop mislim da je izbacio čak Qualifier 3

 

 

edit: osim ako hoćeš na stazu, onda ne traju toliko

a koliko traju ako ides na stazu :D

 

Koliko je siroka zadnja felna 5,5"? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 23.2.2019. at 21:14, Zer0 je napisao:

Nove

... 3000-5000 km je vek trajanja, koju god da uzmeš... naravno, gledaj novije modele. Sve tehnologije napreduju, pa tako i ova grana. Dunlop mislim da je izbacio čak Qualifier 3

 

 

edit: osim ako hoćeš na stazu, onda ne traju toliko

ako govoriš o gumama za sportsku - cestovnu vožnju onda skoro i da si u pravu, ovisi kako si vozio tih 3 -5 000 km u nekom sport režimu skroz. ako govoriš o touring - sport gumama onda je 5 000 km realnost a možda i 1 - 2000 km više a ako govoriš o cistoj touring gumi onda i 10 000 nije problem ako izbjegavaš autoput i nisi sklon max. odvrtanju gasa kod preticanja ili ubrzavanja. znam pojedince kojima touring gume traju i preko 15 000 km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
pre 58 minuta, dvlns je napisao:

a koliko traju ako ides na stazu :D

 

Koliko je siroka zadnja felna 5,5"? 

Ako si kao ja onda 1 dan ili ti 200+- km

 

RSVMille 99-03 iz fabrike 6"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
pre 21 minuta, mile fazer je napisao:

ako govoriš o gumama za sportsku - cestovnu vožnju onda skoro i da si u pravu, ovisi kako si vozio tih 3 -5 000 km u nekom sport režimu skroz. ako govoriš o touring - sport gumama onda je 5 000 km realnost a možda i 1 - 2000 km više a ako govoriš o cistoj touring gumi onda i 10 000 nije problem ako izbjegavaš autoput i nisi sklon max. odvrtanju gasa kod preticanja ili ubrzavanja. znam pojedince kojima touring gume traju i preko 15 000 km.

da, da na to sam mislio, sport/sport turing ..mislim da na RSV-a ne bi stavljao samo turing..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
pre 3 minuta, Zer0 je napisao:

Ako si kao ja onda 1 dan ili ti 200+- km

 

RSVMille 99-03 iz fabrike 6"

Pa sta kukas tebi se to jednom desilo ja sam potrosio svaki set za 150 km :P

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

na Grobnickoj stazi, dok nisu stavili novu podlogu  1 sat max. naravno ja prvi nebi mogao izdržati duže od pola sata.

Promenio član mile fazer
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zaklopača
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000 SP ´01
pre 10 minuta, dvlns je napisao:

Pa sta kukas tebi se to jednom desilo ja sam potrosio svaki set za 150 km :P

ma ne kukam što trošim, nego što  ne mogu da te stignem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja