Jump to content

Moto Zajednica

Izbor Antifriza (premixed ili mesati, gde kupiti)

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Prijatelji, sredjujem polako Yamahu koju sam kupio (FZ6N S2 2007) pa sam takodje resio i da promenim antifriz u sistemu. Zelim da Vas pitam, koji antifriz koristite, koji biste meni preporucili. Da li kupiti vec izmesan ili mesati i gde?

 

I bitno pitanje, procitao sam da svi hvale Engine Ice (premixed), da li ima kod nas negde da se kupi, ili bar nesto slicno tome?

Unapred Hvala na odgovorima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Hvala, to sam vec procitao u nekoj od prethodnih tema, hteo sam da proverim ima li neko neka drugacija iskustva?

Kazu da ovaj Engine Ice "dosta" spusti temperaturu..? Zanima me i taj aditiv MoCool (Motul) da li je neko koristio? Reklamiraju ga da spusti temperaturu 15C, da je pola od toga pa je dobro. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

kod mene se nije pokazalo baš sve isto.Fabrički na versisu vozio 3 godine ,ništa nije kapljalo na odušku.

Kad sam promenio i stavio neki g 12 basf za auto čim se malo ugreje počne da mi kapljucka na odušak,.Mislio sam da mi produvao dihtung pa nabija pritisak u posudu.Medjutim to su neka isparenja koja se kondezuju u odušci i jako malo kaplju.Za 3 godine iskaplje možda deci.Probao valeo i adeco.Potpuno isto.

Sa fabričkim mislim da mi nikad nije upalio ventilator po gradu osim 2007 kad je bilo 45 stepeni.Sa ovim ostalim oće i da upali.Mislim da je fora u tome što moto antifrizi imaju tačku ključanja na oko 125 stepeni a ato na 107-108.

Nadji negde na netu kako umešati antifriz da dobiješ višu tačku ključanja.Tim nećeš napraviti problem za smrzavanje jer će i dalje biti bar  -30.

Fora je u tome što čist aantifriz mrzne na -6 , -7 stepeni.kako dodaješ vodu do polovine tačka mržnjenja raste a  posle polovine odnosa voda antifriz opada.Nemogu da se setim kako ide za tačku ključanja.

Uglavnom ja sam bio u problemu dok nisam otkrio zašto mi se javljaa kondezovana para od antifriza ali sam batalio,nek kapljucka.Mnoge koje sam pitao  nemaju  taj problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni to lici na lose odzracen sistem ili visak tecnosti... U zatvorenom sistemu (pod pritiskom) svi g12 kljucaju na preko 120c.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

imam mesavinu ove dve stvari u vmaxu...na zalost nemam dovoljno informacija, jer od zamene ga nisam testirao kako treba...sa starim koji je bio pre zamene - leti tri semafora i ode temp goreee

 

received_10215848121890946.jpeg

received_10215848119570888.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ako se dobro secam, flasa Mo Coola od 0.5l je oko 2000din, i mesa se 1.5dl njega na 3l antifriza...

ovako izgleda kad se pomesa

received_10215851961026922.jpeg

received_10215851961106924.jpeg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

I onda se sve mesa sa destilovanom vodom pa u sistem? U moj sistem staje ukupno 2.25L tecnosti, pa bih mogao da napravim proporciju na osnovu tvojih informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ako se ja dobro secam, a secam se, mi nismo dodavali destilovanu, vec samo mesali ta dva gore...

inace, taj engine ice sto si i spomenuo hvale svi na vmax forumu iz USA, kazu da je prebrutalno...ja ga nasao u nemackoj, ali rekoh aj prvo da vidim kako radi ovaj motulov

 

Screenshot_Chrome_20190213-215551.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Onda je ovaj Motocool premixed antifriz, odnosno vec je razredjen, sto objasnjava zasto niste dodavali vodu. Tako cu najverovatnije i ja da uradim ovih dana pa cemo videti rezultate na leto izmedju crvenih svetala. 

 

A sto se tice ovog Engine Ice-a, da, svi ga hvale, video sam da ga posebno koriste ovi iz toplih krajeva USA, sto je indikator da verovatno jako dobro radi posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

moja dzamahirija bas nije volela ta crvena svetla leti, i akp sa ovim dobacim do cetvrtog umesto treceg pre dizanja - me happy! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Svakako je dobro da se manje greje. :)

 

P.S Malo je off ali kratko da li je pri ovakvim radnjama neophodan moment kljuc da bi sve bilo kao u “user manual” ili je moguce zavrnuti nazad nekim zdravim razumom..? Jer ga nemam a vidim da su cene vesele. Mislim na recimo sraf za ispustanje tecnosti.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Doslo vreme i meni da menjam antifriz. Elem po prvi put hocu to sam da uradim, uvek sam ih terao kod majstora da to odradi, ali sam sad malo ambiciozan pa hocu sam. Elem, motor je cbr f4, uzeo bih ovaj motul motocool, ali ne znam da li se mesa sa destilovanom vodom ili obicnom? I da li se on uopste mesa? Znam da treba da isperem ceo sistem destilovanom pa tek onda sipam antifriz. Kolko vidim po manualu treba mi oko 2.7L za moj motor. Ako nekoga ne mrzi da mi lepo objasni bio bih mu zahvalan jednim pivcem kad budem prolazio leti. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Ja koristim samo motul motocool, onaj žuti sa slike iznad, tako čist, staje oko 2l u Hornetu 2005. Možeš da ispereš sistem destilovanom, ili da skineš hladnjak pa da ispereš hladnjak acetonom, ostaviš malo da ispari i onda naliješ motocool i gas ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Jos jednom da pitam, mada je tema vec stara, cime zavrcete srafove, na primer, sraf za ispustanje tecnosti?

 

Da li koristite moment (kilo) kljuc? I ako ne, kako?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Da li neko moze da mi objasni razliku izmedju ova dva antifriza?

 

Posto su im oznake drugacije a spec. ista, kolika ja vidim.

07CF777C-B728-4587-AD06-F467F4F965D5.jpeg

7D8A73AF-08E4-4B32-8BBB-FD770828CBDE.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Prvo pročitaš u manualu koji antifriz ide u tvoj rashladni sistem na motoru. Vrlo verovatno ide antifriz na bazi etilen-glikol - a (zbog aluminijumskog hladnjaka), tako da onda odeš u prodavnicu auto delova i tražiš takav antifriz. Najverovatnije ćeš dobiti G12+ antifriz (koji je odličan i menja se na 5 godina) i onda ga izmešaš sa destilovanom (demineralizovanom) vodom u razmeri kako manual preporučuje (najverovatnije je to 50:50 razmera)... I to je sva mudrost...:aha:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja