Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Runner

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozz svima, imam problem na runneru sa zadnjom kočnicom. Propala je potpuno je mekana i uopšte ne koči. Nasuo sam novo ulje jer je posudica bila prazna, krenuo sam da ozračim sistem ali bezuspješno, čini mi se da je slab protisak o da slabu ručica pumpa ulje, uopšte neće da izbacije balončiće u posudicu, sa prednjom sam sve isto uradio, pumpo dok nisu stali balončići zatim držao stisnutu otvorio sisicu uzašao vazduh zatvorio i sve normalno radi. Da li ima neko ideju šta bi moglo da bude. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ima jako dobar trik za ozracivanje kocnice...

 

Nadjes jako tanko providno crevo(kao od infuzije,ja sam koristio od neke tocilice od piva) uglavnom,tanko,providno i elasticno(da mozes da navuces na "sisicu za ozracivanje).Treba ti max duzine 50cm,ni toliko,al ajd...

 

Kad nabavis to crevce(najtezi deo posla)da je odgovarajuce,onda je sve lako.Nabavis flasicu UK ulja za kocnice.Jednu casicu od jogurta.

 

1.Navuces crevo na sisicu kocnice koju ozracujes,i popustis je toliko da vazduh-ulje moze da ulazi-izlazi,ali da ne prosipa okolo(ako previse odvrnes).

 

2.Naspes u casicu od jogurta pola case ulja za kocnice)

 

3.Odvrnes posudu na skuteru na rucki od kocnice koju ozracujes(u tvom slucaju zadnja)

 

4.Potreban ti je pomocnik

 

5.Sipas polako ulje u posudu,pomocnik "druka"rucicu od kocnice.Ulje ce polako silaziti kroz creva iz te posude,ali isto tako sisica ce da gura vazduh i vuce ulje iz casice od jogurta.

 

Posle 30 sekundi bi tecnosti trebale da se sretnu,a sav vazduh da je izasao a nema vise kuda da udje u sistem,a kocnica bi trebala da bude bas tvrda. Ostalo je samo da se zavrne sisica do kraja i to je to.

 

Utoku procesa ,ni u jednom trenutku ne sme da nestane ulja ni u posudici ni u casi od jogurta,jer cim nesta,na sledeci druk ce povuci vazduh.

 

Mozda sam oduzio,ali to je najprostije moguce resenje,al je tesko opisati,ako nisi nikad pre radio...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala, pokušat ću sutra, sve mi se činilo da je nešto do ručke gore da dobro ne pumpa, ako uopšte može biti nešto do toga, jer sam skinuo crijevo sa one posudice i neće da mi izbacije ulje iz posudice kad drukam kočnicu, onda sam ponovo sve spojio i usuo ulje, zatim skroz odvrnuo onu sisicu tako da se skroz odšarafila i čitavo ulje iz posudice je istočilo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ovo je jos jednostavnije,ali ti treba velikiiiiii spric i mozda ce malo da isprsce gore po motoru dok bude vazduh izlazio,ako ne budes bas bas pazljiv.

UK ulje gde padne po farbi i plastici ostaju bele fleke,tako da vodi racuna...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Meni se desio slučaj da mi je "propadala" zadnja kočnica...sve sam odradio po PS-u, ali opet isto...Detaljnom analizom problema, došao sam do odvrnute matice zadnjeg točka...točak je imao lufta, pa je izlizao aliminijum, i pločice se raširile...problem sam rešio dotezanjem matice...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Gilera Runner 180 SP
On 2/14/2019 at 1:10 PM, ratko92 said:

Provjerit ću još i to, više stvarno ne znam do čega bi moglo da bude... 

Jesi resio problem drug? Pitam posto i ja imam isti. Nece da iscuri ulje iz posude uopste. Na prednjoj zamenio ali zadnja me zeza..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja