Jump to content

Moto Zajednica

BMW K1600

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

bmw-k-1600-light-white.jpg?v=1

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Valjda cu sve napisati po pravilima, ako ne valja, opleti po kritikama

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2016

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Od 2016. do nadalje

 

3. Šta mi se dopada:

Komfor, snaga, brzina, kocnice, dodatna sigurnosna elektronika, adaptivno svjetlo, prostor u koferima, centralna brava

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Da su ugradili i rikverc 2016 modelu. I quick shifter. Niza cijena.I motora i dodatne opreme. 

 

5. Moj utisak:

 

2016.g zakljucio da je vrijeme za drugi tip motora, obzirom da su putovanja malo duza, zivci malo kraci, a noge (i neki ostali bitni dijelovi) takodjer duzi. 

Nakon mjeseci istrazivanja, i nemogucnosti isprobavanja (jer ih nema kod dilera na probu), napokon lipotica i ja sjedamo na polovnjaka u Dubrovniku. Vlasnik je mutan, papiri isto, pa ga ne kupujemo, ali sad barem znamo da nam pase ergonomski. 
 

Nakon toga ja u Norveskoj obilazim trgovine, jer se pojavio novi RT, i rekoh ajmo i to cudo vidjet, a imaju dosta drugih marki, pa reko da probam sve

Igrackica ispod mene. Premali, prekratak, prenizak.

 

Malo razmisljanja, gledanja istih slika, odlazak u Tomica,zastupnik BMW-a, i nakon ponude shvacam da je razlika izmedju RT-a i GT cjenovno vrlo blizu, i odluka pada na GT-a. Zbog boje, naravno. Motor mora bit vise crn nego drugih boja. 

Motor cekao 3 mjeseca, i u Maju 2016, , evo ga.  

Prvi dojam - polozaj vozaca odlican. I nakon 8 sati na njemu, uz kratka stajanja, guzica ne boli, a i moja izjebana koljena se ne zale. Super. 

Moj GT je Sport verzija, sto znaci da ima kratki vjetrobran, i u koju god poziciju da ga stavim, nije valjalo. 

Kad je prenisko, kao da ga i nema. Kad je povisen, glava i kaciga titraju 100hz. Brzom brzinom je zaminjen Wunderlich velikim vizirom, s prozorcicem, i od tada sve stima. 

Potrosnja goriva fantasticna, obzirom na 1600cc i 160 BHP. Nakon 23.000 km i dalje je prosjek 5.7. A nije da ga stedim. 

Od opreme ima sve sto se u 2016. nudilo - radio, USB, zvucnici, DTC, ESA II, ABS Pro, Dinamicno stop svjetlo koje razlicito titra pri naglom kocenju, grijanje rucki, sjedala, i klapne na oklopu za hladnjenje ljeti. 

Tempomat radi super, i odlican je na autoputu, a i po magistrali kad mi se ne zuri. 

Motor ima 6 brzina, i moguce ga je voziti u 6. pri 50kmh. Onda samo otvoris gas i on ode. 

175 NM okretnog momenta, od cega je 75% dostupno na 1500 okretaja. 

Vibracija nema nikakvih. Tih je prilicno, ali se cuje kao da ima turbinu. A kad ga zavidam preko 5.000 rpm, urla kao Ferari. Milina ga slusat, ali isto useres sve prolaznike u krugo od 50 metara. 

Centralni kofer i GPS - Navi VI sam kupio naknadno. 

Motor ima ugradjenu pripremu za GPS, tako da fino sjedne u svoje leziste i vjetrobran ga zakljuca kad se spusti. Vjetrobran radi na botun. 

A spusti se sam kad ugasim motor. I kad opet krenem, digne se na zadnju poziciju u kojoj je bio prije gasenja. 

 

Centralni kofer ima unutarnje LED svjetlo. Maglenke su u opremi, i dobro povecavaju vidljivost. Motora. 

Na centralni kufer sam montirao Isotta pleksiglas rack, s kojim nisam morao busiti nikakve rupe, i to mi svidja. Takodjer sam stavio Grip Buddies, jer su mu rucke pretanke, a ovako su taman debljine, i ne smetaju grijanju rucki. 

Stitnici motora i straznjih kufera (crash barovi) su dodatno montirani, i ne smetaju nam. 

Na volan sam stavio nosac daljinskog za GoPro, i nosac za kameru na vjetrobran.

Original antenu sam skinuo jer me nerviralo gledat je kako leluja na velikim brzinama, i zamijenio malom , Stuby antenom. Ionako ne slusam radio. 

Sad sam kupio platforme za lipoticu, pa planiram i to montirati, tako da ima vise prostora za ispruzit noge u voznji. 

Sto se guma tice, original su bile Z1 Metz, i odlicno su drzale, ali imaju tendenciju da se zica pokaze odjednom, tako da sam ih promijenio nakon 7.600km. Onda sam stavio Dunlop RS III, i one su izdrzale 12.500km bez problema. Tako da je sad opet Dunlop. 

Suho, mokro, ne znaci nista, jer je kontrola proklizavanja tu, i odlicno radi, a i ja sam vrhunski vozac  :thumbup: pa se upalila samo jednom, i vrlo je nenapadna. ABS PRO radi cuda u okukama, kad malo pretjeram, tako je moguce full kocenje usred nagiba, a motor i dalje zadrzava zeljenu putanju. 

Adaptivno svjetlo je super po mraku, kako se nagnem, nagne se i svjetlo, tako da uvijek vidim cijelu okuku. Toliko sam se naviknuo, da kad vozim nesto drugo, onda se pitam da li svjetla uopce rade. 

Vjetar se u voznji osjeca na oko 150kmh ( profi vozac, kontrolirani uvjeti, naravno ), samo na ramenima i malo na kacigi, ali nema tresnje. Prozorcic na vjetrobranu uspjesno rijesava problem back pressure-a, tako da ni toga nema. 

Mjesta za prtljagu kao u prici, svi koferi su skidivi, i vodonepropusni - plastika. Unutra sam stavio platnene torbe s Ebay-a, koje savrseno pasu konturama kufera. 

Prednja dva spremnika su dobra za kljuceve, krpu, USB s muzikom. sajlu za kacigu i slicne male stvari. Mobitel ne stane unutra, barem ne moj od 6.5 incha. 

Centralna brava zakljucava i kofere i spremnike, i volan. Moze preko kljuca ili preko botuna na volanu. Alarm radi ok. 

Wonder wheel mi je trebao par dana da naucim menije, ali sad ide sve glatko, i brzo nadjem i podesim sto mi treba. 

3 nacina voznje - Normal, Rain, Dynamic - vecinom sam u Normal, a kad stavim u dinamic, imam osjecaj da sam sjeo na R1. Nevjerojatna promjena karaktera. Kao da me tjera da odvrnem gas. 

3 nacina podesavanja ovjesa - vozac, vozac i prtljaga , i dvoje putnika (plus prtljaga). Stalno da drzim na ovoj zadnjoj, jer ja imam oko 110 kg (hmmm), a tako se i motor podigne pa je teze sastrugati nogare. 

Ovjes se takodjer podesava na Normal, Comfort i Dinamic , i vecinom stoji na normal.  Comfort je ok na autoputu, ali mi se vise svidja na normal na obicnoj cesti. 

Kad je mokro prebacim na rain, tad je odaziv malo sporiji ( recimo) i DTC je na maksimumu. DTC se moze i iskljuciti, ali se auto ukljuci kad opet pokrenes motor. 

Gume imaju TPS, i to je funkcija koja je stalno na ekranu. Takodjer vidim i sat, i ime pjesme koja svira. Ako iskljucim muziku, onda vidim digitalni brzinomjer. 

Lipotici se svidja, i udoban joj je za voznju, i to je meni dovoljno. 

Narucio i montirao 3M naljepnice na kufere, crne po danu, a bijele po mraku

 

Dosad je pretekao svakog koga sam htio preteci. I naravno, nema ih kao GS-ova, pa je jos uvijek relativno cool bike. 

Cijena - sve skupa 207.000 kn (27927.71668 EUR)

Servisi - dosad odradjeni prvi i drugi, svakih 10.000 km, svaki je kostao oko 1.000kn (134.91651 EUR), tako da se ne zalim. Trazio i platio 2 godine dodatne garancije, 1100 kn (148.40816 EUR) 

Promenio član Arakis
Konvertovani iznosi iz HRK u EUR
  • Sviđa mi se 17
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vozili ga par puta na testu.

Prvi je bija bili gtl, nakon vožnje silazi gospija s motora i ushićena mi izjavi daje naš benve kanta a ovi k1600 obavezno kupit. Ka u dnevnom boravku joj bilo..

 

Nevjerovatno upravljiv i agilan motorkotač.

Kupija me Šestak sa svih šest... a koji zvuk tek ima....

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Vozio sam ga 30000 km,tj godinu dana ,motor skoro savrsen.Jedino mu moja zena nasla manu da je vetar malo vise lupa po rukama i da joj je malo visok za penjanje . Sve ostalo je exta .

brmmm,brmmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
On 13.2.2019. at 9:01, debeljan je napisao:

Odlično. Obzirom da si visok preko 2m interesuje me kako ti odgovara položaj u vožnji ?

Odgovara savrseno. Po cijeli dan na njemu i nista ne boli, ni guz..a, ni kicma, ni ramena, ni koljena. Sjedalo je , istina, postavljeno u najvisu poziciju. 

Sto se vjetra tice, to smo rijesili sa XL sajbom, aftermarket, kao sto pise gore. A kako smo oboje visoki, penjanje nije problem ni meni ni njoj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
On 11.2.2019. at 11:11, Arakis je napisao:

bmw-k-1600-light-white.jpg?v=1

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili: 

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

1. Godište motocikla koji ste vozili: 2011

 

2. Vreme provedeno na motociklu: sept 2011 - maj 2014, 75.000 km (Nordkapp, Portugal, Balkan, Alpe...) i mnoštvo lokalnih vožnjica (Slovenija, Istra, Dolomiti, Jadranska obala...)

 

3. Šta mi se dopada:  Sve. Vrhunski motor, prikladan za najduža putovanja asfaltnim putem. Veoma elastičan agregat, nema nikakvih vibracija u bilo kom režimu obrtaja. Nije za makadam (posebno ne za pesak), beži mu prednji deo.

 

4. Šta je moglo biti bolje: nemam ideju. Možda zvuk; originalni auspuh motoru daje neki alt-sopran, Akrapović mu snizava na bariton-bas, mnogo prijatnije za uho (znam, ovo ispada kao malo presera..nje. )

 

5. Moj utisak: reklamacije u garantnom roku: pumpa za vodu, kontakt upravljanja vizirom

Inače, u svemu slažem se sa @Vroc-Kapolepo je opisao utiske i iskustva.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 6 sati, SriverFX je napisao:

Kako se pokazao ovaj motor po gradu? Da li je previse tezak ili se to ne oseti? Da li je nezgodan za provlacenje?

Mnogi postari i dostavljaci su sa Liberty-ja presli na K1600,kazu u voznji i potrosnji je mala razlika, a ogromna u udobnosti :)

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
On 5/6/2023 at 12:14 AM, SriverFX said:

Kako se pokazao ovaj motor po gradu? Da li je previse tezak ili se to ne oseti? Da li je nezgodan za provlacenje?

Kako nikad ne skidam kofere, provlacenje je misaona imenica, dakle, ako si 17. u koloni, 17. si u koloni. Tezina se osjeca dok lamatam nogicama br. 49 uprazno kad idem unatrag (rikverc tek od 2017g), ali cim krenem, lagan kao i svi ostali postanski motori 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bez kofera nije teško provlačenje, ali sa koferima svakako jeste. To je pak isto kao i sa drugim motorima sa bočnim koferima. Kako reče @Vroc-Kapo, kada se pokrene, nema više težine. U principu treba voditi više računa kada se parkira, isparkirava i slično, znači sve što prouzrokuje brzinu kretanja ispod bzrine hoda. Pak, užitak u zvuku linijskog šestaka je izvanredan, filharmonija. 😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Meni je inferesantno da mi sve K1600 do ovog bas poslednjeg izgledaju gotovo isto. Od 2011 do otprilike 2022 ja ne vidim neku razliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja