Jump to content

Moto Zajednica

predstavljanje i nesto o majstorima

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: HONDA CR 250

Pozdrav drugari, imam 53 godine, zivim i Beogradu, Vracar, kad sam bio mladji  vozio sam kros motore, najvise Yamahu yz 250.  Sada bi moj sin,  24 godine kupio neki kros od 250 ccm,  /ima iskustva /. Nasao sam u oglasima *Polovni automobili* hondu cr 250  2004   3100 e.Ako Vas ne mrzi pogledajte pa mi recite da li neko zna za taj motor nesto i kako mu izglda oglas uopste? Druga stvar preporucite mi nekog majstora u Bg, nekoga ko je uopsteno dobar i korektan covek  i naravno posten/da mi ne kaze otisao i cilindar i sve mora da se menja  i dr/ Nadam se da takvih jos ima.Unapred Vam mnogo HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Dobrodošao na forum... :)

 

Ne znam lično ništa o tom motoru koji pominješ, ali vidim da na istim tim oglasima ima i CR250 godinu dana mlađi (o kome isto ništa lično ne znam) za skoro pa duplo manje para, kome je navodno generalna odrađena pre 25 radnih sati, što je sjajna priča (ako je istinita)... Pri tome ovaj jeftiniji navodno ima neke domaće papire (barem tako piše u oglasu) a ovaj što si ti gledao je stranac. Doduše ovaj "tvoj" ima pun klinac kojekakvih aftermarket delova, kuraboca i pinkli koje mu teoretski dižu cenu (za onoga ko se na to pali i kome je CR250 u fabričkom stanju "malo")...

 

Ako već planiraš da kupiš full kros dvotaktni motor, onda se dogovori sa prodavcem oko pregleda motora. Ako je prodavac korektan i stoji iza svojih reči, stanje samog agregata se vrlo lako može konstatovati na licu mesta za cca pola sata. Prva stvar je da se izmeri kompresija a druga je da se smakne auspuh sa cilindra i kroz izduvne kanale pogleda stanje klipa (da li je izrisovan). Posle možeš da ga upališ, da vidš kako mu radi menjač, da ne lupa radilica ili klipnjača, kakvo je ogibljenje itd. Ako ne možeš sa prodavcem da se dogovoriš oko iole detaljnijeg pregleda motora, jednostavno zaobiđi...

 

Za majstore nemam nikakve preporuke... Posedovanje MX dvotaktnog motora i zavisnost od majstora za održavanje i popravku istog mi nekako ne ide jedno sa drugim :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja