Jump to content

Moto Zajednica

Nove kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ja sam pored tih na mostu u ogranicenju prosao samo jednom kad sam isao peske :)

 

A ta bela kocka moze samo da bude neka 5G antena ili modem. Nema sta drugo, nema nikakva sociva...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Baš me zanima gde ima kamera koje snimaju brzinu, što kaže kolega @ser prošao sam možda pešaka samo u okviru ograničenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 40 minuta, ser je napisao:

Za brzinu su crvene

One što emituju crveno svetlo kao? Tipa kao za nadzor u zgradama? 

Ne videh ih nigde do sad, tj. videh u Jurija Gagarina, ali ne znam da li snimaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
On 3.7.2022. at 18:03, blackmore je napisao:

Ahaaa, nisam razumeo. Tu ne gazim, znam da snima, daj bože da ne snima na Brankovom :D

Na Brnkovom, osim ako nisu postavljali nove, su samo za zutu traku, a za brzinu imas kod Usca i kod SIV-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Pre neku nedelju se u drugoj temi povelo pitanje da li sve nove kamere snimaju brzinu, pa sam odlučio vođen duhom Mirka Alvirovića da to malo ispitam.

Reko' kupiću najobičniji radar detektor, idem na raskrsnicu gde znam da mere brzinu da mi služi kao referenca, pa ću onda da obiđem par kamera u kraju. Kada budem stigao.

 

Danas mi se malo oslobodi dan pa reko' hajde da se bavim društveno korisnim aktivnostima. Kupim detektor, sačekam da se raščisti gužva u gradu i krenem u akciju.

 

Sve sam spojio u jedan klip - prvo ide referentni radar u Jurija Gagarina gde detektor upada u trans jedno 500 metara pre samog portala. Pa onda redom - Gazela, novi most, Jurija Gagarina na istom mestu u smeru Novog Beograda (nema radara!) i na kraju ledine. To su mesta u mom bližem okruženju gde sam video nove kamere.

 

 

Šta mogu da zaključim? Za sada deluje da nove kamere ne mere brzinu, ali... Raspored opreme na novim kamerama deluje identično rasporedu na Jurija Gagarina, tako da je moguće da sistem jednostavno nije aktivan. Proveravaću povremeno kada se setim, ali za sada deluje da ne radi.

Osim ako... ne koriste radare novijih tehnologija koje jeftini detektori ne vide, ali su za to male šanse. Portal gde stoje kamere ne možeš da sakriješ, pa samim tim je besmisleno i stavljati skupe sisteme za skrivanje merenja.

Ili možda koriste sistem optičkog merenja brzine. Ove kamere sigurno imaju tu mogućnost, ali, koliko se sećam taj način merenja nije regulisan našim zakonom, pa samim tim ne može ni da se koristi na sudu.

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja