Jump to content

Moto Zajednica

Nove kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 7.2.2019. at 14:58, Singularitet je napisao:

^ za šta i kod nas postoji propisana kazna :jee:

Srecnih 90-tih i pocetkom 2000-tih je to bila najomiljenija kazna. Ili, opomena propracena dobrovoljnim prilogom da se organi reda malo pocaste. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)

Izvinjavam se sto otvaram opet malo stariji post, ali mislim da je ova tema opet postala relevantna jer sam zatekao nekoliko novih kamera u voznji po gradu pa sam hteo da pitam da li neko zna nesto o njima, tj da li rade, za sta su, itd.

 

Primera radi, sad imaju nove kamere cim se sidje sa Brankovog mosta na novobeogradskoj strani, koje su (pretpostavljam) za brzinu. Da li neko mozda zna da li su u funkciji i cemu sluze? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Verovatno misli na one pre, na samom kraju mosta ili kad tek sidjes s mosta. Pre semafora.

Tesko da su brzinu, mislim da su obicne kamere kao i svuda po gradu. Te koje mere brzinu imaju i onu dodatnu budzu pored kamere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000R (2017)

bilo kako bilo, jedan pandur koji me je jednom zaustavio mi je objasnio kako navodno kamere svakako ne mogu da uhvate onu registracionu nalepnicu napred, tako da samo cepajte :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nezaobilazni deo foruma. Kao supruga. Kad je nemaš, kukaš što si sam, tražiš je svuda i u svakome, čim je dobiješ, eto belaja. E tako isto i FK Trol navijači. Idu dotle da divljaju, točkiraju i bezmalo poginu čak i na DEDA-MRAZ akciji. Ali tu su oni sve vreme, sastavni deo nas. Reče Molder...

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ljudi ovo je dobra stvar za motocikliste , svi se slazemo da motociklizam nije na nivou bezbednosti ( bolje reci nikada to nije ni bio ) ali ove mere ce zasigurno doprineti tome da motociklizam i kod nas bude zaista bezbedan .

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

proslo je skoro 2 godine! ima li neko iskustava: pozitivnih / negativnih sa tim kamerama? tipa platio sam kaznu snimkom brzine ili prekrsajem koja je zabelezila ta i ta kamera? ili te kamere sluze samo da prate ideoloske neIstomisnjenike?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 3 sati, ser je napisao:

Meni skoro namignula ona kod siv-a...

Shvatio sam to kao "gledamo te sta radis" :D

Gde kod siv-a? Mene je uslikala na semaforu kod usca (bul. Nikole Tesle) sa 71km/h, od Zemuna ka mostu.

 To je bilo jos pre 4 - 5 godina.

  Cuo sam da se pale na 70, ispod toga ne hvataju jer bi pregorele od skljocanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Bas na konstrukciji na kojoj su postavljene one stare za brzinu ka Brankovom mostu. Ali ne neka od tih (one slikaju u ledja), vec ona koja gleda levu traku ko joj ide u susret.

Bilo jutro, nedelja, nigde zive duse, vozim u ogranicenju, zevam u nju i odjednom se upali lampica (ko blic na mobilnom) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Većina tih novih kamera nije za kazne, već su deo AutoID sistema, prepoznaju tablice, a neretko rade i prepoznavanje lica. Lako ih je prepoznati, kamere za kazne su kockastije, kao kod SIV-a, ili na kraju Brankovog mosta u smeru prema gradu. Ove sa druge strane nisu za kažnjavanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja ne bih da ureknem, ali koliko često i kojom brzinom vozim Bulevarom Nikole Tesle i ponekad pored SIV-a, ja bi trebalo da nemam dozvolu više. Ne vozim 100, ali vozim oko 70. Usporim ispod kamera, ali realno nikad ne stignem da ga spustim na 50 osim tamo na krivini posle Aeroinžinjeringa i baš kod Ušća pre semafora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Kod siva i u Jurija G. kod novog bas-a 70+ sigurno...

On 31.1.2021. at 16:13, salem je napisao:

Pa sta je 'tela ako si u ogranicenju?

 Cuo sam da ce moci ( ili mogu) da slikaju i pojas, telefon, burek...

Pada mi na pamet pojas, nisam bio vezan, al mi je logicnije objasnjenje da se lampica upalila zbog lose vidljivosti, bilo neko tmurno suntavo jutro i samo se potrefio trenutak kad sam nailazio.

To sam primetio kod Usca, onim novim kamerama sija lampica kad je lose vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Poslednja informacija koju sam ja dobio, a bilo je to pred kraj godine, je da cekaju softver i dok to ne srede nove kamere su bezopasne. 

 Kad prorade merice i snimace sve i svasta. 

  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Ninja 250r

Da osvežim temu:P

Prošao sam danas slučajno na crveno baš kod Hotela Jugoslavija(od Ušća ka Zemunu). Neki Hyundai je hteo da me iseče, krenuo da mi ulazi u traku i odjednom da naglo koči dok se vraćao u levu. Uplašio sam se, pobegao u desno i nisam video da se upalilo žuto pa crveno(bez treptanja, ako dobro pamtim). ~60km/h sam išao, nisam baš hteo da nabijem kočnicu, tako da nisam stigao da ukočim pošto sam pogledao u njega, da vidim da li je normalan... 

 

Dosta mog pravdanja, moje pitanje je - da li možda tu ima kamera za crveno? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da osvežim temu
Prošao sam danas slučajno na crveno baš kod Hotela Jugoslavija(od Ušća ka Zemunu). Neki Hyundai je hteo da me iseče, krenuo da mi ulazi u traku i odjednom da naglo koči dok se vraćao u levu. Uplašio sam se, pobegao u desno i nisam video da se upalilo žuto pa crveno(bez treptanja, ako dobro pamtim). ~60km/h sam išao, nisam baš hteo da nabijem kočnicu, tako da nisam stigao da ukočim pošto sam pogledao u njega, da vidim da li je normalan... 
 
Dosta mog pravdanja, moje pitanje je - da li možda tu ima kamera za crveno? 
Nema

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ako sve ove kamere budu za nadzor saobracaja,mozemo da se j....

Toliko je novih kamera postavljeno da imam osecaj da sam u svakom trenutku snimljen. Ovde na vozdovcu gde su ulice sacuvaj boze i gde ne moze da se vozi preko 40-50kmh nikada od guzve, rupa i prepreka ima kamera bas dosta.Na Dušanovcu masovno prave prekrsaje jer ne postoji ukljucenje na autoput ni u ustanicku u pravcu grada.  Ako budu kamere snimale prekrsaje tipa nepropisno skretanje,uzimanje prvenstva prolaza,prelazak preko pune...ovde mogu ljudi da racunaju na kazne svakodnevno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Juče sam se vozio s kraja na kraj grada i mogu reći da me to baš opterećuje. Zagazili smo debelo u distopiju, bukvalno ne postoji neka raskrsnica bez nadzora.

Da moram da vozim svaki dan po Beogradu mislim da bi skrenuo s pameti.

A da će se se naplaćivati svašta, hoće. Tipa nisu ti obe ruke bile na upravljaču i slično. Skupa je to oprema, treba da se isplati. A potencijalno je rudnik para i može da zaposli armiju lezilebovića koji će pregledati te gigabajte materijala svaki dan.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja