Jump to content

Moto Zajednica

Lampica od ulja neprestano svetli...

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

Ja sam Nikola,iz Arandjelovca sam.Imam piaggio liberty 125 4t,rasturio sam ga komplet,farba se trenutno.Skinuo sam masinu silen blokovi da se zamene.Kad sam kupio motor vozio sam se i upalila se lampica od ulja.Ulja je bilo na max,ja sam ga vozio polako.Presao sam dosta ona i dalje sija.Ulje sam zamenio i filter,opet sija.Sta moze biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

Gde mu stoji uljna pumpa?Nasao sam ovde na forumu vec je neko objavljivao,skinuo sam karter sad zbog nekog ventila sto regulise pritisak ulja kaze da on moze da blokira sad cu da probam da ga skinem da vidim sta se desava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

tesko ces na skinutom agregatu videti sta te zeza.obicno se to proverava tako sto upalis motor pa izmeris pritisak ulja.ne bih znao gde na njemu stoji pumpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Termoprekidač ti pali ventilator kod motora sa vodenim hlađenjem, davač pritiska ulja je zadužen za kontrolnu lampu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

E sad, posto je sam davač veoma prost, daje masu na izlazu, može biti dva razloga

Ili je zaglavio ili ti žica od njega dodiruje negde masu pa ti sijalica stalno svetli. Da ti je uljna pumpa već bi imao posledice po mašini. Kada je ugašen motor na davaču (izvodu) imaš masu ili minus. Kada motor radi, pritisak ulja "isključuje" kontakte i masa se gubi. Kontrolna sijalica na jednom kontaktu (+) dobija + sa kontakta a drugi je spojen žicom sa davačem. Mislim da sam ti dovoljno objasnio da možeš da ispitaš gde je kvar.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

Hvala,probacu da ga ispitam kad sklopim komplet sve,uplasio sam se da su lezajevi na radilici,ali vozio sam se dosta bas zakovao bi da nije podmazivao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Mozda imas samo zarobljen vazduh pa se gubi senzor. Desava se i kad ispustis motor na bok na primer.

 

Nekad je dovoljno odvrnuti filter ulja da krene lagano da curi i zavrnuti nazad, dosuti.

 

Znaci upalis motor, rukom odvrnes filter ulja kad krene da curi ostavis kratko i zavrnes. Znaci par sekundi sve ukupno. Pokusaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

Mislim da ne moze tako jer on ima ulozak filtera,ne obican filter.Srafi se na dva srafa i ima poklopac preko njega.Probacu i tu varijantu, hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Prvo skini zicu sa senzora pritiska ulja i stavi je negde na masu. Ako se ugasi lampica onda je senzor dobar. Ja sam imao problema sa lampicom samo sto je kod mene bio izvadjen ventil regulacije pritiska ulja pa nije bacao ulje na senzor i bregastu. E sad, ako imas opiljaka u ulju onda je moguce da se zapusio ventil i blokirao. Pumpa na libertiju tesko crkava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

Ja imam ventil regulacije,ne verujem da je pumpa,probacu da skinem ventil.Jel znas otprilike kako on radi na koji princip da znam da l je blokirao ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

On u sebi ima oprugicu i kuglicu koja zatvara kanal kroz koje ide ulje ka senzoru pritiska. Evo ga na slici. Lagano skines mali zeger osigurac i pazis da ti ne odleti negde,pa sajbnicu,oprugicu,malu cevcicu i kuglicu na kraju. Ali lampica moze da svetli ako se razlabavio staf koji drzi zamajac pa nema  dovoljan broj obrtaja. Prvo proveri senzor, daj kontakt, skini zicu sa senzora i prisloni je negde na metalni deo. Ako se ugasi,senzor je dobar.imageproxy.jpg.7c5699e16fcc921953c979954734f977.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

Uspeo sam da ustanovim sta je problem,nazaalost su lezajevi na radilici.Nutovi na radilici su losi,ventivar samo sto nije okrenuo skroz.Da li je neko radio generalnu na liberty-u da znam otprilike koliko para da spremim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: Piaggio liberty 125 4t

To znam morace druga radilica,lezajevi,dimio je na auspuh malo,morace i klip i karike,ko zna kakvi su ventili.Ne bih ja da rastavljam to,nije isto kao 50cc 2t,necu da se igram.Koliko je tebe izasla generalna sa radilicom i sve to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Nemoj sam nista da radis. Radilica sa zamajcem i varijatorom je od 70 do 100e plus majstoru za ruke. Lezajevi radilice nisu skupi. A klip i karike ne znam jer je to kod mene menjao stari vlasnik. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Kod tebe je najverovatniji problem sraf koji nije dobro stezao varijator, zato su se ostetili nutovi, zupcanik uljne pumpe nije bio dobro stegnut pa nije dobijao dovoljan broj obrtaja, pritisak u sistemu se smanjio i lampica se upalila. Lezajevi na radilici nemaju veze sa upaljenom lampicom za ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja