Jump to content

Moto Zajednica

Krug do polarnog kruga

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Oduševio si me rutom, pristupom putovanju i putopisom. 

 

Ruta je meni intresantna zbog Švedske. 

 

Pristup putovanju istupa od proseka. To, da si krenuo sa učenjem švedskog jezika je fenomenalno. Kao prvo, fascinirao si lokalce, kao drugo, dobro si iskoristio tu prednost. Vidi se da si obrazovan i da ne ceniš samo kilometražu i pređen put nego da umeš da uživaš i u sferi ne-motociklizma (muzeji, kultura...). 

 

Tvoj putopis je lektira koja se čita sama od sebe. Nema zamaranja, razvlačenja... samo zanimljivi podaci i detalji. Možda koja fotografija više ...

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Princ 250 + Africa Twin
Odlican putopis! Jako lepo napisan i veoma lagano se cita
 
I mogu sa sigurnoscu da ti kazem da to gostoprimstvo i otvorenost koju si doziveo, zavisi samo i iskljucivo od tebe. Ti si takav da si to privukao i otvorio u ljudima.
Jako lepo i korisno stivo
I ja sam 'teo da kažem da si svojim znanjem jezika mnogo mnogo doprineo da se domaći tako srdačno ponašaju.
Svaka čast i srećno u novim avanturama.
PS. i nama s tobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Hvala još jednom svima na lepim rečima. Trenutno nisam u zemlji, pa zaostajem sa odgovorima, ali pojedini komentari su mi bili posebno dragi. Neću ih sad izdvajati, vi koji ste ih napisali verovatno znate koji su. :)

 

Što se tiče Vildmarksvägen-a, upoznao sam Šveđane koji su mi rekli da je fantastičan. Putovali su kamperom gore i rešili vrlo  temeljno da istraže okolinu. Potreban je ceo dan za obilazak koji nisam imao u tom trenutku, pa sam ga zaobišao jer stvarno nije preporučljivo noćiti gore u šatoru van kampa iz više razloga. Kako  slobodnog smeštaja za taj dan nije bilo, usled prevelikog rizika da ga ne pronađem sam produžio pored njega. Koga interesuje, na ovom linku ima par slika i informacija, baš bih voleo da vidim iskustva na forumu jednog dana. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Bravo Fićo! Koliko ti je bilo dobro govori osmeh na fotkama :) Mene prijatelj zvao da ga posetim u Trondheim pa se lomim opasno da krenem.
 

pre 29 minuta, sargeras je napisao:

@djolji Samo da rešimo tehničko pitanje prtljaga na Hondici za nas dvoje i sledeći put ću morati. :D

 

Veruj mi bolje bez žene :D Odlepio bi već do Berlina :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Bravo Filipe,  nisam ni ocekivao da ce biti losiji putopis. Imam potrebu da se obratim moto -zajednici a posebno ljudima koji Filipa ne poznaju licno. Nikada me niko u moje 53 god."nije bas malo"  nije tako brzo kupio i usao u krv. Druzili smo se samo jedno popodne i vece a ostavio je utisak kao da se znamo cijeli zivot. Svojim ponasanjem, kulturom, postovanjem, vaspitanjem, obrazovanjem ...., pa to je prosto jedan nevjerovatan mladi covjek. Cestitam roditeljima kada su uspjeli da odgoje ovako dijete-covjeka. Zelim ti sve najbolje u buducim voznjama i privatnom zivotu.

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
On ‎2‎/‎11‎/‎2019 at 11:50 AM, djolji said:

Fićo lep doživljaj i šteta što devojku nisi poveo, bila bi to još veća avantura:jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A moze li se na takve puteve Kawasakijem? :D

Ovi moji pajtasi nesto mrmljaju o NordCapu, pa i meni nesto misli lutaju... :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sjeli mlada i ja i post po post... 

 

Oduševila se ona, ja glumio oduševljenje jer mi je to, jelte, mlako, posle trećeg čitanja... :lol::lol::grr::neznam:

 

 

Tjeraju me ljudi da se počnem pakovati a ja ni motor za ovu sezonu kupio nisam... :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Nemo je sve rekao u svom postu, pa da ne ponavljam, samo potpisujem. Hvala za ovaj motopis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Honda ST 1100 pan european - Honda GL1500 GOLDWING - Honda Shedow

Svaka cast. Procitao sam ga u cugu. 

Extra

aamo tako nastavi i puno bezbednih km ti zelim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
On 2/8/2019 at 5:24 PM, sargeras said:

Da bih ga podigao na centralni štender sam, moram da skinem kofere i torbe, a to ne mogu kad nemam ćopu. Čak i kada nema prtljag ga je teško podići na centralni, a kada se stavi za mene postaje potpuno nemogće. Nisam uspevao čak ni na uzbrdici sam.

Prvo, hvala sto si se potrudio da nam preneses utiske sa putovanja kroz ovaj zanimljiv putopis. Drugo, nisam snimio kakva je konstrukcija centralnog stendera na tvom motoru, ali pretpostavljam da motor dizes (vuces) rukama na njega. Dakle nedostaje ti ona "stikla" na koju nagazis (ako treba i svom tezinom), i bez napora za ruke postavis motor na stender. Vjerovatno to ima na vise motora, ali mozes da pogledas kako to izgleda na GS. Vrlo jednostavno da se napravi, a mnogo znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Hvala vam svima jos jednom na lepim recima! Sto se stendera, on je SW Motech i pomenuta "stikla postoji, samo je jednostavno prekratka da bi predstavljala ozbiljnu polugu. Kada je motor rasterecen, nema nikakvih problema, ali sa 3 puna kofera i dve rol torbe preko toga, jednostavno je nemoguce da jedna osoba mojih gabarita uspe da ga podigne. Kada bih imao nekih 30tak kg vise, sve bi bilo mnogo lakse. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Honda CBR125R

Занимљив пут и занимљиво испричан. Читах га до ситних часова.

Свако добро и велики поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1300S, APRILIA RSV1000R, YAMAHA R1

Bravo dečko na 

- Ozbiljnom podvigu

- Pripovedačkom umeću

- Vaspitanju i načitanosti koja se retko viđa danas.

 

I hvala za vise nego odličan putopis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: BMW R1250GS

Koliko kilometara koliko dana, koliko obaveza, brige i koncetracije... a njemo osmeh od uva do uva od prvog da poslenjeg dana!!!!  SVAKA TI CAST COVECE !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja