Jump to content

Moto Zajednica

Krug do polarnog kruga

Recommended Posts

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Svaka čast! Sa uživanjem sam pratio! 

A i drago mi je da si sproveo svoju želju u realnost, jer ta putovanja su uvek lepša od nekih uobičajenih! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mladi kolega, svaka ti čast na volji i spremnosti da izvezeš dugo i temeljno isplaniranu rutu sam-samcat. Posebno mi je za respekt tvoja volja da osim ispitivanja i pomeranja vlastitih fizičkih i "motoraških" granica pomeriš i granice svoga znanja i obrazovanja. Bilo mi je zadovoljstvo da pratim i hvala ti što si ovo lepo i nesvakidašnje iskustvo podelio sa nama. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Kao da sam putovao sa tobom.Izvanredno napisano i preneseno.Pusti nam malo nekih generalija,koliko su koštala prenoćiśta,u kojim zemljama se plaćaju vinjete,kakve su cene goriva....I ja planiram nešto slično ali ka Norveškoj,tamo imam rodbinu.Želim ti još puno,puno pređenih km.Živ bio!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Svaka cast!

 

Imao si stvarno srece sa vremenom, ljeto 2018 je bilo naj toplije ikada, cak previse toplo ... tako da cak ni komarce nisi osjetio u Norlandu i Finskoj :-) 

 

A onih "autoputeva" za celicnom zicom izmedju, cuvaj se dobro, to je smrt za motoriste. Drasticno su smanjili broj poginulih u saobracajkama sa automobilima dok je za motore obrnuto,  cak i "laksi" padovi pri malim brzinama su strasni, ako prezive, ostaju invalidi posto su kao giljotine. Udruzenje motorista se bori iz svih snaga da ih naprave drugacije ali za sada bez uspjeha.

 

irvasi su naviknuti na zvuk motora posto ih Sami cuvaju sa moto-skuterima ili 4-tockasima a cesta im je puno ravnija nego suma a i "domace" su zivotinje a ne divlji kako se misli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Odlican putopis, uzivao sam! Mozda i ja prodjem delom ovu trasu, ali ka Nordkapu. Obzirom da jezik ne znam, verovatno sam saznao vise iz tvog putopisa nego sto bih imao prilike uzivo.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Hvala vam puno na komentarima, nisam očekivao ovako pozitivne utiske. Drago mi je da ste uživali!

Što se tice tehnikalija, očekivao sam takvo pitanje, tako da imam spreman odgovor. Ukupno je za ceo put potroseno 1120 evra, ne računajući ćopavu, nove rukavice i opremu u Louisu. Ako se sve uračuna, to izlazi na 1444 evra. Znam da ovo izgleda kao izuzetno niska cifra, ali uzmite dve stvari u obzir. Prvo, mnogo puta sam bio ugošćen i u nezanemarljivom broju prilika uštedeo spavajući u šatoru. Drugo, svi znamo po čemu je NC poznat. :)


Na gorivo je stoga sve ukupno otišlo 636 evra, što znači da su cene u proseku dosta više nego kod nas. Ukoliko me sećanje dobro služi (imam podatak negde), u Švedskoj je gorivo bilo između 1.65 i 1.8 evra, dok je u Finskoj u nekim prilikama bilo i skuplje. Sa prosečnih 52.6 evra po danu, ja sam više nego zadovoljan.

 

Što se tiče vinjeta, postoje pouzdani podaci, ali mogu da potvrdim da se u Nemačkoj, Švedskoj, Finskoj i Slovačkoj ne plaćaju za motor. Jedine vinjete koje sam platio su bile u Mađarskoj i u Austriji.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Da bih ga podigao na centralni štender sam, moram da skinem kofere i torbe, a to ne mogu kad nemam ćopu. Čak i kada nema prtljag ga je teško podići na centralni, a kada se stavi za mene postaje potpuno nemogće. Nisam uspevao čak ni na uzbrdici sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ludjak sreca prati hrabre, dobro se sve zavrsilo.

Putopis je odlican, drugaciji od drugih u svakom pogledu :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Uživao sam, bravo majstore. Vratio si me u mladost. Kako je život jednostavan i lep na motoru. Toliko ima dobrih ljudi na ovom svetu, a mi smo okruženi nekom negativnom energijom. Ti si uspeo da mi vratiš osmeh na lice i veru u ljude, hvala ti na tome.:sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Kakva avantura! Bravo!
Inače most iz serije, koji spaja Dansku i Švedsku mi je na listi stvari koje moram videti.. Kao i sama Skandinavija.
Stvarno je bilo uživanje čitajući!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

Tako se to radi! Svaka cast! Odvezes turu, otkucas tekst, otvoris temu, spakujes je na forum i pustis je gladnim i zednim masama! Hvala jos jednom i veliki respekt!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja