Jump to content

Moto Zajednica

POSLE 30 GODINA Vojska Srbije dobila nove motocikle

Recommended Posts

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Citirajući Andrićevo duboko promišljanje u kontekstu opremanja jedinica garde motociklima nemačkog proizvođača ukazuješ na očiglednu štetu za građanina koji nije sposoban razlikovati istu od svojih koristi, istovremeno izdižući sebe iz čabra prosečnosti, darujući kroz banalizovano tumačenje sebi posebnu visinu i značaj.   Ja prost čovek, drago mi za gardu  

 

 

Mislim da je reakcija preterana.Razumem da se ne slažeš sa mojim stavovima, to je ok, ako možeš da nastavi diskusiju bez ličnih uvreda.

Citirao sam Andrica u drugom kontekstu, bez namere da sebe lično uzdižem, već u duhu onoga što je tema.

U nekim situacijama i svojim stavovima pronađem i sebe kako ozbiljno zastranim, ako me razumeš.

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
21 hours ago, sasa ns 1 said:

evo jedno pitanje ,koje su još jedinice JNA imale motocikle i koje.Ovo bi moglo da bude nova tema.Recimo službeni motocikli u JugoslaVIJI,može i ona od pre 2 svetskog rata.Mnogi od nas neznaju ništa o tim starovremenskim motociklima i njihovim vrlinama i manama.

 

JNA "Imenik" iz 1970

 

zx4roy.jpg

 

sl.5 - Tomos Kolibri T13

sl.6 - Pretis Max 175 ccm

sl.7 - Tomos SV 175 ccm

sl.8 - Pretis Super Max 250 ccm

20aaulx.jpg

sl.9 - Tomos MSG 250 ccm

sl.10 - BMW R50 500 ccm

sl.11 - BMW R50 500 ccm (sa prikolicom)

sl.12 - BMW R60 500 ccm

30blnvb.jpg 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja mogu iz prve ruke reci a posle ovog januarskog povecanja, plata profesionalnog vojnika u Kg je 41300, bez borbenih dezurstava koje raketna jedinica daje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 21 minuta, N.F.S. je napisao:

Ja mogu iz prve ruke reci a posle ovog januarskog povecanja, plata profesionalnog vojnika u Kg je 41300, bez borbenih dezurstava koje raketna jedinica daje...

 

Jel pricas o vojniku,ne o oficiru ili podoficiru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Mislim da nije promašena kupovina, Ta gardiska jedinica uglavnom služi za doček i pratnju visokih državnika od aerodroma do Beograda i to obično prenosi televizija i gleda ceo svet.  Ako ćemo o promašenim kupovinama - više je promašena kupovina škoda za običnu policiju, kad su mogli da uzmu fijate koji se proizvode kod nas ( ili iz Italije ) kad već imamo tu fabriku u Kragujevcu. 
Htedoh da objasnim ali si ti to uradio mojim rečima, lako i jednostavno.

Vojska ima više misija, zato ova kupovina nije promašaj.

Da se ne upuštam u dublju priču, a mogao BiH do sutra (što je još 4 minuta) :-)

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma gde BMW, pogotovu takav, može biti promašena kupovina?
Odličan buy i blago momcima koji ih voze. A sad da se prebacimo na druge prioritete šta sve treba nabaviti, zavrsimo sa ovim kao uspešnom akcijom pa da ih bude i više i boljih još.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
On 8.2.2019. at 11:26, lomitelj je napisao:

Ja sam u vojsci smršao 15kg za prva tri meseca. Uspeo sam do kraja da navučem koji kilogram nazad ali je to jednostavno bilo strašno iskustvo za moje telo. Majka je plakala kad me videla. Bilo, ne ponovilo se.

Ja otiš'o sa 68,vratio se sa 81kg...hrana na Dedinju ekstra bila...garda...sećam se posle ručka popijem obavezno "Kravicu" mleko pola litra i dremanje...terali su nas kao najveće nerijatelje ali sam i jeo k'o stoka,sad kad bi tako jeo 120kg bi im'o...gadjanja sam imao milion,svaki drugi dan,dnevno,noćno,iz helikoptera ...pešaka do Bubanj potoka na gadjanje i nazad...bio par puta komandir straže,predav'o raport Šljivančaninu,onda beše major...moram reći da je rodjen za vojnika...ne mogu se setiti,nešto je bilo,neki dogadjaj,parada,vežbali izmedju aktivnosti strojevi korak oko mesec dana ako ne i više...ja bio komandir BOV-a ( borbeno oklopno vozilo policije),bili zaduženi za Veljka Kadijevića...ako bude frka pravo u generalštab po njega i sklanjaj ga...šta znam,nekom to dodje kao neka škola,disciplinuješ se,nekom ne odgovara...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Prolazio sam autoputem kada su kretali iz Niša nazad i mimoišao sam se sa grupom. Jako moćno izgledaju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Evo teksta iz vojnog časopisa, pa ako neko želi može da pročita. Pošto nisam mogao da ubacim PDF (ne znam zašto), pustam vam ovako u slikama.

Ne zamerite što je kolega digao flip-up i narušio jednoobraznost :-)0886a8a33d0f6d0e93d05cf1b2f69556.jpg55e586aec8ba4884644d2ebf0d074c8d.jpge3ab7d6ef7f364e9c5832dfadb139074.jpg9e3ebd56e759cabf19366a28b416f1d0.jpgd2a5adf7d64cf56e8c7a2a87ae894cb4.jpg9b2638df95ff552104b911533c7e3574.jpg

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja