Jump to content

Moto Zajednica

POSLE 30 GODINA Vojska Srbije dobila nove motocikle

Recommended Posts

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
pre 15 minuta, Alekre je napisao:

Francuska još uvek koristi TDM900 i Indonezija uz Fjr1300 i XJ900. Grci voze Stroma. Japan VFR800. 

 

Alekre , iskreno , nisam replicirao tebi  , ti si OK covek !

 

 

nego , dali je neko od pomenutih kupio neki od tih motora u poslednjih 10 godina ???

 

mozda Grci ? a sta oni imaju za pratnju i koliko , da pogadamo , ima Grcka sluzbenih motora ?

 

skoro sam siguran da Grci imaju i RT-je , za Francuze znam da imaju ...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Što se tiče odela, trebalo bi da imaju fluorscentna i sa vidnim natpisom na leđima i grudima, takođe i kaciga bi morala da bude fluorscentna sa natpisom.

Ovako kad bi sišao sa motora i odaljio se od njega ne bih znao da je službeno lice.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 minutes ago, štampar said:

:lol:

хахаха...ха...

Мој класић у војсци је умео да каже ''штета што је Дан артиљерца само једном годишње,сећаш се да је тад било и меса у тањиру'':lol:

Znaci i ta prica o vojsci je laz :/ puno su me lagali ccc

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, hard_rock je napisao:

Znaci i ta prica o vojsci je laz :/ puno su me lagali ccc

Dok sam bio u Vojsci (mart 1977-maj 1978), hrana u mojoj kasarni nije bila loša nego očajna. Nekoliko puta smo "štrajkovali" (prošli smo kroz trepezariju i odbili smo da uzmemo hranu), a klasa pre mene je jednom prilikom su uzeli hranu i prosuli ispred trepezarije.

Uglavnom smo dobijali (tokom cele godine) neki usmrdeli kiseo kupus, zatim boraniju, zatim nešto što jeličilo na mešavinu graška, pirinča i krompira (a najviše je ličilo na lepak), ....! Pasulj, makaronu ili pire krompir sam imao prilike da probam desetak puta za petnaest meseci. U danima kada smo imali skok padobranom dobijali smo i "letački dodatak" (u početku bio jogurt i eurokrem, a kasnije samo jogurt).

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
3 minutes ago, Ausländer said:

У војсци се за куваре дешавало да иду они "који нису за пешадију", не бих да вређам, али кувари у војсци су најчешће лица са сметњама у развоју која су некако успели да убаце да "одслуже".

21687535_1851550101551970_67023191036320

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 13 sati, sasa ns 1 je napisao:

evo jedno pitanje ,koje su još jedinice JNA imale motocikle i koje.Ovo bi moglo da bude nova tema.Recimo službeni motocikli u JugoslaVIJI,može i ona od pre 2 svetskog rata.Mnogi od nas neznaju ništa o tim starovremenskim motociklima i njihovim vrlinama i manama.

 

  Po mojim saznanjima iz vremena kad sam bio u vojsci, po završetku obuke u Kraljevu su odlazili u jedinice vojne policije, garde, izviđača i neki su bili raspoređeni kao kuriri. 

  Što se tiče motocikala, kad sam ja bio instruktor, za obuku smo imali Bicikl ( za one koji nisu znali ni njega da voze ), Tomos T 15, Moto Guzzi Stornelo 175, Moto Guzzi Falkone 500, Moto Guzzi V 35 / I  i Moto Guzzi V 35 / II . Imali smo i jedan BMW R 69 - ali on je bio namenjen za oficire.

  Što se tiče Saobraćajne vojne policije, kolko znam, nekad su vozili NSU 175 ( verovatno i 250 ), pa su prešli na Moto Guzzi Falkone 500, ( za Gardu je tad nabavljena neka količina Moto Guzzija V 50 ili V 75 ) , pa na kraju Moto Guzzi V 35 / II, A Garda je imala BMW R 60 ili R 75. 

  Zadnjih dvadesetak godina sam nailazio na neke slike iz kasarne u Kraljevu gde se moglo videti i nekoliko Kawasakija, Hondi i još nekih drugih motora, ali mislim da to nije zvanično nabavljano već zaplenjeno tokom ratova ( protivna strana mobilisala nekom motocikl, a vojnik koji ga je vozio upao u zasedu pa on zarobljen, a motocikl zaplenjen - bar su mi tako objasnili neki koje sam pitao " otkud ti motori u vojsci " ) . 

  A što se tiče hrane u vojsci, može da priča ko šta hoće, al ja ne znam nikog da se vratio iz vojske i da je smršao. Ne znam nikog ni da se ugojio, al su se ljudi uglavnom malo popunili - došli na meru i postali onakvi kakvi i treba da budu . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ja sam u vojsci smršao 15kg za prva tri meseca. Uspeo sam do kraja da navučem koji kilogram nazad ali je to jednostavno bilo strašno iskustvo za moje telo. Majka je plakala kad me videla. Bilo, ne ponovilo se.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 17 minuta, Ausländer je napisao:

У војсци се за куваре дешавало да иду они "који нису за пешадију", не бих да вређам, али кувари у војсци су најчешће лица са сметњама у развоју која су некако успели да убаце да "одслуже".

  U mojoj kasarni se znalo da oni koji ne uspeju da završe obuku - završavaju u pešadiskim kasarnama u " Džuboksu " , a to je bio deo u kuhinji gde se pere prljavo posuđe. Mislim da su kuvari ipak bili na malo višem nivou. Takođe znam iz pouzdanih izvora da se puno obraćalo pažnje na ishranu vojnika, jer ti vojnici su bili nečija deca i nikom nije išlo u prilog da se porazboljevaju zbog hrane. Primera radi, nije mi poznato da se u vojsci porazboljeva 50 - tak vojnika zbog salmonele, a to se maltene dešava svake godine sa decom u školama, vrtićima i sličnim mestima . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Jedino dobro ce biti ako se neko ogrebe za A kategoriju na ovim motorima inace vojsci trebaju motori koliko taksistima povoljan kredit za kupovinu Ferarija.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

12 motora , a verovatno nece skoro da kupe jos , po , da zaokruzimo 20.000 je 240.000 eura

a neka od 7.000.000 stanovnika Srbije kupi svaki dan paklu cigara njih 2.000.000 ( plus ja ) po bar 1 euro , a verovatno je cifra mnogo veca , dodemo do 2 miliona eura dnevno !!!!

 

o cemu mi tupimo ? ( trosimo testaturu ? )

 

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
43 minutes ago, štampar said:

Отишао сам са 72 а вратио се са 68 кг...

Otišao sa 78 a posle mesec dana na polaganju zakletve 68.Posle obuke sam postao ćato (u to vreme jedini u četi sa stalnim prilaskom telefonu) a pozadinska spavaona pored naše pa sam se nekako "normalizovao" na 86 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
19 minutes ago, SQTR said:

Jedino dobro ce biti ako se neko ogrebe za A kategoriju na ovim motorima inace vojsci trebaju motori koliko taksistima povoljan kredit za kupovinu Ferarija.

Tako nekako, za paradiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre sat vremena, SQTR je napisao:

Jedino dobro ce biti ako se neko ogrebe za A kategoriju na ovim motorima inace vojsci trebaju motori koliko taksistima povoljan kredit za kupovinu Ferarija.

 Na ovim motorima se niko neće ogrebati za " A " kategoriju jer se tu već dolazi sa položenom " A " kategorijom. Obuka se vrši u Kraljevu . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 1 sat, Due je napisao:

Ja sam se uvek pitao kako je  i zašto JNA izabrala Moto Guzzi?

I sada je on pomalo egzotika.

 

Pre 1 sat, štampar je napisao:

По старом добром обичају са ових простора,:Dнекоме улетела лова...

Neko je nekom rekao, a po sećanju ja čuo da su na osnovu odštete WW2 italijani ( između ostalog ) prvi dostavljali motore za JNA, kasnije i švabe ( ovi su  verovatno sa popustom ), dok su japanski presretači lakomoguća neka donacija posle autobusa..

 

*možda  :trazi: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Mislim da ni jedan drugi motor ne bi izdrzao sto su izdrzali "Falkonci" u Kraljevu. Stane ti motor: skines svecicu, razbijes keramiku i smanjis zazor i "WROAR!!".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Zaboravio sam da dodam , u cilju bezazlenog sprdanja za kolegu vidakn
 
TDM je kanturina !!!!
 
:jee:
napokon neko normalan!!!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
12 motora , a verovatno nece skoro da kupe jos , po , da zaokruzimo 20.000 je 240.000 eura
a neka od 7.000.000 stanovnika Srbije kupi svaki dan paklu cigara njih 2.000.000 ( plus ja ) po bar 1 euro , a verovatno je cifra mnogo veca , dodemo do 2 miliona eura dnevno !!!!
 
o cemu mi tupimo ? ( trosimo testaturu ? )
 
 

Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete.

Ivo Andric




Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Citirajući Andrićevo duboko promišljanje u kontekstu opremanja jedinica garde motociklima nemačkog proizvođača ukazuješ na očiglednu štetu za građanina koji nije sposoban razlikovati istu od svojih koristi, istovremeno izdižući sebe iz čabra prosečnosti, darujući kroz banalizovano tumačenje sebi posebnu visinu i značaj.

 

Ja prost čovek, drago mi za gardu :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja