Jump to content

Moto Zajednica

POSLE 30 GODINA Vojska Srbije dobila nove motocikle

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova

Ваљда РТ?

Елем све ми то некако накарадно делује, опремају их за (пословну) пратњу, а овамо много битније услове им не обезбеђују.

Свакако да треба у једном тренутку и те моторе да набаве, али не пре него што обезбеде поуздана и исправна возила и опрему за најбитнију мисију једне војске- одбрану земље и народа.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kad malo bolje pogledam, nešto mi se ovi BMW ne uklapaju uz Audi i Škode. Lukavo je ovo sve, ... šta li će sebi da obezbede. Možda flotu sedmica, blindiranih,... Delta će tu imati još posla...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 11 sati, vidakn je napisao:

Nisam ja nista pisao napamet, sve sam to proziveo, imam 46 godina i savremenik sam tih dešavanja.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

   Ti si sve to proživeo, OK, a šta misliš da mi to nismo proživeli ? Eto, i ja sam to proživeo i imam 56 godina, Žika je stariji od mene i bio je na Košarama ako si čuo za to mesto i još mnogo drugih na ovom forumu je sve to proživelo . 

  I za kraj, ponašaš se ko ti političari o kojima pišeš, tema je o motociklima koje je dobila garda, a ti se uhvatio za rat i politiku ! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...i na tome ostanite, na novim motorima a ne na ličnim sećanjima i politici.

 

Obe teme su spojene u jednu i (donekle) očišćene od off-a

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 50 minuta, Arakis je napisao:

...i na tome ostanite, na novim motorima a ne na ličnim sećanjima i politici.

 

Obe teme su spojene u jednu i (donekle) očišćene od off-a

:care::popovanje::dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
   Ti si sve to proživeo, OK, a šta misliš da mi to nismo proživeli ? Eto, i ja sam to proživeo i imam 56 godina, Žika je stariji od mene i bio je na Košarama ako si čuo za to mesto i još mnogo drugih na ovom forumu je sve to proživelo . 
  I za kraj, ponašaš se ko ti političari o kojima pišeš, tema je o motociklima koje je dobila garda, a ti se uhvatio za rat i politiku ! 
Ne mogu da ti odgovorim a da opet ne odem u off i politiku i da rizikujem da mi se opet selektivno brišu postovi.

Poenta cele priče je da je ovo jedna potpuno promašena kupovina koja ni na koji nacin ne podiže borbenu gotovost vojske i mislim da je veliko rasipanje love za vec finansijski posrnulu armiju.
Mislim da se sa tim većina slaže.








Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da nije promašena kupovina, Ta gardiska jedinica uglavnom služi za doček i pratnju visokih državnika od aerodroma do Beograda i to obično prenosi televizija i gleda ceo svet.  Ako ćemo o promašenim kupovinama - više je promašena kupovina škoda za običnu policiju, kad su mogli da uzmu fijate koji se proizvode kod nas ( ili iz Italije ) kad već imamo tu fabriku u Kragujevcu. 

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Mislim da nije promašena kupovina, Ta gardiska jedinica uglavnom služi za doček i pratnju visokih državnika od aerodroma do Beograda i to obično prenosi televizija i gleda ceo svet.  Ako ćemo o promašenim kupovinama - više je promašena kupovina škoda za običnu policiju, kad su mogli da uzmu fijate koji se proizvode kod nas ( ili iz Italije ) kad već imamo tu fabriku u Kragujevcu. 

Da dupla greška, policija uzela Škode umesto Fiata, a vojska BMW umesto Yamahe, a svi znamo da je BMW kanta od motora.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 5.2.2019. at 0:21, abarth_maniac je napisao:

koji ce vam ojacanje vojske kad ste prodane duse i goveda! 

pa treba im da ih štite od drugih a i da rade za one treće tojest njih  prve.To je najveća opasnost,potpuno menjanje  karaktera nacije putem vlasti-države-putem prinude jer je to osnovni karakter svake države ,ozakonjena represija .Postaćemo ko Nemci ali nažalost ne po onim pozitivnim stvarima nego politički.

Pogledajte kartu od Bele Krajine -Slovenija do Donbasa i Luganska pa utvrdite ko je nestao a ko nastao na isti način i to skoro, pre 250-300 godina.Sad nam se to dogadja kod kuće.

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

što se tiče politike to je grčka reč poly -mnogo ,više i slično....

Tako su i gradovi dobili ime polisi ,jer je tamo svega bilo.Što se tiče vožnje i priče oko motora i to je politička tema u užem a i u širem smislu ,recimo akcize na gorivo ,poreze, donose stranke na vlasti pa kao što sama reč kaže  SVE je politika.Neživimo u prvobitnoj zajednici pa da lovimo divlje svinje kamenim orudjem.Nepostoji nijedna tema koja nije povezana sa politikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 2/6/2019 at 12:47 PM, vidakn said:

Da dupla greška, policija uzela Škode umesto Fiata, a vojska BMW umesto Yamahe, a svi znamo da je BMW kanta od motora.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

 

 

ma kako da nije :)))

 

_001.JPG

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
ma kako da nije :)))
 
_001.JPG.88d971fe38906be9bdda679f686860d5.JPG
Da vi serviseri ga naročito hvalite jer se obogatiste popravljajući te kante!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5
  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 50 minuta, vidakn je napisao:

Da vi serviseri ga naročito hvalite jer se obogatiste popravljajući te kante!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Predpostavljam da imaš neki tajni sistem ishrane pa si tako pametan! Preporuči i nama (da ne ostanemo totalno retardirani do kraja).:)

  • Hvala 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 2 minuta, Singularitet je napisao:

Samo na vodi, nikako na ulju :lol2:

Ma ja probao to neko vreme i ništa. Izgleda da ili nije samo to u pitanju, ili sam ja beznadežno zatucan.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
1 hour ago, vidakn said:

Da vi serviseri ga naročito hvalite jer se obogatiste popravljajući te kante!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

znas kako, losem plesacu i muda smetaju....u skoro 20 godina rada sa BMW ja nikada nisam video neki kvar koji NIJE nastao usled ranijeg loseg servisiranje u nespecijalizovanom servisu ili zbog koristenja neorig.delova. Ili kad teraju motor na nacin i u uslovma za koje isti nije predvidjen.

BMW ne trpi traljave i aljkave mehanicare (kao ni ducati ili ktm) i BMW ne guta lose delove. i tu je kraj price. Ja imam klijenta na HP4 koji je presao preko 300.000km, imam na vazdusnim R1150GS i 1200GS koji su presli izmedju 300 i 500.000 i osim redovnog odrzavanja i ponekog menjanja delova zbog dotrajalosti (npr remen generatora itd) nikakvih kvarova na ovim motorima nema. Ja svoje GSove vozim svuda samo ne po asfaltu i nemam nikakvih problema.

Imao sam donedavno 4 S1000RR koja sam vozio na stazi i koristio u skoli tj nema ko inije sedeo na njima i nema sta im sve nisu radili. uz redovan servis osim lanaca i lancanika nista drugi nisu trazili :) motori su presli oko 60.000 svaki i nije 60.000 po gradu ili autoputu nego u uslovima trka i trkace skole tj umnozi na 3.

 

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
1 minute ago, hard_rock said:

A k1600 osetljiv na svoje vodene pumpe :D kao da su kineske.

wtf? 

prvi put cujem. bio je problem sa vodom kondenzatom u svecnim kanalima serije 2012g i to je bilo zbog promenjenog ugla montaze hladnjaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
znas kako, losem plesacu i muda smetaju....u skoro 20 godina rada sa BMW ja nikada nisam video neki kvar koji NIJE nastao usled ranijeg loseg servisiranje u specijalizovanom servisu ili zbog koristenja orig.delova. Ili kad teraju motor na nacin i u uslovma za koje isti nije predvidjen.

BMW ne trpi traljave i aljkave mehanicare (kao ni ducati ili ktm) i BMW ne guta lose delove. i tu je kraj price. Ja imam klijenta na HP4 koji je presao preko 300.000km, imam na vazdusnim R1150GS i 1200GS koji su presli izmedju 300 i 500.000 i osim redovnog odrzavanja i ponekog menjanja delova zbog dotrajalosti (npr remen generatora itd) nikakvih kvarova na ovim motorima nema. Ja svoje GSove vozim svuda samo ne po asfaltu i nemam nikakvih problema.

Imao sam donedavno 4 S1000RR koja sam vozio na stazi i koristio u skoli tj nema ko inije sedeo na njima i nema sta im sve nisu radili. uz redovan servis osim lanaca i lancanika nista drugi nisu trazili  motori su presli oko 60.000 svaki i nije 60.000 po gradu ili autoputu nego u uslovima trka i trkace skole tj umnozi na 3.

 

Pa zato i kazem serviseri trljaju ruke.

Motorcikl je koncipiran tako da skoro nista ne mozes da uradis sam i za skoro sve moras da trcis u servis.

 

Za svaku glupost neka specijalna procedura.

Evo skoro je neko okacio da ima 11 operacija ispustanja vazduha prilikom zamene ulja u kocnicama.

 

BMW među motorima kao i Iphone među telefonima.

Po meni izvikano i jedno i drugo.

 

Jedino što je karakteristično za vlasnike i jednog i drugog brenda je to da su se identifikovali i poistovetili sa spravom, toliko padaju u vatru kad im pomeneš ljubimca u negativnom kontekstu, pa su u stanju i da se pobiju i dobro izvređaju svakog ko se usudio na isto.

 

Čak je svima okolo jasno da se sprdamo kad kazemo da je BMW kanta samo da bi kompleksaši reagovali, ali oni ništa ne kapiraju, i dalje se pecaju što je jako zabavno.

 

BMW nije kanta, to je kanturina.

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
Just now, A.J. said:

wtf? 

prvi put cujem. bio je problem sa vodom kondenzatom u svecnim kanalima serije 2012g i to je bilo zbog promenjenog ugla montaze hladnjaka.

Nema sta wtf, kucaj samo na google i videces koliko problema. Neki dan je neko postavio 27 pumpi! zamenjenih na oko 200.000km. Od cega su jbt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS

sta da kucam na google?

care, ti k'o arapi -  udare u dreku i nista ne objasnjavaju, samo vicu a na kraju se ispostavi da je kamilu ukrao abdulrahman iz njihovog sela a ne naseg....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
Just now, A.J. said:

sta da kucam na google?

care, ti k'o arapi -  udare u dreku i nista ne objasnjavaju, samo vicu a na kraju se ispostavi da je kamilu ukrao abdulrahman iz njihovog sela a ne naseg....

Znas li engleski jezik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja