Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki savage 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pozdrav svima.Molila bih za savete i misljenje.Hocu da kupim suzuki savage 650 ,do sada sam vozila hondu cbr 600 f4i prodala jer zelim nesto sasvim drugacije.Kakav je savage motor,s obzirom da ima jedan cilindar ne znam koliko je jako i trese i da li ce to u toku voznje da mi smeta,takodje delovi i servis za njega.Hvala pozdrav Tamara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: yamaha tdm 850

Pozdrav  Tamara, sto se njega tice moje iskustvo je prijatno. do nekih 80 kmh. sve sto je preko toga je mucenje za usi i zadnjicu. ima previse vibracija sto nepovoljno utice na duge voznje. ali ako ti je optimalna brzina izmedju 80 i 90 kmh onda nemas briga. mala potrosnja,mala registracija i sto je najbitnije jeftin za odrzavanje,ne kvari se. velika je razlika izmedju honde koju si vozila i copera. bas zbog toga bice ti zanimljiv jer je stil voznje sasvim drugaciji. narucito u gradskoj voznji.

 

veliki pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Hvala na odgovoru,da velika razlika,prvi coper i ne znam koji,svidja mi se i honda shadow 600 ali skupa,nemam toliko za nju pa sam onda razmisljala shadow 125 kubika ,ali ne znam to mi nesto mala kubika,a do sada nikad nisam vozila 125 kubika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Uzmi u obzir i kawasaki en 500. Vrlo povozan motor, jefitnija registracija jer je u klasi do 500ccm, V2 motor - dva cilindra, nema vibracija, udoban za vozaca za duza putovanja, za suvozaca i nije bas jer ima zadnje uze sediste, agregat koji se ugradjivao u vise modela gpz, kle, er5... Do 1993 je isao sa alu felnama i remenim pogonom, 1994 zicane felne (zbice) i remen, od 1995 je sa zicanim felnama i lancanim pogonom, proizvodio se do 2002 ako ne gresim u vise varijanti. U odnosu na savage 650 je skuplji, mada mogu da se nadju primerci za oko 1500e. Vrlo zahvalna i nepoderiva masina ako je propisno odrzavan. Jedna digresija samo, s obzirom da si vozila cbr 600 pre, ne ocekuj nista posebno od kocnica na choperu starijeg godista i "manje kubikaze", jer se uglavnom kocnice svode na jedan disk sa jednim cilindrom spreda i dobos kocnicom pozadi. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Hvala razmisljala sam i kawasaki en 500 ali iskreno izgled mi nije bas najsjajniji,ja kao i svako zensko gledam i to.Hoces da kazes da kocnice kod manjih kubikaza kao na primer 125 nisu najbolje tj.kako da kazem ne koce tako jako kao kod vecih kubikaza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Konkretno vozio sam en 500 koji je napred ima jedan disk sa samo jednim cilindrom, a pozadi dobos kocnicu. U sustini kocnice rade dobro posao, ali nije retko da se desi da zadnja blokira, a da prednja jednostavno nema dovoljno snage za malo zustrije kocenje. Sam koncept motora nije za voznju u grupi i za "peglanje" krivina. Mnogi voze oslanjajuci se samo na prednju kocnicu uz minorno koriscenje zadnje, ovde je to nemoguce jer pri malo vecoj brzini prednja ne moze da uspori ceo motor. Meni je en 500 zavrsavao posao po gradu, ali nije mi bio odgovarajuci za duza putovanja gde ima krivina. Sada trenutno vozim Transalpa 650 koji je u smislu kocnica nebo i zemlja u odnosu na en500, a transalp ne spada u motore sa bog zna kako agresivnim i jakim kocnicama. Kad kazem "manje kubikaze" kod choppera, mislim upravo na en 500, savage, shadow, jer ih ima do 2000ccm. Neko nepisano pravilo je bilo da tek sa negde preko 50-60ks, chopperi iz 90' su isli sa po dva diska spreda, tipa kawasaki vn 750, virago 750... Najbolje bi bilo da sednes na savage ili en 500 pa probas. Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Mislim da je za curu samo yamaha dragstar tu je lepota, v2 masina i pravi coper ugodjaj. Savage je ipak za nekog ko voli jedan cilindar i vazdusno hladjenje, a i nisam bas video neki primerak na PA da bi ga razmatrao. Dragstar jeste skuplji al nudi mnogo vise. Tu je i suzuki intruder 800, pa kawasaki vulkan 900... Tamara ne zuri, nego skupi parice i kupi pravu stvar.

 

Evo npr:

 

a5181ea3dc98-800x600.jpg&key=d3ad8b0824c74dff05b69ded9810139682469afa7201696689c9b8b198cf1cce

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Suzuki intruder 800 VZ, 1993. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 30000 km, Surčin. Cena 1.350 € - Motori - Polovni Automobili

 

P.S. ne poznajem coveka i ne znam motor, primer je samo da se vidi da moze da se nadje V motor po slicnoj ceni ko i savage. Povesti majstora na gledanje obavezno

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

suzuki savage zanimljiv,jeftin.falinke, jedan cilindar i dosta prgav za chopera,

vn 500 gotivan dva cilindra ,

shadovka na oko prelepa ali meni  gabaritno nije odgovarala.

intruder za te pare tesko.taj na oglasu je stranac.

vn 750 ekstra.ako je dobro odrzavan dobar i pouzdan motor.

za duge puteve obicno se uzimaju jace kubikaze ali i to nije pravilo.

batica je sa koreancem od 250 cc, se sit navozao.

gledao sam par raptora 125 na oko su to najpriblizniji izgledu chopera ali je za voznju kolko sam cuo ne bas najbolji.ai slabasan je.

nazalost choper motori godinama u nazad imaju vece cene od ostalih kategorija motora al tako je kako je.

i za kraj moras probati motor da vidis dali ti polozaj sedenja i stil odgovaraju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
On 2/5/2019 at 7:35 PM, rex said:

intruder za te pare tesko.taj na oglasu je stranac.

stranac ili ne nije problem da se carini itd, uostalom nema ga vise ode...nadam se Tamari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Hvala svima na savetima,bas sam u dilemi videla sam jednu hondu shadow 125 lepa je ali eto da je veca kubikaza bar,ali opet ja ne mogu da cekam da mi ova sezona prodje bez motora,nesto moram uzeti necu se zaletati ali bas da cekam dugo ne mogu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav, licno imam hondu shadow 125 99 godiste, neces se zeznuti ukoliko je uzmes za coper te kubikaze ide odlicno , kvalitetna je i stvarno lepa na oko, sto se tice snage ima je licno sam je vozio 120 bez problema, mene i drugara koji zajedno imamo 200kg vuce bez problema, uzbrdice joj malo prave problem sto je i logicno ali nije nista preterano moze i uzbrdo, sto se tice upravlanja za coper lepo leze u krivine, torsi 3l normalne voznje a moze da ide i do 6 ako je vozis pun gas.Ja sam visok 183cm i udobna mi je i cak nije losa ni za duza putovanja, vibracija malte ne nema.Sve u svemu od 125 kubika ne mozes da trazis vise, ako odlucis da je uzmes neces se pokajati, ukoliko te jos nesto zanima slobodno pitaj. Zelim ti srecnu kupovinu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

A da marnes nekog kineza ako nisi gadljiva na njih,eto mene challenger sluzi extra i nemam primedbi za sada :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Hvala na savetima,da honda shadow prelepa ,a razmisljala sam i yamahu dragstar 125 kubika drugarica je prodaje tako da znam ciji je motor i kako je odrzavan ,sta mislite o njoj? Sto se tice kineza ne bih bas,bez ikakve uvrede,oni su lepi na oko ,ali eto nesto ne bih,pre bih uzela i manju kubikazu hondu,yamahu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Nupps da li sa shadow 125 mozes ici malo dalje,tipa 200-300 km,znam da je za copere pozeljna malo jaca kubikaza.Ja bih prvo uzela suzuki intruder 600 ali jaka cena nemam toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pa znas kako ja sam najdalje za sad isao oko 150km nisam imao nikakvih problema, moze i vise sigurno, 200-250km sigurno moze, ali bi svakako trebala da pravis pauze na oko 100km i 5 min je dovoljno da i ti i ona odmorite :D , imas i na stranim forumima ja sam citao kad sam hteo da je kupim ljudima je sluzila da se voze do 200km u jednom smeru do posla svaki dan i slicno, ja nisam bas imao priliku da je tesitriam jer sam je vozio od polovine avgusta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Mislim da sa svakim motorom moze otici daleko. Bitna je zelja, volja, ljubav... A toga predpostavljam da imas. Ja sam sa free-jem isao do Subotice, Sabca... ma svuda me je bilo. Frusku sam doktorirao, pa i dobio u drustvu nadimak Fruskac :D  

Vidim da su ti preporucivali Drag Star.... Svaka preporuka od mene za taj motor. Vozim 650 jednu sezonu i nikakvih problema nisam imao. Taj motor stvarno zna da uzvrati ljubav ako mu se da :) Krajem sezone smo imali 11500 km veze :D 

A kazes da su kinezi ruzni...

hqdefault.jpg

Ovo je fabricka Daytona. Nije modovan. 350 kubika. Ima jedna bela u NS. Cesto je parkirana blizu mog posla i uvek zastanem da je pogledam kada prodjem pored nje. Taj oblik rezervoara mi je predivan. Nije previse debeo. Sediste sa tim malim blatobranom tik uz tocak. Ma lepota. Ja volim kad je prednji tocak uzi. Zato i vozim Custom, a ne Clasic. Video sam teme na ovom forumu o ovom motoru. Ljudi su dobre kilometraze pravili sa tim. 

 

Sretno sa kupovinom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Nisam rekla da su kinezi ruzni naprotiv rekla sam da su lepi,ali eto ne bih,ne potcenjujem nikoga i nista.Juce sam nasla jedan naked na oglasima kawasaki er 5 uvezen iz Svajcarske ocarinjen ja samo da reg prelep,ja sam taj model probala i vozila lagan,mali za mene idealan,mali potrosac pa sam u velikoj dilemi,iskreno bas sam se zagrejala za njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Ja sam malo preleteo preko teksta, pa lose procitao :D Ima i dosta slucajeva kada su u Daytonu ubacivali ozbiljnije agregate. Normalno, ne u nasoj lepo drzavi gde je to misaona imenica. 

 

Ova Kava je odlicna. Nije bas chopper/cruiser varijanta, ali ovako deluje da je top. Gume su ko nove. Bar o tome neces misliti prvu sezonu. Deluje da je "sedi i vozi". 

 

Ovako nesto je vozila jedna devojka iz Rume, ako se ne varam. I lepo joj je stajao. Mada ja vise glasam za neku Shadow, Drag Star, Intruder varijantu :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pa ne znam sto vise razmisljam sve je gore,za intrudera ,dragstar treba vise para,ja toliko ne mogu da dam jer imam jos neke planove,da uzmem nesto od 125 cc pa da se mucim i ja i masina bas ne bih,a ja hocu na malo dalja putovanja po Srbiji ,jos ako vozim u grupi sa 125 cc ne znam koliko je to izvodljivo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Meni je lep virago. Jedino sto je mator, pa su male sanse da nadjes neki zategnut kao onaj Kawasaki. Moraces malo cackati oko njega. 

I ja sam prvo zeleo Viraga. Bas se potrefilo da je tog Viraga od 1100, kojeg sam ja gledao, uzeo kolega sa ovog foruma, dermo.st. Nije ni daleko od mene otisao. Zasto sam se odlucio za Drag Star i ako je ovaj bio odlican? Drag Star je noviji i lepsi sa dizajnom. Po meni. Isto mi se ne svidja kod Viraga to sto je cudan polozaj sedenja. Malo je visok. Kod Drag Stara je rezervoar nizi i vile su malo ispruzene napred. Sve sto kazem za Drag Stara, mislim i za Intrudera i Shadow jer su po dizajnu gotovo identicni. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Nupps opet razmisljam o hondi shadow 125 nasla sam jednu iz Sapca prelepaaa,onaj Kawasaki se prodao ko zna zasto je to dobro.A ova honda top ali eto lomim se zbog te kubikaze od 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja