Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R6

Recommended Posts

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 3 minuta, lomitelj je napisao:

Pre bih tipovao na alavost.

Iskreno i ja bih da je situacija samo kod nas, ali evo i u Nemačkoj ista priča...

 

EDIT: Sad gledam oglase, pa i nema ih puno uopšte... (2008+)

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
8 minutes ago, blackmore said:

Iskreno i ja bih da je situacija samo kod nas, ali evo i u Nemačkoj ista priča...

 

EDIT: Sad gledam oglase, pa i nema ih puno uopšte... (2008+)

Nisam se ni ja ograničio na Srbiju niti vozim Jamahu. ;) ALI, ja sam moju Hondu VFR 2005. godište, pre dve godine platio 3500€, sa sva tri fabrička kofera i nosača za nju i nekih 60 hiljada na satu. Sada vidim oglas, isto godište, farbana, sa nekih 35 hiljada i 6500€! E jbg... Alavost. Svuda.

Promenio član lomitelj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 10 minuta, lomitelj je napisao:

Nisam se ni ja ograničio na Srbiju niti vozim Jamahu. ;) ALI, ja sam moju Hondu VFR 2005. godište, pre dve godine platio 3500€, sa sva tri fabrička kofera i nosača za nju i nekih 60 hiljada na satu. Sada vidim oglas, isto godište, farbana, sa nekih 35 hiljada i 6500€! E jbg... Alavost. Svuda.

???

 

Sa 3500€ na 6500€ ??? Narod je totalno poludeo, iskreno ja sam zaprepašćen jer nisam toliko ranije pratio cene motora, a znam da su cene automobila išle samo na dole (svakako nije za poređenje, ali sam svojevremeno provodio sate i dane na sajtu polovnih automobila :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5758 postova

@blackmore koliko ja vidim itekako ima veze sto nema vise ni jedna 600 da se kupi nova. Ne samo jamaha vise ne postoji 600 sa homologacijom za Evropu. Ja sam gledao Rj27 koja je nova prosle godine bila 13.500 sada nema iz 2018 ispod 15.000 skoro nigde.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
12 minutes ago, blackmore said:

???

 

Sa 3500€ na 6500€ ??? Narod je totalno poludeo, iskreno ja sam zaprepašćen jer nisam toliko ranije pratio cene motora, a znam da su cene automobila išle samo na dole (svakako nije za poređenje, ali sam svojevremeno provodio sate i dane na sajtu polovnih automobila :D )

Da ne bude zabune, nisam ja moju prodao pa je na oglasima, neka druga je ali farbana i bez bilo kakvih kofera, nema makar ni onaj poklopac preko suvozačkog sedišta niti rukohvate za suvozača. Svi su nešto u fazonu, nije se kupovalo ni prodavalo prošle godine koliko smo hteli pa sada idemo, cene, ludilooo... Šta dalje reći, sve je jasno a i neću više da trolujem temu za Jamahu, izvinjavam se. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 1 minut, dvlns je napisao:

@blackmore koliko ja vidim itekako ima veze sto nema vise ni jedna 600 da se kupi nova. Ne samo jamaha vise ne postoji 600 sa homologacijom za Evropu. Ja sam gledao Rj27 koja je nova prosle godine bila 13.500 sada nema iz 2018 ispod 15.000 skoro nigde.

 

 

Znači ko je pri parama, pravac oglasi, može samo gore da bude...

 

  

Upravo sada, lomitelj je napisao:

Da ne bude zabune, nisam ja moju prodao pa je na oglasima, neka druga je ali farbana i bez bilo kakvih kofera, nema makar ni onaj poklopac preko suvozačkog sedišta niti rukohvate za suvozača. Svi su nešto u fazonu, nije se kupovalo ni prodavalo prošle godine koliko smo hteli pa sada idemo, cene, ludilooo... Šta dalje reći, sve je jasno a i neću više da trolujem temu za Jamahu, izvinjavam se. :ups:

Da da razumemo se u potpunosti. Ne znam šta bih rekao, ali svakako je glavna reč idalje - alavost...

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5758 postova

@blackmore pa sad ne znam kako ce da bude, fora je sto ce u jednom momentu da zazivi twin klasa za trkanje i onda ce 600 da gubi vrednost (bar bi trebalo). Sada se jos uvek 600 trazi za staze i trkanje a nema novih. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5758 postova

Inace nije prestala prodaja novih R6 u EU samo mozes da kupis spremnu za stazu i bez homologacije tako da ne mozes nikada da je registrujes ;) 

 

evo da vidis

 

WWW.TENKATERACINGPRODUCTS.COM

Check out our YZF-R6 complete racing bike base packages, from track day riding to World Supersport bikes! Yamaha Racing GYTR Pro-Shop and official supplier of the Ten Kate...

 

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

@dvlns što se mene lično tiče 2006-2017 R6 je najlepši motor koji je Yamaha ikad napravila (R1 takođe iz tog doba), sve posle toga je promašaj, barem što se estetike tiče, tako da verujem da će ta generacija R6-ice uvek biti poželjna i sa "standardnom" cenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5758 postova

Ukusi nisu za polemiku, RJ15 je veoma vozen motor po stazama ali RJ27 ima dosta poboljsanja u vidu prednjih vila koje deli sa R1, kocnica, traction control, shifter... 

 

Svakako za ozbiljno trkanje se menja ogibljenje ali i ovo fabricko radi jako dobar posao.

 

RJ15 je mislim 2008+ a pre toga je RJ11 i ima dosta promena koje nisu toliko vidljive 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
1 hour ago, blackmore said:

Da nema to neke veze sa tim što Yamaha prestaje sa proizvodnjom R6ice?

Ne jos ali tek ce da bude. 

 

Uskoro ce i r9 sa tri cilindra... Tako da cuvajte svoje cetvorocilindrase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja