Jump to content

Moto Zajednica

Motor tesko pali kada je hladan

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Kawasaki

Pozdrav,motor kawasaki zzr 600 veoma,veoma tesko pali kada je hladan,kada se ne pali nekih 10-15 dana potrebno je verglati nekih 10 min da bi upalio.I posle toga kada upali i kada se masina zagrije ,,ugasim ga i odma pokusam upaliti vergla nekih 30 sekundi pa onda upali,,da li neko zna u cemu je problem..Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Pogledaj pumpu za gorivo, da li radi kako treba. Ako pri toliko verglanja osetiš miris benzina, onda nije do pume. Može biti više razloga, a to je teško ustanoviti ovako iz tvog opisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pozdrav. Mozes druze biti pametan, ali ako ti struka nije vezana za mehaniku, dzaba. S obzirom da se toliko verglao a smrdi benzin, svecice su za zamenu posle toga. A resenje treba najpre traziti u dovodu goriva, redom. Od slavine, pumpe, preko karbova i flansni (usisnih grana). 

Ima tu svakojakih stvari koji mogu biti uzrok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Prvo merenje  kompresije kada  je motor  hladan, posle duzeg stajanja. Skidati jednu svecicu, meriti I odmah je vraćati, pa sledeću I tako. Prilikom verglanja drzati gas do

daske.

Postoji mogućnost da je potpuno izgubio zazor ventila, pa tu gubi kompresiju, zato je vazno meriti na hladno.

Mozas I sam proveriti zazor ventila. Kada je berg bregaste  gore, tada meriti,  tada treba da ima zazor minimum 0,05 mm ili više. Ako ima, onda problem paljenja nije zazor ventila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

 

Kada se meri kompresija bilo bi dobro da se  izvade SVE svećice. Stave se na kape i OBAVEZNO UZEMLJE...naslone na motor, ram, gde već...da slobodno varniče. 

Ovo može da bude potencijalno opasno ako ima izlivenog goriva...ili ako klip počne da pljuje višak kroz sada slobodan otvor gde je inače svećica.

Neke sprave čak dozvoljavaju verglanje a isključe struju do bobina.

NEUZEMLJAVANJE svećica može da bude kobno za neku komponentu paljenja...ne daj bože i za sam "mozak". Znači pri verglanju bilo čega i iz bilo kog razloga svećica (svećice) mora(ju) da imaju pražnjenje.

Leptir(i) potpuno otvoreni...

...i nada u dobar rezultat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kada se vergla bez svecica onda nije tacno merenje jer motor se vrti mnogo brze I nabija veci pritisak. Potrebno je merenje u onom realnom stanju kada motor ne pali, hladan I sa sve četiri svećice.

Mi pricamo o ovom trenutnom slučaju... :vlajko:

S obzirom da motor ne pali I onako, onda moze tu jednu skinutu uzemljiti I verglati, a ostale neka bacaju varnicu na svom mestu.

:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
On 3.2.2019. at 7:09, srbac je napisao:

Kada se vergla bez svecica onda nije tacno merenje jer motor se vrti mnogo brze I nabija veci pritisak. Potrebno je merenje u onom realnom stanju kada motor ne pali, hladan I sa sve četiri svećice.

Mi pricamo o ovom trenutnom slučaju... :vlajko:

S obzirom da motor ne pali I onako, onda moze tu jednu skinutu uzemljiti I verglati, a ostale neka bacaju varnicu na svom mestu.

:).

Obavezno da kontaktiraš sve fabrike da urade opoziv svih servisnih knjiga unazad 50 godina ili duže :aha: 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

 

 Mi pricamo o ovom trenutnom slučaju... :vlajko:

S obzirom da motor ne pali I onako. 

 

Bude razlike i do 2 bara kad se meri tako. 

 

 

Pisao sam im mail, rekli su da će uraditi što pre. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Zameni svećice. Imaš kod Mileta u Bajkerhausu Denso , japanske. Ja sam svog verglao, skidao stare svećice, čisto ih, verglao na prazno, stavljao svećice na masu, bacaju varnicu, ali kada sklopim, neće.

Stavio Denso i Upalio onako raskopusan.

Nešto je veći posao zameniti svećice. Pored sedišta i rezervoara, moraš i kućište filtera i bobine da skidaš.

 

IMAG0541.jpg

IMAG0543.jpg

IMAG0544.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Svaki motor teže pali na hladno.

Ovde opisane radnje su šture i nejasne, i savet se traži za problem, koji  ima jako puno razloga da bude takav kakav jeste.

Pre svega savet.

Nepalite motor na hladno, ako nemate nameru da ga vozite.

Imam Kawasaki ZX9R, i opisaću moje iskustvo na ovu temu.

Kao prvo, odmah da kažem da mi motor stoji napolju, pošto nemam garažu.Ukoliko ste u istoj situaciji, moj savet je da bravu obavezno prekrijete.Ja koristim u tu svrhu plastični poklopac sa dezodor boce.Kill swich ostavite uvek na ON.Ukoliko je motor na udaru kiše, navucite najlon na prekidače i ručke sa obe strane.U slučaju da imate pokrivač za ceo motor, naravno koristite uvek.Ovo je jako bitno jer ste u startu eliminisali brdo problema sa električnim kontaktima.

Sama radnja kako palim taj motor na hladnom ide ovako.

Pošto nemam centralni stender nego motor stoji parkiran na onaj sa strane, sasvim je logično da će nivo benzina u karburatoru biti loš.Zbog toga, uvek prvo pustim gorivo, dam kontakt, ispravim motor i sednem na njega.Izbacim i iz brzine i povučem Saug do kraja.Svetla proverim i ugasim ako treba.Tako sedeći na motoru posle desetak sekundi čekanja zaverglam jedno tri sekunde.Ukoliko ne upali sačekam deset pa ponovo.Na treći četrvrti pokušaj motor upali.Kad je jako hladno, desi se da se ugasi sam.Ne diram gas nikad.

Sačekam desetak sekundi pa ponovo upalim motor.Svaki put će biti bolje i bolje.Kad motor proradi na saug, ostavim ga malo da radi i kad počinje dizati obrtaje smanjim saug do 2000 i tako zagrevam dok drži gas na leru bez sauga.

Jedino gore opisana varijanta je kod mene dobra.Svaka drugačija verzija je provereno neuspešna ili može dovesti do toga da motor treba verglati dugo da bi upalio.           

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja