Jump to content

Moto Zajednica

SATI lanci

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Odlika ovaca za sisanje je nekriticko prihvatanje svega najskupljeg kao najboljeg. Pod parolom "na tome vozis glavu" nam prodavci moto-delova uvaljuju muda za bubrege i uzimaju mnogo vise para nego sto je to, recimo, u auto industriji. Po mom misljenju, treba naci neku sredinu, ni ja prvi ne jedem najskuplju i najkvalitetniju hranu iz super-marketa uvek, pa zasto bih paranoisao oko odrzavanja motora. Opet, gume ne bih kupovao stare i polovne, a i los lanac moze skupo da kosta, ali ako se ispostavi da je proverena stvar, zasto ne ustedeti neki dinar i voziti se malo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Od lanaca sam probao DID, Reginu i JT. Od svih mi DID najduze traje, pa i ako je najskuplji, meni se najvise isplati. JT mi je recimo trajao neverovatnih 9000km, isteglio se i pocele rolnice da odpadaju, DID mi traje duplo duze, a cena nije duplo veca, racunica se sama nameće. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

nemam ništa protiv ali evo ja trenutno prodajem jedan komad regine 520 zlatne bez gumica za 4500 dinara.Snaga je 33000 kn što je neka normalna vrednost za 520 lance.Za 530 lanac su to male vrednosti

Najveći je problem oko bezbednosti pucanje a ja sam više puta video da je lanac pucao tek pri kretanju i to sa malim gasom iako je logičnije da pukne pri većim opterećenjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Doziveo sam da vidim na GSXR 1000 pucanje lanca. Na Miseluku. (inace lanac najcesce puca na oduzimanju gasa) gde je coveku izlomio pola motora. Sreca nije i nogu, samo je zakacio. Rep odvaljen, blok izlomljen totalno... Hrpa metala i ulja na asfaltu. Bukvalno razbijeno pola eksterijera a agregat za bacanje. Nije za rizik. Po mom misljenju. Ali se slazem da skuplje ne znaci bolje. Ali lanac za kombajn ili pokretnu traku nije isti kao za motocikl. Ako zadovoljava specifikacije onda nije bitno za sta je namenjen, radice posao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Lako je u današnje vreme, kad ima ljudi koji nabavljaju delove, i imaju ih već ovde u magacinu. Ali pre 30 - tak godina je bilo sasvim drugačije, morao si naći nekog ko ide " preko ", dati mu novac i moliti boga da ti kupi i donese ono što si tražio. Ja sam tako bio naručio lanac za moju tadašnju Hondu, pa me ispalili par puta ( kao nisu mogli da nađu radnju ), i ja popizdim ( jul mesec ), odem u Agrovojvodinu i kupim lanac od kombajna - da posluži dok mi ne stigne pravi. 

  Znao sam šta sam stavio na motor, pa sam pažljivije vozio, redovno ga čistio i podmazivao i vozio se celo leto bez problema. Pravi lanac mi je stigao tek u septembru i tad sam zamenio ovaj sa njim .  Slično je bilo i sa gumama, nije bilo ni novih ni polovnih, samo za Jawu i MZ - a , pa nije bio redak slučaj da se na japanskom motoru nađe po neka Barumka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

@N.F.S. Stigao je odgovor:

 

"Buongiorno Sinisa,

 

le nostre sono catene a rulli a DIN 8187. Alcuni passi si possono utilizzare anche su motocicli ma noi non vendiamo a nessun costruttore di moto né a distributori come ricambi.

 

Cordialmente

 

Cinzia Gazzotti

Export Manager"

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zahvaljujem Mediteraneo.

Moram priznati da nisam ovoliko koncizan odgovor ocekivao... Jesam kopirao u google prevodilac, korak imaju i F.Kljajic Kg ali ih za motocikle ne prodaju (ove vece i jace)...

DIN 8187 je neki standard predpostavljam? 

Drzati se brenda? Ovo je moguce koristiti na malim kubikazama eventualno?

Pih, kako su sturi u deljenju informacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Zabari se cesto tako izrazavaju. Stvar mentaliteta a ne zelje da nesto sakriju.

 

Sto rece protno sve je jasno. Lanac zadovoljava standard DIN 8187. Moze da se koristi i za trasmisiju na motociklu ali ga oni ne prodaju za tu namenu. Kako konstruktorima tako ni distributerima delova.

 

Ako malo pogledas izmedju reci sve ces lepo videti ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Evo od mene par rečenica na temu. Krajem prošle vozne sezone sam ušao u prodavnicu lagera i druge robe i video lance. Pitao prodavca o lancima i na pitanje imš li lanac 525 on me pogleda čudno. Ok rekoh, koja je firma tih lanaca. Reče prodavac Kodex . Odem na site i nadjem da su to industrijski lanci firma iz slovenije. Pogledam specifikaciju lanaca i pronadjem jedini lanac koji može da ide na motor, a to je ustvari 530. Dakle korak je bitan, a zbog širine je to ustvari 530. E sad najbitnija je tačka pucanja koja je ovde deklarisana sa nekih 2900nm. Onda pogledam druge lance kao did, jt i regina i vidim da je kod njih ta tačka pucanja oko 4000-4500nm, što je daleko jače.

Krenem da se igram jer sam znatiželjan da vidim zapravo kakvi su to lanci i vredi li čemu.

Dakle lanac košta oko 1500 dinara za 116 članaka ili ti oko 700 dinara po metru.

Lanci nemaju gumice, i kače se šnalom.

kupim lanac i stavmim na motor.

provozam se  oko 20km i vidim da se otpustio. zategnem ga propisno i provozam se opet oko 100km. lanac se opet opustio. onda sam prestao da ga dotežem i prešao oko 1000km. od tad se više nije teglio. Radi odlično, ne zvecka, prenosi snagu super...

Na moj motor ide lanac 525, ali ovaj 530 radi ok, iako mnogi misle i postavljaju teorije da malo širi nije dobar iz ovih i onih razloga, ali u mom slučaju je to ok.

Da stvar bude gora, kodex firma pravi i moto program 520,525 i 530 lance sa gumicama. E tu je cena oko 13000dinara za 5 metara. Ne prodaju na metar. Lanac je isti kao i što sam napred opisao ovaj industrijski sem što ima gumice, ali mu je sila pucanja ista dakle oko 2900nm. Posle razmišljam a što prodaju na 5 metara, da je 6 pa i ok, za tri motora, ovako odpadne oko 1m.

Sve u svemu mogu  se kupiti ovi industrijski lanci, ali po mom mišljenju mogu trajati 2-3000km mislim ne više , posle bi možda i ugrozili bezbednost vozača, ne znam.

Ono što sam hteo da kažem je da ako krenete na neki dug put, možda ozbiljan off road, a niste sigurni u svoj lanac, nije loše kupiti za rezervu jedan ovakav, i u slučaju pucanja nekog did lanca ovaj staviti do kuće, jer je cena oko 1500 dinara. Nije težak i kabast da predstavlja problem za nošenje.

To su neka moja iskustva e sad......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

zato regina daje rezervnu kopču u setu sa lancem ,i to na šnalu koji god bio snage i debljine lanac.

Ako se dobro sećam ti industijski lanci iz petrovaradina su imali malo širi taj unutrašnji deo koji ide na lančanike.Tako da bi  lanac šetao malo levo desno ,kao da je za neznatno šire lančanike.Čak znam jednog lika koji tere više od 2o godina klr sa 530 lancom a lančanici su za 520.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
Pre 2 sati, bdada je napisao:

Ako lanac pukne najmanje sto ce ti trebati je drugi, mozda rezervna noga, eventualno glava :)

 

Varaš se. Retko se desi veliko sranje kod pucanja lanca. Lanac jednostavno sklizne i to je to, čak i pri velikim brzinama. A najčešće puca pri velikom opterećenju na off road gde su brzine smešne. Znači imati drugi lanac il bar link rezervni....iskustvo starih motociklista je ovo što pričam...nije moje..,.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

3x sam prisustvovao pucanju lanaca. Dva puta je jednostavno skliznuo dole, a jednom se namotao oko prednjeg lancanika, polomio dekli i iskrivio osovinu lancanika. Pa vi sad gledajte u bob sta ce od toga sa vas snadje.

Ja nosim uvek sa sobom rezervnu spojnicu za lanac, za svaki slucaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 4 sati, sasa ns 1 je napisao:

Ako se dobro sećam ti industijski lanci iz petrovaradina su imali malo širi taj unutrašnji deo koji ide na lančanike.

Kupio sam lanac pre par godina baš tu u Petrovaradinu, na metar. Bilo mi nešto hitno, a oni imali na stanju. 

Izdržao je oko 100km i blokirao da nije moglo da se vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

šta mu se desilo ,kako blokiro,Doduše ima jedan na mišeluku sa ,,najblokiranijim ,,lancem koji sam ikad video.Znači  linkovi stoje pod 30 stepeni gore dole.Kako to naiddje na lančanik nemam pojma,a motor 2012 godište.Danas sam ga video  i pokušap sam da mu utrapim lanac koji sam spremio za moj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 356 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
Pre 17 sati, aca-pn je napisao:

3x sam prisustvovao pucanju lanaca. Dva puta je jednostavno skliznuo dole, a jednom se namotao oko prednjeg lancanika, polomio dekli i iskrivio osovinu lancanika. Pa vi sad gledajte u bob sta ce od toga sa vas snadje.

Ja nosim uvek sa sobom rezervnu spojnicu za lanac, za svaki slucaj.

Desava se da lanac probije u motor, ispred prednjeg lančanika......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne verujem sta citam.... 

Javite gde vozate sa tim lancima na 5 metara za jednokratnu upotrebu, da budem siguran da nisam u blizini!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja