Jump to content

Moto Zajednica

SATI lanci

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se posavetujemo :D, 

Radnja u Kg, drzi lance, spojke i sredstva za odrzavanje istih.... Ima li ko savet, neko iskustvo sa doticnom markom. Firma je iz Italije, ne vidim kontakt mail, imamo li nekog kolegu iz It? Da ih pozove i pita jesu li lanci bezbedni za upotrebu na motociklu? 

118 linkova, o-ring lanac sa slike izadje 4500din... Prijatelj upravo isao da se raspita za svoj motocikl.

Covek izvadi svesku i ispade da dosta motora u Kg vozi njihov lanac, i oni sa 1000ccm.

Evo sajta firme i slike lanca... Ispunjava vidim brdo nekih standarda (meni nije jasno sta znace), cenom bas privlacan ali na sajtu ne vidim da se motocikli pominju...

 

sssss.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
2 hours ago, N.F.S. said:

Firma je iz Italije, ne vidim kontakt mail, imamo li nekog kolegu iz It? Da ih pozove i pita jesu li lanci bezbedni za upotrebu na motociklu?

Mogu da ih kontaktiram u ponedeljak.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Izvrsno! Iz prve ruke je naj bolje... Koristice mnogima informacija, zaista su povoljni... Hvala.

Sent from my Iphone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
22 minutes ago, N.F.S. said:

Izvrsno! Iz prve ruke je naj bolje... Koristice mnogima informacija, zaista su povoljni... Hvala.

Sent from my Iphone using Tapatalk
 

Nema na cemu. Poslao sam im email. Ako ne odgovore pozvacu ih pocetkom nedelje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Evo vidim.

Vidim isto tako da se angažovao Mediterraneo...pa da sačekamo rezultate.

Do tada ću malo da izbistrim njihov sajt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Da se posavetujemo :D
Radnja u Kg, drzi lance, spojke i sredstva za odrzavanje istih.... Ima li ko savet, neko iskustvo sa doticnom markom. Firma je iz Italije, ne vidim kontakt mail, imamo li nekog kolegu iz It? Da ih pozove i pita jesu li lanci bezbedni za upotrebu na motociklu? 
118 linkova, o-ring lanac sa slike izadje 4500din... Prijatelj upravo isao da se raspita za svoj motocikl.
Covek izvadi svesku i ispade da dosta motora u Kg vozi njihov lanac, i oni sa 1000ccm.
Evo sajta firme i slike lanca... Ispunjava vidim brdo nekih standarda (meni nije jasno sta znace), cenom bas privlacan ali na sajtu ne vidim da se motocikli pominju...
WWW.SATISPA.COM  
sssss.thumb.jpg.a0792cdc556a7aef207f274755d2363b.jpg
Ovo mu dođe cena kao za biciklisticki lanac...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da vidimo sta ce proizvodjac reci... Po Kg ih voze, par motora sa po 150ks... E sad' ima i ona Bokiliceva "moze i prst u oko ali boli"

Sent from my Iphone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nema mnogo tehničkih detalja na sajtu...ali postoji nešto što je po dimenzijama upotrebljivo na motociklima koji imaju lančanike koraka 520, 525, 530...(nisam istraživao za drugu primenu).

Po njihovom katalogu to je artikal 10B1 (običan čelik)...postoje varijante Inox, niklovan i pocinkovan.

Dimenzije 5/8x3/8x10,6

Ne pominju se ni gumice, ni sila koju su u stanju da istrpe a da se ne istegnu, pokidaju. 

Imaju naravno i spojnice...oznaka je ista, plus slovo G (giunto=spojnica)..znači 10B1G

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sila koju lanci mogu da istrpe je ovde presudni faktor. A taj podatak mora negde da postoji. Ako ga kriju, znaci da mu je zatezna cvrstoca niska i ne zadovoljava neke visoke standarde. Ako se nadje taj podatak, te ima zateznu cvrstocu koja je potrebna, onda je OK i nema brige. Da li ce da traje krace ili duze, zavisi od konstrukcije i kvaliteta elemenata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r
Sila koju lanci mogu da istrpe je ovde presudni faktor. A taj podatak mora negde da postoji. Ako ga kriju, znaci da mu je zatezna cvrstoca niska i ne zadovoljava neke visoke standarde. Ako se nadje taj podatak, te ima zateznu cvrstocu koja je potrebna, onda je OK i nema brige. Da li ce da traje krace ili duze, zavisi od konstrukcije i kvaliteta elemenata. 
Dobio sam informaciju iz te radnje da je trenutak kidanja na 32.6 kilo njutna sto mu valjda dodje 3,2 tone sile. I da 30% ne prikazuju da bi se ogradili za svaki slucaj. Sto mu dodje oko 4t sile izaziva kidanje lanca.

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Našao tehnički podatak da je minimalna sila koju može da istrpi 22.4KN...a maksimalna 27.5KN...što ih čini slabijim od recimo komercijalno poznatijih.

Uostalom piše lepo "industrijski lanci"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

slabbo je to ,doduše znam jednog dečka koji je tako neki idustrijski lanac kupio u petrovaradinu za sprinta 125 nekih desetak konja, lanac 520 što jje predimenzionirano za tu snaggu.Čoveku traje već 15 hiljada ali to je zato što kolko god je slab za 125 je dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam isto bio u toj radnji pre jedno 10 godina.Takodje su me ubedjivali da MNOGI VOZE  te lance ali ja osim tog princa nikad nisam video nijedan lanac .Mislim da je to priča poštenih trgovaca.

Meni je profesionalna deformacija da gledam lance na svim motorima jer  izmedju ostalog prodajem i njih pa bi valda primetio.Moguće je jedino da neko po selima ko prelazi 1000 km godišnje na starim motorima koristi.Realno ko se vozi treba mu normalni lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Ja znam za par motora po kg koji voze te lance, zadnji je stavljen na rsv mile 1000, bio prisutan. Sace god dana kako decko vozi.

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 8 sati, aca-pn je napisao:

Iskreno, ja ga ne bi stavio na motor da mi ga poklone. I nije mi jasno to insistiranje na uštedi vitalnog dela motora 

Nije insistiranje, u moru kineskih did-ova, regina, i rk lanaca covek ih iz Kg nudi kao alternativu (i prodaje) motorasima... Ja sam hteo jos informacija zato sam ih ovde i potrazio...

Licno, na svoj ga motor nisam ni planirao staviti, ne bih mu nikada verovao (lancu).... Temu otvorih zbog prijatelja koji se takodje ovde javi... Vozi snazan motor a prodavac mi nije ulio poverenje prilikom razgovora...

Moja reakcija je ista bila Aco, 

"Ja zbog 30/40 eura razlike ne bih glavu rizikovao" su moje reci upucene njemu...

 

Opet, Pronto i Abarth su izneli korisne podatke, sacekacemo odgovor firme koja ga proizvodi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E! Kada si vec pomenuo... Evo okretoh krug modricom, na kratko, vetar me nosi po putu :D, ne osecam neku razliku izmedju njega i bardal-a koji je u kawi bio, do duse ne znam koliko je preslo ulje ali ga istocih litar vise!!!

Nije "razblazeno" gorivom, neko ga je pre mene "natocio" dok je motor na bocnom stenderu izgleda bio, ler se podigao za 300 obrtaja posle zamene, lakse i neutral sa modricom pronalazim!

 

Odbijam da budem ovca, nisam rob marke, puno sam "zvucnijih" ulja istakao zbog cudnih vibracija ili uopste osecaja sa istim...

Tako je i sa lancima, kineski did koji se kupuje na 100m nije osnova za sigurnu voznju (i ako si u glavi kao miran zbog brenda).

Setih se upada policije od pre par godina u skladiste/hangar u Vojvodini cini mi se, kantice sa nalepnicama svih brendova i burad sa megol/meguin rafinerije kojim pune "dupli ester motul, castrol, bardal,silkolejn...."

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja