Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora sa vecom kilometrazom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Večita fama oko motora starijih godišta
Mislite da su svi prevaranti, da svi vraćaju km, da su sve to kršine?
E pa nije tako. Lično sam vlasnik motora starog 25 god. Koji je u odičnom stanju, boljem nego mnogi puno mlađi. Godišnje pređem oko1200 -1500 km, nije vožen pod visokim obrtajima, redovno servisiran i pažen. Meni je motor ljubav već 37 godina i ophodim se prema njemu kao prema najmilijima.
Nije na prodaju i neće biti dokle kod mogu da vozim, tako da nemam razloga da lažem. Značu, ima starih motora u odličnom stanju i sa relativno malom km.

Sent from my Coolpad R108 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve to može da bude,a i ne mora.

Bilo je godina kada sam prelazio manje od 500 km 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ima motora i u EU koji su zaista malo prešli. Koliko se sećam, spomenuo sam negde na forumu komšiju sa BMW F800 kojeg sam za prethodnih pet godina jedno tri, do četiri puta video da je izvezao motor iz garaže. U fazonu je, lepo mu da ga ima, provoza kad mu baš, baš vreme odgovara i nema nikakvih drugih obaveza. Kao najdraža igračka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 16 sati, Zexs je napisao:

Pozdrav svima. Zanima me kakvo je vase misljenje u vezi kupovine sportskih motora sa vecom kilometrazom? Gledao sam R1 2003 god sa predjenih 55.000km. Znam ko vozi taj motor i znam da je dobro odrzavan ali me opet muci ova kilometraza motor za sad lepo radi, pali, ide, ne oseca se miris ulja ili bilo sta u njega je sipano 10w30 ili 40 ulje zab sam. Dosta je dobro ocuvan i cena je 3000e sta vi iskusniji mislite da li vredi kupovati? Jer ipak ja cu da predjem za 2-3 god sigurno jos 20.000km i kome ga posle prodati ili sta ako pocne za 5-10.000 km da trosi ulje....Sta mi se isplati raditi? Kupiti njega sa vecom kilometrazom i znati kako je vozen i odrzavan ili neki sa 20.000km predjenih, a ne znati nista o njemu....

Vredi. 

 

Znaš motor.

 

Kupi taj a ne neki nepoznati sa 20.000km

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Kad sam video naslov teme, ja pomislih čovek pita za nešto što je prešlo 150-200.000...

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 8 sati, lomitelj je napisao:

Ima motora i u EU koji su zaista malo prešli. Koliko se sećam, spomenuo sam negde na forumu komšiju sa BMW F800 kojeg sam za prethodnih pet godina jedno tri, do četiri puta video da je izvezao motor iz garaže. U fazonu je, lepo mu da ga ima, provoza kad mu baš, baš vreme odgovara i nema nikakvih drugih obaveza. Kao najdraža igračka.

Ima i kod nas. Ja sam moj motor kupio sa nepunih 10.000 km, bio je skoro u stanju kao iz salona. Za poslednjih 7-8 godina sam prešao sa njim oko 25.000 km, jednostavno nemam vremena da se vozim, a necu da ga prodajem jer sam siguran da kasnije ne mogu da nadjem motor tog tipa u takvom stanju i tako održavan. I kako bilo kome da dokazem da je motor 2000 god. presao samo 35.000 km ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 11 minuta, LuckyVladano je napisao:

Ima nas i treca vrsta ljudi. POSTENI.

Razmisli pre nego nesto napises i uvredis nekoga    <_<

Dali si na moj post mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Jel moguće da sam samo ja naleteo na primerak iz 2006 sa 17000 km ?
:na_glavi:
Jel ima još nekog?

Taman posla, puni su oglasi takvih motora. Nisi jedini nikako :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 15 sati, LuckyVladano je napisao:

Da

Moj post je bio saljiv i aludirao na izjavu pijanog Velje, nego, sta ti mislis dali sam ja posten?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
On 1/31/2019 at 9:44 PM, Pingvin37 said:

Vecina kilometraza je namestena. Tako da ta prica presao samo 30k il 40k je malo verovatna. To su sve motori jos iz uvoza tj vecina kojima je vracana il namestana kilometraza. Pogotovo putni I Enduro. Mislim da vise niko ne veruje u kilometrazu tako lako, pogotovo one sumnjive. Al ima ovde ljudi vole da pricaju presao samo ovoliko samo onoliko, ja ih gledam kazem jeste, ma kao nov nema sta. Sta cu, vidim da neki vole sami sebe da lazu pa mi zao da se raspravljam sa njima...

Na enduro motorima se "broje" sati,a ne kilometri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Bdada: ne znam ko je pijani Velja, a nisi nikog citirao da bi moogao da povezem. Da si stavio smejuceg smajlija shvatio bi da se zezas.

Stvarno nemam razloga da sumnjam u tvoje postenje.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, LuckyVladano je napisao:

Stvarno nemam razloga da sumnjam u tvoje postenje

Ali imas puno pravo u kulturu! 

(pozovem coveka u 23:00,sta cu,lep kombinezon po smesnoj ceni,kultura stop!) :neznam: :lud: :)

Evo i javno izvinjenje za poziv! :ups:

Pijani Velja (Ilic) je imao slicnu izjavu a nadovezao sam se na post iznad pa zato tako ispade, a pitam te jer da je tako kako si ti razumeo i samog sebe bih svrstao u jednu od te dve grupe, ipak smatram da pripadam ovoj gde si ti, i vecina. :takoje: :zdravo:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Što se tiče poštenja u moto svetu, ima dve vrste ljudi

Prvi su oni koji vole motore, kojima je to želja i potreba, i oni neće da varaju, već često prodaju svoje dobre motore i ispod cene. Imamo ih na forumu nekoliko, neću da nabrajam. 

Druga grupa su oni kojima je samo zarada na pameti, i oni ne prezaju da prevare ni rođenog brata

U stanju su da te toliko ubeđuju u nešto, da na kraju se zapitaš jel sam ja lud :)

 

E sad, negde prođe, negde ne. Sve zavisi od iskustva i poznavanja materije kupca. Kilometraža za koju se toliko hvatate, ako imalo poznajete mehaniku, može se videti na mnogim sklopovima samog motora u celini, tako da vam i ne treba pogled na sat.

 

Nego, da se vratimo na temu kolege koji je postavio

Možeš slobodno da uzmeš motor sa većom kilometražom, jer to nije merilo stanja motora, već je kako je taj motor održavan i eksploatisan. Pogotovu ako znaš prethodnog vlasnika i poznaješ njegovo ponašanje prema istom. Ništa mašine na motorima nisu lošije nego na kolima, razlika je jedino u broju obrtaja, a ako neko vozi stalno u granici max obrtaja, ili iznad nje, ni nov motor to neće dugo izdržati.

Vozite kola stalno u crveno, dižite ih na zadnje točkove (neznam kako, čisto za poređenje) i uništićete ih vrlo brzo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
pre 46 minuta, drtommy je napisao:

Što se tiče poštenja u moto svetu, ima dve vrste ljudi

Prvi su oni koji vole motore, kojima je to želja i potreba, i oni neće da varaju, već često prodaju svoje dobre motore i ispod cene. Imamo ih na forumu nekoliko, neću da nabrajam. 

Druga grupa su oni kojima je samo zarada na pameti, i oni ne prezaju da prevare ni rođenog brata

U stanju su da te toliko ubeđuju u nešto, da na kraju se zapitaš jel sam ja lud :)

Kako ovo da shvatimo, ako je od prve vrste samo nekoliko njih na forumu, onda smo mi ostali prevaranti? Treće nema.

 

I baš me zanima šta je "ljubav" prema motorima, vožnja istih ili čačkanje kartera štapićem za uši?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 1 minut, mradomir je napisao:

Kako ovo da shvatimo, ako je od prve vrste samo nekoliko njih na forumu, onda smo mi ostali prevaranti? Treće nema.

 

I baš me zanima šta je "ljubav" prema motorima, vožnja istih ili čačkanje štapićem za uši kartera?

Pa očigledno nisi shvatio, nekoliko njih za koje znam da su davali svije motore ispod cene

a ljubav prema motorima se mora osetiti, nema tu definicije. neko voli i ženu, onako istinski, a neko voli da je bije i maltretira, vodeći se parolom "nema ljubavi bez suza"

A mislim da nikome lično nisam dodelio epitet prevaranta tako da neznam što je tebe to zabolelo, jednostavno diskutujemo i iznosimo svoja mišljenja, bar po meni, bez namere da ikoga uvredim. Većina ljudi ovde na sajtu su moji poznanici i prijatelji, a da to i neznaju, jer imamo nikove i avatare po kojima se ne prepoznajemo, a u stvarnom životu smo popili puno pića zajedno, i normalno da neću i ne želim da budem neprijatan prema ikome ovde. 

Vidiš, uvek ima nešto treće. Bez ljutnje, pozdrav tebi kolega, možda se i vidimo na nekoj vožnji, drugačije ćeš misliti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1770 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@drtommy ma nisam se uvredio  Shvatio sam šta hoćeš da kažeš :) nego da napomenem da je ta podela na dve vrste ljudi suviše crno, bela.

Po meni svi ovde na forumu vole motore.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja