Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora sa vecom kilometrazom

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r

Pozdrav svima. Zanima me kakvo je vase misljenje u vezi kupovine sportskih motora sa vecom kilometrazom? Gledao sam R1 2003 god sa predjenih 55.000km. Znam ko vozi taj motor i znam da je dobro odrzavan ali me opet muci ova kilometraza motor za sad lepo radi, pali, ide, ne oseca se miris ulja ili bilo sta u njega je sipano 10w30 ili 40 ulje zab sam. Dosta je dobro ocuvan i cena je 3000e sta vi iskusniji mislite da li vredi kupovati? Jer ipak ja cu da predjem za 2-3 god sigurno jos 20.000km i kome ga posle prodati ili sta ako pocne za 5-10.000 km da trosi ulje....Sta mi se isplati raditi? Kupiti njega sa vecom kilometrazom i znati kako je vozen i odrzavan ili neki sa 20.000km predjenih, a ne znati nista o njemu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А ко гарантује да тај од 20.000 није прешао 70?
Скоро свима је враћена километража и треба се фокусирати на стање мотора.

Све и да је тај од 20 стварно толико прешао, ко гарантује да је одржаван како треба и да није акан преко сваке мере и скоро уништен агрегат?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što se toliko ukorenila ta kilometraža od 30000 i da je sve preko toga puno još uvek ne mogu da shvatim. Pa kvalitetna bicikla treba toliko da pređe a ne motocikl. Piaggio Liberty gura do 100000 bez remonta. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Od kilometraze je mnogo bitnije kako je motor odrzavan i u kakvom stanju je agregat. A prilikom kupovine najbolje je da konsultujes majstora, eventualno ga povedes sa sobom jer on ipak bolje zna da proceni ako motor ima neku za oko skrivenu manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Vecina kilometraza je namestena. Tako da ta prica presao samo 30k il 40k je malo verovatna. To su sve motori jos iz uvoza tj vecina kojima je vracana il namestana kilometraza. Pogotovo putni I Enduro. Mislim da vise niko ne veruje u kilometrazu tako lako, pogotovo one sumnjive. Al ima ovde ljudi vole da pricaju presao samo ovoliko samo onoliko, ja ih gledam kazem jeste, ma kao nov nema sta. Sta cu, vidim da neki vole sami sebe da lazu pa mi zao da se raspravljam sa njima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r

Ovom motoru nije vracana kilometraza 100% ovaj sto ga vozi to mi je drugar i znam koliko voli motor i koliko je ulozio u njega od opreme, ima ga vec 5 godina i dosadio mu je pa bi uzeo neku drugu marku. Agregat je 100% dobar. Znam da nije kidan, dizan na zadnji, prednji i ostalo...Znaci isplati se iskresirati te pare za taj motor posto je u full stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam mislio da je fora ono kad si bajker pa velika kilometraza na motoru, a jos u dobrom stanju...kad ispalo da poceli bajkeri da budu casual prodavci automobila sa Najlon pijace.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S
32 minutes ago, Alekre said:

Što se toliko ukorenila ta kilometraža od 30000 i da je sve preko toga puno još uvek ne mogu da shvatim. Pa kvalitetna bicikla treba toliko da pređe a ne motocikl. Piaggio Liberty gura do 100000 bez remonta. 

 

 

U pravu si za Liberty !

Voli naš čovek da ga lažu. Lepše mu kad piše 30000km i kad zna da je vraćanja kilometraža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Nema Horneta preko 35000 na oglasima :lol3::lol3::lol3:

 

Ukucaj Passat 2014 I mladji nema ispod 150 000 

A isto i 2006 150 000 :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Ako je bio korišćen i održavan regularno, a kilometraža originalna, taj je tek razrađen.

BTW moj Fazer je sada na oko 110 kkm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yz250, zx6r

@bocca_bastard Ne brine me da li ima mozda vise zato sto znam da nema i da je org kilometraza. Brine me da ne krenu neki problemi nakon mozda 10-20.000km, tipa pocne da trosi ulje ili slicno. U prevodu hocu da znam da li su te masine izdrzljive i koliko mogu da predju ako su full odrzavane kao ovaj motor? Ili jos bolje da li ima neko od clanova pomenuti motor pa da me uputi u neke probleme, kvarove i slicnoo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

drugar jedva prodao gsxr po dobroj ceni zato sto je napisao originalnu kilometražu oko 55000 km.Dao je i korektnu cenu ,motor ko čaša ,bez ulaganja,uradjen veliki servis ali niko neeće.Svi oće motor stariji od 10 godina sa oko 30000 km što je realno samo ako neko ima troje male dece,dva motora,ide na pecanje i zato nema vremena za vožnju.

I to postoji ali retko ,moraš znati prvog vlasnika i samim tim istoriju celog motora.Kasnije kupovine su ipak neki rizik,kako ti se zalomi ali probaj da se zalomiš još 10.000 evra ,kolko je to više koštalo pa onda vidi šta je lakše .Da ga popraviš ili da daš 10 soma više.

Primetio sam da kad ljudi kupuju 15 godina stara motore budu zadovoljni samo neko vreme bez obzira što sve savršeno radi.Ali motor je fensi stvar ,treba da se uživa u mirisu,izgledu,kad se parkiraš ispred kafića  i tako to.

Od toga jedva da ima nešto i sa 2013 a ne sa 2003 godištem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Takva činjenica je...pa mora da bude očigledna. Možda se ne sreće često, ali ih ima.

Takva sprava bi trebalo da ima bukvalno sve originalno na sebi...a ima načina da se to sazna, primeti i utvrdi. Tu je najmanje bitna reč vlasnika, razna piskaranja po knjižicama...i sl.

Koza mož' da laže...rog malo teže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja otišao da gledam TDM-a, na satu piše 89000 (i kusur). Kada je čovek upalio motor, nikakve dalje sumnje nije bilo da je agregat zdrav. Evo ja se vozam, još malo pa će ˝pregurati˝ mističnu stotku... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ja kupio motor sa nekih 75 hiljada a verujem da mu je minimum 100-150 hiljada skinuto :) i to minimum... sta sad..i dalje se vozi bez problema svake godine barem 10 hiljada.

 

A ti razmisli..ako vec ti planiras da za dve godine predjes 20 hiljada zasto mislis da to isto nije planirao i uradio prvi ili drugi vlasnik. nije ga kupio i dao silne pare da ga gleda. to kada se kupi prvih godina dok je u garanciji se slabo gasi i samo vozi :) zar ti je realno da za 16 godina prelazi 3500 po sezoni.

to sto ti je drugar ne znaci nista.na kraju krajeva i bracni drug se prevari i izmanipulise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda VTX 1300s

Kad sam ja kupio prvi motor, 10 godina star, a na cajgeru 13000. Prva sezona i pređenih 18000. Češem se po glavi i razmišljam kako li je taj motor za 10 godina prešao 13000 kad sam ja za jedno leto napravio 18000 ?!?! :lud::lol2:

 

Slažem se sa kolegama. Ispravna i dobro održavana mašina i nema dileme ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Bitno je samo da bude u dobrom stanju, a kilometrazu ne mozes sa sigurnoscu da znas da li je prava. Ima jedna anegdota, covek kupio mercedesa na placu kod nas. Auto u ekstra stanju, na tabli pisalo 350.000 predjenih km, a prodavac ga je uhvatio na pricu kako je on posten i kako nece da vraca kilometrazu kao sto drugi rade, nego samo na posteno. Kupac je bas zbog ove iskrenosti kupio auto. Kasnije kada je u Nemackoj trazio neke delove, slao im broj motora i sasije, utvrdi da je u Nemackoj tom autu poslednji servis radjen na 700.000 km :na_glavi: Toliko o kilometrazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Kod nas je opste poznato da postoje dve vrste ljudi, oni neposteni sto kradu i oni posteni sto samo kraduckaju. :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

Motor se kupuje da se vozi i uziva na njemu a ne da mislis da li ce se drugima dopasti :D

Sto se tice kilometraze tu su svi jednako presli i ovi iz 90-tih i ovi 201xx,na svima pise 50-70k :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ne treba tu neka velika pamet, što bi rekao moj drugar koji je mehaničar uporediš životni standard, recimo prosečnog Švajcarca, i na osnovu toga proceniš koliko bi on mogao kilometara da pređe godišnje, a to je u proseku negde oko 30.000 do 50.000 i sve ti je jasno. Naravno ako vlasnik nije bila bakica koja je recimo moju STenere vozila jednom sedmično samo do pijaca. Na mojoj kamili je kada sam je kupio kao drugi vlasnik u Srbiji pisalo 47.000 samo ne znam koji put jer samo neko ko je potpuno zalađen može da poveruje da je motor koji je prvi put registrovan 1992. godine do 2011.  prešao 40 i kusur hiljada kilometara. Zato se slatko nasmejem uvek kada vidim kilometraže koje navode prodavci.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

@Zexs Burazeru, upravo je imam tu R1..Blizu 50.000 na satu. Apsolutno ni kap ulja nikada nisam dolio. Njoj na 40 hiljada je štelovanje ventila npr...Ako je održavana redovno, ulja, štelovanje, viljuška, slobodno kupuj..E za cijenu ne znam kako se u Srb kreće. Ovde idu od 2500 e do 4..

image.thumb.jpeg.92a8a2ca66cd9c8420dabece5d8174cf.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja