Jump to content

Moto Zajednica

Xt vs Dr vs Klx ???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

pozdrav svima,u potraznji sam vec dug vremenski period za motorom...slabo se razumem pa mi zato treba pomoc..izbor mi je spao na ova 3 motora iz naslova,e sad,koji je citaj "NAJBOLJI" tj, najpouzdaniji,najekonomicniji (potrosnja,odrzavanje) , najostriji ( ne interesuje me brzina krajnja,vise me interesuje start/ubrzanje ) ...ovi modeli zbog A2 kategorije..motor bi koristio za neke kratke relacije,ne neki ekstreman off road,al po nekim sumskim putevima i makadam DA !! zamolio bih sve koji imaju bilo sta da kazu,bilo kakvo iskustvo..Hvala puno unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: Yamaha tenere xt600 34L

Evo i mojih 5 dinara.

Imam yamahu xt600 tenere iz 1983 gotov zavrsene restauracije i nesto unapredivanja. Strasan dual sport motor i za off i on road.

Mada XT ima problema, obicno u cinjenici da je na njemu izivljavano a ne odrzavano.  Mada tj motor ces na Balkanu naci, uz malo truda u dobrom stanju. Za njega ima dijelova, ovdje na forumu je pokriven dobrom temom sa puno informacija. Sve u svemu dobar dual sport.

Suzuki DR600 dakar sam vozio i kratko DR650 meni vrlo drag motor i vrlo kvalitetno uraden. Ali nazalost kao sto kolege kazu tesko da ces ga naci, a posebice u dobrom stanju.

KlX nazalost nisam vozio ali vjerujem da je dobar.

 

Moja preporuka radi prirode prostora gdje zivimo a i dobar je motorino Yamaha XT600, po meni 3AJ model ako budes trazio taj motor.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Moja je preporuka da za količinu novca koju si planirao da potrošiš na motor, ako si se opredelio za ova tri modela, kupiš primerak koji je u najboljem stanju. Svaki od nabrojana tri modela imaju svoje vrline i mane a u suštini su vrlo izdržljivi motocikli i ne možeš pogrešiti ni sa jednim od tih modela generalno. Znači - glupo je da za planirani novac kupiš raspadnuti XT ako za iste pare imaš dobar KLX - i obrnto...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A sto niko ne pominje KLR 650? Jel ne upada u A2? 

Dobra masina kao i gorenavedeni. Jedino ako KW ne odgovaraju. Ja bi i njega gledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Mislim da KLR upada u A2 čak i pre nego KLX. Verovatnoća je da bi upravo KLR i našao u najboljem stanju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja