Jump to content

Moto Zajednica

novi problemi sa osiguranjem

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Nisam zagledao pojedinačne stavke, ali trebalo bi da je ovako otprilike. Kad se doda još 5000 za tehnički i provizije banke to mu dođe nešto oko 31600 kolko je bilo ukupno. Vozilo: 1995ccm, 110kw, 2005. god, premijski stepen je 1 tj. najniži, komunalna taksa za opštinu Petrovac na Mlavi, osiguranje Dunav.

 

Primalac Svrha uplate Broj računa Model i poziv na broj Iznos
  Ukupno 25.610,85
DUNAV osiguranje Premija autoodgovornosti   360-1714-96     16.218,85
Komunalna taksa Registracija vozila   840-714513843-04 97 58-078 2.100,00
Porez na upotrebu vozila Registracija vozila   840-714511843-87 97 58-078 6.852,00
MUP Republike Srbije Registraciona nalepnica   840-33849-43     204,00
Zavod za izradu novčanica Registraciona nalepnica   980-333-07   081 218 236,00

 

Ovo sam izračunao na ovom online kalkulatoru, trebalo bi da je tačno, nek proveri još neko na svom slučaju pa nek potvrdi

OSIGURANJEVOZILA.RS

Online REGISTRACIJA vozila KALKULATOR za osiguranje|Koje su cene polisa AUTOODGOVORNOSTI? KALKULATOR registracije vozila svih troškova registracije. INFO...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Upravo je to ono što sam (nadam se da jesam), pomenuo.

prosečna premija polise u RS je nepunih 100€.

u tih 80€ (kada se odbiju dosadašnje provizije), osiguravajuće kompanije moraju da uklope sve svoje troškove.

 

opet, ne tvrdim da nema zarade, ne branim osiguranja, već samo pokušavam da racionalno sagledam.

 

izveštaji NBS-a o nadzoru na osiguranjima su takođe dostupni:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Elem, premija AO osiguranja u SLO se izračunava na bazi nekoliko faktora:

- starost vozača (mlađi od 21 su u posebnoj kategoriji)

- navike (štetni događaji)

- vrednost vozila

- snaga (što je i logično).

 

u RS koliko se sećam, porez je na cc ???!!! - ludost!

 

Triglav je u sloveniji u saradnji sa jednom IT kompanijom razvio aplikaciju Triglav Drajv. Suština, startuješ app, kada sedneš u auto, i senzorima mob tel, praviš statistiku stila vožnje (nagla ubrzanja, nagla kočenja - dinamična vožnja), i na osnovu prukuljenih podataka dobijaš dodatne popuste....

 

top-insurance-mobile-application-2018.jp
WWW.AMODO.EU

Top UBI mobile proposition in Europe.

 

Mislim da se ista app koristi i u Singapuru (barem dok sam bio u komunikaciji sa kompanijom koja je razvijala - imali su POC)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
20 minutes ago, AndjeoPakla said:

Nisam zagledao pojedinačne stavke, ali trebalo bi da je ovako otprilike. Kad se doda još 5000 za tehnički i provizije banke to mu dođe nešto oko 31600 kolko je bilo ukupno. Vozilo: 1995ccm, 110kw, 2005. god, premijski stepen je 1 tj. najniži, komunalna taksa za opštinu Petrovac na Mlavi, osiguranje Dunav.

 

Primalac Svrha uplate Broj računa Model i poziv na broj Iznos
  Ukupno 25.610,85
DUNAV osiguranje Premija autoodgovornosti   360-1714-96     16.218,85
Komunalna taksa Registracija vozila   840-714513843-04 97 58-078 2.100,00
Porez na upotrebu vozila Registracija vozila   840-714511843-87 97 58-078 6.852,00
MUP Republike Srbije Registraciona nalepnica   840-33849-43     204,00
Zavod za izradu novčanica Registraciona nalepnica   980-333-07   081 218 236,00

 

Ovo sam izračunao na ovom online kalkulatoru, trebalo bi da je tačno, nek proveri još neko na svom slučaju pa nek potvrdi

OSIGURANJEVOZILA.RS

Online REGISTRACIJA vozila KALKULATOR za osiguranje|Koje su cene polisa AUTOODGOVORNOSTI? KALKULATOR registracije vozila svih troškova registracije. INFO...

 

 

Ovde imaš komunalnu taksu koja zavisi direktno od lokalne samouprave:

Primer za kovin:

Specifikacija potrebnih uplata za registraciju Vašeg vozila

 

Primalac Svrha uplate Broj računa Model i poziv na broj Iznos
  Ukupno 24.570,85
DUNAV osiguranje Premija autoodgovornosti   360-1714-96     16.218,85
Komunalna taksa Registracija vozila   840-714513843-04 97 29-217 1.060,00
Porez na upotrebu vozila Registracija vozila   840-714511843-87 97 29-217 6.852,00
MUP Republike Srbije Registraciona nalepnica   840-40849-92     204,00
Zavod za izradu novčanica Registraciona nalepnica   980-333-07   081 218 236,00

 

Žitorađa:
Specifikacija potrebnih uplata za registraciju Vašeg vozila

 

Primalac Svrha uplate Broj računa Model i poziv na broj Iznos
  Ukupno 25.310,85
DUNAV osiguranje Premija autoodgovornosti   360-1714-96     16.218,85
Komunalna taksa Registracija vozila   840-714513843-04 97 32-119 1.800,00
Porez na upotrebu vozila Registracija vozila   840-714511843-87 97 32-119 6.852,00
MUP Republike Srbije Registraciona nalepnica   840-34849-50     204,00
Zavod za izradu novčanica Registraciona nalepnica   980-333-07   081 218 236,00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Tehničke rezerve:

https://www.nbs.rs/export/download/osg-izv-3m/T6_III_2018.pdf

 

Ukupna premija i raspored premije po vrstama osiguranja:

https://www.nbs.rs/export/download/osg-izv-3m/T7_III_2018.pdf

 

Razlika između ukupne premije i premije u samopridržaju predstavlja ukupnu reosiguranu sumu - disperzija rizika.

AO polisa je Osiguranje od odgovornosti zbog upotrebe motornih vozila.

 

E da, ne znam da li sam pomenuo, ali proverio sam danas, oko 5% premije AO polisa ide na štete odmah u prvoj godini (rok prijave je 10 god).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
12 hours ago, Shortshifter said:

Ne sumnjam da je sve kao što kažeš, samo ima jedna stvar: nije ovo nešto što je doneseno preko noći, ovako je već decenijama. Te iste osiguravajuće kuće imaju precizno izračunato do na treću decimalu što se kaže koliko polisa se zaista aktivira i po njima bude isplaćena šteta. Uveren sam da imaju jasan plan na početku godine koliku će štetu isplatiti tokom poslovne godine i koliki će profit ostvariti u odnosu na prodate polise, jer tako sve firme bez obzira na delatnost funkcionišu. Mislim, sigurno da i osiguravajue kuće imaju svoje troškove, ali nema posla bez troškova i rizika. Kad si već iz IT-a jedan primer: ako dobiješ da uradiš IT projekat koji finansira EU ili Svetska banka moraš njima da dostaviš polisu kao dokaz da si osigurao robu, onu istu robu koju im nisi isporučio, za koju su ti u ugovoru naveli da svu štetu na opremi koja nastane dok je roba kod tebe snosiš sam, za koju ti nisu dali ni dinara i za koju si im na potpisivanju ugovora dao bankarsku garanciju za dobro izvršenje posla. Dakle, ne postoji nijedan racionalan razlog da moraš da osiguraš svoju robu. Nisam sklon teorijama zavere, ali sa poslovne strane gledano ovo može biti samo backdoor deal između osiguravača i država/finansijera.

Zato, nemam ni malo simpatija prema osiguravajućim kućama i njihovom kukanju o troškovima. Da nemaju debelog interesa davno bi svoje novce preselili u druge delatnosti.

Meni je sve ovo logično.

 

Ugovori koje ja potpisujem su veoma slični...

 

Pogledaj molim te koja je vrsta osiguranja (verujem da je osiguranje robe u transportu) - šta misliš ko će da snosi štetu nastalu u transportu.

Ako nije to, moraju se ograditi u slučaju da im isporučiš nekvalitetnu robu - te direktno pretrpe finansijske gubitke.

 

Ugovorom se ograđuju da neće platiti štetu ukoliko se nesavesno ophodiš prema robi (šteta u magacinu) - trošak snosiš sam... napio se portir i zapalio magacin... prc - dešava se češće nego što možeš da pretpostaviš.

 

Bankarske garancije, da ih nećeš zajebati i da ćeš izvršiti posao koji ste ugovorili (u suprotnom, oni trpe štetu tvojim neposrednim uticajem, jer verovatno neće biti u mogućnosti da ispune svoje rokove za koje su već potpisali ugovor). Verujem da su penali ogromni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
2 minutes ago, m.milivojevic said:

Uveren sam da imaju jasan plan na početku godine koliku će štetu isplatiti tokom poslovne godine i koliki će profit ostvariti u odnosu na prodate polise, jer tako sve firme bez obzira na delatnost funkcionišu

Postoje planovi, kao i verovatnoće, uglavnom na bazi statistike, kao i spoljnim faktorima.

 

Ja kao direktor prodaje mogu da predstavim plan da osiguram ceo BG i da taj plan predstavim Izvršnom odboru, a kasnije da isti bude usvoje on Nadzornog odbora. Potpuno druga dimenzija je realnost plana...

 

Rast premije se uglavnom veoma pesimistično postavlja. U suprotnom, ukoliko ne ispuniš plan, moraćeš da se pravdaš matičnoj kući - vlasniku kompanije, koji na najvišem nivou diskutuju o tvojim rezultatima, sposobnostima itd itd i ne retko može da se desi da ostaneš bez posla...

pad sa takvih visina je bolan. karijera uništena... - Rizik da predstaviš nešto nerealno je isuviše veliki...

 

Osiguravajuće kuće imaju samo dva bitna procesa:

- prodaja (moraš da prodaš da bi živeo)

- štete (moraš da isplatiš štete da ne bi izgubio licencu i da bi mogao da prodaješ) :)

 

svi ostali procesi, uključujući IT, su underpinning... više ili manje bitni, ali nisu glavni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
7 hours ago, vidakn said:

Taksi dan koji ti osiguranje isplacuje je oko 800 din. tj. obracunava se prema osnovici na koju placas porez na dohodak, taksisti placaju porez pausalno, tako da je to lako izracunati.

Eh da, da napomenem, isplaćuju ti taksi dan za onoliko dana koliko je potrebno servisu da ga popravi havariju, znači ne ukupno stajanje i danguba, nego po servisnim tarifama i obračunim satima rada potrebnim da se automobil popravi.

Recimo neko te pukne kolima, napravi ti havariju, ti čekaš zapisnik recimo mesec dana, delove još mesec dana, to su ukupno dva meseca, a isplate ti recimo tri taksi dana jer je toliko trajala sama popravka.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

 

izvinjavam se, moja greška.

Ovo sam izneo kao podatak na osnovu cifre koja je dnevno isplaćivana taksisti kog sam ja opalio u bočna vrata nesmotreno vozeći unazad (jbg, pričao na telefon).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Elem, premija AO osiguranja u SLO se izračunava na bazi nekoliko faktora:
- starost vozača (mlađi od 21 su u posebnoj kategoriji)
- navike (štetni događaji)
- vrednost vozila
- snaga (što je i logično).
 
u RS koliko se sećam, porez je na cc ???!!! - ludost!
 
Triglav je u sloveniji u saradnji sa jednom IT kompanijom razvio aplikaciju Triglav Drajv. Suština, startuješ app, kada sedneš u auto, i senzorima mob tel, praviš statistiku stila vožnje (nagla ubrzanja, nagla kočenja - dinamična vožnja), i na osnovu prukuljenih podataka dobijaš dodatne popuste....
 
 


Nema logike da se obračunava osiguranje po CC a ni po KW.
Godine starosti
Dužina posedovanje dozvole
I vrednost novog vozila

Na sve to može da utiče još i posedovanje završenih kurseva bezbednosti i slično.

Ukoliko je nešto više od AO onda moZe i opstina stanovanja da utiče Zbog stope kriminala u vezi sa kradjwom i obijanjem automobila.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, taj app imam i ja. Stavlja se neka dzidA na obd2 portu, kao spyware.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 minute ago, Savan said:

Nema logike da se obračunava osiguranje po CC a ni po KW.
Godine starosti
Dužina posedovanje dozvole
I vrednost novog vozila

Na sve to može da utiče još i posedovanje završenih kurseva bezbednosti i slično.

Ukoliko je nešto više od AO onda moZe i opstina stanovanja da utiče Zbog stope kriminala u vezi sa kradjwom i obijanjem automobila.

Izvinjavam se zbog prethodnog posta i samo tagovanja, al' ne mogu da obrišem.

 

Apsolutno si u pravu.

Uskoro, MUP bi trebao da dobije nove mob tel, kao i app, preko koje će beležiti sve sve incidente (geo), i to po tipovima, tako da će uskoro MUP RS imati veoma kvalitetnu statistku, kao i procenu rizika..

 

Već su počeli sa unosom u bazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
4 minutes ago, Savan said:

A da, taj app imam i ja. Stavlja se neka dzidA na obd2 portu, kao spyware. 


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

može i tako (koristi se uglavnom za flote), ali ovo je za privatna lica..

nema potrebe da bodeš u OBD već samo startuješ APP i to je to...

naravno, da bi dobio popust, pre toga moraš da kreiraš nalog na triglavovom sistemu...

 

ne postoje prepreke da je downloaduješ i da testiraš...

 

ja sam imao ideju da iskoristim tu app, pored njih jednog od mob operatera i da ispucavam cell info ukoliko ti je startovana app, a senzor prikaže nelogičnu putanju (npr statistički znam da se voziš po BG-u 200 dana i 201 dan kreneš autoputem prema grani).

ta informacija mi je bila više nego dragocena, jer bih ti ispucao info o vremenskim uslovima, podsetio bih te da voziš pažljivo, podsetio bih te da kupiš putno osiguranje, da odmaraš...

 

i još mnogo toga... ali sam promenio posao.

znam da taj projekat nije nikada završen jer trenutno nema adekvatne osobe da vodi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobijam update svakih 10 dana, a zadnji izveštaj je bio da mi žena vozi prebrzo kroz krivine. Moraću da popricam sa njom! :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
može i tako (koristi se uglavnom za flote), ali ovo je za privatna lica..
nema potrebe da bodeš u OBD već samo startuješ APP i to je to...
naravno, da bi dobio popust, pre toga moraš da kreiraš nalog na triglavovom sistemu...
 
ne postoje prepreke da je downloaduješ i da testiraš...
 
ja sam imao ideju da iskoristim tu app, pored njih jednog od mob operatera i da ispucavam cell info ukoliko ti je startovana app, a senzor prikaže nelogičnu putanju (npr statistički znam da se voziš po BG-u 200 dana i 201 dan kreneš autoputem prema grani).
ta informacija mi je bila više nego dragocena, jer bih ti ispucao info o vremenskim uslovima, podsetio bih te da voziš pažljivo, podsetio bih te da kupiš putno osiguranje, da odmaraš...
 
i još mnogo toga... ali sam promenio posao.
znam da taj projekat nije nikada završen jer trenutno nema adekvatne osobe da vodi...

Redovno dobijam obavestenja na telefoni da npr put do kuće će trajati toliko i toliko zbog gužvi nevremena ili šta god već. Isto i za neke druge situacije kao da zna gde sam krenuo i odmah izbaci relevantne informacije.
Od sutra ću da ga umotovama u alu foliju, bar 3 sloja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
izvinjavam se, moja greška.
Ovo sam izneo kao podatak na osnovu cifre koja je dnevno isplaćivana taksisti kog sam ja opalio u bočna vrata nesmotreno vozeći unazad (jbg, pričao na telefon).
 
Ako sam dobro razumeo tu si cifru ti isplaćivao taksisti jer niste isli preko osiguranja pa ste se napravili međusobni dogovor ili grešim?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 minute ago, Savan said:


Redovno dobijam obavestenja na telefoni da npr put do kuće će trajati toliko i toliko zbog gužvi nevremena ili šta god već. Isto i za neke druge situacije kao da zna gde sam krenuo i odmah izbaci relevantne informacije.
Od sutra ću da ga umotovama u alu foliju, bar 3 sloja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

ne možeš da veruješ koliko su te info dragocene...

približavanje korisniku... novi kanali komunikacije... chat botovi... automatizacija... (pored redovnog posla imam i priv firmu pa se bavim i navedenim)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 minute ago, vidakn said:

Ako sam dobro razumeo tu si cifru ti isplaćivao taksisti jer niste isli preko osiguranja pa ste se napravili međusobni dogovor ili grešim?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

grešiš.

ja nikada ne pravim dogovore u tom smeru.

Zašto bih to radio, kada sam osiguran?

Sve je isplatila osiguravajuća kompanija ovde u RS, gde sam imao polisu AO (sredili mu auto za 2 dana od dana predaje u servis) - i za to je isplaćena cifra - 200€ + popravka. Sve od jedne polise AO (100€) :)

 

ja policajcima nikada ne nudim novac, već uglavnom idem na suđenja, na kojima ne mogu da me dobiju... skoro nikad... (upravo mi se završilo jedno zbog preticanja preko pune), naravno, naplatio sam sve troškove...

 

Komunalnu u BG-u sam već 5-6 puta dobio :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
grešiš.

ja nikada ne pravim dogovore u tom smeru.

Zašto bih to radio, kada sam osiguran?

Sve je isplatila osiguravajuća kompanija ovde u RS, gde sam imao polisu AO (sredili mu auto za 2 dana od dana predaje u servis) - i za to je isplaćena cifra - 200€ + popravka. Sve od jedne polise AO (100€)

 

ja policajcima nikada ne nudim novac, već uglavnom idem na suđenja, na kojima ne mogu da me dobiju... skoro nikad... (upravo mi se završilo jedno zbog preticanja preko pune), naravno, naplatio sam sve troškove...

 

Komunalnu u BG-u sam već 5-6 puta dobio

 

 

 

Mislio sam da ste se dogovorili da mu isplatis stetu zbog malusa, pri cemu ne bi nista lose i van zakona uradio.

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
8 hours ago, vidakn said:

 

Mislio sam da ste se dogovorili da mu isplatis stetu zbog malusa, pri cemu ne bi nista lose i van zakona uradio.

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapa

Hajdemo ovako:

 

U slučaju prve štete, automatski ideš 3 stepena gore.

 

npr. sad imam PS 1 85% cene premije, opalim nekog 2019-e, 2020-e se vraćam na osnovnu premiju. 2021-e idem na 95%, 2022 na 90%, 2023-e idem opet na 85%.

 

u novcu to izgleda ovako:

100€ polisa.

2019-e plaćam 85€

2020-e plaćam 100€

2021-e plaćam 95€

2022-e plaćam 90€

2023-e plaćam 85€

________________________

Ukupna ušteda na period od 4 godine (bonus)a da sam na istom Premijskom stepenu 1:

(4*25€)=100€

Ukoliko sam imao malus, kao u scenariu iznad, odmah u startu imam uvećanje za: 25€+5€+10€+25€=75€

 

Ako od prve sume oduzmeš drugu (max ušteda - max trošak)= 100€-75€, shvatićeš da si faktički na period od 4 godine dao samo 25€. :) (primer polise od 100€, kao prosečne)

 

 

pa se ti dogovaraj i nudi nekom 50, 100 ili ne daj bože više € :)

 

Ovo je scenario za premijski stepen 1 i jednu štetu.

 

Ukoliko imaš više od 3-4 štete, godišnje, a pritom si uvek kriv (onda je bolje dogovoriti se).

Ali u tom slučaju, generalno imaš mnogo veći problem od tog malusa (nepoznavanje osnova saobraćajne kulture, vožnje, loša sreća...) - moj savet -> ne sedaj za volan, već pravac kod popa na pričešće :)

 

 

Premijski stepeni (i) Koeficijenti premijskih stepena (ki)
1 0.85
2 0.90
3 0.95
4 (osnovni premijski stepen) 1
5 1.15
6 1.30
7 1.50
8 1.70
9 1.90
10 2.10
11 2.30
12 2.50

 

koeficijenti sa kojima se množi osnovna premija.

 

 

PRIMER:

Danas, kada odete da uplatite premiju osiguranja od autodgovornosti polazite od vrednosti premije osnovnog (četvrtog) premijskog stepena koji nosi koeficijent 1.
Ukoliko u predhodnom periodu, koji je gore definisan:
A)    niste imali prijavljenih šteta biće vam odobreno pomeranje za jedan premijski stepen niže (stepen 3), što znači ostvarivanje popusta 5% od vrednosti premije osnovnog stepena;
B)    imate prijavljenu štetu pomerićete se za tri premijska stepena više (4+3 = stepen 7), što znači da ćete platiti za 50% veću premiju osiguranja.

 

Napomena: svake sledeće godine počinjete od premijskog stepena po predhodnoj polisi (iz ovog primera od 3 ili od 7) i u odnosu na njega se pomerati za premijski stepen više/niže u zavisnosti od toga da li ste u predhodnom periodu imali prijavljenih šteta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Evo ga scenario sa premijskog stepena 1 na 12 i vraćanje natrag.
Napraviš nekoliko šteta u istoj godini i odeš sa 1 na 12 automatski - ovo je ujedno najgori scenario)

 

image.png.3b03e9b5abc2dbafafab6a60e74340af.png

 

Zaključak, ne isplati se dogovarati se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 2/6/2019 at 8:53 PM, m.milivojevic said:

sa Makedonijom je problem jer makedonija nije makodonija, već BJR Makedonija (spor koji imaju oko imena sa Grčkom) i zbog nepriznavanja imena, ne potpisuju međunarodni sporazum... Sada je i ovo rešeno, koliko sam pročitao zvaće se Republika Severna Makedonija, i možeš očekivati u veoma dogledno vreme ukidanje ZK za istu.

Ovo bi sada trebalo da znači da je taj problem rešen.

Ali nije.

Bitnije je da uđu u NATO nego da narod ne plaća gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5929 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R
Pre 11 sati, m.milivojevic je napisao:

Meni je sve ovo logično.

 

Ugovori koje ja potpisujem su veoma slični...

 

Pogledaj molim te koja je vrsta osiguranja (verujem da je osiguranje robe u transportu) - šta misliš ko će da snosi štetu nastalu u transportu.

Ako nije to, moraju se ograditi u slučaju da im isporučiš nekvalitetnu robu - te direktno pretrpe finansijske gubitke.

 

Ugovorom se ograđuju da neće platiti štetu ukoliko se nesavesno ophodiš prema robi (šteta u magacinu) - trošak snosiš sam... napio se portir i zapalio magacin... prc - dešava se češće nego što možeš da pretpostaviš.

 

Bankarske garancije, da ih nećeš zajebati i da ćeš izvršiti posao koji ste ugovorili (u suprotnom, oni trpe štetu tvojim neposrednim uticajem, jer verovatno neće biti u mogućnosti da ispune svoje rokove za koje su već potpisali ugovor). Verujem da su penali ogromni.

 

Kako može da bude logično? Roba je moja, ja je kupio od proizvođača/distributera, ja je transportujem, već je definisano ugovorom da do trenutka isporuke kupcu sve troškove i eventualnu štetu plaćam sam, dinara nije dao za tu robu, dao mu bankarsku garanciju koju može da aktivira ukoliko mu robu ne isporučim i još moram da je osiguram. Šta je tu logično? Klasično izdrkavanje.

Sa koje strane ti potpisuješ ugovore, kao kupac? Ne možeš onda da razumeš o čemu ti ja pričam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super specialist, 5929 postova
  • Lokacija: Šumadija
  • Motocikl: Suzuki GSXR600, Kawasaki ZX10R
Pre 11 sati, m.milivojevic je napisao:

Postoje planovi, kao i verovatnoće, uglavnom na bazi statistike, kao i spoljnim faktorima.

 

Ja kao direktor prodaje mogu da predstavim plan da osiguram ceo BG i da taj plan predstavim Izvršnom odboru, a kasnije da isti bude usvoje on Nadzornog odbora. Potpuno druga dimenzija je realnost plana...

 

Rast premije se uglavnom veoma pesimistično postavlja. U suprotnom, ukoliko ne ispuniš plan, moraćeš da se pravdaš matičnoj kući - vlasniku kompanije, koji na najvišem nivou diskutuju o tvojim rezultatima, sposobnostima itd itd i ne retko može da se desi da ostaneš bez posla...

pad sa takvih visina je bolan. karijera uništena... - Rizik da predstaviš nešto nerealno je isuviše veliki...

 

Osiguravajuće kuće imaju samo dva bitna procesa:

- prodaja (moraš da prodaš da bi živeo)

- štete (moraš da isplatiš štete da ne bi izgubio licencu i da bi mogao da prodaješ) :)

 

svi ostali procesi, uključujući IT, su underpinning... više ili manje bitni, ali nisu glavni...

Ali plan mora biti realan, sve drugo je šarlatanstvo tipa "zadovoljiću direktore, posle ću da vidim kako da se čupam i na koga da svalim krivicu". Odgovoran prodavac/direktor prodaje menadžmentu kaže kad nešto ne može i zašto, kad je plan nerealan i zašto. Fejk planovi samo povećavaju finansijske troškove jer menadžemnt očekuje da u nekom trenutku prodaja izađe na plan. Nije da nisam viđao takve menadžere, ali nijedan se nije održao više od godinu-dve.

Ovo što opisuješ kao bitne procese u osiguravajućim kućama ima i svako privredno društvo i zovu se:

- prihodi

- troškovi.

Mislim da niko ne mistifikuje rad osiguravajućih kuća, firma ko firma. Ali kada velike uspešne firme počnu da kukaju, to je onda beozobrazluk. Kao Kole i njegovi preferencijali za šećer a ovamo uvozio šećer i prepakivao i prodavao kao svoj. Mani brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja