Jump to content

Moto Zajednica

Prelivanje karburatora

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Stavio na početku sezone njegovu fanričku ali repariranu slavinu. Dobio normalan protok i bio srećan dok nisu krenule vrućine.
Odem na posao, ostavim ga ceo dan na suncu a on nalije u jedan cilindar i preliva u kućište filtera za vazduh...
Testiram slavinu tako što odvrnem ispuste iz čašica na karburatorima, i ona drži.
Nakon par dana opet preliva, kaplje ponovo iz kućišta filtera... Ja odvrnem karburatore, teče bez prestanka... Definitivno slavina.
 
Bio kod [mention=2079]bokilic[/mention] -a, sredio mi čovek karbove, nisu kaže loši, samo izmenjao čaure i iglice, podesio nivo goriva i teraj.
Problem slavine nismo rešili. Zanosili se traženjem el.ventila ali nismo našli sa dovoljnim protokom. Ljudi, nisam verovao da mu je promer creva, tj. slavine 10mm (čitaj 1 cm). 
Jedina opcija, osim poručivanja nove slavine mi je off/on slavina odgovarajućeg protoka.
 
[mention=19856]stilgar[/mention] da li si testirao protok te slavine na putu, tj. pri punom gasu?
Očekujem da će neko da kaže da mi je dovoljno i 8mm, ali želim da znam da li je tih 8mm dovoljno da da svoj maximum kada se to zahteva od njega. I ja ne vozim nikad ni preko 50%, ali ne želim da ga sa ne odgovarajućom slavinom "limitiram".
 
Nije precnik 10 nego 8 na org.slavini, ako se ne varam, jeste 10 ako meris i spoljni zid creva. Pogledaj fi rupe na slavini. Ja sam iso na 7000 obrtaja nije bilo problema, preko toga bih morao da se vezem za motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja