Jump to content

Moto Zajednica

Prelivanje karburatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Dakle, sa donje strane drugog karburatora (koliko znam broje se sa leva na desno) mi kaplje benzin. Kaplje, ne curi.. Obrisem, posle sat-dva napravi kapljicu.

 

50948219_1195830300580420_2695991099578646528_n.jpg.f378a4a515ead7253bba77fdd691867c.jpg

 

Da mi se ovo desilo letos ili jesenas, razumeo bih.. Bili su mi rastelovani karburatori i zreli za servis. U avgustu je motor bio kod majstora i tom prilikom su stavljene nove svecice, filter vazduha i radjeni karburatori (ciscenje, sinhronizacija, vakumiranje i kako mi je receno menjanje gumica na iglicama). Posle toga motor je radio dosta mirnije, stabilnije i bolje primao gas u niskim obrtajima.. Jedino sam od pocetka primetio da kada je zagrejan i pali se bez choke-a trazi mali gas prilikom paljenja. Od tada do danas sam presao nekih 1000-1500km. Motor je od pocetka decembra, uvezen u hodnik kuce gde je planirano da prezimi do proleca. Praktikovao sam da ga palim na 15-tak dana kako bi motor malo poradio i dopunio akumulator. Upalim ga, pustim da postigne radnu temperaturu i posle 15-tak minuta ugasim (juce sam procitao da to nije dobro za masinu i da se motor pali kada planiras da vozis, jebiga znam za ubuduce).

 

Sada dolazimo do problema.. Posle drugog ili treceg paljenja u tom rezimu, uvezao sam motor i primetio neposredno posle toga da negde oko karburatora bas jako smrdi benzin. Shvatio sam da je drugi karburator prelio.. Pokusam da upalim motor i vidim da je presisao. Uz par zeza, iz treceg pokusaja bez mnogo verglanja, motor sastavi i poce ne uskladjeno da radi. Nakon 30-40s dobrim delom slozi rad, ja ga pustim da poradi opet nekih 10-tak min i ugasim. Da, zaboravih da kazem da mi je pre toga tih kazi ga mesec dana stajao na PRI (znam, jos jedna velika greska koju sam od tog prelivanja ispravio). Uvezem u kucu, kontrolisem s vremena na vreme i zakljucim da vise niti smrdi niti igde kaplje, sve je isusio. Od tada na ON drzim slavinu i mislio sam da mi se to vise nece desiti. Medjutim, pre 7dana ga opet upalim kao i obicno, pustim 15-tak minuta da radi i taman kada sam hteo da ugasim, on se sam ugasi. Uz smeh reko, naucio je i sam posle dva meseca da gleda u sat.. Da dodam da je upalio perfektno skoro bez verglanja, brzo slozio rad i mirno radio. Istu noc mi opet prelije isti karburator.. Izuzetno jak smrad, kapljanje, sve kao i prvi put. Tada mi vec nista nije bilo jasno jer je prvi put prilikom prelivanja bio na PRI a ovaj put na ON. Sada, 7dana kasnije kaplje rekao bih istim intezitetom ali je smrad daleko manji.. Ili sam ja oguglao.

 

Mene buni sledece.. Slavina za gorivo nigde ne pusta. Detaljno sam je pregledao, sve oko nje je apsolutno suvo. Par puta mi se desavalo da u toku voznje kada sam blizu rezerve pocne da stuca, gusi se, prebacim sa ON na RES i motor posle par sekundi dobije snagu i pocne normalno da vuce i radi. Da li to znaci da je ona ispravna i da ovaj problem nema veze sa njom? Opet, onako laicki, cak i da uzmemo pretpostavku da je slavina neispravna, zar ako su karburatori potpuno ispravni i nastelovani, zadatak plovka i iglica unutar njih nije da spreci prelivanje karburatora? Da li sam ja mogao da ga zeznem sa tim periodicnim paljenjem a ne vozenjem i da li bi kratka voznja uspela da sredi situaciju (sumnjam, ali se nadam)? Ulje pratim svaki dan zadnjih 7dana i 99% sam siguran da se nije promenio nivo ulja. Da je suvo vreme, odmah bih otisao do majstora koji mi je radio motor.. Ali posto je ovako kako jeste, sta mogu da preduzmem da dok se ne prosusi zaustavim prelivanje karburatora? U pocetku sam bio ubedjen da je problem u iglicama ili plovku unutar samog karburatora, ali sada pored toga pocinjem da sumnjam da ako posle 7dana nakon sto je radio on i dalje kaplje mozda je problem i u slavini pored karburatora..

 

Izvinjavam se na malo duzem postu, cilj mi je bio da sto detaljnije opisem problem.. Unapred Hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Odvrni srafic za ispustanje goriva na tom karbu sto pusta i ako istece vise od pune case od 200 g benzina, sigurno imas problem sa slavinom. Slavinu zameni sto pre, dok ti nije sroljao benzin u karter, da ne bi kasnije morao da menjas i ulje i uljni filter. Posao slavine je da zatvara i otvara gorivo, nije posao karbova da to rade, oni regulisu nivo goriva, ali dok motor radi, kad je ugasen desi se da i ispravan karb prelije ako slavina ne zatvara.

 

Banditi su sada uglavnom punoletne masine, a te vakum membrane se nisu bas pokazale pouzdanim, cak i da se isprsis za set novih s ebay-a koje su oko 30 evra, moze se desiti da pusta ili zatvara gorivo kad ne treba.

 

Moja originalna slavina je zatvarala gorivo u voznji i to me je izludjivalo. Nadjem onu slavinu sa alija za 5 evra, pasuje sraf na sraf, kao da je original i tu se istripujem da sam resio problem, ali ta slavina je pre svega za skutere i manje motore i nije mogla da napoji dovoljno karbove. Problem sam resio sa fabrickom slavinom sa yamahe r6 prve generacije, ta slavina nema rezervu (ja sipam gorivo na otprilike 250-300 predjenih km, uvek do cepa i na pumpi resetujem trip 2), ima samo on-off i rucno mu pustam-zatvaram gorivo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slavina ti nije dobra, plus ti ne zatvara iglica na tom karburatoru sto preliva. Ako nemas na slavini poziciju off ti sad ne mozes ni da zatvoris gorivo. PRI otvara gorivo kad upalis motor na vakuum a zatvara kad ga ugasis, na ON ti je uvek otvoreno gorivo. Verovatno na PRI ne zatvori lepo nego pusta po malo i na kraju prelije karburator.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 23 minuta, aca-pn je napisao:

Slavina ti nije dobra, plus ti ne zatvara iglica na tom karburatoru sto preliva. Ako nemas na slavini poziciju off ti sad ne mozes ni da zatvoris gorivo. PRI otvara gorivo kad upalis motor na vakuum a zatvara kad ga ugasis, na ON ti je uvek otvoreno gorivo. Verovatno na PRI ne zatvori lepo nego pusta po malo i na kraju prelije karburator.

Kod GSXa, slavina je vakumska i ima tri položaja, ON, RES i PRI

ON i RES je je normalno za vožnju, pun rezervoar i rezerva. Otvara kada radi motor pod dejstvom vakuma.

PRI  mehanički otvara slavinu i služi samo kada su lončići karburatora prazni, da bi se napunili. 

 

Nema mehaničko zatvaranje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Problem moze da se resi sa dodatkom jedne obicne on/off slavine pre karbova, odvrnes pre voznje, zavrnes kad parkiras i ne razmisljas o karbovima. Saito komplet za reparaciju slavine nije drzao ni 15 dana, slavina sa alija ima off al ne zatvara kako treba i manji je fi, sto rece kolega pa nema dovoljno goriva u visim. Kod mene je orginalna slavina, karburatore odradio majstor Bokilic al na moje insistiranje dodata jos jedna slavina koja ide direktno na crevo izmedju orginalne i karbova. Naravno mora da bude pristupacna da bez ikakve muke moze da joj se pridje. 1f089a1d9ccd6f15cf6416c487d401a2.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Slavine taman i da nema karburatori ne smeju da prelivaju.

Znači, kako je već rečeno, slavina jeste problem...sad definitivno i neki od karburatora.

Pod pretpostavkom da su karburatori uradjeni kako treba...meni na pamet pada stanje rezervoara.

Karburatori mogu da se ćiste u nedogled...ako rezervoar šalje rdju, pa i najsitniju to prvo mora da se reši.

Ovo je naravno samo pretpostavka, možda će biti dovoljno da se prekontroliše taj karb, zbog eventualnog problema u montaži delova ili kvalitetu istih.

Imaju majstori često štos, naročito u gužvi i gde prostor dozvoljava, samo da skinu čašice i prčkaju po receptu APP...tu često stvari okrenu na kako ne treba.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
2 hours ago, pronto said:

Slavine taman i da nema karburatori ne smeju da prelivaju.

Uglavnom je tako, ali se cesto desi da se od isparavanja goriva, i jos ako odusak nije 100% cist, stvori pritisak u rezervoaru, a tada ce i nov karb da prelije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Dovoljan je i pritisak goriva sa NEispravnom slavinom da puste iglice, jednostavno nije im to svrha vec iskljucivo nivo goriva kao sto rece kolega iznad.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Iz vasih komentara a i na osnovu onoga sto sam procitao zadnjih par dana sada sam ubedjen da je problem u slavini, tako da cu od nje da krenem. Posto je kao sto neko gore rece ona vakumska a ne mehanicka pa nema OFF polozaj, jedini nacin da zaustavim kapljanje i smrad benzina privremeno mi je bio da izvucem gorivo iz rezervoara.. Nadam se da nisam time nesto zeznuo? Ispraznio rezervoar kroz cep uz pomoc creva i nakon 2-3sata karburator je potpuno prestao da kaplje a ubrzo nakon toga se sve oko njega samo isusilo.. Zaboravio sam kako je lepo kad udjem u kucu a ne udari me miris benzina :D Narednih par dana sam u potrazi za adekvatnom slavinom, a gledacu da odem i do majstora da vidimo da li bi on mogao da prekontrolise taj karburator.. 

 

On 27.1.2019. at 18:51, milomir22 je napisao:

Slavinu zameni sto pre, dok ti nije sroljao benzin u karter, da ne bi kasnije morao da menjas i ulje i uljni filter.

Nov Hiflo filter i 4l Motul-a je spremno i stoji pored motora. Kontrolisem svaki dan i za sada ne primecujem promenu nivoa u karteru.. Ali, ne zelim uopste da razmisljam, staro ulje ide napolje i sipam novo. Samo pre toga hocu normalno da resim ovaj problem da ne ispadnem balvan pa eventualno bacim 50e. 

 

On 27.1.2019. at 18:51, milomir22 je napisao:

Nadjem onu slavinu sa alija za 5 evra, pasuje sraf na sraf, kao da je original i tu se istripujem da sam resio problem, ali ta slavina je pre svega za skutere i manje motore i nije mogla da napoji dovoljno karbove.

Pretpostavljam da je to ova.. Znaci bolje da je zaobidjem? I je bilo komplikacije oko ugradnje te sa R6 posto nije originalna?

https://www.aliexpress.com/item/Gas-Petcock-Fuel-Tap-Valve-Switch-Pump-For-96-03-SUZUKI-BANDIT-GSF600S-GSF1200/32859146126.html?spm=2114.search0604.8.9.26292fa66tG36F&transAbTest=ae803_5

 

Pre 14 sati, stilgar je napisao:

Problem moze da se resi sa dodatkom jedne obicne on/off slavine pre karbova

A sta dobijem dodavanjem jos jedne slavine umesto zamene vec postojece? Ako mi ova vec kako stvari stoje pravi problem, zasto bih ubacio jos jednu iza nje, zar mi nije lakse da je potpuno zamenim?

Pitam, nisam provokativan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@SkoMy

link slavine koju si okacio je vakumska. kolega milomir22 je mislio na ovu koja ima off al joj je fi7 ako ne i 6.

Slavinu koju sam ja stavio na crevo je klasicna fi 8 samo on/off i kosta 560 din. Kad treba da upalim motor prvo pustim gorivo, kad parkiram zatvorim gorivo, ko da vozim tomosa 15icu kad sam imo 16 godina :) Iako mi je orginalna slavina ok, ko se napatio sa prelivanjem karbova zbog lose slavine zna o cemu pricam. Nisam mogao da idem na resenje sa elektro ventilom kaze bokilic nema mesta a i nema sa tako velikim protokom oce bandit da srkne kad mu zavrnem gas :)Imam dve slavine u rezervi one sa off sa linka koji sam stavio, al ovo resenje koje sad imam mi sasvim radi posao tako da za sad necu da menjam nista.  Ko sto rekose kolege i kad su ispravni karbovi moze da bude problem sa pritiskom, ako imas rdje u rezervoaru, onaj fini prah ume lepu zbrku da napravi, dok vozis progutace karbovi sve, al kad stanes pa se trunke podvuku pod iglicu... Sa ovom slavinom dodatnom nema da razmisljas oce li il nece jer ne moze kad je na off. Jedino da zaboravis da zatvoris kad stanes, al i to ce da se desi samo jednom :)

 

5-16-8mm-Gaz-Yak-t-ekvalf-Vana-Anahtar-D
TR.ALIEXPRESS.COM

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com

 

IMG_20190129_013413779.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Da, meni takva slavina nije mogla da resi problem, slab protok i karbovi ostajali anemicni. Slavina sa prve generacije r 6 pasuje sraf na sraf,taj motor, za razliku od bandita, ima pumpu koja gura gorivo i slavina nema ova 3 moda, vec samo on i off. Gorivo vuce sa 2 sita iste visine, nemas rezervu i moras da otvaras i zatvaras gorivo rucno, sto bi rekao stilgar, kao na tomosu. Ja sam se skroz navikao i nije mi problem da, kada sipam gorivo, resetujem kilometrazu i kada krenem/stanem mrdnem polugu slavine, nekom je to cimanje, meni ne predstavlja nikakav problem, cesto i u voznji otvorim slavinu ako zaboravim ili zurim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 6 sati, SkoMy je napisao:

Narednih par dana sam u potrazi za adekvatnom slavinom

Te slavine su jako kvalitetne i dugotrajne. Ako si imalo vičan mehanici, tj. ako imaš strpljenja, otvori je, očisti je lepo od svog trunja i naslaga. Samo telo možeš da prokuvaš u sodi bikarboni, a mrežice - filtere na ulaznim cevkama i membranu operi benzinom. Vakimsku membranu kada je oprna premaži tankim slojem glicerina. Takoće i diht gumice. Naročitu pažnju treba obrratiti na mali pipak koji služi da otvori slavinu kada je na PRI jer se lako može iskriviti ili oštetiti. Ako sve ovo uradiš kako treba služiće te još dugo bez problema.

Proveru da li je dobro urađeno, možeš da uradiš da neko povuče vazduh kroz crevo za vakum (ustima), a neko duva kroz crevo za dovod benzina. Ne sme da izlazi ni malo vazduha na izlaznom pipku ili da se čuje šištanje. 

Problem kod slavina dolazi zbog prljavog goriva, vlage iz vazduha koje se meša sa gorivom i rđe iz rezervoara. 

Nekojiko slavina sam ovako spasio, bez ijedne zanene bilo kog dela na njimam i veruj mi bolja je od bilo koje nove kineske

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sam svog Bandita dobio sa nekom kineskom protočnom slavinom koja uopšte nema polugicu za promenu nekog položaja, tj. stalno je otvorena. Dok ga vozim do 120 km/h ne oseti se neka muka, ali čim se malo duže drži na većoj brzini (autoput) ostane bez gasa/goriva i onda se mora usporiti na skoro 80 km/h i voziti neko vreme dok ne nalije...

Prvo sam mislio da stvori vakum/potpritisak u rezervoaru, pa sam smišljao kako da otvorim čep u vožnji kad mi se to desi... Na kraju je konstatovano da je definitivno manji protok od potrebnog...

Srećom sam dobio njegovu originalnu slavinu među "ostalom opremom", pa sam je dao na reparaciju. Još uvek je nisam montirao jer mi je stigla na samom kraju sezone kad sam već napunio rezervoar do vrha i spakovao ga pod ceradu...

Desilo mi se takođe jednom prilikom da je nakon vožnje prelio pune karburatore i tad se nije moglo prići garaži od mirisa benzina... Bio je mokar motor od benzina, a na zemlji se sušilo pa nije bilo barice ;).

"Kad ne preliva" uvek je prisutan blagi miris benzina u garaži ali tada ne budu vlažni karburatori već blago suzi na toj slavini.

Pošto je ušuškan da prezimi ispod terase ne smeta i na proleće ćemo da menjamo slavinu pa da vidimo da li će da radi kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

problem sa slavinom je sto je tesko naci orginalnu. U manualu za bandita pise da se slavina menja na 4 godine, nikakve reparacije se ne pominju. Odete na ebay kad tamo sve kineske, na americkom isto, ako pitate uvoznika, pitanje sta ce stici, a kostace preko 100 evra. Najbezbolnije resenje je reparacija orginalne i onda jos jedna "kontrolna" slavina da ne boli glava :) Mogo bi neko od ovih nasih kolega sto zive i rade u inostranstvu da pogledaju (ako voze neki suzuki) u suzukijevim ovlascenim servisima ima li i moze li se nabaviti oem slavina za npr bandita 600/1200 od 1998 do recimo 2000 i koliko bi kostalo.Cisto informativno.

Il nam ne gine kolektivna narudzbina direktno iz Japana :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Slavine koje vidim na slikama lice na onu koju imam na svojoj Teneri, ja sam je otvorio i gumice (smajlije) samo okrenuo na kontra stranu koja nije ostecena i zavrnuo. Za sad ne pustaju ni kap ako krenu pustati ili se opet ostete pokusat cu ih napraviti od silikona

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Na mom banditu isto to bio problem. Slavina malo pustala a rezervoar rdjav, idealan recept za prelivanje karbova. Dva put mi se desilo da preliva sreca preko odvoda viska goriva a ne u karter islo. I tad resio da sredim to... iz rezervoar odstranjena rdja elektrolizom i ofarban epoxi prajmerom. Slavina je obnovljena setom koji sam narucio iz Novosadskog suzuki servisa ( nzm smem li da navedem koji konkretno) i eto 3-4 godine nemam nikakvih problema ni sa slavinom ni sa prelivanjem.

Sto se zimovanja tice, izmedju slavine i karbova imam dodati filter. Tu rastavim creva i zapusim ih. U rezervoaru ostavim tek nesto goriva cisto da drze vlaznim gumene delove u slavini koje na prolece izcedim. Karbove ostavljam suve, stime da zacepim masnom krpom otvor gde ulazi vazduh u vazdusni filter da ne ulazi vlazan vazduh u karbove. Na prolece samo spojim creva pustim sveze gorivo i ispustim nesto malo na locicima karbova da izadje neke naslage ako eventualno je ostalo unutra.

I u prvi pun rezervoar u sezoni obavezno aditiv za preciscavanje sistema goriva posto zna se da goriva na nasem trzistu nisu bas za pohvalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ja ne znam gde je ta nestasica slavina preko kad ih ima na svakom koraku :)  U doba interneta kada su brojevi pojedinacnih delova (i sklopova) lako dostupni, za manje od 100 sekundi guglanja sam nasao 6 vecih firmi koje ih imaju na stanju - cena je u rangu 100e sa njihovim porezima. Setovi za reparaciju (kvalitetniji) su oko 25e ako nekome igra ulogu. Znaci delova ima, a da li je neko raspolozen (citaj: u mogucnosti) da daje tu sumu novca za slavinu je vec licna procena. Uostalom Suzuki ima program "old stock new parts" pa se nalaze i delovi za nesto sto se moze nazvati bas retkim.

 

On topic: Ovde sigurno nije problem u slavini - ok, mozda je i ona zrela za zamenu/reparaciju, ali cu samo ponoviti ono sto je gosn Pronto napisao, karburatori ne bi smeli da prelivaju makar da nema slavine za gorivo. Ako niste u mogucnosti da se rezervoar ocisti i zastiti od rdje ugradnja filtera za gorivo posle slavine zna da pomogne, samo izbegavajte one jeftinoce za tipa 300 kinti jer propustaju cestice vece od kucne macke. Cak i ako je rezervoar sredjen i zasticen topla preporuka za filter i dalje stoji, da nam je gorivo najcistije/najkvalitetniije bas i nije. Da, kod tih jeVtinoca od filtera i realan protok je smesno mali pa ako vozite bilo sta vece od APN-a karburatori ce biti zedni - i na to treba obratiti paznju :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@Thaedass

ima slavina mahom u amerikama koji ne posluju sa indijancima, srbima i kinezima :) msm ne salju za Srbiju. Na ebay ima slavina za 2 evra/dolara kineskih kolko hoces ko na aliju. Najbolje bi bilo da covek ode u euro sumar i kaze dajte mi

Suzuki
product number: 4430026E01
CMS product number: SU0016.9273
al bojim se da ce biti "nismo u mogucnosti da nabavimo taj deo il ce da kosta tripl nego tamo.
cock-assyfuel_medium4430026E01-01_c331.j
WWW.CMSNL.COM

✓In stock now: COCK ASSY,FUEL ✓Manufacturercode: 44300-26E01 ✓Genuine Suzuki part

tako da "kontrolna " slavina od 560 din radi posao dok ne nadjemo nacin da dodjemo do oem delova za normalne pare.

p.s. na ovu cenu sa sajta ide carina, porez, postarina, ako narucujes sam i ako hoce da posalju u SRB, a kod suzuki dilera tu je jos spediter, manipulativni troskovi i ko zna sta jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

"cena je u rangu 100e sa njihovim porezima"
Aha, ce dobije, ima da mu ugradim minotti tus bateriju i jos da mi ostane 50€

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ljudi, Hvala svima na odgovorima i pomoci.

Najvise bih voleo da ostavim originalnu slavinu, ali u drugu ruku 100 ili vise eura trenutno za novu takvu stvarno nemam a i ne zelim da izdvojim.
Najavljuju za vikend toplije i suvo vreme pa imam u planu da isteram motor u dvoriste i tu skinem slavinu, da ne radim to bas u kuci. Ako uspem da je sredim ili je odnesem majstoru pa on to uradi, odlicno. Ako ne, videcu samo da li cu da je u potpunosti skinem, kao sto rece @milomir22 potrazim neku sa R6 recimo posto provereno pasuje ili cu iza originalne kao sto je uradio @stilgar da roknem dodatnu mehanicku i zdravo.

Inace, kad vec pricamo o filteru goriva @johnny55 koji filter si ti stavio na Bandita posto koliko sam shvatio, protok goriva je dobar i ne pravi ti probleme? Razmisljam vec duze vreme da mu ugradim i nikako da to uradim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja sam na banditu imao zeznutu slavinu koja je uspela da utera par litara benzina u agregat. zamenio je bokilic, sa tom sa aliexpresa koju sam ja narucio, stim sto mi je ukinuo filter goriva izmedju nje i karbova jer to tako ne moze...od tog trenutka sve radi kao sat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

@SkoMy iskreno da ti kazem nemam pojma. Ne mogu ni da pogledam i da slikam posto mi motor zimuje na selu i zablokiran je prikolicom, traktorom i ko zna cime jos. Otisao sam u obliznji auto shop i trazio od prodavca da mi pokaze kakve filtere ima za automobile. Gledao sam da bude proziran i da pipci budu odgovarajuceg precnika. Sreca imali su neki manjeg gabarita. Ali pre nego sam sve sklopio proverio sam da li ima slobodan protok benzina kroz filter. Jer imao sam pre iskustva sa filterima da sve dok se ne povuce gorivo nece da tece kroz filter. Ono imas rezervoar sa benzinom, slavina otvorena a gorivo ne curi iz creva... Tako da takvi filteri sigurno namenjeni tame gde ima pumpa goriva. Pa na to obrati paznju.

Sto se tice slavine imas za oko 25E japanski Saito set iz Louisa i ostalo bi ti sve fabricko, al to je vec na tebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 29.1.2019. at 13:47, DonToni je napisao:

Ja sam svog Bandita dobio sa nekom kineskom protočnom slavinom koja uopšte nema polugicu za promenu nekog položaja, tj. stalno je otvorena. Dok ga vozim do 120 km/h ne oseti se neka muka, ali čim se malo duže drži na većoj brzini (autoput) ostane bez gasa/goriva i onda se mora usporiti na skoro 80 km/h i voziti neko vreme dok ne nalije...

Prvo sam mislio da stvori vakum/potpritisak u rezervoaru, pa sam smišljao kako da otvorim čep u vožnji kad mi se to desi... Na kraju je konstatovano da je definitivno manji protok od potrebnog...

Srećom sam dobio njegovu originalnu slavinu među "ostalom opremom", pa sam je dao na reparaciju. Još uvek je nisam montirao jer mi je stigla na samom kraju sezone kad sam već napunio rezervoar do vrha i spakovao ga pod ceradu...

Desilo mi se takođe jednom prilikom da je nakon vožnje prelio pune karburatore i tad se nije moglo prići garaži od mirisa benzina... Bio je mokar motor od benzina, a na zemlji se sušilo pa nije bilo barice ;).

"Kad ne preliva" uvek je prisutan blagi miris benzina u garaži ali tada ne budu vlažni karburatori već blago suzi na toj slavini.

Pošto je ušuškan da prezimi ispod terase ne smeta i na proleće ćemo da menjamo slavinu pa da vidimo da li će da radi kako treba...

Stavio na početku sezone njegovu fanričku ali repariranu slavinu. Dobio normalan protok i bio srećan dok nisu krenule vrućine.

Odem na posao, ostavim ga ceo dan na suncu a on nalije u jedan cilindar i preliva u kućište filtera za vazduh...

Testiram slavinu tako što odvrnem ispuste iz čašica na karburatorima, i ona drži.

Nakon par dana opet preliva, kaplje ponovo iz kućišta filtera... Ja odvrnem karburatore, teče bez prestanka... Definitivno slavina.

 

Bio kod @bokilic -a, sredio mi čovek karbove, nisu kaže loši, samo izmenjao čaure i iglice, podesio nivo goriva i teraj.

Problem slavine nismo rešili. Zanosili se traženjem el.ventila ali nismo našli sa dovoljnim protokom. Ljudi, nisam verovao da mu je promer creva, tj. slavine 10mm (čitaj 1 cm). 

Jedina opcija, osim poručivanja nove slavine mi je off/on slavina odgovarajućeg protoka.

 

@stilgar da li si testirao protok te slavine na putu, tj. pri punom gasu?

Očekujem da će neko da kaže da mi je dovoljno i 8mm, ali želim da znam da li je tih 8mm dovoljno da da svoj maximum kada se to zahteva od njega. I ja ne vozim nikad ni preko 50%, ali ne želim da ga sa ne odgovarajućom slavinom "limitiram".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Nesto nije u redu sa Suzukijem i slavinama. Na mom 2015 DRZ400SM je vakum slavina propisala na nepunih 2000 milja predjenih, samo sam jedan dan zatekao vlazan beton ispod motora. I nije problem sto se gorivo gubi nego sto kroz karb i cilindar ode u ulje, a to vec nije dobro. Na forumima nadjem da je to redovna boljka, cak je lik rekao da mu je na 500 milja slavina popustila. Svi preporuju da se stavi obicna slavina on-off-res. Moze i kineska ali vecina preporucuje Yamahinu OEM za Raptor 660. Odgovara po razmaku srafova na rezervoaru i po dimenzijama, tako da se moze iskoristiti staro crijevo slavina-karb. Potrebno je jos eliminisati vakum crijevo i umjesto njega staviti kapicu na karb, ili bar zatvoriti vakum crijevo sa druge strane uvrtanjem srafa ili necim slicnim. I problem vise ne postoji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja