Jump to content

Moto Zajednica

Leonardo 125 gusenje!

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav momci, kako provodite ove zimske dane? :)

Evo ja pre neki dan uzeo da probudim Leonarda iz zimskog sna i primetim da kada skuter upalim i dam gas krene da se gusi, krenem da ga provozam krene lepo da ide i cim pustim gas i dodam ga ponovo krene da se gusi, proverio sam na karburatoru smesu vazduha koliko znam po servis manualu ide jedn ipo do dva kruga tako sam i stavio ali opet zeza, medjutim kada upalim skuter i ostavim da se zagreje malo, problema nema ide bez problema, nema gusenja. Sta moze biti problem? 

Karburator je ociscen, cak sam probao sa drugim karburatorom koji sam imao i sa njim je ista situacijia. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav momci, posle duzeg vremena.

Uzeo sam drugi saug ovaj radi bez problema sada podize obrtaje sto kod starog nije bilo. Ali problem sa gusenjem nisam resio...

 

Sta se desava pokusacu nekako da objasnim :D

Kda stanem na neku raskrsinu/semafor i dam opet gas krene da se gusi, ili kada ga vozim na pola gasa krene da se gusi.  Kada se zagreje to se nesto malo redje desava mada i tada zna da gusi.

 

Kada krene da se gusi postoji jedno rebrasto crevo pored creva filtera to je crevo za pred filter kada stisnem to crevo motor istog momenta krene i tako stalno ko budala :D moram da pritiskam crevo da motor krene. Kupio sam originalno misleci da negde ulazi fals vazduh medjutim opet isto, promenio sam 2 karburatora koji god da stavim isto....

 

Znaci nemam pojma sta da radim vise. 

 

U pitanju je ovo crevo. 

 

 

as.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Probaj drugu bobinu miljenko kao i kabal sa sve lulom..... oce to malko probije a da ni ne vidis ko hebe koke a petao nije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Hvala, probacu sutra da nadjem ovde u gradu drugu bobinu pa da probam, mozda je i to nije mi palo na pamet, ja sve cackam karburator al nije on...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Problem sam bio resio promenom karburatora ali uzeo sam karburator sa Aprilije skarabeo 125 iste agregate nose medjutim na skarabeu je drugi kartubarator. S njim je skuter radio perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja