Jump to content

Moto Zajednica

Tobastal "novi član"

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Lijepi pozdrav ekipi. Zapravo sam već duže član foruma, ali sam bio neprostojan i nisam se do sad zvanično predstavio. Ispričavam se radi toga. Moje ime je Tomislav Tišljar i živim u mjestu Pitomača u Hrvatskoj. Pitomača  se nalazi između rijeke Drave i obronaka Bilogore , nedaleko od same granice sa Mađarskom.  Prvi motor sam kupio 2004 godine i to jawu 350 i od tada sam zaražen moto virusom.  Nakon Jawe dolazi Kawasaki er5, zatim Honda cbf 600,  BMW r1150r , a trenutno vozim Hondu Varadero xl 1000 mk3.  Atipičan sam biker jer ne odlazim na moto skupove i ne pijem pivo, ali obožavam motore, obožavam putovati i lunjati motorom i volim se družiti sa istomišljenicima. Na motoru putujem uvijek sa suprugom i ....recimo da sam sretan bajkerski papučar. Toliko od mene. Hvala na prijemu na forum  

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Dobro došao na forum.

Da li BMW R1150R niije bio dovoljno udoban za dvoje ili te je nešto drugo opredijelilo za Varadero?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Dobro nam došao :)

 

Ja sam još jedan koji ne pije, ne puši i ne ide po skupovima. Takođe sam vozio ER5 dugo godina.

 

Zamolio bih te napraviš komparaciju između R1150R i Varadera.

 

Sve najbolje,

 

Aleksandar

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
56 minutes ago, Guliver said:

Dobro došao na forum.

Da li BMW R1150R niije bio dovoljno udoban za dvoje ili te je nešto drugo opredijelilo za Varadero?

R1150r je motor kojeg sam obožavao (i još uvijek obožavam). Motor je dovoljno udoban za dvoje i imao je bočne i stražnji kofer tako da je bio spreman za dulja putovanja. S njim smo obišli sve zemlje bivše juge, mađarsku, slovačku, austriju, grčku te sjever italije. Međutim kako  posjećujemo i nacionalne parkove uvijek završimo na makadamskim putevima. Također apetiti za putovanje su nam se povečali tako da ćemo morati žrtvovati par dana godišnjeg vožnjom na autocestama kako bi što prije došli do destinacija koje nas zanimaju te po njima dalje  kružili lokalnim cestama.  BMW r1150r je naravno naked bike i kad sam znao cijeli dan se vraćati doma autocestom, prilično me je umarao radi udara vjetra. Zbog toga pala je teška....vrlo teška odluka da ga zamjenim za putni enduro. Da mi financije dopuštaju da imam dva motora, svakako bi ga zadržao, jer smatram da je to zadnji pravi klasični BMW 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
10 minutes ago, Alekre said:

Dobro nam došao :)

 

Ja sam još jedan koji ne pije, ne puši i ne ide po skupovima. Takođe sam vozio ER5 dugo godina.

 

Zamolio bih te napraviš komparaciju između R1150R i Varadera.

 

Sve najbolje,

 

Aleksandar

I ne tetoviram se :)  Bio bih mister savršeni da nemam taj porok koji se zove motor :D   Usporedbu između r1150r i varadera trenutno još ne mogu napraviti jer varadero je stigao u moje ruke prije 15 dana. Napravio sam sa varaderom samo nekih 50 km i ne poznajem ga dovoljno da napravim neku poštenu usporedbu. Ovako na prvu loptu varadero je puno udobniji (pogotovo za moju suputnicu), više sam očekivao od orginalnog vjetrobrana (no to se da lako riješiti), ima precizniji mjenjač......i ostalo se ne usudim komentirati dok ne napravim neki veći đir (ne mogu dočekati). U svakom slučaju varadero obečava ;)

  • Hvala 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero

Čvrsto stojim iza svoje izjave i spreman sam na razapinjanje :D  Napominjem da moj komentar o udobnosti se odnosi na bmw r1150r, ne GS.  Mjenjač honde definitivno puuuno precizniji od bmw - ovog, što nimalo ne znaći da bmw-ov mjenjač ne valja. U rangu je sa Triumph tigerom 1050....ima taj neki "klang" zvuk, dok kod honde je to "klik" ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
On 1/26/2019 at 8:28 PM, Alekre said:

Dobro nam došao :)

 

Ja sam još jedan koji ne pije, ne puši i ne ide po skupovima. Takođe sam vozio ER5 dugo godina.

 

Zamolio bih te napraviš komparaciju između R1150R i Varadera.

 

Sve najbolje,

 

Aleksandar

Evo Aleksandre mala usporedba između R1150R i Varadera.  Teško  ih je usporediti jer su to dosta  različiti strojevi (naked/max enduro). Varadero je gutač kilometara na magistralnim cestama i dosadnim autocestama, dok je BMW gutač kilometara na magistralnim i lokalnim  cestama.  Kako god ne znam da li je do mene, ali ja se ne mogu saživiti sa Hondinim V2 motorom i boxer mi je daleko draži, jer sve moje zahjeve odradi svilenkastije, uravnoteženije, sa manje buke i grubosti.  Svako dodavanje gasa kod Honde prate određene vibracije, ništa strašno, ali toga kod boxera nema ili su manje izražene.  Lutati malim zavojitim i brdskim cestama je zabavnije BMW-om, dok na autocesti je Vara daleko bolja....no ja motor ne kupujem radi autoceste. Daleko od toga da je Vara loša na lokalnim cestama, ali fun faktor stavljam više na stranu BMW-a.   Kako god Varadero je odličan stroj.....ako nemaš para za pošten GS  ili možda novu Super tenere ( nisam, ali volio bih probati).  Nadam se da će Honda biti ljubav na drugi pogled i da će me osvojiti pouzdanošću i ......ne znam još ćime, volio bih da  me nečim iznenadi, ali za sada boxer je Bog i nemaj drugih bogova uz boxera :D  

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Evo Aleksandre mala usporedba između R1150R i Varadera.  Teško  ih je usporediti jer su to dosta  različiti strojevi (naked/max enduro). Varadero je gutač kilometara na magistralnim cestama i dosadnim autocestama, dok je BMW gutač kilometara na magistralnim i lokalnim  cestama.  Kako god ne znam da li je do mene, ali ja se ne mogu saživiti sa Hondinim V2 motorom i boxer mi je daleko draži, jer sve moje zahjeve odradi svilenkastije, uravnoteženije, sa manje buke i grubosti.  Svako dodavanje gasa kod Honde prate određene vibracije, ništa strašno, ali toga kod boxera nema ili su manje izražene.  Lutati malim zavojitim i brdskim cestama je zabavnije BMW-om, dok na autocesti je Vara daleko bolja....no ja motor ne kupujem radi autoceste. Daleko od toga da je Vara loša na lokalnim cestama, ali fun faktor stavljam više na stranu BMW-a.   Kako god Varadero je odličan stroj.....ako nemaš para za pošten GS  ili možda novu Super tenere ( nisam, ali volio bih probati).  Nadam se da će Honda biti ljubav na drugi pogled i da će me osvojiti pouzdanošću i ......ne znam još ćime, volio bih da  me nečim iznenadi, ali za sada boxer je Bog i nemaj drugih bogova uz boxera   

Sad si se “izvadio” ;)
Dobro došao
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
On 1/26/2019 at 10:14 PM, Ausländer said:

Две срчке,  три ритуална самоубиства.

У овом тренутку пишу се три тома ситно куцаног текста,  кланг узвраћа ударац клику. 

Putopis Moto Mongolija 2017. Uvaženi član i pisac navedenih redova Niksa015 opisuje ubacivanje u prvu brzinu "Klang kod Bosanca i Vlade, kod mene klik, označi šaltanje u prvu i ćao ! Idemo dalje ! Kazahstan pred nama ! "    Bosanac i Vlado naravno voze BMW, dok Nikola V Strom 1000  :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
Putopis Moto Mongolija 2017. Uvaženi član i pisac navedenih redova Niksa015 opisuje ubacivanje u prvu brzinu "Klang kod Bosanca i Vlade, kod mene klik, označi šaltanje u prvu i ćao ! Idemo dalje ! Kazahstan pred nama ! "    Bosanac i Vlado naravno voze BMW, dok Nikola V Strom 1000    
I pisac tih redova sada slusa pod guzicom KLANG, jer sve ono sto ti BMW daje-daleko je od ubogih japanaca ;-)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Honda Varadero
6 hours ago, nik_sa015 said:

I pisac tih redova sada slusa pod guzicom KLANG, jer sve ono sto ti BMW daje-daleko je od ubogih japanaca ;-)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Dao Bog da i ja u skorije vrijeme ponovo ispod guzice slušam KLANG, a do tog svetog i blagosolovljenog trenutka, dao Bog što više kilometara na KLIKU :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja