Jump to content

Moto Zajednica

Thor Sentry XP (Xl&XXL)

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Iz ličnog iskustva i praktične primene - ovo je sjajan komad MX opreme. Od mene apsolutno sve preporuke za ovaj protektor. Ja ga nosim uvek preko aktivne majice i onda preko njega MX dres. Vrlo je udoban, nije prevruć ni po vrlo vrućem danu, ne ograničva pokrete i iz ličnog iskustva i gomile padova, potvrđujem da stvarno štiti (ramena, laktovi, rebra... - hvala Bogu nisam još došao u priliku da testiram kako radi zaštita za kičmu, i nadam se i da neću). Ne znam što kolega prodaje ovo i one Scott čizme nove, ali pretpostavljam da je skontao da mu ne treba namenska MX oprema ako ne vozi MX ili enduro :D Ja sam moj platio oko 130 EUR na nekom popustu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
On 1/30/2019 at 1:40 PM, icatenej said:

Iz ličnog iskustva i praktične primene - ovo je sjajan komad MX opreme. Od mene apsolutno sve preporuke za ovaj protektor. Ja ga nosim uvek preko aktivne majice i onda preko njega MX dres. Vrlo je udoban, nije prevruć ni po vrlo vrućem danu, ne ograničva pokrete i iz ličnog iskustva i gomile padova, potvrđujem da stvarno štiti (ramena, laktovi, rebra... - hvala Bogu nisam još došao u priliku da testiram kako radi zaštita za kičmu, i nadam se i da neću). Ne znam što kolega prodaje ovo i one Scott čizme nove, ali pretpostavljam da je skontao da mu ne treba namenska MX oprema ako ne vozi MX ili enduro :D Ja sam moj platio oko 130 EUR na nekom popustu...

Iako kasnim sa odgovorom,apsolutno se slažem sa svim što je gore napisano.

 

Thor štitnik koji prodajem mi nažalost ne odgovara.Visok sam 190 i previše,a težak oko 80kg.Uopšte mi je problem naći odgovarajuću garderobu,pa je tako i sa ovim štitnikom.Veličina/dužina mi odgovara,ali mi je došta širok i protektor za rame mi spada i ne leži kako treba.

To je i jedini razlog prodaje.

 

Što se tiče Scott čizama,njih sam već prodao i problem kod njih je što su mi bile jako teške i nezgodne za hodanje.

Uglavnom kad vozim motor,ceo dan provedem u vožnji.Na motoru su OK,mada čim siđem sa motora-vučem noge i nimalo mi nisu bile prijatne za nošenje.Neko ko vozi moto cross ili hard enduro,verujem da za njih to nebi bio problem,ali meni na dual-sport motoru nisu odgovarale.

 

p.s. inače vozim Yamahu TT600-R

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja