Jump to content

Moto Zajednica

Gde ćemo? Možemo do Afrike!? Dogovoreno.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 2/1/2019 at 8:33 PM, yogibear said:

 

     :ups:

"Dec 18, 2018 - The bodies of two female tourists have been found in the High Atlas mountains in Morocco, prompting a murder investigation. Louisa Vesterager Jespersen, a 24-year-old from Denmark, and an unidentified 28-year-old woman from Norway were found in a remote mountainous area near the small village of Imlil, the Moroccan interior ministry said. Both had neck injuries that had been “caused by a cutting device”, reports Sky News."

 

Treba li da prevodim ovo?

Nažalost.. Ne moraš da prevodiš, sve jasno..Dešavalo se toga i pre tamo kako sam kasnije saznao.. :( Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
17 hours ago, Zivko said:

Ovo na znaku mora da pise stop?

Hhaha, daa..piše STOP.. Zanimljivo nam bilo..ima još takvih znakova koji su enigmatični.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
15 hours ago, Zuba87 said:

Добро, 'ајде, хоћу. И ја сам неки људ :)

Где се дедоше удбаши на скутерима, који су вас пратили све време, када су хтели ритуално да вас скрате за главе у лажном селу?

И шта рекоше, што тамо мрзе туристе?

Udbaši na mopedima su brinuli o nama za vreme boravka u Fesu i Merzugi, a ovamo ka ''fake Imlilu'' izgleda ni udba ne zalazi.. Možda nisi pročitao, radi se o nekoj ekstremnoj zatvorenoj zajednici...uglavnom, ne idite tamo ni po danu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
10 hours ago, mile fazer said:

jako dobar prikaz putovanja od samog pocetka pa do dolaska doma. u pojedinim trenucima i hrabro i ludo u isti mah. bravo.

Hvala Mile.. Inače, na Sardiniji smo letos ti i ja imali blizak susret u krivini..daaa, to sam bio ja.. al nadam se da smo zakopali ratne sekire.. :) Pozdrav iz Novog Sada..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
7 hours ago, Bokes said:

Extra! Isčekivao sam novi nastavak kao svaku novu epizodu dobre serije, koja se završila baš kad je počeo zaplet.
Uživao sam čitajući.

Al bre ne znam ko su veći divljaci u pojedinim momentima, dal oni tamo, dal vas dvojica...
:-)

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 

Hvalaa.. oni su veći divljaci, veruj.. ali na momente jeste bilo nerešeno, priznajem.. :) Pozdrav za KV!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ма, прочитао све, него не иде у главу да те чувају тамо где си добродошао, а да нема никога да те сачува ако скренеш десно код Лајковца...
И опет, затворена заједница, али у невољи човек, помози му, не акај га...

Ок, ми и они... Небо и земља...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
7 hours ago, zemunac72 said:

Bravo, hrabro i uspesno. Koliko ste presli km i koliko je kostalo po motoru sve ukupno? 

Hvala.. Ukupna kilometraža od mog polaska iz Novog Sada je bila blizu 12000 kilometara, s tim da sam ja se vozao intezivno  i po Srbiji i  Crnoj Gori nekih 5,6 dana dok sam sačekao Mašu i Maria..Ja sam potrošio nešto oko 2200-300 evra, a Maša i Mario dosta više jer je njih dvoje pa smeštaj i hrana sve duplo izađe.. može to dosta jeftinije a može i skuplje. Gorivo i trajekt je isti trošak za sve, a hrana, smeštaj i ostalo je već individualno..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
3 hours ago, Satelis said:

Bezi bre covece, citam i sve mi nesto napeto sa mislima, jos kad procitah za one sto cuce u zasedi... brrr brrr, svaka cast na hrabrosti. 

Za neke zemlje treba imati za pojas neko orudje, nikad ne znas kad ce zatrebati..... onog pojeo mrak, ovog suma, onog pesak :ups:

 

Koliko ste presli kilometara, cena planinarenja sve ukupno i fala vi na putopisu :)

Pozdrav..za cenu i kilometre sam gore odgovorio.. Planinarenje (vodiče) nam je prijatelj Rašid završio za nekih 40tak evra jer je vidio da smo odlučni da idemo sami, pa je molio neke prijatelje da daju neku simboličnu cenu.. Inače vodiči deru planinare sa 150, 300 do 500 evra za uspon! Ostalo se ništa ne plaća , nikakve takse i slično.. naravno u selu smeštaj po izboru, svaka kuća izdaje krevete..nije skupo selo.. Ako neko ide, mogu dati kontakt našeg Rašida, dobar je drug i kod njega je bezbedno. Maša je boravila u njegovoj kući sama uz puno uvažavanje..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
8 hours ago, srbac said:

“ Opasno”odlično. Pretpostavljam da hladnjak I dale drži onako zakrpljen :vlajko:

Hvala na putopisu. :takoje:

Hvala..hladnjak je u povratku kroz Hrvatsku počeo intezivnije da pušta, pa sam čim sam stigao u NS poručio novi u BMW-u.. Stiglo posle nedelju dana, namontirao, odradio komplet servis..zasluzio je.. inace, taj motor vozi sada moj prijatelj i i dalje radi kao singerica, kvarova bez..Mislim da je spreman da ode opet do Afrike i nazad, a sada i zna put.. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 2 sati, Bato ADV je napisao:

Hvala..hladnjak je u povratku kroz Hrvatsku počeo intezivnije da pušta, pa sam čim sam stigao u NS poručio novi u BMW-u.. Stiglo posle nedelju dana, namontirao, odradio komplet servis..zasluzio je.. inace, taj motor vozi sada moj prijatelj i i dalje radi kao singerica, kvarova bez..Mislim da je spreman da ode opet do Afrike i nazad, a sada i zna put.. ;)

Moram, nek me lincuju bavarci... 

Da si vozio Japanca, bez zamene bilo kakvih delova bi ponovo mogao za Afriku.)))))))))))) 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Opako baš, prepričavam ženi sav nadahnut u nadi da će bar malkice da se zainteresuje i probudi avanturistu u njoj... evo kad Maša može do Afrike 'ajmo mi bar do Turske...

Podigla desnu obrvu, levo oko zatvorila, usta skupila kao da je pojela nešto kiselo, aj ne lupetaj, je...a vas Afrika, a u Tursku možemo strogo avionom.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 1 sat, vidakn je napisao:

Opako baš, prepričavam ženi sav nadahnut u nadi da će bar malkice da se zainteresuje i probudi avanturistu u njoj... evo kad Maša može do Afrike 'ajmo mi bar do Turske...

Podigla desnu obrvu, levo oko zatvorila, usta skupila kao da je pojela nešto kiselo, aj ne lupetaj, je...a vas Afrika, a u Tursku možemo strogo avionom.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Najbolje rešenje je švalerka koja voli motor

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
On 28.1.2019. at 1:42, darko dav je napisao:

Svaka čast,lepa tura,jedna od mojih sledećih.

Vidim spomenuo si ove godine Mongoliju, hehehe, izgleda da ce bit dosta nasih ove godine tamo.Ja Jos uvek nisam siguran dal cu uspeti,ali dvoje, troje iz Svilajnca idu sad avgusta

 

Ko ide za mongoliju preko moskve moze slobodno da mi se javi, +79262360793 

bice docekan k'o kod svoje kuce, nas servis www.2x4station.ru ima mehanicare sa najduzim radnim stazom na BMW motorima u ovom delu sveta a ako nije u pitanju BMW svejedno neka se ljudi jave, ja znam sve od belgoroda do vladivostoka i sta god treba mogu da pomognem, ima kolega koji rade druge marke i ako im treba pregled ili servisiranje bilo gde po ruti mogu da dogovorim da ih sacekaju.

  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
14 minutes ago, A.J. said:

 

Ko ide za mongoliju preko moskve moze slobodno da mi se javi, +79262360793 

bice docekan k'o kod svoje kuce, nas servis www.2x4station.ru ima mehanicare sa najduzim radnim stazom na BMW motorima u ovom delu sveta a ako nije u pitanju BMW svejedno neka se ljudi jave, ja znam sve od belgoroda do vladivostoka i sta god treba mogu da pomognem, ima kolega koji rade druge marke i ako im treba pregled ili servisiranje bilo gde po ruti mogu da dogovorim da ih sacekaju.

Aleksandre, HVALA i ovde, javno! To je velika stvar i takva podrška mi puno znači!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000
Pre 5 sati, A.J. je napisao:

 

Ko ide za mongoliju preko moskve moze slobodno da mi se javi, +79262360793 

bice docekan k'o kod svoje kuce, nas servis www.2x4station.ru ima mehanicare sa najduzim radnim stazom na BMW motorima u ovom delu sveta a ako nije u pitanju BMW svejedno neka se ljudi jave, ja znam sve od belgoroda do vladivostoka i sta god treba mogu da pomognem, ima kolega koji rade druge marke i ako im treba pregled ili servisiranje bilo gde po ruti mogu da dogovorim da ih sacekaju.

Sta reci,nego svaka čast druze.Da nas je sto vise takvih.Ja isto tako,kolko mogu svima koji putuju i prolaze kroz moj grad, maksimalno pokušavam da pomognem i da ih ugostim,samim tim i okaksam putovanje

Videćemo se sigurno kad tad,i popiti po neko.Ziveli

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 12 sati, darko dav je napisao:

Sta reci,nego svaka čast druze.Da nas je sto vise takvih.Ja isto tako,kolko mogu svima koji putuju i prolaze kroz moj grad, maksimalno pokušavam da pomognem i da ih ugostim,samim tim i okaksam putovanje

Videćemo se sigurno kad tad,i popiti po neko.Ziveli

ne vidim nista neobicno u tome.

jedan moj drugar iz vladivostoka je napravio spisak sa telefonima ljudi po celoj rusiji koji su vazda voljni da pomognu motoputnicima tako da ko bude kretao u ovom pravcu nek se prethodno javi da mu dam vazece kontakte. postoji i aplikacija Moto Helplist i za android i za iOS i manje-vise redovno se podrzava (moderator spiska svake godine proverava telefone i njihovu aktualnost i mogucnost ljudi da pomognu i azurira spiskove) tako da mozete i app da instalirate na telefon

https://motohelplist.com/

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
On 3.2.2019. at 15:43, Bato ADV je napisao:

Hvala Mile.. Inače, na Sardiniji smo letos ti i ja imali blizak susret u krivini..daaa, to sam bio ja.. al nadam se da smo zakopali ratne sekire.. :) Pozdrav iz Novog Sada..

znam Bato da sam sa tobom imao dodir torbama u jednom điru ali bilo i dobro prošlo. još jednom ovo šta si prošao je , malo reci, za svaku pohvalu. moj naklon svoj trojici.

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bato, svaka cast sto si ovu nesvakidasnju avanturu podelio sa nama! :takoje:

Puna podrska za svako sledece putovanje, a i putopis (vidimo da ti dobro ide)! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja