Jump to content

Moto Zajednica

Gde ćemo? Možemo do Afrike!? Dogovoreno.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...Krećemo ka Kazablanki..Ako se ne varam nekih 300 tinjak kilometara..Put je pun iznenađenja, kamikaze na sve strane..pada mrak, dosta njih vozi bez svetala..Uzbuđeni smo što ćemo videti čuvenu Kazablanku.. ii stižemooo.. Dugački bulevar..stajemo prvi na semaforu..jedan auto me zaobilazi i staje ispred mene..Obraća mi se da skinem GoPro kameru sa glave..Zašto, nije mi jasno? On još jednom jako ljubazno kaže: ''Skini molim te, ovde ne samo da će ti ukrasti kameru već će ti otkinuti glavu zbog te kamere!!'' Uhhh, dal je ovo moguće..nismo hteli da ispitujemo dalje, stadosmo odmah posle semafora i sklonismo telefone, kamere, navigacije.. Noćna vožnja kroz Kazablanku..vidi se da ima dosta grupica sumnjivih likova..nebezbedan grad..Rešismo da nađemo neki smeštaj sa čuvanim parkingom..Posle malo lutanja, nađosmo neki solidan hotel, te se iscenkasmo za trokrevetnu sobu za 50evra i dva evra za čuvanje motora..Hotel se zove MANAR. Ne noćite u Kazablanci bilo gde, dok sam boravio tamo, naslušao sam se raznih priča, jako opasan grad. Nakon smeštanja u hotel, pođosmo mi u šetnju koja je potrajala..Kazablanka ima elitni deo, koji je nalik na evropske gradove, puno luksuznih hotela i kazina, a ostatak grada prljav i ne ostavlja baš dobar utisak..bili, videli, nemamo želju ponovo..  Držimo se zajedno..slika nemamo mnogo, jer svuda ima sumnjivih grupica pa ne vadimo ni aparate..

DSC_0190.jpg

DSC_0191.jpg

DSC_0195_1.jpg

DSC_0196_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Ujutru se vozamo po Kazablanci, tražimo neke igračke da kupimo klincima, jedemo najbolju picu na ovom putovanju.. Polazak za Rabat.. Grad Rabat obiđosmo motorima..nismo nigde posebno svraćali.. Grad je lep i uredan za razliku od Kazablanke..mnogo lepih, elitnih kvartova sa niskim kućama..To je administrativni centar, te nema nekih posebnih zanimljivosti, ali nam je ostavio lep utisak.. Plan je da pođemo sada već nazad ka Tangeru i da se raspitamo da li ima neki trajekt ka Španiji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Dobismo mi informaciju, ima noćni trajekt ka mestu Tarifa u Španiji..može.. Jurimo mi slalom iz Tangera ka luci, kasnimo mi, ali kasni i trajekt..Kupismo kartu, žao nam što napuštamo Afrički kontinent, ali nakon ukrcavanja počesmo  da prepričavamo šta smo sve proživeli i preživeli prethodnih danaa..KAKVA AVANTURA, sami sebi ne verujemo.. Stigosmo u neke kasne sate u prelepi turistički, Grad Tarifa..spavamo pod vedrim nebom na nekoj lepoj plaži..samo su nas policajci probudili da sklonimo motore sa pešačke zone, ali su nam napomenuli da oni tu patroliraju i da su nam motori i oprema potpuno bezbedni..tako i bi.. ujutru doručak, palačinke u nekom surferskom baru pored plaže..

IMG_4479.JPG

IMG_4481.JPG

IMG_4484.JPG

DSC_0199_1.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Ne dođoše meni glave ni Sahara ni Atlas ni rabojnici, već palačinke u Španiji..narednih dana vozimo pretežno autoputevima, dosta velike kilometraže prelazimo, a mene tri dana boli stomak od palačinki..nezgodna situacija, mogu vam reći.. Žao nam što napustismo Afriku, al nam opet da se ne lažemo prija ova ''sigurica'' po Evropi.. Kampujemo celo vreme..ljudi nam prilaze i raspituju se odakle dolazimo i kakav je to pesak u flaši Mariu na motoru.. Kada čuju da je pesak iz Sahare, govore nam da ih ne zajebavamo.. Tek tada shvatamo koliko je to ljudima neverovatno da smo bili motorima po Sahari.. Obiđosmo mi u povratku Valensiju, lutasmo po Milanu, te odosmo malo van rute u Pulu na kupanje..

IMG_4497.JPG

IMG_4501.JPG

IMG_4509.JPG

IMG_4534.JPG

IMG_4540.JPG

IMG_4547.JPG

IMG_4552.JPG

IMG_4563.JPG

IMG_4583.JPG

IMG_4588.JPG

IMG_4596.JPG

IMG_4607.JPG

IMG_4608.JPG

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..I tako jedne večeri vozimo nazad preko Fruške Gore..Srećni što stižemo kući, uželeli smo decu, a tužni što se rastajemo i što se završava ova moto avantura..  Do sledećeg putopisa, ekipa vas pozdravlja, vidimo se na cesti!

IMG_4624.JPG

IMG_4636.JPG

IMG_4505.JPG

  • Sviđa mi se 18
  • Hvala 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добро, 'ајде, хоћу. И ја сам неки људ :)

Где се дедоше удбаши на скутерима, који су вас пратили све време, када су хтели ритуално да вас скрате за главе у лажном селу?

И шта рекоше, што тамо мрзе туристе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Bravo Bato, odličan putopis. Najzanimljivije detalje sam već čuo uživo od tebe ali mi je opet bilo zanimljivo da pročitam. Jedva čekam sledeći putopis sa istoka :aha:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Extra! Isčekivao sam novi nastavak kao svaku novu epizodu dobre serije, koja se završila baš kad je počeo zaplet.
Uživao sam čitajući.

Al bre ne znam ko su veći divljaci u pojedinim momentima, dal oni tamo, dal vas dvojica...
:-)

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bezi bre covece, citam i sve mi nesto napeto sa mislima, jos kad procitah za one sto cuce u zasedi... brrr brrr, svaka cast na hrabrosti. 

Za neke zemlje treba imati za pojas neko orudje, nikad ne znas kad ce zatrebati..... onog pojeo mrak, ovog suma, onog pesak :ups:

 

Koliko ste presli kilometara, cena planinarenja sve ukupno i fala vi na putopisu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Чачак / Duesseldorf
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K9*Husqvarna Nuda 900R*Yamaha RD350YPVS*Honda XR650R

Бато, свака част! ...

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 1/27/2019 at 11:42 PM, darko dav said:

Svaka čast,lepa tura,jedna od mojih sledećih.

Vidim spomenuo si ove godine Mongoliju, hehehe, izgleda da ce bit dosta nasih ove godine tamo.Ja Jos uvek nisam siguran dal cu uspeti,ali dvoje, troje iz Svilajnca idu sad avgusta

Hvala..ja krećem u Junu za Mongoliju i za Pamir..pa ako im je zanimljivo, mogu me dodati na Fejsu BJELANOVIC BATO i na Instagram Bato ADV, pa će im nadam se koristiti moja tada sveža iskustva.. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 1/28/2019 at 8:06 PM, zika56 said:

Koji ste vi carevi (i carica)!

Svaka čast!

Samo da sam par decenija mlađi (ili da bar nisam ovoliko polomljen) videle bi ove dine i moj BMW (zajedno sa mnom).

 

p.s.

Mada, ..... nikad se ne zna!

Hvala.. Da znaš da je Maša najveća carica, šta je sve prošla sa nama, teško da bi koja druga žena joj parirala.. A za put imaš moju podršku, nikad nije kasno...a i ova tura se može mnogo lakše i bezbednije odraditi nego što smo to mi radili. Ako čovek ne ide van ruta kuda idu turisti i ako boravi u malo elitnijem smeštaju, onda je to dosta bezbedno.. e sada, što se tiče njihovog saobraćaja, treba biti jako oprezan jer su nepredvidivi i voze polu ispravna vozila..ali sa tvojim iskustvom, tu problema sigurno neće biti.. Veliki pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 1/28/2019 at 11:25 PM, nemo said:

Bravo za putopis!

Niste luđaci, nego hrabri. A sreća je na strani hrabrih...

 

Izvinjavam se na offu, ali tvoj putopis mi budi uspomene na naše putovanje u oktobru 2016. Srećom tada su temperature pale na podnošljivih 20 - 30 stepeni.  

 

Mislim, da smo noćili u istom hotelu:

 

4cB7Di.jpg

 

sdHgX2.jpg

 

Izy4SL.jpg

 

Hotel od milijardu zvezdica...

 

OUQThw.jpg

 

Još jednom izvinjavam se na off-u

Hvala Pavle.. Daaa, bili smo smešteni u istom hotelu... :)Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 1/31/2019 at 4:59 PM, punisa 16 said:

Sreo sam te 2016 sam kraj jula ili pocetak avgusta na Divcibarama u nekoj kafani ma raskrsnici ,zapamtio sam taj GS. Ja se vracao sa Durmitora ti isao za CG. Razgovarali smo,barem mislim da si to bio ti.Vozio sam RT-a tada.

Da sam znao gde ides krenuo bih sa tobom :P

Prelep putopis .Drugaciji ,sažetiji ,koncizniji zanimljiviji.

 

 

Naravno da se sećam tog susreta..bivši policijski RT si vozio ako se ne varam.. Haha, mogli smo zajedno, samo ne znam dal bi RT izgurao offroad, al ne znaš dok ne probaš.. :) Pozdrav druže..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
On 1/31/2019 at 9:37 PM, Gajo Sevojno said:

Ovoj devojci treba dati orden :care: 

Ja se slažem da Maši treba dati orden! Ona ima puno povrenje u svog muža Maria, tako da ne pravi pitanje kuda i kako, retkost je to, a znam da joj sigurno na momente nije bilo lako jer žene imaju mnogo zahtevnije potrebe od muškaraca i po pitanju higijene i svega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja