Jump to content

Moto Zajednica

Gde ćemo? Možemo do Afrike!? Dogovoreno.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..vozača pitamo da li zna kuda je tačno išla Dakar ruta..naravno da zna..idemo.. Vozi on nas i mogu vam reći da ne znam kako su tuda prolazili onim starim, teškim motorima..respekt..uživamo u razgledanju, nailazimo na nomade..izlazimo da se slikamo..čašćavamo dječicu koji dirham..Maša skida svoj prsten i poklanja jednoj devojčici koja ima 7-8 godina...ljudiiii, koja je to sreća bila za tu devojčicu, ne mogu da vam opišem, ulepšala joj život! ! ! Idemo dalje rutom, podloga je nezgodna, čas tvrd, čas mek pesak i naravno zaglavljujemo se.. Da li je moguće, vozač nema ni lopatu.. ne bih da ga uvredim, ali pošto imam veliko iskustvo u offroad vožnji džipova, a vidim da on ne zna šta da radi, predlažem mu da izduva gume, zaključa diferencijal, kopamo, kopamo,  guramo, jedva.. Nisam verovao da je tako nespreman bio taj naš profesionalac..ali , guramo dalje.. Svakako mu veliko hvala što je pristao da nas sprovede tuda..

IMG_3227.JPG

IMG_3234.JPG

IMG_3235.JPG

IMG_3254.JPG

IMG_3255.JPG

IMG_3266.JPG

IMG_3306.JPG

IMG_3321.JPG

IMG_3326.JPG

IMG_3327.JPG

IMG_3329.JPG

IMG_3314.JPG

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Vraćamo se u hotel..znaju za našu ideju da noć provedemo pod vedrim nebom u Sahari.. Kažu, iznajmiće nam vodiča i kamile..zainteresovani su i neki Španci da idu.. poneće nam i nešto hrane i vode na kamilama..krećemo oko 18h ka visokim dinama.. sat vremena jašemo na kamilama..mnogo dobar osećaj..ne zaglavljujemo se..:) Stigli smo među visoke peščane dine..tu postoji kao neki bivak..ograđeno nekom trskom i ponjavama, kao zaštita od vetra.. večeramo u sred Sahare, pijemo čaj..LJUDI, MI SMO U HOTELU SA 1000 ZVEZDICA! Temperatura sa 40plus pada na prijatnih 18,19 stepeni.. naježio sam se sada kada pišem ovo, dok se prisećam tog neverovatno lepog iskustva..tišina, zvezde, milion zvezda,  Sahara..

G0031377.JPG

G0031378.JPG

G0041380.JPG

G0041381.JPG

G0041382.JPG

G0061389.JPG

G0071392.JPG

IMG_3760.JPG

IMG_3835.JPG

IMG_3855.JPG

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Bravo za putopis!

Niste luđaci, nego hrabri. A sreća je na strani hrabrih...

 

Izvinjavam se na offu, ali tvoj putopis mi budi uspomene na naše putovanje u oktobru 2016. Srećom tada su temperature pale na podnošljivih 20 - 30 stepeni.  

 

Mislim, da smo noćili u istom hotelu:

 

4cB7Di.jpg

 

sdHgX2.jpg

 

Izy4SL.jpg

 

Hotel od milijardu zvezdica...

 

OUQThw.jpg

 

Još jednom izvinjavam se na off-u

Promenio član nemo
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...Koliko je bilo lepo zaspati u Sahari, toliko je lepo svitanje.. Bude nas prvi zraci sunca..jako lepo smo odmorili pod vedrim nebom..Jašemo kamile nazad do hotela, ponovo sat vremena na kamilama..još uvek je sveže..prelepo..

IMG_3860.JPG

IMG_3933.JPG

IMG_3888.JPG

IMG_3939.JPG

IMG_3992.JPG

IMG_3926.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

... Uželeli smo se naših motora.. Pakujemo se, pozdravljamo sa ljubaznim domaćinima i gass... Tražimo ''put'' ka asfaltu.. Kako smo one večeri mi po mraku dovezli do ovog hotela, pojma nemam.. Uspostavili smo neki ritam, ali se podloga menja..čas tvrd, čas mekan pesak(a oko ga teško razlikuje), tehnički zahtevno jako.. Pošto je Mario pretovaren jako, a njih je dvoje na motoru, on je malo ovde sporiji.. Ja ubacujem u treću i pun gas..glisiram, koncentrisan sam na vožnju, mnogo je lakše kada brže voziš, ali zeznuto kada se naglo promeni podloga.. Nakon pet minuta takve vožnje, zaustavljam se.. gledam okolo..pustinja, nigde žive duše.. Gde su ovi dvoje??! Dokle god moj pogled doseže nema ih..a sve je ravno, gde su? Nije mi svejedno..znam da je Mario vrhunski vozač, ali ipak sam zabrinut..  Okrećem se i vozim nazad nekih kilometar.. nema ih..napravili su verovatno neko skretanje.. Na mobilnom nema signala..Izlazim na makadamski put..sretam par Marokanaca na nekim mopedima..kažu nisu ih videli.. Izlazim na asfaltni put koji vodi ka gradu Risani.. Sretam patrolu policije.. Teško se sa njima sporazumevam.. Nakon nekih pola sata dolazim do neke pumpe gde smo svraćali u dolasku ka pustinji..probaću ovde da ih sačekam.. Posle desetak minuta, evoooo ihhh.. veliko olakšanje.. Ni dan danas nam nije jasno kako smo se zagubili..valjda smo obojica bili jako skoncentrisani na podlogu ii...

G0141414.JPG

G0141417.JPG

G0141418.JPG

G0161423.JPG

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 41 minuta, doktor je napisao:

Toliko ti dobro ide ovo pisanje putopisa, da bi trebalo da racunamo na tebe kao redovnog putopisca! :takoje:

sad bi mogo da napišeš i rumuniju,umalo da odemo zajedno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Skidamo filtere vazduha, izduvavamo ih na kompresoru na pumpi, čistimo kućišta, pregledamo motore..nakupilo se peska, pametan potez..

DSC_0175_1.jpg

DSC_0178_1.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Današnji plan je da stignemo do sela Imlil u podnožju Atlas planine.. Tamo nas čeka Marokanac Rašid, prijatelj mog prijatelja.. Kucamo na navigaciji IMLIL.. Obojici navigacija pokazuje 525 kilometara..može..pokret.. Danas je ubedljivo najtopliji dan od početka putovanja..asfalt gori.. vozimo prelepim predelima..pravimo pauze svakih 70,80 kilometara da se osvežimo, popijemo malo vode..pakleno vruće..al mi smo afrikanci ;)

GOPR9779.JPG

GOPR9786.JPG

GOPR9796.JPG

GOPR9811.JPG

GOPR9815.JPG

GOPR9857.JPG

GOPR9829.JPG

GOPR9898.JPG

GOPR9905.JPG

IMG_3043.JPG

IMG_3063.JPG

IMG_3065.JPG

IMG_3072.JPG

IMG_3075.JPG

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...Atlas planina se nazire..Neopisivo lijepo.. navigacija pokazuje da imamo još 130 kilometara do sela.. Pada mrak polako..nastavljamo uzanim planinskim putem..nestaje asfalta, vozimo makadamskim putem, nigde žive duše... Heidanau gume ooodlično rade posao.. Mrak, umor, makadamski put sve uži i uži, sa leve strane litice..loša kombinacija, ali to ne smeta Mariu, vozi kao da je na stazi, gledam ispred kako skače GS..ja umoran, teže se koncentrišem a ''put'' nije za zezanje..zaostajem za njima.. Pali se crvena lampica od goriva...oo da li je moguće da smo zaboravili obojica da natočimo gorivo?!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...Vozim ja sam tim makadamskim putem, izlazim iza jedne velike stene, odjednom u sred ničega petorica momaka..zatekao sam ih u sedećem položaju, kad su me ugledali, naglo ustaju, a ja dodajem pun gas i bukvalno prolećem pored njih, GS skače kamenje pršti oko mene..projurih ja..Šta ovi traže ovde i odkud oni tu kada nema niti kuća niti bilo kakvog vozila, prolazi mi kroz glavu..!? Nakon kilometar, kilometar i po, stoje Maša i Mario, motor im okrenut ka meni...kada su me ugledali, počinju da vrište od sreće! Silaze sa motora i počinju da me grle..ja ne znam šta se dešava u tom trenutku... Mario predlaže da se brzo udaljimo odatle, ali da se ne razdvajamo.. Evo šta se desilo... Maria su isti ti likovi dočekali i morao je da se zaustavi..počeli su bili da ga opkoljavaju i on je shvatio da hoće da ga opljačkaju, u zadnjem trenutku ubacio u prvu i pojurio i nekako uspeo da im pobegne... Nakon što im je pobegao, nije znao šta da radi, nije smeo Mašu da ostavi, signala od mobilnog odavno nema..mislio je da sam ja gotov i ipak odlučio da krene nazad ka meni, u tom trenutku se ja pojavljujem... Mario je brat!

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...obojici gori crvena lampica od goriva, preznojavamo se..izdržaće valjda..ne razdvajamo se više.. vozimo maksimalno ekonomično..Mrtvi umorni u kasnim satima stižemo u selo Imlil..nismo ga tako zamišljali, jezivo deluje.. Tražimo Rašida, prijatelja mog prijatelja.. Shvatamo da to uopšte nije selo Imlil koje mi tražimo..ima dva sa istim nazivom, oba u podnožju Atlasa, ali na dva različita kraja..da li je moguće..haos..šta da radimo u nedođiji, bez goriva, hrane, a umor je toliki da nema šanse da se nastavi.. Lutamo po selu i jedva ubedismo jednog čoveka da nam iznajmi sobu.. toliko deluje nebezbedno da ne znamo šta ćemo sa motorima..kaže ovaj ima on i garažu..kakva crna garaža, dovede nas do nekog mračnog podruma..nemamo izbora..postavismo neko kamenje i ubacismo motore u podrum..neka nam je sa srećom.. svi su prema nama jako neprijateljski nastrojeni..ovo mesto nije za turiste..pitaju nas da li smo Muslimani..nismo.. Ne daju Maši da spava u istoj sobi sa Mariom..nezgodna situacija, ali nema izbora nekog.. Kreveti i sama kuća je toliko prljava da sam ja morao obučen da spavam, valjda će se izdržati do zore..

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Sreo sam te 2016 sam kraj jula ili pocetak avgusta na Divcibarama u nekoj kafani ma raskrsnici ,zapamtio sam taj GS. Ja se vracao sa Durmitora ti isao za CG. Razgovarali smo,barem mislim da si to bio ti.Vozio sam RT-a tada.

Da sam znao gde ides krenuo bih sa tobom :P

Prelep putopis .Drugaciji ,sažetiji ,koncizniji zanimljiviji.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Budimo se u najsmrdljivijem smeštaju do sada.. Mislim da posteljina nije menjana od kada je kuća napravljena... Nikad gore nisam spavao.. Odlazimo kod gazde, jako je neprijatan...shvatio je da je Maša u toku noći prešla kod Maria da spava.. Odlazimo do ''garaže''.. Otvor uzak..gledamo se Mario i ja, kako da ih isteramo odavde, uhh..Nalazimo neke palete, postavljamo, još uvek razmišljamo kako ove teškaše odozdo da ''spasimo''.. prvi krećem ja, podrum je toliko uzak da jedva nekako okrećem motor..izjurih odozdo preko paleta nekako, svaka čast GSu! Izađe i Mario.. Na ulici nas ili jako neprijateljski posmatraju, ili namerno okreću glavu od nas..ne shvatamo zašto.. Dobro je da su motori prenoćili u podrumu jer bi sigurno bili izlomljeni tokom noći.. Gladni smo, žedni, nemamo goriva..

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...Shvatamo da selo nije toliko malo kao što je sinoć delovalo..sinoć je bilo sve zatvoreno i zabravljeno , sada drugačije deluje..ima prodavnicu, neku banku..Stajemo pored prodavnice(banka i prodavnica su jedno preko puta drugog)..prilaze nam i krajnje neprijateljski nas teraju odatle, engleski ne znaju, ali jako ih dobro razumemo..ne daju nam tu da parkiramo i to izražavaju veoma nervozno..šta smo im uradili, pitamo se..udaljavamo se.. nakon 50tak metara silazimo sa motora..Mario i Maša idu do banke da probaju da zamene pare.. Radnici u banci im pred nosom zaključavaju vrata i okreću leđa..vraćaju se oni, ne mogu da veruju.. sada ja idem do prodavnice..ulazim u radnju, okreću glavu..sam uzimam neke štapiće i jogurt za nas troje, treba nam bilo šta da prezalogajimo.. stavljam ispred prodavca..on ljutito kaže : ''240 evra!'' Štaaa? Pomislih ne zna engleski te ljubazno zamolih da napiše na digitronu.. Napisa on 240! Bacih ja one štapiće i jogurt i izađoh iz radnje. Lutamo dalje, tražimo da nam neko proda benzin..pitaju nas da li smo Muslimani..nismo..okreću glavu i dalje ne komuniciraju sa nama...ajmo mi odavde, makar gurali motore..

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja