Jump to content

Moto Zajednica

Gde ćemo? Možemo do Afrike!? Dogovoreno.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...Krećemo iz Fesa ka pustinji Sahari..Nekih 520 kilometara daleko od Fesa (našom rutom)..Dobili smo informacije od lokalaca da postoje hoteli koji se nalaze u samoj pustinji, te smo mi odlučili da tražimo onaj koji je najdublje sakriven u pustinji, kuda je nekada išla Paris Dakar ruta..Dakle ka mestu Merzuga, pa dublje ka pustinji dokle se može.. Usput svraćamo u mesto Ifran, lepo mestašce koje ima i uređeno jezero.. Dalje nastavljamo prelepim putevima ka parku-selu majmuna..ili kako oni nazivaju Monkey vilage..družimo se sa majmunima, strašna zahebancija.. lude životinje.. :)

DSC_0124.jpg

DSC_0120.jpg

G0021341.JPG

G0021343.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Nastavljamo..počinje prava Afrika.. nije bio pogrešan brod.. Vozimo kroz predele koje sam gledao samo na slikama na adventure sajtovima.. Prelepa pustoš..

IMG_2874.JPG

IMG_2905.JPG

IMG_2928.JPG

IMG_2964.JPG

IMG_2981.JPG

IMG_2939.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Verovali ili ne, počinje pljusak..Nismo stigli da navučemo kišnjake, gde da staneš..Jak pljusak traje desetak minuta..Mokri skroz.. Nakon samo deset minuta od prestanka kiše, suvi smo skroz..i put suv kao da kiša nije ni padala.. tek tada shvatamo koliko su visoke tempersture..ali mi smo se istripovali da smo Afrikanci, pa nam ni visoke temperature ne smetaju..ignorišemo ih.. :)

G0031348.JPG

G0031349.JPG

G0031350.JPG

G0041352.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Odmaramo pored puta..mislim da sam čak i na trenutak zaspao...ustajem naglo i kažem Maši i Mariu.. AJDE VODIM VAS NA KAFU! Hahaahha, opšti smeh, kakva kafa nigde žive duše.. Krećemo i posle pola sata vožnje nailazimo na ovoo.. :) Ne verujemo, ali se ja pravim važan..PA JESAM REKAO DA VAS VODIM NA KAFU..

DSC_0139.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..I tako mi stigosmo u neko selo i ne samo da popismo kafu, već i ručasmo..na meniju je bilo ''ovo''..stoji na suncu, na plus 40stepeni i visi pored prašnjave ulice..jedu ljudi, jedemo i mi pa šta nam Bog da.. i račun smo dobili.. :) (il smo mi bili mnogo gladni, il je ovo bilo jjjako ukusno..)

DSC_0128.jpg

DSC_0130.jpg

DSC_0131.jpg

DSC_0132.jpg

DSC_0133_1.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Posle nekoliko desetina kilometara, nailazimo na pumpu..majstore, toči do čepa.. Radnik na pumpi pokušava da nam sipa benzin.. neće..uzima kofu sa vodom i poliva po pumpi, pa još jednu kofu donosi, pa još jednu..ništa nam nije jasno.. uzima opet pištolj, toči polako benzin..dobro je.. na kraju nam na lošem engleskom odgovara da se pumpa bila pregrejala jer je danas bilo 50 stepeni, pa on tako ohladi pumpu i onda ona proradi..žao mi što ovo nisam snimio, ali nas je ''procedura točenja'' iznenadila i nasmejala..

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Svaka čast,lepa tura,jedna od mojih sledećih.

Vidim spomenuo si ove godine Mongoliju, hehehe, izgleda da ce bit dosta nasih ove godine tamo.Ja Jos uvek nisam siguran dal cu uspeti,ali dvoje, troje iz Svilajnca idu sad avgusta

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Stižemo u Merzugu predveče.. Samo što smo ušli u to mesto, prilazi nam na malom mopedu neki brka.. Kaže da je prijatelj od Muhameda iz Fesa i da smo dobrodošli u Merzugu i da se osećamo bezbedno i bezbrižno.. Taj je čovek izgleda nas čekao.. Raspitujemo se kuda da idemo u hotel koji se nalazi najdalje u pustinji..Već je pao mrak..vodi nas na neki offroad po obodu pustinje..Znak u sred neičega..OPREZ KAMILA NA PUTU.. :)jedva ga pratimo sa full natovarenim motorima..neverovatno kako su ovi lokalci spretni..Pesak postaje sve teži za vožnju, ali pratimo putanje kuda on prolazi malim mopedom..Stižemo..jedva..

IMG_3146.JPG

IMG_3148.JPG

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Lep "izlet", a rekao bih da ste bez predrasuda i opušteno putovali i boravili po raznim lokacijama.

A rekao bih i da si kvar sa hladnjakom ulja "dozvao" onom nespretnom proverom u Bečićima, kada si ga palio bez čepa i nazvao "dizelašem". Ne smeš tako grubo da mu se rugaš, osetljiv je na uvrede, to je GS:jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Budimo se u Hotelu u pustinji Sahari..moćno.. Pošto je sinoć pao mrak kada smo stigli, tek sada vidimo gde smo..odmah posle hotela kreću velike dine.. Danas planiramo da pustimo dan sam da teče.. predivan doručak u hotelu..dosta voća i povrća..to nam treba da povratimo energiju.. Družimo se sa domaćinima, razmenjujemo informacije..svi su fini i ljubazni.. čak je jedan od njih posetio pre par godina Srbiju, a bio je i u Novom Sadu, gradu u kojem mi živimo..

IMG_3183.JPG

IMG_3161.JPG

IMG_3152.JPG

IMG_3156.JPG

IMG_3157.JPG

IMG_3191.JPG

IMG_3169.JPG

IMG_3168.JPG

IMG_3166.JPG

IMG_3173.JPG

IMG_3203.JPG

IMG_3207.JPG

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..jako je vruće..Sahara u avgustu.. čekamo malo da sunce popusti, pa da sednemo na motore da se malo provozamo.. rasterećujemo motore maksimalno..skidamo sve sa njih.. Sunce neće da popusti ni malo, ok pametniji popušta, popuštamo mi.. Sedamo na motore, opremu ni ne pomišljamo da oblačimo, nije pametno, ali ključamo i ovako.. Konstatujemo koliko su lakši motori bez svog onog prtljaga.. i Sahaaraaa...

IMG_3497.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..motori laki kao pero..ahha..Vozamo se mi, podloga po obodu pustinje je podnošljiva za vožnju sa Heidenau Scout, ali čim krenemo u dine, nastaje žurka.. zaglavljujemo se, guramo jedan drugog..da bi se vozilo bez zaglavljivanja mora da se vozi jjjako brzo..shvatamo da nije vredno rizika da jurimo bez opreme, a velika je verovatnoća da ćemo porazbijati ove motore koji moraju da nas odvezu nazad kući.. U svemu ovome mi uživamo, ali sunce rastura..motorima više ne prija, lamele smrde.. ajmo mi ka hotelu da se slikamo još malo i da se sklonimo u neki hlad, dehidriraćemo..ali, deca vole pesak, a nailazimo i na kamile, pa sve ovo potraja..al pametniji popušta..sunce ne..

IMG_3538.JPG

DSC_0160.jpg

DSC_0161.jpg

DSC_0164.jpg

IMG_3507.JPG

IMG_3515.JPG

IMG_3547.JPG

IMG_3582.JPG

IMG_3565.JPG

IMG_3602.JPG

IMG_3633.JPG

DSC_0167.jpg

IMG_3663.JPG

IMG_3639.JPG

IMG_3673.JPG

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 34 minuta, Bato ADV je napisao:

..motori laki kao pero..ahha..Vozamo se mi, podloga po obodu pustinje je podnošljiva za vožnju sa Heidenau Scout, ali čim krenemo u dine, nastaje žurka.. zaglavljujemo se, guramo jedan drugog..da bi se vozilo bez zaglavljivanja mora da se vozi jjjako brzo..shvatamo da nije vredno rizika da jurimo bez opreme, a velika je verovatnoća da ćemo porazbijati ove motore koji moraju da nas odvezu nazad kući.. U svemu ovome mi uživamo, ali sunce rastura..motorima više ne prija, lamele smrde.. ajmo mi ka hotelu da se slikamo još malo i da se sklonimo u neki hlad, dehidriraćemo..ali, deca vole pesak, a nailazimo i na kamile, pa sve ovo potraja..al pametniji popušta..sunce ne..

IMG_3538.JPG

DSC_0160.jpg

DSC_0161.jpg

DSC_0164.jpg

IMG_3507.JPG

IMG_3515.JPG

IMG_3547.JPG

IMG_3582.JPG

IMG_3565.JPG

IMG_3602.JPG

IMG_3633.JPG

DSC_0167.jpg

IMG_3663.JPG

IMG_3639.JPG

IMG_3673.JPG

Koji ste vi carevi (i carica)!

Svaka čast!

Samo da sam par decenija mlađi (ili da bar nisam ovoliko polomljen) videle bi ove dine i moj BMW (zajedno sa mnom).

 

p.s.

Mada, ..... nikad se ne zna!

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

...odmaramo u hotelu..za večeru ''tadzin'', voće..čim imamo malo slobodnog vremena, razmišljamo..uvek smislimo nešto pametno, takva smo ekipa.. i smišljamo pakleni plan.. sutra uveče kampujemo negde duboko u pustinji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..pametna ekipa se budi.. dogovaraamo sa vlasnikom hotela da nam iznajmi dzip..može, ali da vozi njegov vozač, profesionalac.. Dogovoreno. Plan u glavi je da prođemo trasom kuda je vožen Paris-Dakar reli nekada, vozača ćemo kasnije obavestiti o tome..

IMG_3246.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

..Vozač nam pokazuje neke stvari na obodu pustinje koje zaista sami ne bismo pronašli.. Vodi nas na čaj u lokalni muzički kafe..muzika GNAO..jako zanimljivo za čuti i videti..ne znam od čega je onaj čaj, ali nakon par minuta i mi sa njima igramo i pevamo..u sred bela dana..

IMG_3389.JPG

IMG_3392.JPG

IMG_3399.JPG

IMG_3441.JPG

IMG_3453.JPG

IMG_3461.JPG

IMG_3474.JPG

IMG_3488.JPG

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja