Jump to content

Moto Zajednica

SKENIRANJE FOTOGRAFIJA

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoć pri izboru skenera. Nemam pojma o ovoj oblasti.

Skener mi treba da neke fotografije crno-bele i u boji skeniram i prebacim u komp kako bih napravio video klip sa njima.

Ne daju mi se neke velike pare za ovo pa sam nešto zverao po netu i našao ovo. E sad treba mi savet da li ovaj najjeftiniji vrši posao ili da dodam još 10 ili 20 evra za druga dva modela.

Još me interesuje u podešavanju skenera u kojoj postavci da skeniram fotografije da bude baš dobra kopija. Vidim može da se bira i koliko sam video za dokumenta su stavili DPI 300.

Koliki DPI da se postavi za slike da ih baš baš dobro skenira?

Evo idu redom od jeftinijeg ka skupljem. Ja sam mislio ovaj prvi canon 120 - 7,200din , da li vredi dodati za ove druge dodati od 1,000-2,500din. ako mi vrši posao i ovaj najjeftiniji.

 

CanoScan%20LiDE%20120%20200x200_tcm141-1
WWW.CANON.RS

Otkrijte naš asortiman položenih skenera za poslovnu primenu. Efikasno skenirajte i čuvajte dokumente uz produktivne skenere za fotografije i...

 

EPSON.COM

The affordable, compact Epson Perfection V19 offers easy scanning and sharing. Whether you're scanning photos or documents, the V19 delivers...

 

 

CanoScan%20LiDE%20220%20200x200_tcm13-11
WWW.CANON-EUROPE.COM

Discover our range of flatbed scanners for business. Scan and store your documents efficiently with high performance photo and document scanners.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja imam ozbiljniji samsung stampac sa skenerom i kopirom. I mogu ti reci da ni priblizno ne skenira i kopira fotografije i dokumente kao profi skeneri kojih ima u fotografskim radnjama. 

Ako ti samo za ovaj posao treba jednokratno ja bi odneo fotke fotografu da mi to iskenira i ubaci na neki flash.

 

Jednio ako fotke nisu  eksplicitnog sadrzaja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nisu ali ima gomila slika koje treba povaditi iz albuma pa ih sve vratiti na mesto.

Zato sam i hteo da to sam odradim, ona koja mi se svidi izvadim, skeniram i vratim u album.

Svratio ja juče u jednu ozbiljnu foto radnju kod mene i pitao ih za mišljenje i rekoše mi da može da se odradi sa ovim koje sam ja postavio.

Nisam hteo da zalazim u detalje jer su bili u poslu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala, takav savet sam i tražio jer se ič ne razumem oko skenera

 

:takoje::takoje::takoje:

Evo sad ga poručih, gledao na YT o njemu i vidim da ima neku opciju da osveži-poboljša boje na starim slikama koje su malo lošijeg kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ja sam se zezao sa tim amaterskim skenerima,pa kad sam kupio canon za 300 franaka,ponovo sam skenirao ono sto je vec bilo uradjeno. Rezultat je neuporediv,a skenira i negative.Sledeca kategorija je od 800 pa navise,takav nisam probao. Vidi ima li neko blize takav,ili ako imas vremena,spakuj to sve i dodji kod mene ,pa skeniraj do mile volje.Manjih formata radi po 6 fotki odjednom,dosta brzo,a za jedan lajka film sa 36 fotki treba oko pola sata.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala na ponudi, kao da sam odradio.

Poručio sam ovaj skener pa ću videti kako radi posao, trebaće za još neke stvarčice.

Ne daju mi se velike pare za skener bar u ovom trenutku što ne znači da jednog dana me ne pukne neki kvrc blesavi i kupim nešto kvalitetno. Kao i dosta puta do sada, jebe me to što ne razmišljam rezonski.

Imam gomilu slika, po mojoj gruboj proceni par hiljada, treba to vući a i skeniranje bi potrajalo. Jbg dosta se slikalo i nakupilo slika.

Naravno neću skenirati sve već one najbolje, najzanimljivije, one koje mi nešto znače u mom životu.

Želim da napravim jedan video klip, mix slika i videa, detinjstva moje žene i mog, odrastanje naše i naše dece, najbitniji momenti našeg zajedničkog života i tako dalje.

Nemam negative, samo slike hoću da odradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja