Jump to content

Moto Zajednica

Koji kineski skuter uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Naravno da su podijeljena mišljenja, baš kao što sam i očekivao.

Ja imam pozitivna iskustva sa novim četvorotaktnim kineskim skuterom od 50cc.

Za 2 godine sam prešao 10 hiljada kilometara bez ijednog kvara.

Mijenjao redovno ulje, jednom kaiš, par puta rolnice, jedna sijalica je prestala radili i to je to.

Evo baš sada instaliram 72cc klip i cilindar zbog dodatno snage.

Ja mislim da su kineski skuteri dobri ako niste zahtjevni i ako ih pravilno koristite i redovno servisirate.

Ako su 2T, kopija su Minarelija, ako su 4T, kopija su Hondinih i tajvanskih motora (oznaka motora GY6).

Ali ima tu još jedna stvar, Kinezi imaju lošu kontrolu kvaliteta, tako da postoji mogućnost da vas zapadne loš primjerak, između ostalog zato ima i loših komentara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vise nisam pametan. Krenuo sam od Tomosa znaci, pa sam pomisljao na novi tomos ali jbg on otpao. Onda opet razmisljao neki dobar polovan primerak za sitne pare. Tu naidje neka aprilia sr takodje za 3-4 stotke u bas lepom izdanju. Onda krenuh da gledam kineze pa odalte te sym (bajdevej svi ih hvale). Sinoc pred spavanje odlucih da cu uzeti taj sym jet 14 ali ujutru da dobro promislim koju boju i eventualno da ga uporedim sa sym crox jer me je i on malo kopkao kao simpatican a par stotina jeftiniji. Onda opet prica sa tim fiddell jos jeftiniji i od crox, pa pomislih ajde da ne kompikujem (vec me glava zabolela od mozganja) uzmi onu apriliu pa se setih da ce to mozda i da se kvari usput, tako dodjoh do troslovnih kineza po drugi put, strah me da pomislim kako ce se zavrsiti noc... :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Imam Sym Symphony 4T, prešao 35k za 9 godina, veliki točkovi 16. Kod nas cena oko 1200-1400.

Retro model, ono što sam ja video, samo Mio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 16 sati, balle je napisao:

SYM nije kinez, ali je kosook.

tačno, a dobar je i TGB tajvanska zlatna pčela.Izgleda da je bitna cena zato preferiraš kineza,što neznači da nemaš da platiš.Mslim da treba da uzmeš nešto što ti je najlepše naročito za žensko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Danas mislim da cu duzmem onaj fiddle II, skoro sam siguran. Ali zbog guzve nistam stigao da kontaktram dilera a nekako bih voleo i da odem da ga vidim uzivo i da sednem na njega. Ali strah me ako ima i onaj jet 14 pored njega da cu opet poceti da se kolebam. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Mislim da su Sym i Kymco jako pouzdani skuteri, ne kvarljivi. Ali završna obrada i materijali su daleko ispod Yamahe, Vespe, Aprilie, Honde. Ni blizu! 

Imao sam 3 Kymca, i vrlo sam samouveren u tu teoriju ;)

Symče nisam imao, ali sam ih gledao više puta, i nove i stare... To je ta liga, kao Kymco. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ali svakako ozbiljan brend su i Kymco i Sym. Daleko su od raznih Peda i slično, već pariraju (što cenovno, što kvalitetom) baš tim sa boljim nivoom završne obrade koje pominješ.

U principu sve se slažemo, bitno da smo malo pametovali i međusobno se počastili prgavim smajlićima, a i dalje stoji da je Sym među ponuđenim opcijama u ovoj temi tata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 14 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Jes interesantan, ali cena jaka i klijentela doda samo malo i kupi Vespu (koja se inace prodaje kao alva).

Ne treba ništa da dodaje, isto koštaju sad... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@WoodyRidertim pre. :)

Evo kao zanimljivost i mala digresija prvih 25 najprodavanijih dvotockasa (mesano motori i skuteri) u Zapadnoj Evropi po zemljama u 2017. Jes da je francuski ali modele prepoznajete, a i zemlje

https://www.lofficielducycle.com/sites/default/files/documents/ofc_3876_022_023_bestseller_europeen.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Tekst nije pošten. U nekim zemljama je GS 1200 podeljen na GS i na GS ADV. U Nemačkoj, na primer, je objedinjen. Da je i u ostalim zemljama objedinjen, videla bi se dominacija! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pežo je ugradjivao Sym agregate, imao čak i komplet izlete u Kinu...u smislu da samo okači svoj znak da gotov proizvod (nisu ni drugi na to gadljivi).

Sym, Kymco, Hyosung, Daelim (Tajvan, Koreja)...itd, su ozbiljne firme koje proizvode skutere decenijama. Nisam siguran u brojke, ali su definitivno ozbiljne...mislim na broj proizvedenih. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

kolko ja znam odma i veoma blizu japanaca i talijana je TGB.Čovek koji je uvozio i prodavao kineze i sahs i servisirao nemože ni posle par godina da mi oprosti što nisam kupio SYM nego longiju,ali nju sam kupio umesto za 1150 za 750 ojra a sym je bio skoro 1500 pa je bilo dva za jedan .Al ovaj idalje vrdi da sam trebao da kupim SYM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

I oni...i PGO, Aeon, razni indijci.

Svakako nisu nivo Piaggio(onih koji nisu kineski) i japanskih skutera, ali su od klasičnih kineza mnogo ozbiljniji, kvalitetniji i pouzdaniji.

Keeway je Kina br.1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 44 minuta, pronto je napisao:

Pežo je ugradjivao Sym agregate, imao čak i komplet izlete u Kinu...u smislu da samo okači svoj znak da gotov proizvod (nisu ni drugi na to gadljivi).......

1. VClic 50ccm ...... kina

2. Looxor 50ccm 2T.... france

3. Ludix 50ccm 2T..... kina

4. Kissbe 50ccm..... kina

5. Sum Up 125ccm...... kina

6. Elyseo/Elystar 50/150ccm 2T..... france

7. Django 50/125...... kina

8. Viva City1,2 2T, SF 1,2 2T 50ccm..... france

9. Viva City3 2T, SF3 2T 50ccm..... kina

10. Viva City3 4T, Tweet 4T 50ccm..... SYM

11. Satelis 125ccm.... france, 250/400/500ccm Piaggio

12. Geopolis ..... isto kao Satelis ili ti Piaggio

13. Metropolis 400ccm ....... france

 

Promenio član Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, WoodyRider je napisao:

Tekst nije pošten. U nekim zemljama je GS 1200 podeljen na GS i na GS ADV. U Nemačkoj, na primer, je objedinjen. Da je i u ostalim zemljama objedinjen, videla bi se dominacija! 

Kakve veze ima ebeni GS sa kineskim skuterima ? Da li u svakoj temi mora da se pomene ? 

 

Ontopic- ja takodje planiram da kupim skuter 50cc sledece leto i kako sam ja citao po netu kymco je tu najbolja kupovina ulozeno/dobijeno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ima veze sa prethodnim linkom koji je čovek stavio. A u njemu ne primetih ni jedan kineski skuter. 

 

On topic... Ni taj Kymco koji planiraš da kupiš, i za koji misliš da je najbolji "odnos", nema nikakve veze sa kineskim skuterima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja