Jump to content

Moto Zajednica

Mini - turneja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U tom kraju, ubedljivo naj gori put je (po meni) Pojate, Razanj do iskljucenja levo za selo Mozgovo... Posle je prelepo do Sokobanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I da, pre Rtnja na Ozren koji je dosta pitomiji a kada si vec u Sokobanji to je 10 min voznje do vrha... Na vrhu te ceka... 

Inace, na Rtanj se ni kros motor ne penje, njegov je vrh cesto iznad oblaka, poseban je utisak na mene velicinom ostavio... Kucaj "vrh Siljak" kasce ti se samo :D

gggg.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
pre 16 minuta, N.F.S. je napisao:

U tom kraju, ubedljivo naj gori put je (po meni) Pojate, Razanj do iskljucenja levo za selo Mozgovo... Posle je prelepo do Sokobanje...

Presvučen je novim asvaltom...malo nakaradno, ali presvučen....od Ražnja do skretanja za Mozgovo.

Po meni, u tom kraju, pravac iz Aleksinca za Sokobanju je vrhunac raspada i javašluka. Deonica kroz selo Kraljevo, kada je kiša ( plus mrak) neupotrebjiva i izuzetno opasna....a praktično sve pravo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 32 minuta, Scholesy198 je napisao:

Ma kad sam se uspeo uz Kablar, Goč, Divčibare, Rudnik, Zlatibor, Zlatar, Taru, uspeću se i uz Rtanj, pa makar ga gurao. :moto3:

Pre neku godinu ostao sam bio bez nekog adekvatnog motora, pa sam koristio skuter (RIJO X3) i nekoliko puta sam prelazio preko Rtnja iz pravca Aleksinca i Soko Banje do Boljevca  i vraćao se nazad (i to sa saputnikom od devedeset kila, a ja imam stotku).

Tako da se ne sekiraj oko uspona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Samo napred! :takoje: Kada stigneš pred NS javi se!

 

Ja sam svojevremeno krenuo od NS do SU sa APN6. Stigao sam do Siriga... :neznam:

 

Imao sam 14 godina i to mi je bila prva samostalna avantura... :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
5 hours ago, Scholesy198 said:

Kakav si peh imao i kako si se vratio kući? :D

Držao sam pun gas od starta. :) Bobina se istopila ako se dobro sećam.

 

U guranju APN-a putem naiđem na neke rođake iz NS koji su ko zna iz kog razloga napravili pauzu u putu ka SU na nekoj livadi pored puta da uživaju u sunčanju na izletničkom ćebetu. Prvo se ja šokiram što ih vidim, onda se oni šokiraju što me vide... samog... da guram APN-ca. Daju mi da jedem i pijem kao da su me našli u pustinji Gobi... :DUbacimo APN-ca u gepek i odvezu me do pumpe na ulazu u Sirig. Tu nazovem ćaleta koji je došao po mene i vratio me kući svojim kolima. Bilo mu je žao što nisam uspeo da stignem na cilj. :(

 

Da napomenem da je to bilo još u prošlom veku. Daleke 1985. Kada nije postojao auto put NS-SU, a ni mobilni telefoni. Fiksni telefoni u NS su uglavnom imali "dvojnike" pa sam morao iz nekoliko puta da pozovem ćaleta jer je broj bio stalno zauzet. A radnici sa pumpe su me stalno u prolazu tapšali po ramenu sa "alal vera mali". :D dok sam ja pokušavao da dobijem ćaleta.

 

I zato! :takoje: Javi se kada budeš oko NS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Jao @markone koja priča... već se pred mojim unutrašnjim okom odigrao film... Plačem... :lol:

 

@Scholesy198, svaka čast na planovima.

Najveći put sa 50ccm je bio sa SR50 (ista mašina ako me sjećanje služi kao i u Runneru). Za dan sam iz Sarajeva stigao kući u Derventu, preko Zvornika, Loznice, Bijeljine, Brčkog, Modriče... nekih 330 kilometara. 

 

Sjećam se kao juče da je bilo, sjedim u Sarajevu gdje sam od drugara juče kupio skuter za rođaka koji nije imao kada da ide po njega i pošto smo dobri kaže on vozi ga sa mojim tablicama kući pa mi pošalji poštom da odjavim. Hajde reko može.

Sviće, pola 6, gledam kroz prozor, već u prstima osjećam nervozu... ma jbš čekanje, odoh.

Pozdravljam tiho svoje i krećem, sredina Maja. Na meni tanka ljetna jaknica a ja ću prema Palama, pa preko ravne Romanije za Sokolac, Han Pijesak pa dalje za Zvornik... Ako mi vjeruješ već sam tada pomislio da zapalim i motor i sve i da stopiram jer sam se SMRZAO K'O GOVNO! Ukočio se, i ruke i tijelo... Ne bi vjerovao razočarenja koliko mi je stojan mali kada sam stao da pišnem... :neznam::lol:

 

Nego, put od Soko(l)ca do Han Pijeska je raj za vožnju motora, naglasak MOTORA. Sa skuterom od 50ccm nema obaranja pa je onda samo zanimljivo gledati okolinu.

 

U Zvorniku kafa sa drugaricom odbojkašicom u koju sam tada malo potajno bio zaljubljen ali ona to nije znala jer sam smatrao da je nemoguće pa nisam htio da se zamaram. Od toplote njenog prisustva sam se otopio i krenuo dalje za Bijeljinu gdje sam sa rodicama ručao dok su se one krstile gledajući čime sam došao iz Sarajeva. Posle malo odmora krećem dalje. Opremljen flašom vode, sendvičem i flašom od 1.5 litar u kojoj je oko 1.2 litra benzina (za ne daj Bože) dalje.

Još oko 130km ispred mene, hajmo! 

Tu sam imao prvu i zadnju nezgodnu situaciju sa kamionom u životu i naučio mnogo bitnu stvar. NIKADA NE VOZI PO DESNOJ LINIJI SKUTER!

Dok sam se ja desnom linijom vozio oko 60-65 na sat da ne bih smetao bržima lik me obilazi kamionom a sa druge strane ide auto. U momentu kada se oni trebaju sresti on ladno mene zgura sa puta i najbukvalnije mi je falilo 10cm da završim u jarku kraj puta. Od tada vozim strogo sredinom svoje trake, ko god da je iza mene neka čeka svoju priliku za obilazak.

 

Od Obudovca je put krivudav i fin za vožnju skoro do Modriče gdje sam popio sokić na pumpi, nasuo gorivo i gas zadnjih 40km prema kući preko Kuline.

 

Stigao sam oko pola 11 naveče u Derventu.

 

U putu sam manje više gas držao između 3/4 i punog. 

 

Podvučeno, najluđa vožnja za mene ikada.

Raspao se, bio bolestan 2 dana posle, vibrirale mi kosti do sledećeg petka ali nema veze, bilo je uzbudljivo i vrijedilo je.

 

Uglavom se pazi, imaj vode sa sobom, neki sendvič, čokoladicu, i malo benzina... ostalo nije u tvojim rukama.

 

Radujem se da čitam iskustvo! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Bilo je veoma zanimljivo pročitati ovo iskustvo. Za vožnju po sredini trake si u pravu, tako i ja radim. Što se tiče smrzavanja, imao sam slično iskustvo u oktobru. Naime, u povratku iz Jagodine, (vraćali smo se preko Kruševca i Kraljeva, mlađi burazer i ja na mom skuteru), negde oko Ćićevca poče da zalazi sunce, temperatura se odmah spustila za nekih 8, 9 stepeni, hladnoća poče da nam se uvlači u kosti. I tako teramo mi sve do jedne pumpe ispred Kraljeva, tu odlučimo da stanemo malo da se ugrejemo i odmorimo, kad smo sišli takva nas je drhtavica uhvatila da je to neverovatno. Dvadeset minuta nam je trebalo da se nakanimo da krenemo za Čačak, ali stigosmo nekako kući, nisam mogao da se zagrejem celu noć, ali uprkos tome bilo je to jedno divno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Novi Sad - Sabac

Ja bih isao malo drugacijom putanjom. Izabrao si put preko venca, koji se ocajaaaan, rupe, kolotrazi, kamioni, puna linija, policije brdo + kad sidjes sa venca do Rume ti je pravac 9-10km ako se ne varam.

 

Ako ti nije bitno svracanje u Rumu onda: 
1. Novi Sad - Banostor - pa preko venca za Sremsku Mitrovicu - uz Savu, preko Drenovca do Sapca.
 

23u25ie.jpg


 

Ili ako bas hoces da svratis u Rumu 

 

2. Novi Sad - Sremski Karlovci - posle toga se penjes na "bocnu stranu venca" ka TV tornju do vrha, i posle nastavis ka Rumi kako si planirao.


f3yq91.jpg
 


3. Ili jos bolje da sklopis od vrha venca jos ka zapadnom delu venca pa da se spojis na prvi deo puta gde zaobilazis Rumu.

 

o7k6pu.jpg

 

 

Na delu puta NS - SA  nema nista specijalno da se vidi, osim tog dela voznje sa istoka ka zapadu Fruske gore. 
Ako bilo sta zatreba tu sam. :takoje:

 

I da, razmisli jos jednom da podelis voznju taj dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Nebitna mi je Ruma skroz, to sam izabrao eto samo da bih prošao kroz neko veće mesto, računao sam da je bolji put i kvalitetniji asfalt. Nisam nikada tuda prolazio, svaki savet je dobrodošao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam vozio gileru 50 skroz otvorenu što je po grčkim propisima normalno ,oko 300 km na dan .Bilo je i 150 km autoputa.Taj motor bez obzira na kubikažu je veoma sposoban .Čak mi ni po autoputu nije bilo dosadno a imo sam i ženu na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

Genijalno!

Vec sam ti rekao u sms-u kad budes blizu Valjeva da se javis obavezno!

Ja planiram u Avgustu sa zenom i  Hondom Pantheon 125cc 4t na more preko Bosne pa ako neko zeli sa nama bilo bi super.PozZ

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Svaka cast! Ako budem tu u julu izmedju tvog treceg i cetvrtog dana tvoje mini turneje mozes racunati I na mene kao pomoc na relaciji Beograd - Pancevo dok budes prolazio. Pomoc oko spavanja, hostela, hrane I pica odnosno finansijska pomoc ili ne daj Boze pomoc na putu. Srecno, praticemo temu I tvoje putesestvije! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
On 1/23/2019 at 9:08 PM, steefanv said:

 
1. Novi Sad - Banostor - pa preko venca za Sremsku Mitrovicu - uz Savu, preko Drenovca do Sapca.
 

 23u25ie.jpg

 

Ova varijanta je odlična! Solidan asfalt, lagani uspon, prelepa priroda... Isto tako i varijanta opreko Sremskih Karlovaca (vredi ih posetiti) pa obodom Fruške... Ni sam ne znam šta bih pre izabrao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
On 1/20/2019 at 3:41 PM, Scholesy198 said:

Dan V

 

Novi Sad - Sremska Mitrovica - Šabac - Loznica - Valjevo - Divčibare - Čačak (314 km)

 

344s07l.png

 

Svaki savet je dobrodošao, gde prespavati, šta posetiti, itd.

 

 

Prolaziš blizu Bogatića, i to bih dodao u ovaj dan, da ne kažem da bih ga podelio na dva dana :) Jeste malko duže, ali mislim da vredi.

 

U Bogatiću imaš Termalnu Rivijeru, bazene sa termalnom vodom, klopu i smeštaj ako treba. Znači, kupanjac do kasno u noć (čak i po zimi), šteta bi bilo propustiti, iako je pravi štimung kupati se dok pada sneg :)

 

Sajt im je hakovan trenutno (www.termalnarivijera.rs)

Ali ih ima i na: https://www.facebook.com/termalnarivijerabogatic/

 

Samim tim bi dobio više vremena da obiđeš Novi Sad, Petrovaradinsku tvrđavu, Sremske Karlovce.... i da se družiš malo sa nama ;)

Novi Sad to Čačak   Google Maps.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja