Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Pw 50

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pozdrav drustvo, u pauzama sredjivanja mog velikog motora dahvatio sam malo vremena pa pokusavam da sredim i deciji. Uzeo sam im Yamahu Pw 50. Nije imala cilindar, klip ni auspuh. Auspuh sam uspesno napravio tako sto sam preradio neki od poket bajka, aklip i cilindar stigose novi sa Alija:).  U tom paketicu bio je i nov karburator.

Stari me zeza neko vreme i rekoh da se ne mucim, stavim lepo taj novi, ali motorce ni da cuje. Nece ni da upali kamo li da radi. Vidim da od toga nece biti nista te se vratim na stari. Jos jednom ga otvorim, produvam klinerom i vratim na motor. Analiziram malo problem i simptome i zakljucujem da motorce dobija previse goriva:na_glavi:. Naime, on lepo upali, jako lepo radi na leru ali kad treba da predje u rezim voznje corak, nece da primi gas preko 1/3 recimo, gusi se i dimi strasno.(mozda sam malo preterao i sa mesavinom)Moj zakljucak izvodim iz toga sto kad mu zavrnem slavinicu dok tako radi pre nego sto potrosi svo gorivo dobije 5-6 turiranja do max obrtaja. Na sledecem otvaranju karba odmah krenem da trazim limcic na plovku za stelku nivoa, ali njega nema ,jbg. Iglica ima gumeni vrh i sasvim dobro izgleda. Uocim na siberu da igla ima podeoke za stelovanje i podesim na jedan stepen vise na njoj. Na igli Na mestu gde  sedi u dizni ima malo kamenca i to malo uglacavam. Pakujem sve nazad medjutim problem i dalje postoji, davi se kad se odvrne gas. Malo bolje jeste ali ne mnogo. Imam jos dva podeoka na igli pa cu probati da stavim na max mada mislim da tu nije problem. Sta bi moglo biti??

Filter vazduha nije jer isto radi i bez njega i sa njim. Idem da napravim novu mesavinu, pa sve iz pocetka.

Ako neko ima predlog sta da mu radim neka kaze

Ovo je taj mali zvrk

IMG-da0cccd0a2a20e4fd71c7b3125661d96-V.jpg

IMG-8d64c8503582d5567f11731fd3def09e-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Iglicu na karburatoru spusti prema dole, a ne dizati .. ;)

 

Ako ti isto radi sa i bez filtera, onda definitivno nešto nevalja .. ;)

 

Probaj ga upaliti bez auspuha ... pa vidi kako se ponaša što se gasa tiče .. 

 

Mješavina obavezno sa friškim gorivom .. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ipak je jos jedna recka gore ostala, evo sad sam je na skroz gornju stavio. Na ro mislim kad kazem gore, onda igla ide dole. 

Motorce ima I mesac ulja I sad vidim kad sam stavio providno crevce da ulje tu uopste ne dolazi. Moracu tu pumpicu da eliminisem

IMG_20190120_103915.jpg

IMG_20190120_104004.jpg

IMG_20190120_104712.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

U originalnoj izvedbi, ova spravica...pošto je za sitnu decu, ima nekoliko restriktora. 

Pošto je već vremešna pitanje je šta je od toga ostalo...

Mislim da ćeš morati malo ozbiljnije da uradiš auspuh, to je vrlo važna stvar za rad karburatora i motora uopšte, naročito kod 2t.

Pitanje je koliko su "vremena" u tom kineskom cilindru verodostojna originalu.

Pomeranjem osigurača na iglici šibera se ne dobijaju radikalne promene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Hvala svima na ukljucenju. Mislim.da sam ga dobio, mozda ne 100% ali blizu. 

Stavio sam ilu na zadnji podeok, spakovao sve I probao ga, da da:takoje:. Ide mnogo bolje, onda ipak nije ni hteo pod opterecenjem da krene. Ipak uz jedno drdasce nije hteo samnom da izvuce, dimi I dalje mnogo.

Sledese sam skinuo filter vazduha I konacno se preporodio. Primaa gas kao kroserice, bez dima. Vratio saam air box, za nijansu je izgubio na ostrini ali brdo izvlaci samnom, znaci mnooogo bolje. Trunku dima ima sad. 

Bojao sam se da ne vuce negde na bloku fals vazduh pa odatle toliko dima ali na svu srecu nije to. Ostavljam za sad masinu tako, stavicu neki skocbrajt umesto sundjera da ne uleti nesto krupno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sta da radim sa pumpom ulja, sad kad sam hteo da je skinem vidim da se puni crevce. Ako se pomesaju mesavina I to ulje bice haos ponovo.

Na auspuh sam bas ponosan:hvala:. Umotao sam azbestnu traku da se daca ne opeku, takodje ni tu nista nebih dirao

IMG_20190120_114506.jpg

IMG_20190120_120341.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Probao sam da skinem pumpu za ulje ali ne ide. Ssve zivo sam rasrafio ali nece da izadje. Mozda je I bolje jer vidim da postoji niki poseban da kazem cep koji se stavlja kad se ona izvadi. Moze li ona da ostane ovako kako jeste, samo sto sam I dovodno I odvodno crevo raskacio,  pa sad mesavinu direkrno sipam u tank. Bijim se da od tog rada na suvo nesto ne crkne.

Ona je tamo iza one sive kutije

IMG_20190120_140239.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Vozi se Pw sve se pusi. Super sluzi i nista vise ne diram. Imao sam jedan problem na pocetku, klip je poceo da zaribava i lupa jako u cilindru kad se ugreje. Stavio drugi i od tad je ok. Ostavio sam pumpu da radi i jos mu zamesam mesavinu u rezervoaru. Vidi se trunka dima ali nemam makar frku od zaribavanja. 

Akteri na slikama su Luka od  8 godina i Stefan 4,moji sinovi.:takoje:

IMG-982b531e7af905dfdfd5d3844bdb87f9-V.jpg

IMG-51696fb048e64c60e745e6a2a29701bc-V.jpg

IMG-aad4829a799a9fd5cbeef6c38edccdc1-V.jpg

IMG-74a6cc28b5a6dc76810720cb36ff4f2a-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Problem drugari pomagajte, nece da upali motorce. Sipao frisku mesavinu, iskurblao par puta i upali kao i uvek, medjutim posle par sekundi se ugasi i ni da cuje vise. Otkrio sam ubrzo da nema varnice na svecici i poceo da trazim uzrok. Sa jako malo znanja oko struje, peske, korak po korak sam eliminisao sam deo do deo. Najvise sam sumnjao na prekidac za gasenje jer ima tri polozaja START/ON/OFF. Mislio sam da je u toj sklopki nesto pobrljao. Na Start se motor samo upali ali ne prima gas, na On se vozi i na Off gasi, logicno. Medjutim kako sam je otvorio unutra sam zatekao sve prilicno uredno, malko prljavo ali sve na mestu. Sve sam lepo ocistio i odmastio ali nece da pali i dalje. Dalje sam krenuo i pratio kablove koji idu od tih prekidaca i ubrzo stigao do nekih froncli lepljenih izolirom. Neko je ranije tu popravljao zice jer su se prekinule češući o vrat volana. Bio sam ubedjen da sam nasao problem jer je jedna zica ispala iz "luster" kleme kojom je bila spojena. Sve sam to lepo raspetljao i ponovo spojio kako treba ali i dalje nista, nema varnice. Polako vec ocajan nalazim jednu bobinu i montiram je u nadi da ce svecica za zaiskri. Nista, ċorak, mrak..

Kao jedino sto sam jos mogao da uradim je to da sam opet pregledao celu instalaciju, sve dzekove vise puta razdzekao i naprskao WDom.

Za sve dalje morace ovo da pogleda neki pravi majstor, da se vidi da nije paljenje otislo ili Cdi ne daj Boze. Ako neko ima predlog sta bih mogao sam jos da probam neka kaze pa da vidimo

IMG-7330583104772c406bbeebd4867ab7f5-V.jpg

IMG-27b962c701719c7c7c39b8220b55e58d-V.jpg

IMG-7235346c0f895a1ca615528e7da901f3-V.jpg

IMG-59ac8bfc9a18c1780f8668abcd9bed35-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja