Jump to content

Moto Zajednica

APRILIA SXV 550

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav. Znaci nudi mi lik za zamjenu apriliju sxv 550 2007god. Kaze da je sve tip top,registriran i kaze da je stavljen novi sportski anlaser(80 paljenja). Nisam bas cuo dobre glasine oko tog motora pa bi mi trebalo vase misljenje. Motor bi se vozio uglavnom vikendom cca nekih 80km po danu ali nebi ga bas stedio.

received_343792063122119.jpeg

received_330295777693301.jpeg

received_2277411692290482.jpeg

received_221304508812115.jpeg

received_672821393113860.jpeg

received_512329429276083.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A ko si ti, odakle si, ko te je pustio ovde?

I, dobar dan drugari...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Haspa 123 verovatno iz SI:).  Ja bi ovo vozio pa kakav god bio. Nego mene zanima kakav je to sportski anlaser od 80 palenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre sat vremena, MaRRe je napisao:

A da se lepo predstavis ko si sta si. Nista?

Taj 550 agregat je sranje btw

I ja pitao, ali nas izgleda kulira, a vec ima dva posta... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da kupim tu SXV 550 pre nekih 4-5 godina. Elem, motor je zver, 110 kg 70 konja, a tek zvuk iz fabrickog topa... strava. U svakom slucaju to je motor za supermoto trke, sto znaci da ako nisi mehanicar i nemas dobrog drugara mehanicara, zaobidji ga. Samo da ti kazem da kada sam ga probao, pri samom kraju probne voznje propisao ulje i ugasio se (ja ne stedim nijedan motor kad ga probam, ali ovaj i nije pravljen da ga stedis). Znaci propisao motor koji je Aprilia garaza pripremila za prodaju cakum pakum, a ne neki lelemud samo da je se otarasi. Kao jos jedna zanimljivost, moj garazista iz mog mesta, koji je ovlasceni Aprilia servis i koji mi odrzava Tuono mi je kada sam mu rekao da hocu da kupim SXV 550, rekao da nece da mi odrzava taj motor ako ga uzmem, nego da nadjem nekog drugog... kaze nema goreg motora za odrzavanje, nocna mora. Kazao mi je da jedan primerak u 10 je ok. E, sad pitanje je da li je taj sto se tebi nudi jedan od tih deset i da li si te srece. :)

Evo i slikana SXV 550, dok sam cekao da garaza dodje da me pokupi i odslepa motor.

1127925602_2013-08-06at18_05_07.thumb.jpeg.807cf314fa161d34a663975bb5fbb5f9.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Hvala na odgovorima i ispricavam se na nekulturi malo nemojte mi zamjerit nemam bas iskustva po forumima sry. Iz hrvatske sam i dosad sam vozio aeroxa 70 high end kompletno slozen za trke ali sad mi treba nesto za malo vece djireve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Steta sto se lose pokazao, kad se pojavio mislio sam da ce da napravi revoluciju kod enduro motora, meni se kocept v masine u enduro motoru bas svidja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

SXV550 prve generacije je veoma pipljiv motor (onaj sto ima zuto dugne za saug),TPS se poremeti sam od sebe, treba da se prveri svakih par hiljada kilometara, agregat mora da se osvezi svakih 60 radnih sati, ako nema odgovarajucu mapu anaser i feajlauf nece dugo da traju. Isto tako veoma je kriticno da se vodi racuna o stelovanu ventila jer zazori na izduvnim ventili pri zestokoj voznju se prakticno izgube i to dovodi da teskog paljenja kad je motor ladan... Kod ovog motora odgovarajuca diagnostika je najbitnija tj. da se ima servis koji ih dobro poznaje u nekoj blizini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Nidžo, daj još neke detalje jer svi uglavnom pričaju da su SXV/RXV/MXV za izbegavanje (i iskreno verujem da jesu) a malo njih ima neposredno iskustvo sa tim motorima. Šta smatraš pod osvežavanjem agregata, karike? Ili idu i klipovi i još 300 čuda. U tom slučaju verujem da je bruka skupo voziti ga. Ali kakav motor, dizajn, zvuk, performanse... Voleo bih da probam.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre sat vremena, Andreja je napisao:

Nidžo, daj još neke detalje jer svi uglavnom pričaju da su SXV/RXV/MXV za izbegavanje (i iskreno verujem da jesu) a malo njih ima neposredno iskustvo sa tim motorima. Šta smatraš pod osvežavanjem agregata, karike? Ili idu i klipovi i još 300 čuda. U tom slučaju verujem da je bruka skupo voziti ga. Ali kakav motor, dizajn, zvuk, performanse... Voleo bih da probam.

Ja ipak mislim da je takvo mišljenje na globalnom nivou. Ovde kažem ovde ljudi koji voze takve motore se smatraju i jesu veoma ekonomični i ne vole da potroše mnogo para, ali žele da imaju vrhunski proizvod! Motor od 550cc i sa nekih 70ks kad se fino ušteluje je veoma lagan za vožnju. Naravno zbog performansi mora da se izuzetno vodi računa o servisnim intervalima. Na 60 radnih sati,  sve mora da se proveri i da se zamenu klipovi kao i svi ležajevi. U mnogo slučajeva mogu samo karike, ako se ispostavi da su klipovi u dobrom stanju. To važi i za ventile, šolje ventila, opruge ventila, bregaste, klipnjače, uljnu pumpu itd... kao što sam rekao jedna od najvažnijih stvari je korektna mapa u kompjuteru. Ako to nije i posle servisa motor će da radi veoma loše. Iz ovog razloga mnogo brže od ovog motora i malo ko želi da ih popravi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 10 minuta, mradomir je napisao:

Znači umesto promene ulja na 5.000, menjaš klipove, ležajeve, ventile... 

Ne nipošto. Pomoću diagnostike se vidi koliko je radnih sati agregat radi i po referenci od aprilije se uradi adekvatan servis. Ja sam ih viđao i sa 120 radnih sati i dalje idu i rade veoma dobro. Ako se trkaš tu su servisni intervali skrećemi u odnosu na drumsku vožnju. Ništa drugačije nego CRF 450 kad je štelovanje ventila u pitanju. Zbog titanijumskim ventila i obrtaja u crveno mora da se šteluju tačno kad je fabrika to odredila ili može da dođe do havarije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Hteo sam da kažem da je 60 radnih sati otprilike 5000km normalne vožnje, i manje.

I da izdrži 120 radnih sati, ipak je to smešno u odnosu na to koliko ostali motori prelaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Smešno ili ne tako su je inženjeri dizajnirali, a onaj ko voli to i vozi! Nisam inženjer ja sam samo serviser :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Aprilia RSV 1000r Husqvarna Norden 901 Expedition

Da li znate kakvo je stanje sa novijim modelima, da li je sta uradjeno da im period servisiranje, interesuje me model SXV 450 2010 god?! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja